· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Boboceii toamnei 2006 - 21
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Boboceii toamnei 2006 - 21     
admin

16.05.2008 3:32   Re: Boboceii toamnei 2006 - 20  citat 

----------
Ruxi_Mici a scris:

Copilutzi de 1 anishor + 8 lunitze

01.09 - Ana Iarina (adnas), 3,400 kg, 56 cm, 8 dintishori+4 maselutze, poze
02.09 – Ioan Alexandru (ursulina), 7 dintishori+1 maselutza

Copilutzi de 1 anishor + 7 lunitze

08.09 - Estefania (nerea), 4 dintishori
10.09 - Rares - Matei (danny_ro), 4 dintishori, poze
10.09 - Alexandru Florin (liabalmez), 7 dintishori
17.09 - Ruxandra (sophia3), 7 dintishori+3 maselutze
21.09 - Eric Joel (bdelmari), 8 dintishori+4 canini+4 maselutze
26.09 - Federica (ANA_B), 12 dintishori+4 maselutze
27.09 - Stefania (margot), 7 dintishori+3 maselutze
29.09 – Eduard Cristian (bblusa), 8 dintishori+4 maselutze
29.09 - Anna (ralus), 8 dintishori+4canini+4 maselutze
29.09 – Ilinca Brianna (janine77), 8 dintishori+3 maselutze
03.10 - Stefan (Lili_R), 4 dintishori+4 maselutze, poze
04.10 - Liana Maria (alexasicoe), 8 dintishori
06.10 - David Petru (lorentap),4 dintishori+1 maselutza

Copilutzi de 1 anishor + 6 lunitze

10.10 - Alexandra (Ruxi_Mici), 8 dintishori+2 maselutze
15.10 – Alexandru Ionut (hermine), 8 dintishori+4canini+4 maselutze
16.10 – Elouan (Teodora29), 8 dintishori+2 canini+4 maselutze
18.10 – Isabella (anima_dia), 8 dintishori+4 maselutze+4canini
19.10 - Tudor Stefan (KiKilinis), 8 dintishori+4 canini+6 maselutze
19.10 - Boris (bavi), 8 dintishori+3 maselutze
20.10 – Vlad - Alexandru (sburac), 6 dintishori
21.10 - David (paganika), 8 dintishori, poze
22.10 - Andrei Mattia (Amani), 4 dintishori
26.10 - Calin (franceska1), 4 dintishori, poze
28.10 – Teresa Natalia (kimm), 5 dintishori
30.10 – Eduard Andrei (Dana_Lutic&Vlad_Lutic), 9 dintishori, poze
30.10 – Iustin Andrei (andreea29), 6 dintishori
02.11 – Mario (Dia27), 8 dintishori+4 maselutze
02.11 – Arianna (irinuta78), 7 dintishori+3 maselutze
04.11 – Matteo (micky_creanga), 7 dintishori
05.11 – Maia Gabriela (Awa), 8 dintishori+4 maselutze

Copilutzi de 1 anishor + 5 lunitze

08.11 – Andrei Darie (roxanamirela), 8 dintishori+4 maselutze, poze, povestea nasterii
12.11 - Andrei Stefan (ancastefan), 7dintishori+2 maselutze, [url=http://s210.photobucket.com/albums/bb22/ancastefan/?action=view¤t=DCFC0024.flv]poze [/url]
16.11 - Sonia Stefania (soniastefania), 8 dintishori
20.11 - Tudor (viuta),8 dintishori+4 canini+5 maselutze, poze

Avem 14 fetite si 22 baietei ... sa ne creasca mari, sanatosi, voiosi, voinici !!!

Capitole anterioare:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14,15,16, 17, 18, 19

Daca am uitat sa actualizez vreo poza, desi a fost postata, puneti-o pe seama ametelii si grabei mele si nu pe vreo posibila preferinta a unora in defavoarea altora. prostit
----------

sus

Denunta
bblusa

Copii
eduard cristian: 14 ani, 3 luni

16.05.2008 9:18     citat 

pupici lui D. cataratorul! tati cred ca-i mandru tare! sarut
al meu cand se murdareste pe maini, vine la mine sa-l sterg. desi nu i-am interzis sa se stearga de hainute, se pare ca tine la economie: curent, apa, uzura masinii rad

sus

Denunta
andreea29

Copii
IUSTIN ANDREI - prima minune
14 ani, 2 luni
HORIA ALEXANDRU - a doua minune
12 ani, 4 luni

16.05.2008 9:26     citat 

Saluti mamicile !!!

Pentru ca am un pic de timp voi pune repede niste poze ....din pacate nu-mi va ramane timp si pentru a va raspunde...

Am uitat sa spun si eu ca Iustin are 8 dintisori si 2 mase....si suntem in asteptare de canini...

Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/

escaladand scarile catre topogan....a inceput sa-i placa din ce in ce mai mult sa se catere...si eu care ma gandeam ce copil linistit am.... scot limba

in iarba ,unde-i place cel mai mult

cu un baietel din parc ,pe care l-a placut " la prima vedere".... scot limba

se ducea hotarat catre groapa cu nisip ....

A !! sa nu uit.....este sigur acum , Iustin va avea un fratior .....asa ca pot da o rochita de-a mea de cand aveam vreo 13-14ani si pe care o tineam in eventualitatea in care as fi avut o fetita... prostit ..... scot limba ....va pupacim pe toate si cand mai fur niste timp mai revin .... sarut sarut

sus

Denunta
bblusa

Copii
eduard cristian: 14 ani, 3 luni

16.05.2008 9:32     citat 

andreea, felicitari pentru " fratior" ! sarut
pupici si lui iustin! sarut

sus

Denunta
franceska1

Copii
Calin: 14 ani, 2 luni
Cosmin
am nascut deja!

16.05.2008 10:58     citat 

Salutare tuturor,
Intru doar pt o clipa, fiindca ma inglod deja cu atita treaba la serviciu prostit plang sau sunt foarte trist ,
sa va spun ca pe Kimm o puteti felicita aici, chiar daca e cu intirziere, sper ca mami Kimm sa nu se supere foarte fericit trag cu ochiul sarut
http://www.parinti.com/modules.php?name...ic&t=28800

Andreea felicitari pt baietel, sa fie sanatos si sarcina usoara in continuare sarut sarut
Iustin e tare scump si cumintel, pupici de la noi sarut

sus

Denunta
Awa

Copii
Maia: 14 ani, 2 luni

16.05.2008 12:15     citat 

Ruxi, te rog frumos adauga la noi si 2 canini! zambet multumim!

sus

Denunta
Dia27

Copii
MARIO: 14 ani, 2 luni

16.05.2008 12:18     citat 

Ieri am primit o veste aiurea. Mario are un defect la smaltul dintilor. Deja dintisorii din fata sus (incisivii) sunt jumatate descoperiti.. trist Trebuie sa asteptam dintii definitivi ca sa avem si noi din nou dintisori frumosi trist

sus

Denunta
Lili_R

Copii
Stefan: 14 ani, 3 luni

16.05.2008 4:41     citat 

Pupam toti boboceii , sunt foarte frumosi!
Andreea... felicitari , sa fie sanatos sarut sarut
Awa... multumim de vizita , poate ne mai povestesti despre Maia cand ai timp. sarut
Dia... imi pare rau trist , sper sa ramana asa si sa nu se agraveze sarut sarut
Noi cred ca avem 2 dintisori noi , nu ma lasa sa verific, dar mi s-a parut ca i-am vazut azi cand am fost afara.

sus

Denunta
Lili_R

Copii

16.05.2008 7:51     citat 

Dupa fix 12 ore a adormit si Stefan, parca a fost bagat in priza azi prostit ochi peste cap
Sunt terminata si eu trag cu ochiul

sus

Denunta
Teodora29

Copii
Elouan: 14 ani, 3 luni

16.05.2008 7:54     citat 

wow surprins
cum rezista asa de mult fara sa doarma?
Elouan banuiesc ca azi nu a dormit destul dupa-amiaza, plus joaca nebuna pe afar cu ceilalti doi copii la nounou (a fost tare cald si i-a lasat toata ziua afara, ba au si mincat pe terasa)
asa ca am luat acasa un copilas obosit , un pic miriit, care dupa o baie buna si o masa, doarme dus deja (si era 19h30 surprins )

sus

Denunta
Lili_R

Copii

16.05.2008 8:02     citat 

si eu ma intreb cum rezista..... confuz
El de obicei doarme la pranz 3 ore, azi nu stiu de ce nu a vrut sa doarma sub nici o forma.
Am plecat de la ora 10 afara, ne-am dus in Parcul Botanic cu Alex si Hermine si aprox. la ora 13 am mers acasa, i-am dat sa pape , parea obosit si speram sa adoarma , dar ...... lucrurile nu au stat chiar asa.
Cum il culcam urla ca din gura de sarpe si imediat se ridica sa se joace .....
Acum dupa 12 ore de joaca a adormit cu maraieli , ii picau ochii si el tot pe joaca era pus exclamatie

sus

Denunta
Teodora29

Copii
Elouan: 14 ani, 3 luni

16.05.2008 8:06     citat 

ah, pentru ca era prea obosit, Lili
mi se intimpla si mie uneori....si efectiv moare de somn si nu reuseste sa adoarma (nu prea des, dar mi s-a intimplat)

sus

Denunta
Lili_R

Copii

16.05.2008 8:20     citat 

Da si eu m-am gandit la faptul e prea obosit.
I-au mai iesit si 2 dintisori si urmeaza zilele urmatoare si o maseluta.
Nici la noi nu se intampla des, dar asa cum spui din cand in cand se mai intampla sa nu adoarma desi e foarte obosit.
Sper sa doarma bine pana dimneata zambet
Ma duc si eu la somn acum .
Pupici. sarut

sus

Denunta
franceska1

Copii
Calin: 14 ani, 2 luni
Cosmin
am nascut deja!

17.05.2008 11:20     citat 

Am revenit si noi dupa o lipsa (indelungata pt mine) insa lipsa e mai mult in raspunsuri, pt ca de citit reuseam sa va citesc si sa admir multe poze, exact asa cum imi place mie cool foarte fericit

Teo mi-au ramas in memorie pozele cu voi toti, insa cel mai mult m-a cucerit Elouan sarut sarut Zicea cineva din fete ca pozele seamana cu cele pe care le posta Gazzella cindva si intradevar aceasta a fost prima impresie cind l-am pe Elouan in pielea goala si cu o burtica frumusica cool (avem si noi una scot limba )
M-am intristat insa cind am vazut ochii micutului bebelus, parerea mea o cunosti referitor la cazul dat si insist ca mama sa beneficieze de un tratament specializat care sa o ajute sa isi revina din depresia ei, in caz contrar, imi pare ca e viitorul e sumbru..... si e pacat pt ca e un copil minunat si pt el as lua si alte masuri care poate par drastice, insa in cazul dat sunt o necesitate, asta pentru a o ajuta pe mama respectiva sa isi vina in fire si sa isi regaseasca instinctul matern.
Rox Dariucu e superb ca de obicei sarut sarut chiar daca dupa atita energie mami seara e lipsita de puteri, dar face bine la silueta si la inima trag cu ochiul foarte fericit Cum mai dormiti noptile?
Viuta pupam frumusetea de flacau, mindria mamei sarut sarut
Kiki e tare scumpic cheliuta cel micut, pupici de la noi sarut
Ana Ce mai faceti? Cum a decurs integrarea la cresa? Sper ca sunteti bine sarut
Irinuta unde ai disparut mami? (nu ca si eu nu as fi disparuta jenat ) Ce mai face Arianna? sarut
Awa Maia e superba, are niste ochisori.. cool Pupici de la noi sarut sarut
Dia imi pare rau de diagnoza pusa, insa daca nu ma gresesc, o problema asemanatoare o avea si Dana_Lutic cu Edi, poate reusesti sa vorbesti cu ea? confuz
Oricum mai incearca sa consulti si alti medici, pupici lui Mario. sarut
Bblusa pupam economistul casei, e gospodaros de pe acum trag cu ochiul foarte fericit sarut
Ralus stiu ca esti in lipsa de timp, dar poate reusesti sa intri sa ne mai spui ce face micuta smecherita Anna ? sarut sarut
Ruxi unde ati disparut mami? Sper ca sunteti bine si doar Alexutza cea nazdravana te tine ocupata. Pupici de la noi sarut sarut
Lili felicitari pt dintisorii iesiti si nopti linistite la urmatoarea maseluta sarut sarut Stefi se simte mai bine deja?
Kimm vai tu mami, ai pus poze indecente scot limba rad rad rad Ai noroc ca flickr nu il pot deschide de la serviciu foarte fericit si luind in considerare acest fapt te rog sa pui citeva poze cu Natalia ca sa le vad si eu trag cu ochiul Petrecere frumoasa si poze, asta in cazul in care azi sarbatoresti cool sarut sarut

Noi suntem relativi bine, relativ fiindca Calin are o tusa ciudata care apare doar dimineata si seara si pt care ii dau sirop de patlagina si sper sa fie doar o tusa si sa nu recidiveze in altceva.
In rest, dadaca, sora, bunica si eu, suntem stoarse de puteri. Bateria duracell lucreaza non-stop, cred ca trecem cu totii pe Burn in curind prostit scot limba
A fost ieri la gradinita cu sora-mea si cind a vazut atitia copii si fetite era in extaz si striga in gura mare la toti. Din precautie surprins foarte fericit era tinut in brate fiindca gradinita se inchidea deja si sora nu l-ar mai fi scos de acolo.
In schimb linga casa dadacii e o scoala si copilul meu cind iese afara la amiaza e post de usier la scoala si le zice tuturor copiilor pa-pa si le face si din minute surprins foarte fericit

Aaa si eram sa uit cu cea mai noua achizitie - 2 dintisori, iesiti concomitent si spre bucuria mea, doar cu un pic de miriiala noaptea si un supt mai intens. Doamne ajuta sa fie si cu restul la fel.

Ruxi am sa te rog sa scrii in dreptul nostru ca avem deja 6 dintishori, multumesc sarut

Weekend placut fetelor sarut sarut sarut , noi plecam la nasi e ziua celui mai mic baiat, iarasi distractie pt Calin, dar si pt noi foarte fericit

sus

Denunta
ANA_B

Copii
Venetia: 27 ani, 5 luni
Federica: 14 ani, 3 luni

17.05.2008 12:02     citat 

Teo superbe foto ca intotdeauna. Mi se rupe sufletul cind ma gindesc la micutul Adrian, este asa de frumos ! Si ce mama are! care se comporta cu copilul ei asa.... eu l-as duce la control atit in legatura cu capsorul cit pentru problemele motorii si de limbaj, si sa nu uitam de psicholog, eu cred ca un copil in situatuatia data are nevoie de asa ceva.

Awa Maia e superba, ci ce blonduta e! sarut

Dia imi pare rau pentru dintisori, speram sa fie ceva trecator sarut

Lili va felicitam si noi pentru dintisori sarut si va uram lsanatate, pace si nopti linistite. Si noi am patit asa cu Fede, pe cind o duceam la soacra-mea, la ei eagitatie de obicei si fata mea asa a intrat in priza ca noaptea in somn tot agitata era si obo de numa....

Rox D este fenomenal, nu o sa incetez niciodata s-al admir si sa ma minunez de el sarut

Franci bine ai revenit zambet si pupam frumosul tau. Daca ii plac copii asa de mult nu cred ca va avea probleme multe la gradi zambet cit despre baterii rad cred ca micutii de cita energie au de consumat, pot sa ne dea si noua din belsug foarte fericit

Ruxi, Kiki, Iri, Kimm, Viuta, Dana pe unde sintei?

Noi sintem bine, la cresa Fede s-a obisnuit, si pare sa ii placa. Deja numai plinge cind o las, da mai mult pare resemnata cind plec si cind mergem sa o luam numai vrea sa vina acasa.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: