· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Copiii >3-7 ani > Intrebarile copiilor.
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6  »
subiect nou  raspunde
autor Intrebarile copiilor.     
dabelea

22.04.2008 8:03   Intrebarile copiilor.  citat 

Haideti sa postam, ceea ce ne intreaba copii nostri, in viata de zi cu zi! Sa postampe acest forum intrebari hazlii, intrebari fara raspuns pentru varsta lor, intrebari ciudate.

,,Mami, unde a plecat noaptea?"

sus

Denunta
carcotasa1

22.04.2008 7:32     citat 

Fetita mea Tania:

,,Cum se fac banii?"

sus

Denunta
roxmaryn

22.04.2008 7:47     citat 

Roby cand era mai mica:

"Mami, daca taiem cablul iese lumina din el si nu se mai aprinde becul, nu??"

sus

Denunta
Grasutza

Copii
Victor - blondutzul meu iubit: 14 ani, 1 luna

22.04.2008 9:21     citat 

Victor aprinzand veioza Mami, am stins intunericul

sus

Denunta
dabelea

23.04.2008 7:38     citat 

rad rad rad
Eu, asezandu-ma pe un scaun:
- Am obosit!
El:
- Esti batrana?
Eu: surprins

sus

Denunta
drpaulnistor

25.04.2008 11:46     citat 

Nepotelu intreaba: ce este sub pamant? :p

sus

Denunta
brgabrielas

Copii
Amalia: 12 ani, 3 luni
Evelina: 9 ani, 10 luni
am nascut deja!

25.04.2008 1:38     citat 

o verisoara:
Mamaia de ce te-ntreb mereu de ce, de ce, de ce?

sus

Denunta
abramburica

Copii
THAISA DANA TEODORA : 14 ani, 11 luni
MARIUS DANIEL LAURENTIU ANDREI: 10 ani

25.04.2008 3:56     citat 

Danutza:

De unde au ingerasii aripile?
Au si ei mami si tati?
Ce rau trebuie sa faci ca sa ajunci drac? surprins
Oameni dupa ce mor se duk la cimitir...cum ajung ei apoi in rai respectiv in iad?

precizez ca sursa de informatie pt aceste intrebari este socrul meu care ai explica orice lucru vede cand se duk la plimbare!!!

sus

Denunta
floro

Copii
Tudor: 17 ani, 4 luni
Matei Ciprian: 12 ani, 6 luni

08.05.2008 2:25     citat 

Tudor:
De ce vrea DD ca oamenii sa imbatraneasca si sa moara?

sus

Denunta
dabelea

09.05.2008 8:11     citat 

Inainte de a face kaka il durea burtica, dupa ce a facut kaka, m-a intreabat:
,,Unde s-a dus durerea?" rad

sus

Denunta
CLAUDYA-MARIA

Copii
Claudia Maria: 14 ani, 3 luni
Teodora Stefania: 11 ani

10.05.2008 7:12     citat 

Copiii au o imaginatie fantastica. Domnisorica mea de exemplu, m-a intrebat odata cine a pus mustatile la pisica; cum creste coditza la catel?; intr-o zi cand a vazut ea ca se innorase afara mi-a spus ca s-a stins soarele... sunt multe faze, unele haioase, altele care ne "incuie" de tot...la un moment dat am zis ca o sa le scriu, sa i le arat cand va fi mare scot limba

sus

Denunta
zuzalina

Copii
Thea Ana: 13 ani, 10 luni

13.05.2008 1:44     citat 

am auzit una tare de tot in microbuz, acum niste multi ani:
"tati, mi-a intrat soarele in ochi! cum o sa-l mai scot acuma?!"

sus

Denunta
ANYA

Copii
Amalia Catalina: 14 ani, 4 luni
Andrei Alexandru: 8 ani, 3 luni

13.05.2008 2:17     citat 

Avea vre-o 2 ani jumate si era foarte suparata pe mine(adica crize de plans de-a dreptul ) ca nu vreau sa sting soarele si ii intra ei in ochi....
Daca mergem printre blocuri la plimbare noaptea..."uite mami o luna ", dupa alt bloc se uita in sus "uite mami inca o luna.....sunt doi luni , waw surprins " sau daca e luna plina "uite mami s-a umflat luna" rad
Si cu kk avem si noi o aud din camera, ea era pe wc facea kk"haide odata iesi din burtica mea...o sa vezi tu!!!!!" asta cu icnetele de rigoare foarte fericit apoi "gata mama s-a rupt" prostit

sus

Denunta
baby-teo

Copii
Teodora-Maria: 14 ani, 4 luni

15.06.2008 11:36     citat 

Avea cam 2 ani si jumatate . Am pus poze la album si se uita si ficamea la poze cu ea acolo unde are patru luni si-mi zice "cine-i glasa aia?" hm m-a bufnit rasul si ii zic "tu esti mami " si mi-a tras o privire...lunga de parca ar fi zis "eu? asa grasa"

Hm mai nou imi zice "sti faza aia cu mine si cu mosu?" si eu binenteles ca zic ca nu si imi explica "pai mos Craciun a venit la mine si mi-a lasat plasa sub blad si a fugit nu a stat sa-l vad"

Mi-a facuto ficamea, hm, avea o bomboana in gurita si una in mana si a zis ca imi da si mie una si cand se apropie de gura mea cu bomboana se opreste si zice "asta ce culoale ii?" A trebuit sa ii spun ce culoare are in engleza si numai o vad ca pleaca cu tot cu bomboana

Ficamea nu a vrut sa imi adoarma de amiaz si cica sun pe un politai[tatasu] si el spune ca e "nenea politai" si vine cu caine mare dupa ea si ii da amenda ca nu se culca si politaiul imi spune "hai ca vb acasa ca am treaba" la care ficamea "aa e tati..." la care eu ii spun ca nu e tati , dupa ce mai vb eu ii spun "asai ca pe Teo nu o mai iubim ca e rea si numai noi ne mai iubim?" si tacsu zice ca "da" si dupa ce inchid fata imi zice "e tati" si eu ii zic ca nu e tati si fata imi zice "da tu te iubesti cu nenea politai?" mi-am si bagat capul sub plapuma ca m-a bufnit rasul

sus

Denunta
mimami

Copii
David - Cosmin - bobita mea de struguras,
14 ani, 4 luni

20.07.2008 8:11     citat 

De vineri, 18 iulie, am intrat si noi in randul copiiilor "mari": am implinit 3 ani. David e baiat mare acum!
Cred ca nu exista copil care sa nu puna intrebari la care sa nu ai un raspuns potrivit sau sa nu spuna lucruri memorabile. Ele chiar ar trebui " inventariate", sunt prea haioase, prea pline de farmec si de ingenuitate ca sa se piarda. Deci salut initiativa celei care a avut ideea consemnarii lor. idee
Iata acum una dintre expresiile memorabile ale lui David( e mai veche - de pe vremea cand incepuse sa faca asocieri de cuvinte- pe la un anisor si ceva). Sufla un vant puternic, iar el asculta cu mare atentie si deodata il aud: " mimami, bate vantul cu ciocanu' ".

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: