· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Dezvoltarea, educatia si timpul liber al copiilor >Sportul pentru copii > sportul perfect pentru copii!
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3  »
subiect nou  raspunde
autor sportul perfect pentru copii!     
fifishor74

08.05.2008 3:14   sportul perfect pentru copii!  citat 

cu cat il incep mai de timpuriu, cu atat mai benefic e sportul. si totusi, nu orice sport e potrivit pentru copiii de varsta frageda.

pentru ce sport ati optat pentru copiii vostri? si pentru ce sport ati opta, daca nu ati facut-o pana acum?

sus

Denunta
dabelea

08.05.2008 3:45     citat 

Pe baietelul meu l-am inscris la dansuri (aerobic). Nu stiu ce face el pe acolo, dar deabea asteapta sa-l duc.

Cred ca este bine sa testezi terenul pentru a daca ii va placea o sa mearga si la dans, iar la iarna cu siguranta vom incerca skiul.

sus

Denunta
oanaecaterina

Copii
Vlad Ioan: 17 ani, 11 luni

09.05.2008 12:52     citat 

Cayia, vreau sa te intreb cati ani are baietelul tau. Ne intereseaza inotul, dar nu am foarte multe informatii despre programe, locatii. Vladut are 3 ani jumatate . E prea devreme pentru a sport?Merci

sus

Denunta
avion1

Copii
andrei-alexandru: 19 ani, 5 luni
marius-stefan: 16 ani, 1 luna

09.05.2008 8:02     citat 

Nu conteaza varsta pt inot atata timp cat copilului ii place apa.Inotul este un sport f sanatos si modeleaza bine trupul. Eu l-am dus la inot pe la varsta de 3 ani pe tot timpul timpul verii si apoi putin in toamna dar fiind mai mic mi-a a daca ii place nu mai scapi....
Daca nu inceraca sa vezi ce ii place .

sus

Denunta
karina1976

Copii
Paul: 20 ani, 3 luni
Patricia: 14 ani, 10 luni

10.05.2008 7:47     citat 

Paul de la trei ani merge la tenis (e mare fan), nu am scapat de gura lui pana nu l-am dus, iar acum merge in fiecare saptamana.
de la 4 ani la ski si inot (tot la cererea lui).
Mai fac la gradi ca si optionale: dansuri si gimnastica, cca 1/2 sau 1 ora pe saptamana.

sus

Denunta
ralumati

Copii
Matei: 17 ani, 5 luni
Luca: 15 ani, 3 luni

10.05.2008 8:17     citat 

si eu vreau sa-l duc pe Matei vara asta la inot. Dar as vrea undeva in aer liber, nu intr-unul din cluburile acelea exclusiviste,frumoase si bine dotate ce-i drept, dar cam piperate la pret, dupa parerea mea. As vrea in aer liber, ca sa profitam si de soare. Mi-e teama insa de toate minunile pe care le-ar putea lua dintr-un bazin oarecare. Voi, mamici din Bucuresti, care v-ati dus puii la inot, ce-mi puteti recomanda?

sus

Denunta
avion1

Copii

10.05.2008 8:42     citat 

Eu l-am dus vara la Complexul Lia Manoliu .Au bazin afara dar si unul acoperit .Sunt foarte multi profesori si vara au cursuri intensive .Anul trecut un curs de 2 saptamani costa 1 mil 500 mii.
In Stefan cel Mare ,la clubul Dinamo mai este un bazin afara. Arata destul de bine si preturile erau la fel.
Andrei a nu a noi, desi e tare departe. stam pe brancoveanu. trist

sus

Denunta
avion1

Copii

10.05.2008 2:41     citat 

si noi stam in zona ...pe la spitalul 9 intrarea de pe sos Berceni.Poti merge cu tramvaiul si te lasa chiar acolo. Incep inscrierile dupa 15 iunie. :) :)

sus

Denunta
Etienne

24.06.2008 11:13     citat 

----------
avion1 a unul acoperit .Sunt foarte multi profesori si vara au cursuri intensive .Anul trecut un curs de 2 saptamani costa 1 mil 500 mii.
.
----------

de la ce varsta primesc la Lia Manoliu?

Se poate sa intru si eu cu copilul in apa, pe langa instructor? Eu la Lia Manoliu ma gandeam sa mergem cu totii (eu, tati si puiul) la orele de agrement, adica de la 20-21 seara o jumatate de ora kiar o ora, ca poate asa s-ar simti mai safe copilul, sa ne vada pe toi zbenguindu-ne in apa.

sus

Denunta
laucos

Copii
B
A

24.06.2008 12:18     citat 

----------
Etienne a unul acoperit .Sunt foarte multi profesori si vara au cursuri intensive .Anul trecut un curs de 2 saptamani costa 1 mil 500 mii.
.
----------

de la ce varsta primesc la Lia Manoliu?

Se poate sa intru si eu cu copilul in apa, pe langa instructor? Eu la Lia Manoliu ma gandeam sa mergem cu totii (eu, tati si puiul) la orele de agrement, adica de la 20-21 seara o jumatate de ora kiar o ora, ca poate asa s-ar simti mai safe copilul, sa ne vada pe toi zbenguindu-ne in apa.
----------

Ii primesc de la 3 ani ( in general ) dar depinde si de instructor . Nu te lasa sigur sa intri cu el in apa , din contra recomanda chiar sa stai mai departe sa nu te vada piticul .

Atentie la bazinul de afara de la Lia Manoliu : saptamana trecuta au fost cazuri de conjunctivita , finul meu taman ce s-a el trist

sus

Denunta
Etienne

24.06.2008 12:29     citat 

[quote="laucos
Ii primesc de la 3 ani ( in general ) dar depinde si de instructor . Nu te lasa sigur sa intri cu el in apa , din contra recomanda chiar sa stai mai departe sa nu te vada piticul .

Atentie la bazinul de afara de la Lia Manoliu : saptamana trecuta au fost cazuri de conjunctivita , finul meu taman ce s-a el trist[/quote]

Multumesc sarut !

Avem niscaiva relatii la complex si sper sa reusesc sa il determin pe instructor sa ma lase pe mine cu copilul in apa. Eu vreau ca primul contact al copilului cu bazinul sa fie unul placut, nu in primele momente copilul sa traiasca un sentiment de frica de apa cumulat cu cel de abandon.Poate si din cauza asta prin alte parti primesc de la 5 ani.

Sanatate multa piticului!

sus

Denunta
Cayia

Copii
V mare: 17 ani
V mic: 11 ani, 10 luni

24.06.2008 12:33     citat 

daca vrei sa intri cu copilul in apa incearca la baby spa. Acolo cu siguranta copilul tau va fi respectat. Insa, e drept, preturile sunt pe masura.

sus

Denunta
Etienne

24.06.2008 12:37     citat 

----------
Cayia a...m-am lamurit. Este exorbitant.Nu stiu daca pt.orice buzunar, dar pt al meu, da.

si daca as avea acesti bani disponibili si tot nu i-as da.I-as considera ca fiind irosire. E drept, de banii astia nu am citit ce imi ofera, dar in afara de o apa caldutza sa zicem, 3 sucuri pt mine, 1 suc pt copilul meu, 3 beri pt barbata-meu, muzica relaxanta sau simfonica, eventual cu un final de harpa, lumina naturala, cativa copacei si multe plante in jur, videoproiector in apa si pe un prerete intreg cu imagini din natura munte-mare din alte tari, cate o pizza pt fiecare adult (deci, cam asta mi-as imagina eu ca ar trebui inclus in pret) ce mai pot oferi ei? Trasnport casa-bazin-bazin-casa cu limuzina rad rad rad ! Ei, pt toate astea cred ca mi-as face un abonament de ...7 bulioane pe luna - si asa l-as lua pe el mai ieftin foarte fericit !

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: