· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Casnicie, familie >Noi, femeile > sterilet
< subiectul anterior :: subiectul urmator >
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor sterilet     
iulian_andreea

15.03.2008 8:34   sterilet  citat 

vreau sa raspund aici cred ka la mai multe inrebari, le-am tot vazut afisate pe forum... am 22 de ani am nascut si l-a sfatul mamei mele am mers sa-mi pun un sterilet. cooper T este modelul, se pune ka ori alt sterilet la a doua menstruatie in ultima zi de cilcu pt ka atunci colul este mai deskis. se face anestezie locala, pe kare eu personal nu am simtit-o, in dimineatza respectiva am fost sa-mi iau niste analize la sange si sincer m-a durut mai tare intepatura din mana decat cea de la doctor. apoi introducerea steriletului a durat cateva secunde si am simtit doar o furnikatura. sterilet se poate pune indiferent daka ai 19 ani sau 20 sau etc... cel mai bine este sa mergi la un doctor bun, kare are rabdare, nu un repezit. dupa montarea steriletului apare o sangerare, nu stiu cat tine, eu sunt abia la a 3-a zi, la 7 zil merg la control. nu m-a durut nici montarea, nici dupa. sper sa fie bine. eu va sfatuiesc sa faceti acest lucru, m-a costat 1.7 mil cu tot cu consultatie si echograf. sunt din iasi, daka va ajuta cu ceva am mers la Dr Crauciuc care e un medic f bun, parerea mea. nu va speriati de durere, si eu m-am urkat pe masa cu o frika ingrozitoare dar v-am spus nu am simtit aproape nimic. si hai sa fim serioase, femeile kare au trecut printr-o sarcina naturala stiu ce e aia durere, se tem de o intepatura?

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> 
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: