· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2006 > Omuletii veseli de primavara 2006 (5)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  »
subiect nou  raspunde
autor Omuletii veseli de primavara 2006 (5)     
bilutza

Copii
Maria Daria: 14 ani, 9 luni
Andra Diana: 10 ani, 5 luni

29.05.2009 5:02     citat 

Gata! Am scapat si de polipi. Miercuri dimineata, pe la 10, ne-am internat, facut analize si apoi asteptarea. Am fost in 2 saloane cat timp am asteptat, pt ca abia la 12 ne-a venit randul, si mi s-a rupt sufletul la fiecare copil care venea de la operatie: sange pe nas, urlete, parinti speriati, copii inspaimantati. La noi a fost altfel, probabil si pentru ca i-am povestit Dariei cu cateva zile inainte exact cum urma sa fie procedura de scoatere a "monshtrilor" din nasuc si nu a avut surprize. Pe scurt: duci copilul pana in fata usii de la blocul operator unde e preluat de infirmiera si apoi astepti .... Copilul e adormit si polipii sunt scosi pe gurita (cred eu pentru ca am vazut o urma de sange la coltul gurii Dariei si absolut nimic in nasuc). Copilul e scos din blocul operator in maxim 10 minute si instalat in post operator unde e trezit si observat cateva minute. Cand e totul ok ti-l aduce in salon pe scaunul cu rotile si pus in pat (nu mi-a dat voie sa o iau in brate). Apoi comportamentul copiilor difera: majoritatea sunt f. speriati si plang sau urla; noi am avut noroc, Daria a adormit imediat la loc si a dormit vreo 3 ore. Dupa care putin maraita dar atat. I-a dat voie sa bea apa cam la 20 minute dupa operatie (pe ceilalti ii tinea cam o ora), si sa manance la 30 minute. Nu i-am dat sa manance decat cand s-a trezit dar a mancat fratilor de a speriat toata lumea din salon. La 4 plecam deja acasa. Din cand in cand imi spunea ca o doare gurita...A doua zi parca nici nu se-ntamplase nimic. A mancat normal, ceea ce mancam si noi. Doar ca o sa mai sforaie putin, vreo saptamana. zambet Multumim lui Dumnezeu ca a fost bine totul! Nota 10 doctorului Ursuleanu pentru comportament si profesionalism.

A doua zi mi-a povestit ce a visat: un domn ii spunea sa inchida ochisorii si sa faca nani si apoi cand s-a trezit au adus-o cu scaunul la mami...e ceea ce-si aminteste ea din experienta de miercuri. zambet

sus

Denunta
ICEMOON

Copii
Atomicul: 14 ani, 10 luni
Zuza: 11 ani, 5 luni

29.05.2009 5:12     citat 

Draga mica! ce fetita curajoasa are mami! Bravo Daria!
Ce ma bucur ca totul a fost bine si sanatate multa in continuare! sarut sarut sarut

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 14 ani, 3 luni
MICA: 9 ani, 11 luni

29.05.2009 10:41     citat 

offf, dragutza de ea.
sanatate multa.

sus

Denunta
angicut

Copii
Diana Alexandra: 17 ani, 8 luni
Ilinca Gabriela: 14 ani, 8 luni

01.06.2009 8:01     citat 

Dragele mele, LA MULTI ANI pentru puiutii vostrii
Sa va traiasca, sa fie sanatosi si sa se bucure de ce-i mai frumos in viata!
pupici sarut sarut sarut sarut

Bilutza, Daria a fost o fetitza f. curajoasa zambet ! pupici din partea noastra sarut sarut ............nu stiu ce-as fi facut eu in locul vostru cu Ilinca, care nu vrea pe nimeni daca eu sunt prin preajma trist

Honey, cum mai sta treaba ? cu cele 2 liniute? foarte fericit

Aici, avem poze de la petrecerea fetelor , Ilinca apare mai putin pt. ca a preferat sa stea la locul de joaca decit in sala de mese unde se mai faceau si ceva joculete pt copilasi putin mai mari

http://picasaweb.google.com/angi.gheorg...uaFetelor#

sus

Denunta
brishtara

Copii
THEA MARIA - Irezistibila: 14 ani, 5 luni
LUCAS PAUL - Alaptat de: 12 ani, 3 luni

11.06.2009 12:16     citat 

noi articole adaugate in Bazarul lui Catalin
http://www.parinti.com/modules.php?name...&start=105

Va invit sa licitati cu spor!

sus

Denunta
roxmaryn

22.06.2009 12:15     citat 

http://www.parinti.com//VAROGDINSUFLETC...34123.html

sus

Denunta
bilutza

Copii

06.01.2010 8:18     citat 

Am intrat ca sa va dau si voua vestea buna: vine BB 2. rad
La multi ani tuturor!

sus

Denunta
ICEMOON

Copii

07.01.2010 1:19     citat 

Bilutza felicitari!!! sarcina usoara si sanatate multa! sarut
Ce zice printesa? cum mai sunteti?
La multi ani si voua si un an plin de bucurii!

sus

Denunta
angicut

Copii

07.01.2010 8:53     citat 

LA MULTI ANI pe noul an!
Sa aveti parte de un an mai bun decit cel care tocmai s-a incheiat, cu sanatate, bucurii si realizari pe toate planurile!

Bilutza, ce veste minunata! sarut
Sarcina usoara! Sa fie intr-un ceas bun! zambet
Eric, la multi ani de Sf. Ioan!
Sa fii sanatos si sa ai parte de o viata frumoasa!
Laura sa-ti traiasca flacaul!
Ice, vreau si eu sa-ti vad printesa!
are parul lui K?cum se inteleg?
pupici tuturor si ca sa nu ne uitati, aveti aici ceva poze cu noi trag cu ochiul
http://picasaweb.google.com/angi.gheorg...GrupaMica#

http://picasaweb.google.com/angi.gheorg...gatitoare#

http://picasaweb.google.com/angi.gheorg...aciun2009#

http://picasaweb.google.com/angi.gheorg...laiulFoii#

sus

Denunta
ICEMOON

Copii

08.01.2010 4:42     citat 

Ce poze frumoasa Angi!( te-am mai nimerit uneori pe forum si va admiram jenat ) ai doua fete superbe! sarut sarut sarut
Ksenia nu cred ca va avea bucle prostit , desi are putin par pana acum nu da semne de carlionti rad de semanat nu prea seamana intre ei, dar se iubesc tare deocamdata- vedem cand va incepe zuza sa se dea la jucariile lui rad

sus

Denunta
angicut

Copii

08.01.2010 7:40     citat 

Ice, pe K l-am simpatizat dintotdeauna! zambet E un pusti adorabil! sarut
Printesuca e dulce foc si pare cumintica si linistita, asa e?sau doar pare? foarte fericit
sa-ti traiasca, sa fie sanatosi si sa va aduca numai bucurii!

sus

Denunta
ICEMOON

Copii

08.01.2010 8:56     citat 

Angi zuza e precum pare- linistita si blanduca, adevarul e ca la inceput eram ingrijorata sa nu aibe ceva ca nu eram obisnuita jenat
Si voua multe bucurii si sanatate multa!

sus

Denunta
bilutza

Copii

09.01.2010 1:02     citat 

Multumesc, fetelor. Mi-e groaza un pic, pentru ca in momentul asta nu ma vad descurcandu-ma cu 2, mai ales daca si bb2 va fi la fel de (hiper)energic ca si Daria. zambet
Daria e in al 9-lea cer: pupa burtica de multe, multe ori pe zi; vorbeste cu bb si ii explica tot felul de chestii...cred ca o sa-i iasa par alb pana va fi bb2 gata de joaca. rad
Angicut, mandrele tale sunt minunate. Si s-au facut asa mari...
Icemoon, printesa ta e superba. Si e asa serioasa in poza asta. Imi vine sa-i pap falcutele. K se intelege bine cu ea?

sus

Denunta
ICEMOON

Copii

10.01.2010 10:10     citat 

Deocamdata e tare bine, nu a fost gelos deloc, inca din spital cand a venit de la usa a fugit la pat strigand-o pe nume. L-am implicat si acasa in tot ce fac pt fata si viceversa, ar pupa-o toata ziua uneori trebuie sa-i zic sa o mai lase sa respire foarte fericit

sus

Denunta
bilutza

Copii

10.01.2010 4:58     citat 

Minunat! Sper si eu la asa ceva. zambet

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: