· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Boboceii toamnei 2006 - 19
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Boboceii toamnei 2006 - 19     
Ruxi_Mici

Copii
Alexandra: 14 ani, 3 luni
Matei: 11 ani, 10 luni

29.04.2008 8:33   Boboceii toamnei 2006 - 19  citat 

Copilutzi de 1 anishor + 7 lunitze

01.09 - Ana Iarina (adnas), 3,400 kg, 56 cm, 8 dintishori, poze
02.09 – Ioan Alexandru (ursulina), 7 dintishori+1 maselutza
08.09 - Estefania (nerea), 4 dintishori
10.09 - Rares - Matei (danny_ro), 4 dintishori, poze
10.09 - Alexandru Florin (liabalmez), 7 dintishori
17.09 - Ruxandra (sophia3), 7 dintishori+3 maselutze
21.09 - Eric Joel (bdelmari), 8 dintishori+2 maselutze
26.09 - Federica (ANA_B), 12 dintishori+4 maselutze
27.09 - Stefania (margot), 7 dintishori+3 maselutze
29.09 – Eduard Cristian (bblusa), 8 dintishori+4 maselutze
29.09 - Anna (ralus), 8 dintishori+1 maselutza
29.09 – Ilinca Brianna (janine77), 8 dintishori+3 maselutze

Copilutzi de 1 anishor + 6 lunitze

03.10 - Stefan (Lili_R), 5 dintishori+3 maselutze, poze
04.10 - Liana Maria (alexasicoe), 8 dintishori
06.10 - David Petru (lorentap),4 dintishori+1 maselutza
10.10 - Alexandra (Ruxi_Mici), 8 dintishori
15.10 – Alexandru Ionut (hermine), 8 dintishori+4 maselutze
16.10 – Elouan (Teodora29), 11 dintishori+3 maselutze
18.10 – Isabella (anima_dia), 8 dintishori+4 maselutze+4canini
19.10 - Tudor Stefan (KiKilinis), 8 dintishori+6 maselutze
19.10 - Boris (bavi), 8 dintishori+1 maselutza
20.10 – Vlad - Alexandru (sburac), 6 dintishori
21.10 - David (paganika), 8 dintishori, poze
22.10 - Andrei Mattia (Amani), 4 dintishori
26.10 - Calin (franceska1), 2 dintishori, poze
28.10 – Teresa Natalia (kimm), 5 dintishori
30.10 – Eduard Andrei (Dana_Lutic&Vlad_Lutic), 9 dintishori, poze
30.10 – Iustin Andrei (andreea29), 6 dintishori

Copilutzi de 1 anishor + 5 lunitze

02.11 – Mario (Dia27), 8 dintishori+4 maselutze
02.11 – Arianna (irinuta78), 7 dintishori
04.11 – Matteo (micky_creanga), 7 dintishori
05.11 – Maia Gabriela (Awa), 8 dintishori+1 maselutza
08.11 – Andrei Darie (roxanamirela), 7 dintishori, poze, povestea nasterii
12.11 - Andrei Stefan (ancastefan), 7dintishori+2 maselutze, poze
16.11 - Sonia Stefania (soniastefania), 8 dintishori
20.11 - Tudor (viuta),9 dintishori + 1 maselutza, poze

Avem 14 fetite si 22 baietei ... sa ne creasca mari, sanatosi, voiosi, voinici !!!

Capitole anterioare:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14,15,16, 17, 18

Fetelor, mii de scuze pentru listutele neactualizate din ultima vreme. Nici aceasta nu e foarte ok pentru ca mi-e f greu sa iau din urma toate pozele si referirile la numarul de dintisori, dar promit ca de acum incolo sa-mi revin.

sus

Denunta
Lili_R

Copii
Stefan: 14 ani, 3 luni

30.04.2008 9:53     citat 

Ruxi multumim pentru listuta! sarut
Cred ca ideal ar fi ca fiecare sa mai spuna inca o data datele actuale. E greu sa te pui acum sa cauti din urma....... Macar atat putem sa facem sa iti usuram munca.
La noi sunt : 4dintishori si 4 maselute
sarut

sus

Denunta
roxanamirela

Copii
Andrei Darie: 14 ani, 2 luni
alaptat, purtat, rasfatat

30.04.2008 11:32     citat 

Ruxi daca te putem ajuta cu ceva sa ne spui.
D. are 7 dinti si 3 masele.

Arianna din poze reiese ca iti place la mare si pe nisip.IAr mami a ta te imbraca cu gust.
Iri mi-ai provocat un dor de mare de nu mai pot.
Faza cu seringile ma infioara si pe mine. trist

Hermine ai un scump!E asa frumushel si preocupat de ceea ce face!
Facut si mancat cheesecake.Multam!Eu sunt mare amatoare de placinta cu branza, foetaje cu branza, gogosi cu branza etc asa ca nu am scapat ocazia sa fac.Delicioasa!
Imi plac foarte mult pozele si arata un Alex vioi, procupat, energic, in cautare de nou.Il pupacim!

Adnas plimbaretzi sunteti!Ce frumos!Distractie placuta in continuare!
Superbe pozele, iar mami si Iarina frumoase si elegante.
Am inteles ca se simte bine in biserica.Cum i-ai zis de Doamne-Doamne?
Alta fetitza eleganta sarut

Noi am fost in ziua de PAste la PAlatul MOgosoaia cu nashii.Baietii nostri au consideram ca nu avem nevoie de masa, s-au gandit ca vor trage copii de ea asa ca nu au mai carat-o de la masina (nu ai voie cu masina in parc).Asa ca am mancat pe jos, pe iarba, dar a fost placut.
Darie vroia sa ciocneasca toate ouale, iar MAtei le curata pe toate.Luca a fost un mare zambaretz si explorator.
Vantul ne-a cam dat bataie de cap dar pana la urma a fost o zi superba!
A doua zi de Paste am mers in Gradina Botanica unde D. s-a delectat cu ratzele, florile, iarba, lacul, a impins de tricicleta.Din pacate , ne-a gonit ploaia!
A treia zi am mers in parcul Herastrau.D. s-a jucat cu pietrele, a admirat lacul, ratzele, a suit un pod de sute de mii de ori, a baut apa din toate tasnitoarele intalnite in drum.Tot ploaia ne-a alungat. trist
Cateva poze:

Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/

rox

sus

Denunta
bdelmari

Copii
Eric Joel: 14 ani, 3 luni
Joshua Christian: 11 ani, 8 luni
Emma Blanca: 9 ani, 2 luni

30.04.2008 12:52     citat 

Hristos a inviat!

mai exist si eu, desi nu ma credeti va tot citesc...de scris nu mai apuc

ruxi ma bucur ca sotul tau a binevoit sa te repuna in "functiune", venim si noi cu datele care iti vor simplifica munca: Eric are 8 dinti, 4 canini, 4 masele, cam 10,5 kg, si 85 cm inaltime.

roxana frumos picnicul si plimbarile, Eric ar sparge si el toate ouale, si ar desface ambalajul la toate dulciurile dar nu le-ar manca in ruptul capului.
avem si o bucurie de Pastele acesta, cei trei verisori, Eric, Titouan si Bettina, primii copii din neamul nostru, toti mai mici decat Eric, sau reunit la noi si am avut un timp minunat.

sus

Denunta
franceska1

Copii
Calin: 14 ani, 2 luni
Cosmin
am nascut deja!

30.04.2008 1:20     citat 

Hristos a Inviat!!! si de la noi chiar daca e cu intirziere jenat

Ruxi multumim mult pt listuta sarut sarut sarut si datele noastre: 4 dintisori ochi peste cap
Unde ati disparut??
Rox superbe pozele, am mai comentat trag cu ochiul ca poza cu Darie pe burtica e super, daca ar vedea-o si Calin cool sarut sarut
Bucatele tale sunt yammi cool
Hermine ma bucur ca ai reusit sa ne pui si noua poze noi cu Alex cool vad ca ati crescut mari si sunteti tare frumusei si isteti, ciocniti oua foarte fericit sarut sarut
Ana imi pare rau ca inca aveti mucusori, sper ca deja va simtiti mult mai bine. sarut sarut
Insa sunt si eu de acord cu Lili poate va vede un medic ORL totusi?
Bdelmari te credem mami, te credem foarte fericit (sper ca si pe mine ma cred fetele ca citesc zilnic scot limba )
Poza de familie e tare frumoasa, va avea Eric cu cine sa se joace trag cu ochiul sarut
Adnas sunteti tare frumusele, pupici si de la noi sarut sarut Puisorul e viu? foarte fericit
Irinuta cit de scumpa e Arianna in nisip, ce mai, domnisoara adevarata cool sarut sarut
Viuta unde ai disparut mami? sarut
Ralus ??? sarut
Kimm unde ai petrecut de Pasti draga mea?Ai ceva poze, hai nu fi zgircita si aratane si noua trag cu ochiul sarut sarut

Am revenit si noi, cu intirziere, insa v-am citit de marti zilnic scot limba
Noi dupa cum am spus-o si mai inainte am fost pe ospete la nasi care locuiesc aproape de Chisinau si in acceasi localitate cu bunica mea, deci am fost muulti de tot, insa Calin s-a simtit vedeta zilei cool
Toata ziua surprins a stat numai afara, alerga dupa toti copii, s-a jucat cu toti ciinii si pisicile, a fugarit gainele buncai si a incercat din dragoste sa stringa un puisor mic de git, insa au fost luate masuri operative si s-a evitat aceasta tragedie foarte fericit prostit .
Deja am avut probleme cu reintoarcerea acasa pt ca copii nu erau, nici animale, plus ca la noi toarna cu galeata deja de 2 zile trist
Sotul a facut concluzia ca trebuie sa terminam cit mai repede lucrarile la casa si Calin sa se joace toata ziua in ograda, aaa si sa ii gasim copii cu care sa se joace foarte fericit

Vreau sa spun ca azi am avut fericita ocazie sa vorbesc cu Kimm la telefon cool sarut sarut si vreau sa spun ca e o persoana speciala si ...... sarut sarut
Sper sa fie un inceput de cunoastere a tuturor fetelor si sa reusesc in timp sa vorbesc cu voi cu toate sarut sarut (poate intre timp imi permit cei de la serviciu si convorbirile internationale cool )

sus

Denunta
bdelmari

Copii

30.04.2008 1:26     citat 

fran tocmai ca nu are cu cine ca toti sunt in alte colturi ale lumii plang sau sunt foarte trist s-au vazut prima data..sau ma rog a doua....

sus

Denunta
bdelmari

Copii

30.04.2008 1:27     citat 

fran spor la gasit copii, si noi tot vanar potentiali parteneri de joaca, si cuc asa suntem tot la fel in costructie...bafta

sus

Denunta
franceska1

Copii
Calin: 14 ani, 2 luni
Cosmin
am nascut deja!

30.04.2008 1:37     citat 

Bdelmari Multumesc si voua bafta la fel sarut
Referitor la copii de joaca - avem doi parteneri potentiali cool (gemenii vecinului, dar inca sunt mici si abia la anul se vor juca, cine stie confuz ), dar poate reusesti sa realizezi unul din proiectele tale cu clubul de copii?

sus

Denunta
bdelmari

Copii

30.04.2008 1:45     citat 

acel proiect ramen valabil, dar nu se va derula decat in toamna, deocamdata am prea multe pe cap, scoala de soferi, traduceri si altele. inca nu reusesc sa-l fac pe Eric sa ma asculte cum imi doresc, urasc cand ma sfideaza si face in continuare ce si-a propus?

chiar, hai sa intreb? cum abordati disciplina? sau nu e nevoie? sunt cuminti copii?

sus

Denunta
kimm

30.04.2008 1:46     citat 

France.. sarut jenat ..nu ma flatarisi..madam..ca mi-i rusine..
doar stii ca mi-esti draga..si nu am facut nimic speial..
am ras de numa cand mi l-am imaginat pe Calin "iubind" puisorul
si pe voi ,luand "masurile operative.." rad rad

Mari...despre ce constructie este vorba? iti faci casutza?ce bine seama tipa cu galben cu tine..sau mi se pare?

Roxa...ce loc frumos..palatul Mogosoaia..poate am sa-l vad vreodata..
pruncii par sa se fi distrat pe cinste.. sarut

lili..ma bucur ca au fost bune tratamentele pentru Stefan,sa speram ca si homeopatele or functiona dupa asteptari.. sarut

sus

Denunta
bdelmari

Copii

30.04.2008 1:51     citat 

salut kimm ma bucur sa te "vad" pe aci.

da ne facem casa, e aproape cu acoperis, va fi gata pana la anul. nu voi rezista mult la bloc, chiar daca e parter. nu rezist fara iarba si plante in jur.

tipa in Galben e Adela, cumnata -mea, locuieste in Franta. semanam mult la caracter, de-aia ne tot tachinam una pe alta, suntem amandoua capricorn.
celalata e Simina, o gasiti la bebelusi de iarna 2007,, locuieste in Piatra-Neamt. jenat
chiar daca nu va vine sa credeti sarcinile amandoura au avut de-a face cu mine, prima a ramas gravida cand am nascut eu, si-a doua pentru ca am fost eu la ea si i-am prevestit acest lucru, printr-o bluzita ce voia sa i-o dea lui eric, si-am zis sa o tina ea ca poate pana de craciun va avea o fetita, ca e prea rosie bluzita. si a nascut pe 4 decembrie.

sus

Denunta
Lili_R

Copii
Stefan: 14 ani, 3 luni

30.04.2008 1:53     citat 

Rox, Mari ... multumim pentru pozele frumoase! sarut sarut
Ma bucur ca ati avut momente frumoase sarut sarut sarut
Sanda...v-am admirat si pe voi, foarte frumoase sunteti. sarut sarut
France ...esti mare figura, dar sti cum e vorba aia : ai grija ce iti doresti ca se poate implini trag cu ochiul
Da, cel mai minunat ar fi sa stam cu totii la casa , sa avem o curte plina de verdeata unde boboceii nostri sa se joace in voie ..... sarut sarut

sus

Denunta
kimm

30.04.2008 1:55     citat 

suuper..ce fain! ai veleitati de prezicatoare Mari.. sarut
aa..ma bucur pentru casa..e visul oricui sa isi faca o casutza confortabila..sa dea domnu sa mearga treaba repede si bine sarut

de pasti am fost 2 zile la tzara si una acasa..
am lenevit..am papat bunatati..si ne-am delectat cu lalele mamei..care..in fiecare an par mai grozave
va pun imediat ceva poze

sus

Denunta
bdelmari

Copii

30.04.2008 1:55     citat 

ce frumos spui lili despre boboceii nostrii, despre care eu tnd sa cred ca devin gascani..al meu deja nu ma i e bobocel, la cate e in stare sa faca surprins

sus

Denunta
bdelmari

Copii

30.04.2008 1:58     citat 

• Uses a spoon and fork
• Runs
• Throws a ball underhand
• Enjoys helping around the house
Understands as many as 200 words
• Recognizes when something is wrong (e.g., calling a dog a cat)
• Washes and dries own hands with help
• Points to picture or object when you call it by name
• May know when she needs to pee

scuze ca nu fac traducere, citeam azi despre 19 luni cat are eric, astia ma fac sa scriu toate cuvintele ce le vorbeste eric si sa le numar...numa asa de curiozitate.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: