· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Boboceii toamnei 2006 - 24
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Boboceii toamnei 2006 - 24     
Ruxi_Mici

Copii
Alexandra: 14 ani, 3 luni
Matei: 11 ani, 10 luni

12.06.2008 1:41   Boboceii toamnei 2006 - 24  citat 

Copilutzi de 1 anishor + 9 lunitze

01.09 - Ana Iarina (adnas), 3,400 kg, 56 cm, 8 dintishori+4 maselutze, poze
02.09 – Ioan Alexandru (ursulina), 7 dintishori+1 maselutza
08.09 - Estefania (nerea), 4 dintishori
10.09 - Alexandru Florin (liabalmez), 7 dintishori

Copilutzi de 1 anishor + 8 lunitze

17.09 - Ruxandra (sophia3), 7 dintishori+3 maselutze
21.09 - Eric Joel (bdelmari), 8 dintishori+4 canini+4 maselutze
26.09 - Federica (ANA_B), 12 dintishori+4 maselutze
27.09 - Stefania (margot), 7 dintishori+3 maselutze
29.09 – Eduard Cristian (bblusa), 8 dintishori+3 canini+4 maselutze
29.09 - Anna (ralus), 8 dintishori+4 canini+4 maselutze
29.09 – Ilinca Brianna (janine77), 8 dintishori+3 maselutze
03.10 - Stefan (Lili_R), 4 dintishori+4 maselutze, poze
04.10 - Liana Maria (alexasicoe), 8 dintishori
06.10 - David Petru (lorentap),7 dintishori+4 maselutze
10.10 - Alexandra (Ruxi_Mici), 8 dintishori+4 maselutze

Copilutzi de 1 anishor + 7 lunitze

15.10 – Alexandru Ionut (hermine), 8 dintishori+4canini+4 maselutze
16.10 – Elouan (Teodora29), 8 dintishori+2 canini+4 maselutze
18.10 – Isabella (anima_dia), 8 dintishori+4 maselutze+4canini
19.10 - Tudor Stefan (KiKilinis), 8 dintishori+4 canini+6 maselutze
19.10 - Boris (bavi), 8 dintishori+1 canin+4 maselutze
21.10 - David (paganika), 8 dintishori, poze
26.10 - Calin (franceska1), 4 dintishori, poze
28.10 – Teresa Natalia (kimm), 5 dintishori
30.10 – Eduard Andrei (Dana_Lutic&Vlad_Lutic), 9 dintishori, poze
30.10 – Iustin Andrei (andreea29), 8 dintishori+2 maselutze
02.11 – Mario (Dia27), 8 dintishori+4 maselutze
02.11 – Arianna (irinuta78), 7 dintishori+3 maselutze
05.11 – Maia Gabriela (Awa), 8 dintishori+4 maselutze
08.11 – Andrei Darie (roxanamirela), 8 dintishori+4 maselutze, poze, povestea nasterii
12.11 - Andrei Stefan (ancastefan), 7dintishori+2 maselutze, poze

Copilutzi de 1 anishor + 6 lunitze

16.11 - Sonia Stefania (soniastefania), 8 dintishori
20.11 - Tudor (viuta),8 dintishori+4 canini+5 maselutze, poze

Avem 14 fetite si 18 baietei ... sa ne creasca mari, sanatosi, voiosi, voinici !!!

Capitole anterioare:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14,15,16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23

sus

Denunta
bblusa

Copii
eduard cristian: 14 ani, 3 luni

12.06.2008 2:02     citat 

multumiiiiiiiiiiiiim ruxi! sarut sarut sarut

sus

Denunta
hermine

Copii
Alexandru Ionut: 14 ani, 3 luni
Dominic Nicholas: 10 ani, 11 luni

12.06.2008 2:03     citat 

----------
roxanamirela a scris:

Hermine felicitari pentru locul de la cresa!Ete regulile alea ma omoara pe mine........ma infioara...........plus comportamentul educatoarelor.........si parca pe alea rele le auzi, alea bune mai rare.....off!Succes!
Io vin si zic sa nu ii mai dai cremvursti.....sa nu dai cu roshii...........de care sunt?Si pateu de care?
Cirese, capsuni nu vrea?Caise?E sezonul lor.

----------

stai linistita ca nu dau cu rosii ..astea ce le-am insirat sunt singurele alimente care le accepta in ultimele doua saptamani . Cremvursti a vazut la mine si a cerut si eu mama denaturata i-am dat . Cremvursti de pui de la unicarm , Dodolina cu 55% pulpa si piept de pui ..ma rog, stiu ca nu sunt sanatosi si a papat doar de doua ori cate un cremwurst. Am incecat si cirese si capsuni si caise si struguri ... le ia , musca din ele dupa care scuipa afara si imi da mie restul.
Am luat si pepene ... nici vorba sa se atinga de el ... el oricum a fost foarte reticient la tot ce e nou..si e de papat , mai ales cu lingura .
E inebunit dupa telemea de vaca sarata si dupa castraveti murati exclamatie Dar nici din astia nu ii dau , foarte des. Si nu se pune problema ca nu ii este foame , ca daca ii dau ce ii place lui papa ... daca ii dau mancare gatita nu papa. Pot sa il las cu farfuria in fata lui si 10 minute ca nu se atinge de mancare ... eventual baga degetul in ea si gata . M-am gandit ca poate am gresit eu undeva candva ... dar nu imi pot da seama unde ... niciodata nu i-am dat mancare prea calda , ca la el oricum tot ce e un pic caldut e brrr si nu se atinge ... si supa si ciorba toata erau spre rece cand i le-am dat .
Are o pasinue pentru mazara cruda (venind acasa din piata a trebuit sa ii desfac cateva pastai de mazare ca sa aiba ce sa rontaie ) ... fiarta nu i-o trebuie . Azi dimineata am facut omleta ..... crezi ca a vrut ... nu ca era brrr (dar era rece ) , a papta rosia si castravetele si un pic de painica ... mai tarziu a venit si bunica mea la masa si de la ea din farfuria ei a vurt , si se uitat la mine si radea , m-a luat in brate si m-a pupat .

Aaaaa , ce a mai papta intr-o seara ...o clatita
Refuza categoric iaurtul , mamliga cu branza si smantana ., cartofi , carnea ... care pana nu de mult au fost prferatele lui.
Am fiert piept de pui si i-am pus bucati de carnita in farfurie sa le ia cu mana si sa pape ... nici nu a vrut sa se atinga de ele ...si daca incerc eu sa ii dau da din cap ca nu si intoarce capul in alta parte.
Ieri am facut mancarica de dovlecel -- a bagat degetul in ea si atat a fost , altadata papa cu placere. Pana la urma i-am dat cascaval si sunca presata si aia a papat .

Astazi a papat pana acum : lapte , putina omleta cu rosie , castravete si putina paine , jumatate de corn ... si ala mic ..... cand am venit acasa nu a vrut nimic ... a baut lapte si acuma doarme .

I-am cumparat azi borcanel de la hipp cu mancarica ... din astea manca cu placere cand era mic , si ne salvau de fiecare data cand nu ii placea ce gateam eu ... sa vedem cand se trezeste daca papa .

Eu sper sa treca perioada asta si sa incepa sa pape din nou mancare gatita . La inceput m-am stresat rau , ( aveam acelasi sentiment de frustre ca si atunci cand alex refuza sanul) , apoi am luat-o ca atare , ca , cu forta nu pot sa io dau si nici nu as face asa ceva.

Aaaaaa si acum mi-am amintit de fobia noastra legata de baloane .... am fost la ziua nasei mici care a implint 3 ani si acolo era plin de baloane ... Alex a inceput sa planga si sa tremure tot cand le-a vazut plang sau sunt foarte trist Nasa a strans baloanele si ne-am linsiti ... dar de atunci ii e frica si de mingi ... de cate ori vede o minge vine speriat la mine in brate surprins
Am incercat sa ii arat migi de diferite marimi ,i-am explicat ca nu ne fac nimic , ..le mangaie , le si pupa dar tot la mine in brate vine si sta acolo pana le pun depoarte din calea lui ... sa vedeti cum le ocoleste. Si ii placeau asa de mult , dadea in ele si spunea goo .....

sus

Denunta
franceska1

Copii
Calin: 14 ani, 2 luni
Cosmin
am nascut deja!

12.06.2008 3:15     citat 

Ruxi muuuuultumim mult pt surpriza sarut sarut sarut

sus

Denunta
Lili_R

Copii
Stefan: 14 ani, 3 luni

12.06.2008 4:40     citat 

Ruxi .....FELICITARI PT SARCINA! Ma bucur mult pentru voi mai ales ca stiu cat de mult iti doreai. Sa dea Dumnezeu sa ai sarcina usoara si fara probleme. sarut sarut
Multumim pentru listuta, ne-ai facut o surpriza tare placuta! sarut
Astazi m-a sunat una din prietenele mele sa imi dea o veste mareata, e insarcinata si ea. M-am bucurat pt ea , sper ca de data asta sa duca sarcina la bun sfarsit.( a pierdut 2 sarcini pana acum, din care una cu gemeni)
Hermine.... copilasii nostri sunt solidari prostit Lasa ca or sa pape ei candva. Stefan mananca numai fructe si lapte si nici alea mereu.
Ieri i-am luat capsuni , i-am dat 2 capsuni mari, le-a mancat rapid cu lingurita si mai vroia , se enervase ca eu nu le-am zdrobit mai repede trag cu ochiul Mai nou Stefan papa numai zdrobit cu furculita, numai vrea sa muste din nimic trist Am vb cu pediatra si mi-a spus ca e din cauza dintisorilor......
Asta e ...... o luam de la capat cu pasat daca numai asa vrea pana ii ies dntisorii!
Azi a papat cirese un castronel plin dupa ce inainte am incercat sa-i dau piure cu piept de pui...... E greu cand ii vezi ca nu papa dar din pacate nu avem ce sa le facem .
Stefan a slabit in ultimele saptamani de ii sunt largi hainutele trist
Nu ma plang , arata bine inca avand in vedere ca era mai dolofan .......
Anca..... sa aveti concediu placut. Va pupam.
Rox.... si asa spui ! Te-ai vazut cu gazzella si nu spui nimic!? zambet
Sincera sa fiu imi lipseste, mi-e dor de copilasii ei.
Fetelor ma iertati ca nu raspund la toata lumea am citit pe diagonala pt ca aici suntem mai multi utilizatori la un singur calculator .....trist
Va pupam .

sus

Denunta
Ruxi_Mici

Copii
Alexandra: 14 ani, 3 luni
Matei: 11 ani, 10 luni

12.06.2008 4:46     citat 

Colajul mamicilor a fost gandit si realizat de Adnas si RoxanaMirela (sau invers, nu stiu exact). Eu doar l-am inclus in lista, deci felicitarile si multumirile (inclusiv de la mine) sunt pentru ele. Pupici.

sus

Denunta
margot

Copii
stefania: 14 ani, 3 luni
am nascut deja!

12.06.2008 5:36     citat 

Felicitari pentru colaj, m-ati surprins placut sarut
Eu nu mai pot tine pasul cu voi
Rox cand ai povestit de Darie cum reactioneaza la imbratisari din partea altor copii o vedeam pe Stefania si ea face la fel
Si daca tot ati adus vorba de mancare Stefania nu mananca cirese , mere banane de fapt singurele fructe pe care le mananca sunt capsunile si daca ii dau la borcanase dar nici pe alea intotdeauna, eu tot astept sa mai creasca si sa isi doreasca sa manance fructe prostit

sus

Denunta
viuta

Copii
Tudor Andrei: 14 ani, 1 luna

12.06.2008 6:24     citat 

Intre doua iesiri afara, un aspirat si un gatit, intru si eu ca sa spun:

FELICITAAAAAARI, RUXIIIIIIIIIIIIIIIIIIII!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Sa ai o sarcina si o nastere usoare, fara probleme deosebite si sa ne vedem cu bine cu noul membru al familiei voastre!!!!
Ne bucuram mult pentru tine!!!!!!!!!!
sarut sarut sarut sarut sarut
Neparat poze cu burtica, imediat ce se va vedea! scot limba

Si, bineinteles, jos palaria pentru colaj, e foarte frumos! sarut

sus

Denunta
irinuta78

Copii
ARIANNA: 14 ani, 2 luni

12.06.2008 7:29     citat 

Ruxi felicitari!!!!!!
Sarcina usoara sarut sarut
Fetele jos palaria,colaj mumos si bebei si mai si sarut sarut

sus

Denunta
roxanamirela

Copii
Andrei Darie: 14 ani, 2 luni
alaptat, purtat, rasfatat

12.06.2008 8:45     citat 

Ruxi ai 4 saptamani surprins surprins surprins
Doamne, io tot sub influentza vestii sunt!Multumim pentru listutza, colaj si ca ai postat si colajul cu mamici.
Ideea a fost a mea, Adnas l-a inceput, eu am adaugat cate ceva (nu asta conteaza!).Multumim , Adnas!
Daca nu va regasiti in colajul mamicilor, va rog, sa trimiteti poza si vom adauga, oricum s eva mai lucra la el, fiind o forma de inceput, daca aveti idei sunt binevenite.

rox

sus

Denunta
Teodora29

Copii
Elouan: 14 ani, 3 luni

12.06.2008 9:14     citat 

multumim de surpriza, e una tare tare placuta sarut

sus

Denunta
ralus

Copii
anna: 14 ani, 3 luni
mara: 11 ani, 6 luni

12.06.2008 10:47     citat 

ruxi, ce surpriza, felicitari!
sarcina usoara tuturor mamicilor de bobocei 2006
fetelor e tare fain colajul si ma face sa-mi dau seama ca eu nu prea am poze cu fiica-mea plang sau sunt foarte trist
rox, stii cum se numesc cei cu idei? jenat
sa nu te superi! stii ca mi-esti draga!

sus

Denunta
ralus

Copii

12.06.2008 10:51     citat 

hermine, l;ili, margot,, bun venit in clubul celor care nu mananca, cred ca a mea ar fii presedinte!
viuta, ai fost la noua scoala, stii cum e, sau o lasi pana-n septembrie?

sus

Denunta
roxanamirela

Copii
Andrei Darie: 14 ani, 2 luni
alaptat, purtat, rasfatat

12.06.2008 10:52     citat 

----------
ralus a scris:

rox, stii cum se numesc cei cu idei? jenat

----------

Nu.
rad rad rad rad rad rad rad rad

Ia zi-ne de analize.Ai fost la pediatru?
Io astept poza cu tine si cu Anna!

rox

sus

Denunta
ralus

Copii

13.06.2008 7:21     citat 

pai e anemica si cu oareshce lipsa de calciu nervos
luni repetam analizele de urina, sa vedem dacca chiar e infectie.
are simptome de parazitoza intestinala, dar nu-i iese nik.
poze noi sa stii ca n-am jenat oameni cu idei= idioti jenat

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: