· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Boboceii toamnei 2006 - 22
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Boboceii toamnei 2006 - 22     
Ruxi_Mici

Copii
Alexandra: 14 ani, 3 luni
Matei: 11 ani, 10 luni

27.05.2008 12:44   Boboceii toamnei 2006 - 22  citat 

Copilutzi de 1 anishor + 8 lunitze

01.09 - Ana Iarina (adnas), 3,400 kg, 56 cm, 8 dintishori+4 maselutze, poze
02.09 – Ioan Alexandru (ursulina), 7 dintishori+1 maselutza
08.09 - Estefania (nerea), 4 dintishori
10.09 - Alexandru Florin (liabalmez), 7 dintishori
17.09 - Ruxandra (sophia3), 7 dintishori+3 maselutze
21.09 - Eric Joel (bdelmari), 8 dintishori+4 canini+4 maselutze
26.09 - Federica (ANA_B), 12 dintishori+4 maselutze
27.09 - Stefania (margot), 7 dintishori+3 maselutze

Copilutzi de 1 anishor + 7 lunitze

29.09 – Eduard Cristian (bblusa), 8 dintishori+3 canini+4 maselutze
29.09 - Anna (ralus), 8 dintishori+4 canini+4 maselutze
29.09 – Ilinca Brianna (janine77), 8 dintishori+3 maselutze
03.10 - Stefan (Lili_R), 4 dintishori+4 maselutze, poze
04.10 - Liana Maria (alexasicoe), 8 dintishori
06.10 - David Petru (lorentap),7 dintishori+4 maselutze
10.10 - Alexandra (Ruxi_Mici), 8 dintishori+3 maselutze
15.10 – Alexandru Ionut (hermine), 8 dintishori+4canini+4 maselutze
16.10 – Elouan (Teodora29), 8 dintishori+2 canini+4 maselutze
18.10 – Isabella (anima_dia), 8 dintishori+4 maselutze+4canini
19.10 - Tudor Stefan (KiKilinis), 8 dintishori+4 canini+6 maselutze
19.10 - Boris (bavi), 8 dintishori+3 maselutze
21.10 - David (paganika), 8 dintishori, poze
26.10 - Calin (franceska1), 4 dintishori, poze

Copilutzi de 1 anishor + 6 lunitze

28.10 – Teresa Natalia (kimm), 5 dintishori
30.10 – Eduard Andrei (Dana_Lutic&Vlad_Lutic), 9 dintishori, poze
30.10 – Iustin Andrei (andreea29), 8 dintishori+2 maselutze
02.11 – Mario (Dia27), 8 dintishori+4 maselutze
02.11 – Arianna (irinuta78), 7 dintishori+3 maselutze
05.11 – Maia Gabriela (Awa), 8 dintishori+4 maselutze
08.11 – Andrei Darie (roxanamirela), 8 dintishori+4 maselutze, poze, povestea nasterii
12.11 - Andrei Stefan (ancastefan), 7dintishori+2 maselutze, poze
16.11 - Sonia Stefania (soniastefania), 8 dintishori
20.11 - Tudor (viuta),8 dintishori+4 canini+5 maselutze, poze

Avem 14 fetite si 18 baietei ... sa ne creasca mari, sanatosi, voiosi, voinici !!!

Capitole anterioare:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14,15,16, 17, 18, 19, 20, 21

sus

Denunta
roxanamirela

Copii
Andrei Darie: 14 ani, 2 luni
alaptat, purtat, rasfatat

27.05.2008 12:50     citat 

Ruxi si io iti duc dorul............bafta la examene!

rox

sus

Denunta
bavi

Copii
Boris: 14 ani, 3 luni

27.05.2008 12:55     citat 

Ruxi multumim ptr. listuta si cand ai timp te rog sa ne treci si pe noi cu 4 masele si 1 canin sarut sarut sarut
Boris a inceput sa manance din ce in ce mai spre normal( adica si lapte, iaurt si legume si carne), aseara supa o criza puternica de nervi( cred ca de la caninii de sus) a adormit intr-un final pe la 23,30 nervos nervos , dar astazi a fost mai bine, mai linistit si a mancat mai bine foarte fericit foarte fericit foarte fericit ieri seara am fost din nou la dr. si ne-a dat Aeurius si Rhinatiol si sa continuam antibioticul pana vineri scot limba
sanatate multa puilor bolvani
Rox, asa este inntr-un parc de cartier in care toata lumea se joaca frumos sau distructiv trist trist eu consider ca decat sa stau in inchesuiala cu Boris mai bine ma duc unde este iarba si copaci, chiar daca sunt mai putini copii( si ma termina praful de la nisip nervos nervos nervos )

sus

Denunta
margot

Copii
stefania: 14 ani, 3 luni
am nascut deja!

27.05.2008 6:34     citat 

Am intrat si eu sa va salut si sa pup boboceii sarut
Ruxi bafta la examene, esti in sesiune, nu confuz
Noi suntem bine iar avem o zgarietura pe frunte ce sa fac daca tati nu sa uitat la mine trist .Inca nu am ajuns la doctor dar i-am luat sirop cu echinaceea si propolis si suntem bine sarut
Rox chiar merita batuta femeia aia , era frustrata nervos confuz .Eu nu ii intelg pe oamenii astia mari socat
Si noi am fost adineaori in parc si vroia si Stefi pe toboganul unde mai alergau vreo trei baietei mai mari la vreo 7 ani cred, nu se prea uitau pe unde mergeau dar am avut noroc....dar daca erau mari asa cum zici tu Rox cred ca ma luam de ei foarte fericit .

sus

Denunta
irinuta78

Copii
ARIANNA: 14 ani, 2 luni

28.05.2008 4:03     citat 

oau,azi nu scrie nimeni nimic?Sunteti toti in parc la joaca?Pupici tuturor boboceilor si mamicilor sarut sarut

sus

Denunta
bblusa

Copii
eduard cristian: 14 ani, 3 luni

28.05.2008 4:16     citat 

hai sa scriu eu! ca tot is la munca si la ora asta! nervos
am cautat zilele trecute o poza faina cu edy. vreau sa-i fac cadou sotului o chestie faina: duci poza la un atelier si ti-o transforma in tablou. si-ti mai da si sevalet pt tablou. si in cautarile mele am gasit-o pe asta:

Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/

va place?

margot, pupam zgarietura din frunte. sarut
avem si noi picioarele pline de julituri acum. mi-e asa mila de pielea lui cruda plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
adnas

Copii
Ana Iarina: 14 ani, 4 luni
Alina Miruna: 11 ani, 8 luni

28.05.2008 4:43     citat 

Bblusa - imi place tare mult poza.
Si acum o poza de azi de la iarba verde.

sus

Denunta
bblusa

Copii
eduard cristian: 14 ani, 3 luni

28.05.2008 4:47     citat 

ce mandra ti-i fata!!!!!!! sarut

sarut

sus

Denunta
roxanamirela

Copii
Andrei Darie: 14 ani, 2 luni
alaptat, purtat, rasfatat

28.05.2008 10:43     citat 

Bavi cum mai este Boris?
Iri de Micu ce ne zici?
Margot pupam sa treaca zgarietura.Si lu' tati ii spunem sa fie mai atent altadata. sarut
Bb ia sari mama cu adresa atelierului............please!Tata si fiul.........ce fain!CE surpriza....sarut
La julituri i-am dat cu gel de arnica si s-au facut tare "frumoase", plus ca se vindeca mai repede.
Lili ce mai faceti?
D. doarme noaptea bine dar de la ora 5 la ora 7 suge incontinuu, de vreo saptamana.
Adnas e superba!Are ochelari cochetzica...sa nu intre soarele in ochi....... rad sarut sarut
Iti doresc ca visul "sa stea in picioare".Nu iti pierde sperantza!Succes din toata inima!
(mi-am bagat ochiu' si in alta parte.......ca asa is io!! scot limba )

Darie e in faza in care si-a dat seama ca nu mai vrea sa i se ia mingea din mana de catre alti copii atunci cand el nu are chef!Adica........."iti dau da' intai sa ma joc eu"! rad
Faza cu toboganul continua............adica se face coada in spatele lui, iar el refuza sa se dea trist trist trist
Azi i-am cumparat cirese, caise, piersici.Ciresele le devoreaza, capsunele le mananca cu placere.........iar eu ma bucur ca mananca fructe!!!!
Cu cine ne intalnim primul lucru pe care il arata este buba de la picior (mai are una ca la cealalta i-a cazut coaja!), daca il intreaba "unde ti-ai facut buba"- el arata cu degetul spre........undeva rad rad rad rad ........care sugereaza parcul........ rad rad rad
Il iubesc de nu mai pot! scot limba

pupam,

rox

sus

Denunta
ancastefan

Copii
andrei stefan: 14 ani, 2 luni

29.05.2008 7:36     citat 

servus fetelor
eu nu imi mai vad capul de cate lucrari am de batut la calculator dar mai intru din cand in cand sa vad ce faceti jenat

pozele promise

sus

Denunta
franceska1

Copii
Calin: 14 ani, 2 luni
Cosmin
am nascut deja!

29.05.2008 8:37     citat 

Buna dimineata bebici si mamici sarut sarut

Bblusa e tare faina poza, surpriza cred ca il va emotiona pina la lacrimi sarut sarut
Ma bucur ca Edy s-a acomodat din nou acasa, insa intilnirea voastra m-a facut sa pling, sincer, nu cred ca as avea curajul sa il las pe Calin citeva zile. jenat
Rox pupam toate juliturile si pe Dariucu pe obrajori sarut sarut (gurita o lasam pt fetite scot limba ) Ma bucur ca devorati fructele, inca nu i-am dat cirese, insa azi dadaca i-a adus iarasi capsuni de la gradina, deci are un desert delicios, plus ca acum Calin are o pasiune aparte pt citrice surprins cool
Multam de ideea cu polenul, il caut la noi in farmacii, insa faptul ca mai am doar 3 zile de ore la masterat, ma ajuta mai mult ca orice vitamina, intram in vacanta, ce bine ar fi sa am si de la serviciu o vacanta prostit cool
Din pacate acest Eurovision, Calin nu l-a vazut si nu am exersat pt orele de canto rad rad foarte fericit
Referitor la faza cu parcul .... nervos , cred ca ma voi bate cu toti copii, insa pina acum am reusit sa ii pun la punct prostit
Adnas Iarina e superbaaa, imi place mult cit de mindra e, adevarata domnisoara sarut sarut cool
Margot pupam zgiriitura sa treaca repede sarut sarut
Bavi ma bucur sa Borisache maninca mai bine, multa sananate si sa va reveniti complet sarut sarut
Irinuta voi ce mai faceti, ai reusit sa rezolvi problema cu cresa Ariannei? sarut
Ana ce mai face Fede? Sper ca sunteti bine si la capitolul cresa sarut
Ancastefan bafta la lucrari si chiar daca pozele sunt neclare, oricum Andrei se vede, pupacim baiatul mamei sarut sarut
Ruxi tinem pumnii sa treci cu bine sesia si pupici Alexutzei sarut sarut
Teodora ma bucur ca ati avut o vacanta frumoasa, ca ati gasit prieteni pe masura, insa m-a cucerit (a cita oara jenat ) Elouan in poza cu ciinele, e superba sarut sarut
Lili ce mai faceti? Cum se simte Stefi? sarut sarut
Viuta pupacim flacaul mamei care e tare frumusel sarut sarut Ati reusit sa il tundeti?
Kimm am vazut pozele pe flickr si Calin le-a vazut si a ramas incintat de zana musetel sarut sarut Ce nazbitii mai faceti? foarte fericit

Chiar daca nu am scris sa stiti ca am reusit sa va citesc in fiecare zi scot limba (nu scapati asa usor de mine cool ).
Calin tuseste si inca foarte urit, plus ca are si muci, cel putin febra nu are, insa primele doua deja ma termina trist si in asemenea momente cind puiul e bolnav ma apuca toate ipohondriile care le am, stiu ca ma intelegeti, dar ..... nu am ce face cu mine prostit
In rest ne bucuram de maselutele noastre ca ies in continuare, de faptul ca la masa ne asezam toata familia, indiferent de faptul daca tie foame sau nu (Calin nu ne permite sa ne eschivam scot limba ), si mai ales seara cind vin de la serviciu si el de fericire ca am venit nu stie ce sa faca mai intii sa ma cuprinda sau sa ceara tzitzi.....insa inevitabil se termina cu o imbratisare linga tzitzica sarut

sus

Denunta
kimm

29.05.2008 9:38     citat 

----------
franceska1 a scris:
si mai ales seara cind vin de la serviciu si el de fericire ca am venit nu stie ce sa faca mai intii sa ma cuprinda sau sa ceara tzitzi.....insa inevitabil se termina cu o imbratisare linga tzitzica sarut
----------

hai mai France ca m-ai induiosat..mi-l si imaginez.. sarut ..
si Natalia face dragalasenii cand lipsim o vreme si ne intoarcem..
si ne mai si striga..si ne cauta..

Roxa..m-ai amuzat cu Darie si mingea..natalia e de mult timp la faza "toate mingile sunt ale mele,pazea!'

Anca..tu esti pustoaica aia de 15 ani care seamana cu Andrei? sarut

Bblusa..poza e absolut grozava sarut ,i-a mai crescut motul dupa ce l-ati tuns?

Sanda..e f nostima Iarina..nu-i asa ca e tare mandra cand poarta ceva de-a tau?

sus

Denunta
kimm

29.05.2008 9:41     citat 

Natalia ..la ora asta,doarme!! surprins
s-a trezit de la 6 sa se joace cu S ,care se pregatea de serviciu..apoi s-a mai jucat singura,supravegheata de un ochi pe jumate deschis..dupa a venit si s-a culcat langa mine..
azi e dat peste cap programul.. prostit

sus

Denunta
franceska1

Copii
Calin: 14 ani, 2 luni
Cosmin
am nascut deja!

29.05.2008 9:44     citat 

Kimm sarut sarut sarut pai e si normal daca sarmana munceste de la 6 dimineata surprins are nevoie de program de odihna prelungit cool
Pupacim Puppeta sarut sarut

sus

Denunta
adnas

Copii
Ana Iarina: 14 ani, 4 luni
Alina Miruna: 11 ani, 8 luni

29.05.2008 9:49     citat 

Rox- multumesc de incurajari. sarut
Kimm - Iarinei ii place la nebunie sa-mi poarte pantofii, in special cei cu toc.
Fran - sanatate lui Calinut.
Anca- tare frumosi sunteti amandoi. Iar tu este asa de tinerica..
Pentru fetele din Bucuresti am o intrebare . In 12 iulie suntem nasi de cununie iar mireasa este din Bucuresti. Puteti sa-mi spuneti ce lungime au lumanarile pt cununie pe acolo? La noi sunt mai scurte si nu se impodobesc asa tare dar as vrea sa aleg o cale de mijloc.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: