· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Puisorii de primavara 2007 - cap. 3
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Puisorii de primavara 2007 - cap. 3     
Hellene73

Copii
George: 18 ani, 4 luni
Gabriela: 13 ani, 9 luni

14.04.2008 8:18   Puisorii de primavara 2007 - cap. 3  citat 

Galeria celor mai frumosi puisori de primavara:

MARTIE
5 martie – Vlad Stefan (pui de claudiadinu) ora 21:15 , 3,200kg, 50 cm, Apgar 8, Baicoi
5 martie – Denis (pui de jenn) 3,500kg, 52cm, Brasov
6 martie - Ana-Maria (pui de pufyka) ora 3:25, 3,600kg, Apgar 9, Botosani
11 martie - Teodor (pui de laura_feelings) ora 11, 3,300kg, Vrancea – Poze
12 martie – Andrei Bogdan(pui de lumyelena) 4,100kg, 54 cm, Apgar 10, Timisoara
16 martie - Mario David (pui de desiree) 2,500kg, Bucuresti
20 martie - Irina-Florentina (pui de vanjelyk) 3,300kg
21 martie – Vladimir (pui de crriss) ora 12:50, 3,400kg, 53cm, Medgidia - Poze
24 martie – Andy (pui de maryanda),ora 06:15, 3,500kg, 50cm,Apgar 9, Bacau
26 martie – Thea Ioana(pui de elpower ), Craiova
26 martie - Maria Desiree Elizabeth(Mariuca) (pui de MaggieB) ora 23:38, 2,760kg, 48cm, Apgar 9-10, Olanda – Poze
26 martie - Mihai Cristian (pui de mimi76) ora 3:10, 4,500kg, 53cm, Apgar 9, Bucuresti
27 martie – Mario Florian (pui de christine27)3,200 kg, 49cm
28 martie - Daria-Nicole (pui de iulianaem) ora 9:00, 3,170kg, 48cm, Apgar 9, Craiova
28 martie - Calin(pui de lady_D) ora 22:15, 3,200kg, 52cm

APRILIE
4 aprilie – Maria-Anca (pui de Vipera) 3,150kg, 52cm, Apgar 10, Bucuresti
5 aprilie – Teodora Maria (pui de Cruela) 3,800kg, 57cm, Apgar 10, Cluj Napoca
10 aprilie – Alexandra Georgiana (pui roxy_pisoiu) ora 11:05, 4,000kg, 51cm, Bucuresti
12 aprilie – Gabriela (pui de Hellene73) ora 9:45, 3,520kg,51cm, Apgar 10, Suceava – Poze
15 aprilie – Raul (pui de bebiku) 4,000kg, 52cm, Apgar 4, Botosani
19 aprilie – Marco (pui de miky_lory)
19 aprilie – Mihai-Madalin (pui de extransa) , ora 10,30
22 aprilie – Adnan (pui de Shadia) 3,400kg, 54cm, Cluj – Poze
24 aprilie - Smiljan Oswaldo (pui de loredanaa)
27 aprilie – Karina (pui de Aka) 3,450kg, 52 cm, Apgar 8, Bucuresti

MAI
4 mai – Alexandru Mihai (pui de mitroiualina), Targoviste
5 mai – Denis Florin (pui de cristinarotar) ora 10:50, 3,600kg, 55cm, Apgar 8,9, Sibiu
7 mai – Chira Elena (pui de mari76), ora 09.10, 3.000g, 47 cm, scor Apgar 8, Bucuresti
7 mai – Eduard-Stefan (pui de Cafelutza) ora 19:55, 3,600kg, 52cm, Apgar 8, Ploiesti
7 mai – Teodora-Maria (pui de sadicutza) ora 23:10, 3,150kg, 49cm, Apgar 9, Bucuresti –Poze
10mai – Rihanna (pui de business) ora 12:20, 3,100kg, 49cm, Apgar 9, Galati
12 mai – Mihnea Viorel Catalin (pui de Lorri) ora 6:05, 3,700kg, 54cm, Apgar 9, Craiova
15 mai – Eric-Alexandru (pui de bubulinaRea), 3,300kg, 51 cm, Sibiu
18 mai – Nikolas Levi (pui de mcelle), ora 14:15, 4,500kg, 55cm, Apgar 9,10, Bucuresti –Poze
21 mai – Angel-Gabriel (pui de adutza25), 3,400kg, 53cm, Apgar 9, Teius
28 mai – Ana Stefana (pui de nicolle_77), ora 07:10, 2,850kg, Apgar10/10, Cluj
29 mai – Cosmin Andrei (pui de hela), Alexandria
31mai – Alexia-Elena (pui de miha-alexia), ora 08:35, 3,600kg, 54cm, Apgar 9, Sibiu

Avem 15 fetite si 23 baietei, sa cresca mari si sanatosi!!! Si lista ramane deschisa...

Mamicile noastre minunate sarut :
Lorri - Maria – 15.01.1986
Iulianaem - Iuliana - 04 .02.1980
Crriss - Cristina - 23 .02. 1978
Extransa – Georgiana - 15.03.1985
Shadia - Iulia - 29.04.1982
Business - Ana-Maria - 10.06.1977
MaggieB – Magdalena – 13.06.1973
Claudiadinu - Claudia - 09.08.1981
Cristinarotar – Cristina – 17.08.1982
Lumyelena – Luminita - 11.09.1977
Roxy_pisoiu – Roxana – 23.09.1977
Desiree – Rodica - 01.10.1983
Laura-feelings - Laura - 18.10.1980
Mari76 - Mariana - 03.11.1976
Miha-Alexia - Mihaela - 08.11.1976
Hellene73 – Elena – 13.11.1973
Cafelutza – Camelia - 27.11.1979
Loredanaa – Loredana – 13.12.1980
Bebiku – Cristina - 22.12.1982

Nota:
- Cine doreste sa existe in dreptul puisorului link cu poze, sa imi aduca la cunostinta adresa;
- Daca doriti sa atasati o poza mesajului, accesati site-ul www.holdthatpic.com, uploadati poza dorita, apoi copiati textul rezultat la BBCode (aflat in casuta de sub mijlocul pozei) in fereastra de raspuns alaturi de mesaj. Sau puteti accesa www.photobucket.com, sa creati un cont, sa uploadati poza dorita si apoi copiati textul rezultat la IMG Code. ATENTIE: marimea pozei sa nu afecteze fereastra astfel incat sa faca necesara utilizarea barei de scroll orizontal. Pentru a verifica atasarea corecta a pozei apasati butonul Vizualizare si daca este ok, apasati butonul Trimite. Succes.

Aici am fost bebelusii de primavara 2007: 1 , 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24

Puisorii de primavara 2007 : 1, 2

sus

Denunta
Shadia

Copii
Adnan: 13 ani, 9 luni

14.04.2008 8:47     citat 

buna dimineata
sunt prima care posteaza dupa colaj fericita de mine
Hellen multumim din suflet ca ai avut timp sa te ocupi si de asta printre multe altele esti intradevar o super mami:)
Frumoase foc pozele cu printesa si ce cumintica a stat pui sa nu o deochi
Vad ca ati trecut de la roz la galben zambet este si asta un pas inainte
Ma bucur ca a fost bine si ca Gabitza a ales ce trebuia (din punctul de vedere al lui tati)
Legat de fimoza si noua ni s-a spus ca am cam avea sincer nu imi fac mari probleme ar trebui?? inca nu ne-a spus nimeni ca trebuie sa il operez dar totusi ne poate cineva ajuta cu avantaje si dezavantaje ca incepe mintea maniaca sa lucreze
Ah daca tot am implinit mai cu totii un anisor (sau urmeaza in viitorul apropiat) ce parere aveti de cerealele cu cacao??
recomnadata de la 1-3ani?
Noi am fost in parc aseara si ne-am distrat pe cinste si desi mami a sperat ca de oboseala am sa dorm tun am stat si eu treaz pana pe la 12.30 prostit spre bucuria lui mami
oricum dimineata m-a lasat mami dormind:)
Cam atat de la noi
Va pupicesc si va doresc o zi cu soare

sus

Denunta
miha-alexia

Copii
alexia elena: 13 ani, 7 luni

14.04.2008 12:00     citat 

Buna ziulica si de la noi
Shadia la cat de agitata e mandra mea si la cata energie are, numai cacao ii mai trebuie rad eu una inca nici nu ma gandesc sa-i introduc produse care contin cacao ori ciocolata, acum probabil depinde si de copil trag cu ochiul waw mai aveti putin pana pe 22 socat , noi abia implinim 11 lunite scot limba si la sfarsitul lunii mai anisorul pana atunci poate ma razgandesc jenat

Hellene multumim pentru colaj si listuta, ce copilasi frumosi avem zambet si puisorii aia de pe chenar sunt super faini de fapt imi place tot, tot.
De pozele sarbatoritei ce sa mai zic... mi-au placut foarte mult, Gabi e frumoasa si voi la fel sarut , Doamne ce noroc ai cu copii asa frumosi si cuminti cool . La cadourile Gabitei am vazut ceva educativ pe acolo nu-i asa? si tortul arata excelent cu ciocolata si gustos sunt sigura foarte fericit

Ieri ne-am plimbat aproape toata ziua, gata a dat soarele nu mai prea stam prin casa zambet si azi o sa fugim pana la padure numai sa vina tati sa prindem masina sau sa-l corupem sa vina cu noi foarte fericit Am fost si prin parc si ne-am dat pe leagane amandoua rad si pe topogan (doar Alexia trag cu ochiul )
na ca mandra nu doarme, o aud ca bate palmitele, face bravo, bravo, nu stiu ce sa-i fac sa doarma mai bine trist v-am pupat, ma duc sa-i pregatesc masa si afara la aer cu ea

sarut

sus

Denunta
mari76

Copii
Chira Elena: 13 ani, 8 luni

14.04.2008 12:46     citat 

Salut! Hop si noi!

In primul rand La Multi Ani tuturor sarbatoritilor de zilele trecute.Ne cerem scuze ca nu v-am urat la timp, dar noi nu prea intram pe net in week-end, profitam de tati si incercam sa avem mai multe activitati impreuna, macar la sfarsit de saptamana, ca in rest..

Hellene, foarte frumoasa povestea ta, si cum spuneau si fetele, mi-ai adus aminte de ziua in care s-a nascut Chira. Ce repede trece timpul!

Nu-mi place cand aud de copii bolnaviori, dar sper sa treaca repede si sa nu fie nimic grav...

Sambata am fost la Baby Expo, unde ne-am ridicat diploma de Baby Star si alte premii, si unde am facut muuulteee cumparaturi pentru Chira...Mai ales rochite.Abia astept sa fie vremea frumoasa sa incepem sa ne imbracam in rochite...I-am cumparat si o rochita pentru mot, pe care o voi schimba, ca nu prea imi place cum ii sta si nici sotului meu. Rochita este foarte frumoasa, dar parca nu ii sta ei bine, nu o prinde, dar acolo nu am avut cum sa o probez...Am vorbit deja, si cred ca miercuri vom merge, ca atunci mai avem si alte drumuri de facut, iar la noi e groaznic sa mergi prin oras in cursul saptamanii.Asa ca rezolvam mai multe, cu un singur drum...

Cate hainute erau la Bbay Expo, ca nu-mi venea sa ma mai opresc

O sa va pun niste poze cu pitica mea cand a primit diploma...

Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/

Aici ne uitam la ceilalti copii, era mult mai interesant, nu stim ce se intampla, suntem inca mici

Si asta este diploma.

Va las ca s-a trezit Chira!
Pupici!

sus

Denunta
Cafelutza

Copii
E S: 13 ani, 8 luni
A M: 9 ani, 9 luni

14.04.2008 1:42     citat 

Hola!

Hellene, superb! Ati fost tare frumosi cu totii! Si Gabi a fost tare cuminte din cate se observa! zambet Jucariile sunt tare frumoase...totul arata super! Si mamzel arata cu adevarat ca o fetita de un anisor! Multumim pt colaj si pt ca ai schimbat poza! Pupici! sarut sarut

Shadia, mai sa nu-mi vina a crede ca in pozica aceea este Adnan! Ce schimbare! sarut Dar oricum tare frumos este si acum si atunci! sarut

Crriss, super Vladimir in parc! sarut Istet! Sper sa poti posta si filmuletele, de-abia astept! sarut

Laura, nu stiu ce sa zic de fimoza. Noi cand era Edi mic il decalotam foarte putin(la indicatia pediatrei) la baita dar acum nu si sincer imi pare rau ca m-am luat dupa ea .... ma rog, ideea este ca nu a avut si nu are problema cu asa ceva. Eu zic sa mai ceri parerea si unui alt medic.

Lumy, va tinem pumnii si sa fie bine! sarut

Loredanaa, multa sanatate puilor! Va asteptam cu vesti bune! sarut

Lorri, felicitari lui Mihnea pt performanta! zambet sarut

Miha, pupici Alexiei! Si ca sa-ti raspund la intrebare: eu o sa caut cresa pt Edi imediat ce o sa inceapa sa mearga singur bine pt ca o sa trebuiasca sa merg si eu sa lucrez pe aici. scot limba Aici programul din cate am inteles este de la 9 la 5 ... ramane de vazut cum il conving pe mamosul meu sa ramana acolo!

Bebij¡ku pupici lui Raulica! sarut

Eeeei, ce va spuneam? Nicio minune nu tine mai mult de ...2 zile! Edi si-a revenit cu... nesomnul! Pai ce credeam eu, ca am scapat de trezitul des?! rad Se trezeste des pt tzitzi di nou! scot limba Acum mi-a facut si o ¨bucurie¨ca m-a muscat de tzitzi si mi-a facut rana...tratez cu Bephanten. Dar chiar, Crriss, Laura voi cum va descurcati cu alaptatul dintosilor? Nu va musca? Vreun truc, ceva? prostit

De cand i-au iesit mai proeminenti Edi isi scrasneste dintii! Ii face placere sa faca asta si numai ziua face asa....Vo v-ati confruntat cu o asa problema? Nu stiu cum sa-l conving si ce sa-i fac sa nu-i mai scrashneasca!

O zi buna tuturor!
Pupici!

sus

Denunta
Cafelutza

Copii
E S: 13 ani, 8 luni
A M: 9 ani, 9 luni

14.04.2008 1:43     citat 

Mari, felicitari inca o data Chirei! sarut

sus

Denunta
crriss

Copii
Vladimir: 13 ani, 10 luni
Filip: 11 ani, 1 luna

14.04.2008 4:48     citat 

Hellene, multumim mult (si pt pozuca noua) sarut sarut sarut

Cafe, si vladimir a avut o perioada cu scarsnitul dintilor. L-a tinut putin insa. Nu ai ce sa-i faci trist Eu innebuneam, dar asat era. De muscat nu, nu s-a intamplat. Adica o data, accidental. Chiar accidental. Imi pare tare rau. Ai grija mare. Sper sa fie bland de-acum inainte(sa stie ca tot pentru el e foarte fericit )

Shadia, cata vreme nu exista inflamatie, nimic, nu cred ca ar trebui sa ne ingrijoram.
Dar de ce vrei sa-i dai cereale cu cacao? Ca nu le vad deloc indispensabile. Ma rog, zic din perspectiva mea. prostit eu i-am dat cereale lui vladimir o singura saptamana, la inceputul diversificarii. de atunci i-am mai dat sa guste din cerealele mele integrale de ovaz (pe care cred ca i le voi introduce si lui).
Adnan, pupici si salutari de la Vladimir trag cu ochiul

Mari, felicitari, felicitari zambet

Miha, lasa, ca aveti timp sa bebelusiti. Deci nu-ti face griji ca Alex e cea mai micuta. Cand erati la bebelusi de vara era cea mai "batraioara". Si ai vazut aici ce curte acerba i se face scot limba rad rad rad

aici am pus pozuci incepand din vacanta(de la bunici, munte etc) pana acum 2 zile(albumele cu primavara)

sarut sarut sarut

sus

Denunta
Lorri

Copii
Mihnea : 13 ani, 8 luni

14.04.2008 5:18     citat 

Buna,
Multumim de felicitari. zambet Am baiat mare, ce sa mai zic. sarut
Hellene, frumoasa foc sarbatorita, la fel de frumoasa cum iti e toata familia. sarut
Cafe, o sa treaca de la sine scrasnitul dintilor, si Mihnea facea la fel si s-a oprit la fel de brusc cum a inceput.
Mari, felicitari inca o data Chirei.
Am fugit ca nu stiu ce tranteste fiu-meu.
O zi buna.
Si pupici pentru toata lumea. sarut sarut sarut

sus

Denunta
laura_feelings

Copii
Cristian: 10 ani, 9 luni
Teodor: 13 ani, 10 luni

14.04.2008 5:24     citat 

Cu fimoza tocmai asta e problema ca nici eu nu am intervenit in nici un fel pentru ca, la fel ca si criss, gandesc ca natura a lasat lucrurile sa se rezolve in vreun fel. E ca un fel de dezvirginare la fetite, eu sincer asa o vad, insa am intrebat pana acum doi medici si ambii mi-au spus ca trebuie operat. Deci, dupa parerea lor toti baietii ar trebui operati ca sa evitam eventualele probleme. Insa eu m-am hotarat sa n-o fac, cel putin nu acum.

Cafe, si Teo scrasnea din dinti in special dimineata cand se trezea acum i-a trecut si a dat-o in clantanit rad

Shadia, eu nu ii dau lui Teo cereale cu cacao deoarece el este si asa foarte agitat de felul lui .

Chira, felicitari pentru diploma, noi avem una de la Super bebelusii pampers

aici vorbeam cu tati la telefon

iar aici ne invarteam in scaunel cu Riana

sus

Denunta
Hellene73

Copii

14.04.2008 9:59     citat 

Salut si de la noi, asa, pe noapte, ca tot am scapat de spalat si adormit puii, strans din casa...

Ce de vesti faine: Chira, bravo micuta vedeta! sarut Mari, e superba Chira! sarut Si in rosu ii sta de minune! sarut

Laura, dar tu nu ai spus nimic de Teo ca are diploma? sarut Bravo si sa o inramezi! jenat Si ce poze faine ne-ai aratat sarut

Bebikule, sunt aici sa incepi mai usor aniversarea sarut Pupa-l pe Raulica frumosul si pletosul si abia astept sa iti citesc povestea de maine! Daca ai vreme, daca nu oricand e binevenita! sarut

Shadia, aman cat pot cioco, cacao, de astea, la George am amanat mult, pana a dat la alti copii scot limba Si de atunci doar cereale cu cacao cere, pana atunci, doar cerculete cu miere papa. Oricum mamzelina mea e ffff activa, de abia ii facem fata rad Hai ca mai ai o saptamana si treci si tu prin emotii! sarut

Miha, multumim mult pt. aprecieri! sarut nu e ceva tare educativ aia, e o papusa cu o carticica, care fosneste, plus ca mai scoate nu stiu ce sunet, oricum ii place. Insa nu am postat poza cu papusa bebe care are suzi, sforaie, plange, rade, gangureste, vorbeste... ei bine, cand o prinde tot vrea sa ii fure suzeta rad

Cafe, daca ne mai lauzi, ne-o luam in cap rad glumesc, normal ca imi sclipesc ochii cand cineva imi admira puii! jenat Si ea scrasneste, insa are perioade, si George a facut asa, dupa ce au iesit toti s-a linistit. Eu de aia ma folosesc si de siuzi, ca o determin sa se opreasca trag cu ochiul Bafta la cautat cresa! sarut

Crriss sarut Despre ce cereale integrale povestesti? De alea in punga de hartie? (observi ce academic ma exprim rad , dar sunt obosita)

Lorri, ce trantea Mihnea??? rad Batea tobele? Nazdravan mai e si el! sarut

Va pup, si pe fetele care azi nu au avut vreme sa ne scrie, si sa aveti sanatate maximaaaaa! sarut

sus

Denunta
crriss

Copii

14.04.2008 10:42     citat 

Teo in filmul "Doi intr-un...scaun" rad rad rad
Esti mare si totusi micut sarut sarut sarut
Vad e ca numai cu noi cuceriri: diplome, fete foarte fericit , telefon

Deci, dupa ce a cantat zeci de minute(ca-l tineam in dus numai sa cante rad ), ne-am gandit prostit prostit prostit (ma mir ca mai si gandim uneori) sa-l filmam. dar imaginati-va ca acest cantec "revolutionar"(parca e un mars rad ) l-am auzit o seara intreaga. Si a doua zi, si a treia zi...
(unde tremura camera era de la ras rad )

http://family.webshots.com/video/301309...ost=family

si cocotarea(si aici tot asa, ne-am gandit tarziu sa-l filmam, ca statuse spanzurat acolooo)

http://family.webshots.com/video/308943...ost=family

sus

Denunta
crriss

Copii

14.04.2008 10:48     citat 

hellene, hai ca acum am vazut mesajul, ca eu l-am inceput acum 2 ore rad

Nu conteaza ambalajul, ca poate fi si punga (de punga)(iti place si la mine exprimarea ?)rad rad rad

chiar asa avem acum(punga de hartie)
http://www.naturaplant.ro/produse/495/Fulgi_de_ovaz

sus

Denunta
Hellene73

Copii

15.04.2008 8:55   La multi ani Raul!  citat 

La multi ani Raul! sarut Am intrat repede sa servesc de la tine o sampanie ceva, sa imi mearga bine toata ziua jenat Bebikule, va pup virtual, si cand ne vedem o sa il pupacesc pe nazdravan si live, ca-i tare scump! sarut Petrecere frumoasa!

Fetelor, vedeti ca va asteapta tortul si sampania de la Raul aici: http://www.parinti.com/modules.php?name...064#686064 rad

sus

Denunta
MaggieB

Copii
Mariuca: 13 ani, 9 luni

15.04.2008 8:59     citat 

Vladimir, te trimitem la Eurovision!!!! foarte fericit sarut

Super-contaret esti sarut

sus

Denunta
lumyelena

Copii
M A: 16 ani
A B: 13 ani, 10 luni

15.04.2008 9:04     citat 

Buan dimineata
Bebiku sa iti traisca puisorul s afie sanatos, LA MULTI ANI RAUL

Fetelor am luat analiza, si mi s-au confirmat temerile din pacate . Bogdan are stafilococ. Acum sunt in mare impas pentru ca doctorita de acolo mi-a zis sa nu incep cu antibioticul pe saracul copil daca el nu se manifesta nici cum adica fara febra,......ci sa incep cu tratament homeopat. Dupa ce o sa merg l a dr lui de familie sigur ea o sa respecte antibiograma si o sa imi prescrie antibioticul.

plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: