· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Puisorii de primavara 2007 - cap. 5
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Puisorii de primavara 2007 - cap. 5     
Hellene73

Copii
George: 18 ani, 4 luni
Gabriela: 13 ani, 9 luni

12.05.2008 3:24   Puisorii de primavara 2007 - cap. 5  citat 

MARTIE
5 martie – Vlad Stefan (pui de claudiadinu) ora 21:15 , 3,200kg, 50 cm, Apgar 8, Baicoi
5 martie – Denis (pui de jenn) 3,500kg, 52cm, Brasov
6 martie - Ana-Maria (pui de pufyka) ora 3:25, 3,600kg, Apgar 9, Botosani
11 martie - Teodor (pui de laura_feelings) ora 11, 3,300kg, Vrancea – Poze
12 martie – Andrei Bogdan(pui de lumyelena) 4,100kg, 54 cm, Apgar 10, Timisoara
16 martie - Mario David (pui de desiree) 2,500kg, Bucuresti
20 martie - Irina-Florentina (pui de vanjelyk) 3,300kg
21 martie – Vladimir (pui de crriss) ora 12:50, 3,400kg, 53cm, Medgidia Poze
24 martie – Andy (pui de maryanda),ora 06:15, 3,500kg, 50cm,Apgar 9, Bacau
26 martie – Thea Ioana(pui de elpower ), Craiova
26 martie - Maria Desiree Elizabeth(Mariuca) (pui de MaggieB) ora 23:38, 2,760kg, 48cm, Apgar 9-10, Olanda – Poze
26 martie - Mihai Cristian (pui de mimi76) ora 3:10, 4,500kg, 53cm, Apgar 9, Bucuresti
27 martie – Mario Florian (pui de christine27)3,200 kg, 49cm
28 martie - Daria-Nicole (pui de iulianaem) ora 9:00, 3,170kg, 48cm, Apgar 9, Craiova, Poze
28 martie - Calin(pui de lady_D) ora 22:15, 3,200kg, 52cm

APRILIE
4 aprilie – Maria-Anca (pui de Vipera) 3,150kg, 52cm, Apgar 10, Bucuresti
5 aprilie – Teodora Maria (pui de Cruela) 3,800kg, 57cm, Apgar 10, Cluj Napoca
10 aprilie – Alexandra Georgiana (pui roxy_pisoiu) ora 11:05, 4,000kg, 51cm, Bucuresti
12 aprilie – Gabriela (pui de Hellene73) ora 9:45, 3,520kg,51cm, Apgar 10, Suceava – Poze
15 aprilie – Raul (pui de bebiku) 4,000kg, 52cm, Apgar 4, Botosani
19 aprilie – Marco (pui de miky_lory)
19 aprilie – Mihai-Madalin (pui de extransa) , ora 10,30
22 aprilie – Adnan (pui de Shadia) 3,400kg, 54cm, Cluj – Poze
24 aprilie - Smiljan Oswaldo (pui de loredanaa)
27 aprilie – Karina (pui de Aka) 3,450kg, 52 cm, Apgar 8, Bucuresti

MAI
4 mai – Alexandru Mihai (pui de mitroiualina), Targoviste
5 mai – Denis Florin (pui de cristinarotar) ora 10:50, 3,600kg, 55cm, Apgar 8,9, Sibiu
7 mai – Chira Elena (pui de mari76), ora 09.10, 3.000g, 47 cm, scor Apgar 8, Bucuresti
7 mai – Eduard-Stefan (pui de Cafelutza) ora 19:55, 3,600kg, 52cm, Apgar 8, Ploiesti
7 mai – Teodora-Maria (pui de sadicutza) ora 23:10, 3,150kg, 49cm, Apgar 9, Bucuresti –Poze
10mai – Rihanna (pui de business) ora 12:20, 3,100kg, 49cm, Apgar 9, Galati
12 mai – Mihnea Viorel Catalin (pui de Lorri) ora 6:05, 3,700kg, 54cm, Apgar 9, Craiova
15 mai – Eric-Alexandru (pui de bubulinaRea), 3,300kg, 51 cm, Sibiu
18 mai – Nikolas Levi (pui de mcelle), ora 14:15, 4,500kg, 55cm, Apgar 9,10, Bucuresti –Poze
21 mai – Angel-Gabriel (pui de adutza25), 3,400kg, 53cm, Apgar 9, Teius
28 mai – Ana Stefana (pui de nicolle_77), ora 07:10, 2,850kg, Apgar10/10, Cluj
29 mai – Cosmin Andrei (pui de hela), Alexandria
31mai – Alexia-Elena (pui de miha-alexia), ora 08:35, 3,600kg, 54cm, Apgar 9, Sibiu

Avem 15 fetite si 23 baietei , sa cresca mari si sanatosi!!! Si lista ramane deschisa...

Mamicile noastre minunate:

Lorri - Maria – 15.01.1986
Iulianaem - Iuliana - 04 .02.1980
Crriss - Cristina - 23 .02. 1978
Extransa – Georgiana - 15.03.1985
Shadia - Iulia - 29.04.1982
Business - Ana-Maria - 10.06.1977
MaggieB – Magdalena – 13.06.1973
Claudiadinu - Claudia - 09.08.1981
Cristinarotar – Cristina – 17.08.1982
Lumyelena – Luminita - 11.09.1977
Roxy_pisoiu – Roxana – 23.09.1977
Desiree – Rodica - 01.10.1983
Laura-feelings - Laura - 18.10.1980
Mari76 - Mariana - 03.11.1976
Miha-Alexia - Mihaela - 08.11.1976
Hellene73 – Elena – 13.11.1973
Cafelutza – Camelia - 27.11.1979
Loredanaa – Loredana – 13.12.1980
Bebiku – Cristina - 22.12.1982

Nota:
- Cine doreste sa existe in dreptul puisorului link cu poze, sa imi aduca la cunostinta adresa;
- Daca doriti sa atasati o poza mesajului, accesati site-ul www.holdthatpic.com, uploadati poza dorita, apoi copiati textul rezultat la BBCode (aflat in casuta de sub mijlocul pozei) in fereastra de raspuns alaturi de mesaj. Sau puteti accesa www.photobucket.com, sa creati un cont, sa uploadati poza dorita si apoi copiati textul rezultat la IMG Code. ATENTIE: marimea pozei sa nu afecteze fereastra astfel incat sa faca necesara utilizarea barei de scroll orizontal. Pentru a verifica atasarea corecta a pozei apasati butonul Vizualizare si daca este ok, apasati butonul Trimite. Succes.

Aici am fost bebelusii de primavara 2007: 1 , 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24

Puisorii de primavara 2007 : 1, 2, 3, 4

sus

Denunta
claudiadinu

Copii
Vlad Stefan: 13 ani, 10 luni

12.05.2008 5:11     citat 

Buna, mamici si copilasi!
Ne mai primiti? jenat

De cand nu am mai intrat multi bebei au trecut de la stadiul de bb la cel de copilas. Le zic tuturor LA MULTI AN!, sa fie sanatosi si sa aiba mult noroc in viata!
Mihnea, La Multi Ani si tie! Azi faci un anisor. Esti baiat mare... sanatate multa si sa le faci parintilor numai bucurii!

Am citit cu drag din urma ce ati mai facut. Mi-au placut si m-au emotionat povestile voastre de la nastere si pana acum. O sa incerc sa revin si eu cu postarile la zi... zambet

Noi suntem bine, l-am tuns pe Vladutz unu, dar, la cat par are el, zici ca e tuns zero. Acum i-a mai crescut, dar va pun o poza din ziua in care l-am tuns:

Acum vreo cateva zile a si cazut, prima lui cazatura cu semne, si-a julit fruntea si nasul: trist

In rest, suntem bine, sanatosi si plini de energie.
Mai pun si un filmulet sa vedeti ce rade Vladutz de tati care se da peste cap si sta in maini: rad
http://s239.photobucket.com/albums/ff30...C_2285.flv

O zi buna tuturor! zambet

sus

Denunta
loredanaa

Copii
Zaradela-Luana - Energica,pictorita
15 ani, 7 luni
Smiljan Oswaldo - Energic
13 ani, 8 luni

12.05.2008 7:51     citat 

Hellene Multumim de listuta si colaj. A iesit superb colaju dar puisorii nostri sunt si mai superbi.Va pupam sarut sarut sarut

sus

Denunta
loredanaa

Copii
15 ani, 7 luni
13 ani, 8 luni

12.05.2008 10:30     citat 

Va dorim somn usor si vise cat mai placute!Si pentru pitici Ingerii sa va pazeasca pe toti!Noapte buna!Pe maine dimineata la cafea trag cu ochiul Va pupam sarut sarut sarut

sus

Denunta
lumyelena

Copii
M A: 16 ani
A B: 13 ani, 10 luni

13.05.2008 7:25     citat 

Buna dimineata

Se pare ca azi eu dau cafeluta

Hellene multumim pentru colaj

Sa aveti o zi frumoasa sarut sarut sarut

sus

Denunta
desiree

Copii
Mario David: 13 ani, 10 luni

13.05.2008 7:50     citat 

Hellene multumim pentru colaj....a iesit super....sa-l pupacesti pe George ca am inteles ca el te-a ajutat, nu?? sarut sarut
Lumy multam de cafelutza..chiar acum o savurez
In rest suntem bine...cred ca ii mai iese o tura de dintisori..e putin marait...
Ahhhh..si sa va spun ce priveliste am eu la birou..doi ciresi mari cu cirese parguite...tre sa gasesc pe cineva sa se catere in pom..poate paznicul..hmmm ....sa vedem..

sus

Denunta
miha-alexia

Copii
alexia elena: 13 ani, 7 luni

13.05.2008 9:16     citat 

Neatza mamicutelor!

Hellene multumim pentru colaj si listute, George a facut o treaba buna trag cu ochiul sa nu uiti sa-i transmiti multumirile noastre sarut

desiree vrem si noi cirese direct din cires foarte fericit pofta mare zambet

lumy mersi de cafea, tare buna si gustoasa scot limba ce mai fac prichindeii confuz

lore hai ca se termina cafeaua rad cum au dormit puisorii tai confuz

claudia maricel Vladut si frumusel foc in poze iar in filmulet e mortal, am ras cu pofta si eu si Alexia rad super sarut

Alexiuta doarme asa ca am intrat sa va salut, dupa ce se trezeste gata cu calculiciul trist a invatat sa-l inchida, toata ziua butoneaza la el, tare ma tem ca o sa-l strice ochi peste cap pupicei

sus

Denunta
loredanaa

Copii
15 ani, 7 luni
13 ani, 8 luni

13.05.2008 10:44     citat 

Buna dimineata fetelor!
Lumy mersi de cafa e foarte buna.Am cam intarziat azi sa dau cafa am avut ceva probleme cu internetu mai bine zis cu WLAN.Acum am rezolvat problema.
miha-alexia copii au dormit bine.Smiljan ca de obicei ma trezit la 7.De aia am timp dimineata sa va fac si voua cafa dar na azi am primit de la Lumy.Si a fost foparte buna cafa ei.Vorba aia e mai bun a lu altu decat al tau zambet .
Fetelor as vrea sal tund pe Smiljan chel.Dar nu sta nici sai tai bretonu.Voi cum ati reusit cele care iau tuns pe baietei.Sfatuitima si pe mine. scot limba Va pupacim pitici si mamici pe mai tarziu sarut sarut sarut

sus

Denunta
crriss

Copii
Vladimir: 13 ani, 9 luni
Filip: 11 ani

13.05.2008 12:46     citat 

George, George, sunt fanul tau sarut sarut sarut

Bravo, bravo si tare multumim pentru colaj sarut sarut sarut (pupam, la pachet trag cu ochiul si surioara si mamica)

claudia, tot sufletul imi rade cand aud copiii razand. Si ma bucur ca ati mai trecut pe aici si ati adus veselie in plus.

desiree, da' de ce nu incerci tu? scot limba ca mi-e mi-ar placea sa ma mai cocot prin copaci, desi... jenat

Acum a reusit sa le introduca pe toate(mai putin afurisitul de triunghi trist ), dar saptamana trecuta era cam asa

http://good-times.webshots.com/video/30...1460rOuBrT

sus

Denunta
desiree

Copii
Mario David: 13 ani, 10 luni

13.05.2008 1:08     citat 

Ce mortal e Vladi!!
Cum indeasa el acolo...puuuupppp

sus

Denunta
lumyelena

Copii
M A: 16 ani
A B: 13 ani, 10 luni

13.05.2008 3:03     citat 

vai Vlady ce baiat istet si frumos are mama

spor la treaba, la mai mare sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
Lorri

Copii
Mihnea : 13 ani, 8 luni

13.05.2008 3:06     citat 

Buna mamicile mele favorite.

V-am ramas datoare cu povestea noastra.
Pentru mine toata saptamana de dinainte de 12 mai a fost speciala si plina de amintiri si o sa vedeti de ce.

7 mai 2007, luni, 7.30, mergem la spital, chemati de medicul care imi supraveghease sarcina. Inarmati cu bagazel si toate cele. Sunt consultata si medicul imi spune:"Nu nasti azi, mergi acasa si daca nu se intampla nimic pana atunci vi miercuri."
Asa ca am plecat acasa, mai aveam 2 zile de asteptat.
9 mai, miercuri, aceasi ora matinala si noi suntem iar la spital, pe la ora 9.00 vine si medicul meu, ma cheama la sala de nasteri, ma consulta si... primesc acelasi raspuns:"Nici azi nu nasti, colul nu e scurtat, nu esti dilatata, nici un semn, vino luni."
Ceva mai dezamagita si ingrijorata plec acasa. Depasisem termenul cu aproape o saptamana si imi faceam griji deja. Ca sa-mi mai treaca glumeam cu sotul: "Bebe se joaca cu noi, daca nu l-am lasat sa se nasca la 7 luni jumatate (cand am avut amenintare de nastere prematura) acum nu mai vrea el sa iasa din burtica."
11 mai 2007, ma trezesc la 6.00, fac cafeaua sotului, il trezesc si pe el. Cu mine totul e OK, nu am contractii, nu ma simt in nici un fel altfel decat de obicei, merg la baie si nu observ nimic deosebit. Imi zic in sinea mea "Nici azi nu nasc". Pleaca sotul la serviciu, merg si eu sa imi continui somnul.
Ma trezesc la ora 11.00, merg la toaleta si am o surpriza, am pierdut dopul gelatinos. Il sun pe Cristi: "Iubitule, vine bebe, trebuie sa mergem la spital." Merg sa ma inbrac si in timp ce verific bagajul ii povestes burticii ca azi ne vom vedea in sfarsit. In 10 minute ajunge si Cristi urmat de sora mea si plecam spre spital.
Internarea o aveam facuta inca de luni asa ca mergem direct pe sectie, aflu ca medicul meu e la o conferinta la Bucuresti si vine abia luni, ma ia in primire medicul de garda, ma consulta si imi spune ca cel mai probabil pana la 3-4 dupa-amiaza nasc. Ma mai tine o ora intr-un salon langa sala de nasteri in caz ca se declanseaza travaliul, dupa care ma trimite in salon cu instructiuni clare sa nu beau si sa nu mananc nimic.
Nu am stare, ma tot plimb, tot urc si cobor trepte, poate-poate incepe travaliul si nasc mai repede.
Vine ora 4.00 si nu se intampla nimic, mai merg inca o data la BCF-uri si control, imimioara bate bine dar eu tot nu ma dilat. Medicul spune sa mai asteptam si imi da voie sa mananc un iaurt si sa beau apa sau ceai.
11.00 seara, vine o asistenta si ma cheama la sala de nasteri pentru inca un cunsult, la scurt tipm dupa aceea incepe travaliul. Ma schimb in camasa de noapte si sper ca de acum lucrurile sa mearga mai repede si sa nasc curand.
E aproape 6.00 dimineata, mi s-a facut calciu intravenos si, cu toate ca am contractii foarte dese si dureroase nu ma dilat. Imi e somn de as dormii si in picioare. Sunt consultata o ultima data, dilatatia e foarte mica. Sunt deja de 7 ore in travaliu, se pare ca voi fi operata.
Sunt dusa in sala de operatie, mi se pun perfuzii, medicul anestezist ma intreaba daca stiu de vreo alergie pe care o am la medicamente, ii spun ca nu sunt alergica la nimic si imi face anestezia rahidiana. Gata cu durerile, sunt treaza si astept sa imi aud puiul plangand pentru prima oara. Aici incepe partea frumoasa a povestii.
6.05 dimineata in cea mai frumoasa zi a vietii mele, 12 mai 2007. "E baietel, felicitari, sa-ti traiasca." Si un planset de bebe. E bebelusul meu, grasut si sanatos dupa cum spune medicul. Dupa un timp medicul ma intreaba daca l-am vazut, ii spun ca nu si trimite dupa el. Cineva de la neonatologie intra in sala, are in brate un bebelus, e frumos si e al meu. Nu plange, se uita la mine cu ochisorii mici si casca. "Da-i un pupic" imi spune asistenta si ii apropie capsorul mic de mine. Il sarut si sunt fericita, mi se pare perfect, mi se pare ca are ochisorii tatalui lui.
Dupa operatie sunt dusa la terapie intensiva, mai spre seara sunt mutata intr-un salon langa cabinetul asistentelor, mi se aduce si copilasul, o asistenta imi arata ca ... e baietel si bratarica de la mana pe care scrie numele meu. Nu ma pot ridica din pat asa ca de bebelusul meu se ocupa sora mea, sunt putin geloasa pe ea, in sensul bun, pentru ca imi doresc ca eu sa il tin in brate si sa il plimb prin salon, doar e copilul meu.
Dimineata sunt mutata in alt salon cu inca 2 mamici, e frumos pentru ca il am pe bebe cu mine in salon si sunt mereu cu el. Incet-incet reusesc sa ma dau jos din pat si sa merg prin salon asa ca imi iau atributiile de mamica in serios, il schimb, il plimb, il imbrac. Luni am si laptic asa ca il si hranesc la piept, e asa de frumos si ma simt tare fericita sa il privesc cum papa. E cam lenes si din cand in cand trebuie sa il trezesc caci adoarme la san.
Miercuri in sfarsit plecam acasa, tati a pregatit totul pentru noi. E asa bine acasa. Ne privim puiul in fiecare zi cum creste si suntem asa de mandri de fiecare realizare a lui.
Nici nu stiu cand a trecut timpul si baietelul meu a implinit un an. E mare acum, merge singur, vorbeste toata ziua, se joaca si ne umple viata de bucurie. Amandoi ne uitam la el si stim ca avem un rost in viata. Il iubim tare mult.

Cam asta e povestea noastra de iubire.
Pupici tuturor.

sus

Denunta
Cafelutza

Copii
E S: 13 ani, 8 luni
A M: 9 ani, 9 luni

13.05.2008 5:34     citat 

Hola!

Lorri, foarte foarte frumoasa povestea voastra! Iar m-am emotionat!

Felicitari tie si multi pupici lui Mihnutzu cel frumos! Numai bine va doresc!

Hellene, multumim mult pentru colaj! Este foarte frumos! Bravoi lui George deci! trag cu ochiul zambet

Claudia, ma bucur sa am vesti de la voi. E BESTIAL Vladutz ! Am ras de rasul lui! Un scump!!! Ne pare rau ca s-a lovit, uf! trist

Crriss, felicitari istetului! Pupici!!!!!!! sarut sarut sarut

Miha iti tin pumnii sa nu cedeze calculiciul la presiuni! rad trag cu ochiul Pupici printesei!

Desiree, daca pui mana pana la urma pe ciresele alea sa trimit vreo cateva si incoace foarte fericit Ii doresc sa treaca usor Mariutu peste noua perioada de iesit dintuci! sarut

Noi suntem binisor. Azi ne-am cam tinut de plecari pt ca de dimineata am fost la medic cu Edi care medic este o maaaareeeeee dezamagire pt mine. Lipsa totala de interes, etc etc Asa ca tot la prticular se pare ca e mai bine aici. In sfarsit o sa-i fac la medicul asta vaccinurile, am observat ca are si unul de ¨recuperat¨, este un vaccin care la noi in tara nu se afla in schema obligatorie de vaccinari.
Vestea buna este ca Edi a facut ieri primii trei pasi fara sa se tina. zambet A prins putin curaj si a reusit! Oricum toata ziua se coboara din pat si cerceteaza tot prin casa, se tine cu o manuta de ce poate si avanseaza. Dar de-acum se pare ca va pleca singurel singurel.

O zi buna in continuare!
pupici tuturor!

sus

Denunta
Hellene73

Copii
George: 18 ani, 4 luni
Gabriela: 13 ani, 9 luni

13.05.2008 9:19     citat 

Bonsoir! Am baut dimineata cafeaua de la Lumy sarut , dar mamzelina a fost atat de agitata si azi si asta noapte incat nu am avut permisiunea ei sa si scriu ceva cool

Lorri sarut sarut sarut uite cum m-ai facut sa astept povestea, daaaaar... sarut sarut sarut fara cuvinte!

Crriss, sa iti spun ce a facut Gabi la filmulet??? A sarit in patut si a strigat si ii arata lui tati "teeee teeee" sarut

Claudia sarut ma bucur ca ai scris si te asteptam des, am ras cu Vladut, si Gabi la fel, e superb. Vrei sa pun poza noua la colajul urmator?

Cafe, ce vaccin va face? Noi pe ROR cred ca il facem la vara, sa nu ne prinda toamna cu eventualele raceli. Imi pare rau ca si acolo sunt neplaceri cu medicii. Si sa nu uit: Bravo Ediiii! Hehehe, numai noi sa alergam aplecate dupa bebei? scot limba

Dezirica, vrem cireseeee! sarut Iti dai seama ca maine trebuie sa ne dai raportul: ai ajuns la ele sau nu? foarte fericit Deci si voi cu dintisorii... va tin pumnii sa iasa repede si fara show! sarut

Lumy, ce fac copiii? sarut Cred ca stati pe afara mult, am inteles ca acolo a fost vremea buna.

Loredana, si eu as tunde-o pe mamzelina, dar la cat e de nervosica daca e tinuta, mi-e ca iesim cu freza emo de pe acolo, un cercel in nas o sa ii lipseasca! scot limba

Miha, pupa micuta IT-ista! sarut

Va pup, de la 8.30 scriu la mesaj rad intre timp a adormit si mamzelina, probabil visandu-se la joaca cu colegii de generatie sarut

Noapte buna, inclusiv la maimutele mele! scot limba

sus

Denunta
Lorri

Copii
Mihnea : 13 ani, 8 luni

13.05.2008 9:38     citat 

Hellene, imi pare rau ca te-am facut sa astepti. E bine totusi ca nu am dezamagit.

Urez si eu cu intarziere La multi ani! scumpilor Edi, Chira si tuturor minunilor mici care si-au serbat primul anisor de cand nu am mai scris eu. sarut Sa creasca mari, sanatosi, fericiti. sarut

Salut toate mamicile, mi-a fost dor de voi, promit sa nu mai lipsesc asa de mult.

Offf, am niste probleme zilele astea, sper sa se termine maine, sa fie bine. De aia nici nu am prea avut energia sa scriu.
Imi cer scuze ca nu scriu cate ceva fiecareia in parte. Merg sa ma odihnesc caci sunt tare obosita.
O noapte buna.
Pupici. sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: