· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Alimentatia copiilor >Alimentatia pana la 3 ani > Laptele de capra
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2
subiect nou  raspunde
autor Laptele de capra     
ICEMOON

Copii
Atomicul: 14 ani, 8 luni
Zuza: 11 ani, 3 luni

26.06.2008 5:34     citat 

Eu nu am baut si nici nu-s curioasa, am expus doar un lucru citit nu inventat de mine, nu trebuie sa fie adevar absolut. Daca ar fi atat de benefic banuiesc ca s-ar fi aflat cineva intre timp sa scoata un ban din comercializarea lui.
Din cate am citit eu medicii il recomanda la anumite varste sau la anumite afectiuni, personal prefer studii efectuate si publicate de institutii de renume si care in timp au dovedit ca poti avea incredere, nu cazuri persoanle, daca se face un sondaj aici pe forum la cate persoane au consumat pe perioada indeungata lapte de capra rezultatele banuiesc ca ar fi cat se poate de irelevante.

sus

Denunta
dabelea

26.06.2008 9:14     citat 

Eu am vrut sa spun ca se poate consuma fara probleme, daca ai de unde. Din pacate eu nu-l mai consum pentru ca nu mai am de unde. Se gaseste foarte greu.

sus

Denunta
carole

Copii
little princess: 12 ani, 9 luni

26.06.2008 10:11     citat 

Am gasit si eu ca la copii hraniti cu lapte de capra apare riscul de a dezvolta anemie megaloblastica din cauza deficientei de folat.

In rest am citit numai de bine zambet

Daca ar fi de cumparat in magazine sotul meu ar fi la prima ora asteptand sa se deschida magazinul sa cumpere lapte de capra. Imi spunea ca miroase ciudat, dar gustul e OK. Eu totusi nu l-as gusta, stiu cum miroase carnea de oaie si imi ajunge foarte fericit

sus

Denunta
dabelea

27.06.2008 9:11     citat 

Carole a scris:
Am gasit si eu ca la copii hraniti cu lapte de capra apare riscul de a dezvolta anemie megaloblastica din cauza deficientei de folat.

In rest am citit numai de bine

Daca ar fi de cumparat in magazine sotul meu ar fi la prima ora asteptand sa se deschida magazinul sa cumpere lapte de capra. Imi spunea ca miroase ciudat, dar gustul e OK. Eu totusi nu l-as gusta, stiu cum miroase carnea de oaie si imi ajunge
----------------------------------------------------------------------------

Carole,
Miroase a lapte rad . Nu are nici o legatura mirosul laptelui de capra cu mirosul carnii de oaie.
Nici eu nu mananc carne de miel sau ied si acest lucru tot din cauza mirosului carnii acestuia. In fine, eu nu vreau sa va conving sa beti acest lapte, vreau sa spun ca in sat la mine se consuma aproape de toti copii si toti ca adulti si copii am fost foarte sanatosi. De fapt nici nu auzisem de boala aceasta anemie megaloblastica .

sus

Denunta
laur1975

07.06.2011 8:11     citat 

am un prieten tehnician veterinar care se ocupa de cresterea caprelor in invecinatatea bucurestiului-eu folosesc frecvent produse naturale in cresterea copiilor,pt siguranta si rezultate naturiste 100% vizitati www.crescatorcapre.ro (nu ezitati sal contactati,vizitati la stana)

sus

Denunta
SanteHM

15.05.2014 1:48   Care este cel mai bun lapte pentru copii?  citat 

Alimentatia copilului este cel mai important factor care contribuie la dezvoltarea lui armonioasa, iar tu trebuie sa te asiguri ca cea ce alegi pentru copilul tau este cea mai buna optiune.
Formulele pe baza de lapte de capra au devenit in ultima perioada din ce in ce mai populare.

Am scris un articol despre asta , il puteti gasi aici!

http://www.santehm.ro/care-este-cel-mai...tru-copii/

Sa-mi scrieti aici ce parere aveti si daca considerati ca va ajutat.

Multumesc!

sus

Denunta
Mariana2005

31.03.2015 3:30     citat 

Laptele de capra miroase a ...lapte. Asta in cazul in care caprele sunt sanatoase si sunt mulse igienic. Eu cumpar lapte de capra si iaurt de pe , www.dingradinaevei.ro , am fost si in vizita la ferma sa ma conving ca este chiar lapte de capra pentru ca are un gust dulceag si placut, fara miros de "capra" :D

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: