· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Casnicie, familie >Noi, femeile > ciclu menstrual prelungit.
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2  »
subiect nou  raspunde
autor ciclu menstrual prelungit.     
mia_b

Copii
iulia - minunata
12 ani, 11 luni
am nascut deja!

05.05.2008 5:06   ciclu menstrual prelungit.  citat 

buna fetelor!am inceput deja sa imi fac griji. V-ati confruntata careva cu probleme de genul: am nascut prin cezriana o minune in de cembrie. in februarie am avut prima menstra. am fost la control- toate bune. dr mi-a zis ca pot continua cu anticonceptionalele. zis si facut- prima pilula in 22 aprilie- prima zi de ciclu-slabut cantitativ dra era. ei... de atunci nu mi s-a oprit.ma gandesc sa nu mai iau anticonceptionalele. plang sau sunt foarte trist oare o fi ceva grav?

sus

Denunta
tei

Copii
Iona: 23 ani, 7 luni
Christian: 11 ani, 11 luni

05.05.2008 5:15     citat 

adica de pe 22 aprilie tie nu ti sa oprit ciclul??? e cazul sa te prezinti la medic sa-ti schimbe anticonceptionalele. Si eu am patit asa dupa ce am nascut fata,alaptam si am stat aproape 1 luna, si dr m-a intrebat de ce am stat atat? Am crezut ca se va opri....da' de unde?!?

sus

Denunta
mia_b

Copii
iulia - minunata
12 ani, 11 luni
am nascut deja!

05.05.2008 5:32     citat 

eu am alaptat f putin, din pacate...si eu am crezut ca se va opri....

sus

Denunta
polin

Copii
Stefan: 13 ani, 2 luni
Emilia-Maria: 11 ani, 1 luna

05.05.2008 5:53     citat 

Mergi la medic, o sangerare de durata nu e normala, daca totul era ok la control posibil sa fie de la anticonceptionale. Sa citesti si prospectul lor daca nu ai facut-o deja, sigur scrie ca daca sagerarea nu se opreste trebuie oprita administrarea lor.
Numai bine!

sus

Denunta
mia_b

Copii
iulia - minunata
12 ani, 11 luni
am nascut deja!

05.05.2008 6:57     citat 

pe vineri am programare. oricum nu le mai iau de azi.

sus

Denunta
polin

Copii
Stefan: 13 ani, 2 luni
Emilia-Maria: 11 ani, 1 luna

06.05.2008 6:16     citat 

----------
mia_b a scris:
pe vineri am programare. oricum nu le mai iau de azi.
----------

Sa ne spui si noua daca a fost de la anti sau de la altceva.
Numai bine !sarut

sus

Denunta
dyenuta

Copii
alissa: 13 ani, 3 luni

06.05.2008 8:24     citat 

si eu am patit ceva de genul acesta....am inceput sa iau anticonceptionale(eu nu mai alaptez)....si am luat anticonceptionalele care le luasem cu mult timp inainte de a ramane insarcinata, care atunci pt mine nu au avut nici un efect secundar.....dar acum nu stiu ce s-a intamplat ca le luam si tot aveam ceva pete maronii....am fost la dr si mi-a zis ca ar trebui sa se regleze luna viitoare, am inceput a doua tableta, si a fost tot asa, chiar mai rau, ca am avut un ciclu(pt ca il pot numi ciclu) de 10 zile....
joi am programere din nou la dr.... plang sau sunt foarte trist
poate dupa nastere se schimba ceva in organism...mie inainte imi erau bune...erau ok....acum nu!!!!

sus

Denunta
mia_b

Copii
iulia - minunata
12 ani, 11 luni
am nascut deja!

10.05.2008 8:38     citat 

am fost ieri la gine. mi-a zis ca e din cauza anticonceptionalelor. colul arata f bine . nu e nici o problema. a mai zis ca nu trebuia sa le intrerup, ca e normal sa se intample asta in prima luna de administrare. nu mi-a dat nimic sa imi opreasca sangerarea. zicea ca nu vrea sa apeleze la hormoni si bla bla. la urmatorul ciclu a zis sa incep cu pastilele din ziua a 5-a. nu voi fi protejata luna respectiva dar macar se vor regla lucrurile.
ce sperietura am tras ! zambet

sus

Denunta
lauramami

Copii
raisa-gabriela

14.06.2008 9:31   re  citat 

buna fetelor eu am nascut prin cezariana , bebita mea are 7 luni ink alptez , dupa cat timp imi va reveni menstra dak stie cineva . multumesc eu sunt cam necunoscatoare deoarece am vreo 22 de anisori . foarte fericit
poopici , poate stie careva sa ma informeze si p mn trag cu ochiul intrebare exclamatie

sus

Denunta
natalya_2014

Copii
Robert Cristian: 13 ani, 6 luni

14.06.2008 9:40     citat 

mia_b eu stiu ca daca ai protectie suplimentara timp de 7 zile dupa ce inghiti prima pastila de ac esti protejata

sus

Denunta
lauramami

Copii
raisa-gabriela

14.06.2008 9:49   re  citat 

nu stie nimeni ? intrebare confuz

sus

Denunta
lauramami

Copii
raisa-gabriela

14.06.2008 9:50   re  citat 

nu stie nimeni ? intrebare confuz

sus

Denunta
natalya_2014

Copii
Robert Cristian: 13 ani, 6 luni

14.06.2008 9:54     citat 

pai ar trebui dupa ce incetezi cu alaptatul sa apara si menstra , eu alptez in continuare si nu am menstruatie ... si sincer sper sa nu apara prea curand . Varsta nu cred ca are vreo legatura .

sus

Denunta
patratzel

Copii
Luca: 13 ani, 1 luna
Matei Dumitru: 11 ani, 1 luna

15.06.2008 9:53     citat 

lauramami mie mi-a venit ciclul cand Luca a implinit 2 luni (inca mai alaptez), dar nu imi vine regulat; imi vine o data la 2 luni , dar la data la care trebuie rad , si in cantitati normale, insa fara nicio durere, nimik.
Oricum a fost mult mai fain cand nu aveam deloc,asa ca profita de perioada asta. trag cu ochiul
P>S> eu am 23 de ani!

sus

Denunta
pui1

Copii
irina maria
alexandru matei

16.06.2008 11:59     citat 

lauramami, eu am nascut normal nu prin cezariana ca tine, si am alaptat primul copil pana la un an cand am ramas gravida, in aceasta perioada nu am avut ciclu. Apoi inca 8 luni gravida, apoi am alaptat inca 10 luni. Pana am intarcat pe al doilea copil la fel nu am avut ciclu. Pot spune caci eu cca 30 de luni legate eu nu am avut ciclu. Apoi la o luna dupa ce am intarcat mi-a venit ciclu.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: