· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Casnicie, familie >Noi, femeile > Nasa cu pantaloni.
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2  »
subiect nou  raspunde
autor Nasa cu pantaloni.     
cristinamb

Copii
Daria Liana

12.05.2008 1:18   Nasa cu pantaloni.  citat 

Am si eu o mare problema. Peste o luna sunt nasa de cununie la prietena mea cea mai buna si m-am gandit sa-mi fac o tinuta cu pantaloni. Ce ziceti? Merge? Eu sunt mai plinuta si cate rochii am incercat toate stateau ca naiba pe mine si asa m-am hotarat sa-mi fac o tinuta cu pantaloni. Pantalonul negru simplu, drept, iar partea de sus combinatie negru cu mov. Problema mea este ca toata lumea care ma intreaba daca mi-am luat rochita si eu le spun ca-mi fac pantaloni se uita crucis la mine. De ce e neaparat ca nasa sa fie in rochie? Daca nu imi sta bine in rochie sa ma duc numai asa, ca asa se poarta cica, si sa stau dupa masa bosumflata ca nu imi sta bine? Nu mai bine ma duc eu frumos in pantaloni sa ma simt si eu bine? Voi ce ziceti?

sus

Denunta
AdrianaSimion

Copii
pui de pupexa: 15 ani, 2 luni

12.05.2008 7:05     citat 

cea mai mare prostie pe care am auzit-o. te imbraci cum te simti bine si cum iti sta bine nu cum iti spun toate binevoitoarele

sus

Denunta
mamistef

Copii
Tudor: 15 ani, 7 luni
Maria: 12 ani, 1 luna

12.05.2008 8:04     citat 

si mie mi se pare aiurea sa comenteze cineva ca tinuta cu pantaloni"nu e de nasa",decit sa te simti aiurea mai bine te simti bine ,nu? prostit

si eu o sa cunun in iulie,si o sa vad ce-mi gasesc ca sa-mi stea bine,o sa fiu"cam gravida" si daca nu gasesc din intimplare o rochie care sa-mi vina bine,o sa imi fac/cumpar un costum elegant cu pantaloni,trintesc o bluza de efect si gata povestea

sus

Denunta
Beppo

12.05.2008 11:11     citat 

Cristina, e ok in pantaloni. Ce nu-mi place mie, e negrul. E totusi nunta. Eu am fost la un botez la care toata lumea era imbracata in negru, albastru inchis, gri si nu mi-a placut. Macar bluza sa fie alta culoare, sau negru in combinatie cu o culoare mai deschisa, calda.

sus

Denunta
abramburica

Copii
THAISA DANA TEODORA : 15 ani, 11 luni
MARIUS DANIEL LAURENTIU ANDREI: 11 ani

12.05.2008 11:52     citat 

Si poti incerca o fusta pantalon dintr-un material vaporos...prinde bine la persoanele mai plinute...spun in cunostinta de cauza

Eu cand am fost nasa mi-am ales fusta cu corset, fusta pe crinolina si pot zice ca a fost ok....depinde cum este croit...nu mi-se vedea burta mai deloc...

sus

Denunta
puimihai

12.05.2008 12:14     citat 

Daca asa te simti bine, pantaloni sa fie ! sunt la moda si avantajeaza siluetele mai rotunjoare, dar vreau doar sa iti aduc aminte ca sunt totusi preoti care nu accepta femei in pantaloni in biserica, poate sunt mai "invechiti" dar o considera blasfemie (femeie care poarta haine barbatesti prostit ) Eu am patit-o la manastire la Sihastria, nu m-a miruit preotul decat dupa ce mi-a facut observatie, apoi am cumparat un sal mare pe care l-am pus pe mine in chip de fusta trist si m-am intors in biserica. Trist dar adevarat. Sa vb cu preotul care oficiaza cununia ar fi o idee, pt ca sa nu creezi discutii la momentul cu pricina. Bafta si sa va traiasca finii ! sarut

sus

Denunta
carcotasa1

12.05.2008 3:05     citat 

Cristinamb,
Sa te imbraci asa cum iti place, cum crezi ca iti sta bine si cum te simti bine.
Distractie placuta!

sus

Denunta
mia_b

Copii
iulia - minunata
12 ani, 11 luni
am nascut deja!

12.05.2008 3:19     citat 

si eu am fost nasa cu pantaloni. si la mine s-au uitat cas cand le ziceam ce voi imbraca. ei si? am compensat cu decolteul !!!! nervos

sus

Denunta
lumyelena

Copii
M A: 15 ani, 10 luni
A B: 13 ani, 8 luni

12.05.2008 3:21     citat 

Crisitina, cand mi-am botezat finuta si mie mi-au comentat , ca cica nu e bine sa mergi la biserica in pantaloni cand botezi, cununi............si asta m-a pus un pic pe gandri.............daca tostuis o insemna ceva???.............asa ca eu mi-am luat o fusta neagra , dreapta la biserica iar apoi la petrecere o pereche de pantaloni din voal, vaporosi in care m-am simtit super bine.

Discuta si cu prietena ta, cere si ei parerea, eu am avut o discutie cu verisoara mea care era ffffffffffff suparata ca la biserica i s-a imbracat nasa in negru (si ea nu vroia.......)

Oricum distractie placuta si sa ne trimiti poze de la nunta

sus

Denunta
cristinamb

Copii
Daria Liana

13.05.2008 2:44     citat 

Vai ce de raspunsuri! Nu ma asteptam! Va multumesc! sarut
Beppo tinuta nu o sa fie toata neagra, doar pantalonul, partea de sus o sa fie un mov ( asa ca liliacul , e o culoare placuta, cel putin mie imi place si am zis ca daca pantaloni sunt negri sa compensez la partea de sus cu o culoare mai tare) combinat cu foarte putin negru,(o bentita sub sani). Eu zic ca o sa arate ok.( o sa pun o poza cand o sa-mi fie gata scot limba )
Puimihai la biserica nu cred ca vor fi probleme din cauza pantalonilor, dar ma gandesc sa-mi fac si un sal sa-mi pun pe umeri ca e destul de decoltata partea de sus. Totusi o sa intreb la biserica sa nu fie probleme si sa aud comentarii inainte sau dupa slujba, pentru ca intr-adevar am auzit si eu preoti care comenteaza pantalonii la o femeie ochi peste cap .
Lumyelena cu prietena mea am discutat si ea nu are nimic nici impotriva culorilor alese nici impotriva pantalonilor. Mi-a zis ca daca asa ma simt bine asa sa ma duc, nu are nimic impotriva.
Mamistef sa va bucurati de finutii vostri si distractie frumoasa in iulie la nunta sarut .
In concluzie, asa am sa fac sa ma simt eu bine si o sa ma doara undeva de comentarile binevoitorilor ochi peste cap , cum spunea adriana.

sus

Denunta
danette_29

13.05.2008 8:42     citat 

buna fetelor,
si eu sunt nasa in aug
mi-am cumparat deja pt la biserica un costum cu sacou si pantalon pina la genunchi,e foarte frumos,e casual,dar acu cind am citit ce spuneti referitor la preoti ca nu le place ca nasa sa fie in pantalon am ramas tablou,
eu ce fac acu ca am dat si o caruta de bani pe el,nu mi-a trecut prin cap nici o secunda de asa ceva
mi l-am luat pt ca i-a placut si sotului foarte mult,mi-a zis ca imi sta supr si ca e cel mai frumos costum pe care l-am avut vreodata
acu ce sa fac????
nu vreau sa cauzez probleme la fini
si noi nu suntem in tara si venim cu 3 zile inainte de nunta acasa
daca se vede preotul pus in fata faptului implinit ce-o fi?
va pup
sa va traiasca finii si sa va bucurati de ei
sarut sarut sarut

sus

Denunta
puimihai

13.05.2008 8:49     citat 

danette_29 daca eu personal apreciez un pantalon obisnuit (lung) ca fiind elegant (si chiar port in marea majoritate a timpului, inclusiv la birou, costume, sau pantaloni si camasi+veste), sunt de parere ca un pantalon scurt, fie el si parte dintr-un costum, nu "rimeaza" cu o nunta, lumanare impodobita, biserica... imi pare rau daca te supara raspunsul meu, dar asta gandesc si ne-ai cerut parerea; de ce nu incerci sa cauti o fusta (chiar si scurta trag cu ochiul ) care sa se potriveasca la sacou ?

sus

Denunta
danette_29

13.05.2008 9:14     citat 

puimihai nu ma supar si la asta ma gindeam si eu acum,sa caut o fusta care sa mearga la sacou
inainte de al cumpara l-am intrebat de o suta de ori pe sotul meu daca merge ca nasa la biserica si el mi-a repetat intr-una ca merge
eu as fi vrut numai sacoul ca il dadeau si separat de pantalon
noi nu suntem in tara iar cind ies la cuparaturi sunt numai eu cu el,asa ca ii iau in considerare parerea lui ca are gusturi
dar aici se pare ca a dat-o in bara
am luat costumul sapt trecuta de la zara si am norocul ca aici vinzatoarele sunt super dragutze si accepta orice varianta la schimb asa ca nu o sa am probleme si nu stau in stres ca e batut in cuie
si ai dreptate la luminari impodobite apar eu ca tzatza cu pantalon pina la genunchi
vezi ce mult conteaza parerea unei fete???
multumesc sarut sarut sarut

sus

Denunta
puimihai

13.05.2008 9:50     citat 

ma bucur ca nu te-a suparat parerea mea, ca ai luat-o ca pe un sfat prietenesc, sarut si sa stii ca nici prin cap nu mi-a trecut ca esti "tzatza", gusturile nu se discuta si chiar cred ca e un compleu dragutz, dar pt. alta ocazie, cand nu e nevoie de prea multa eticheta...
ma bucur ca am putut fi de folos, sa dea Dumnezeu sa nasiti sanatosi, sa va bucurati impreuna cu finii (si finutzii care vor veni cu barza) pana la adanci batraneti ! zambet sarut

sus

Denunta
danette_29

13.05.2008 1:49     citat 

puimihai asa ma fac eu tzatza cind nu imi place ceva la mine rad
m-as imbraca cu el sa va pun o poza sa il vedeti
dar oricum o sa ies sa caut o fusta adecvata ca parca nici la pantalon nu as renunta ca e foarte frumos,sa pun fusta numai la cununie
multumesc de urare sarut sarut sarut asa sa fie pt toata lumea

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: