· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Dezvoltarea, educatia si timpul liber al copiilor >Informatii despre crese, gradinite, scoli > Crese/gradinite Galati
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2  »
subiect nou  raspunde
autor Crese/gradinite Galati     
Addina

Copii
Amira Ioana: 14 ani, 5 luni
Sonia Teodora: 11 ani, 1 luna
am nascut deja!

30.06.2008 11:20   Crese/gradinite Galati  citat 

Stie cineva Crese/gradinite in Galati pentru copii de 2 ani?
multumesc

sus

Denunta
titoto

Copii
Ioana-Cristina: 15 ani, 6 luni

01.07.2008 1:02     citat 

Eu stiu! rad
Gradinita Bambi, particulara, la demisolul Bisericii Adventiste de la Flora. Ioana merge acolo de la 2 ani si sunt f. multumita. sarut

sus

Denunta
petronela

Copii
Lavinia: 14 ani, 7 luni

31.07.2008 9:53     citat 

poti sa dai mai multe detalii, te rog? preturi, program, ce activitati fac si daca e obligatoriu sa fi renuntat la pampers. multumesc anticipat

sus

Denunta
titoto

Copii

01.08.2008 4:02     citat 

Sigur, cu placere!

Din cate stiu eu, e cea mai ieftina gradinita particulara, anul asta taxa a fost 350 lei + 10 lei pentru sport, asta pentru program prelungit pana la ora 17,30. Au si varianta programului scurt, dar nu stiu cat costa. Din toamna am inteles ca vor mari taxa la 400 lei sau chiar mai mult, pana in 450.
Primesc si copii cu pampers, dar nu ar fi rau sa incepi de pe acum s-o dezobisnuiesti trag cu ochiul
Dimineata incep putin inainte de ora 8, zilnic fac o ora de engleza dupa-amiaza (este inclusa in taxa) si de doua ori pe saptamana sport (optionalul de anul asta, e posibil din toamna sa se schimbe, desi toti parintii au preferat sa se faca sport in loc de calculator).
Meniul este ovo-locto-vegetarian, deci copiii nu mananca deloc carne sau preparate din carne. Cred ca are legatura cu faptul ca bucataresele sunt de acolo de la biserica si nu gatesc cu carne prostit Oricum mancarea este foarte buna, am avut ocazia sa o gust.
Desi au o "baza materiala" destul de modesta, in sensul ca nu au mobilier modern, viu colorat, sau mai stiu eu ce minunatii, este o atmosfera intima si placuta, au un mic loc de joaca in aer liber si mai ales au oameni de calitate. Doamnele sunt niste femei extraordinare, sufletiste si pasionate de ceea ce fac.
Multa lume evita gradinita asta din cauza locului in care se afla si a influentei pe care biserica respectiva ar avea-o asupra educatiei copiilor. Dar...
eu, care nu am nici o legatura cu adventistii si cu credinta lor, nu as fi acceptat niciodata sa mi se indoctrineze copilul cu ceva ce tine de alta credinta.
Cred insa in Dumnezeu, ma rog la El in fiecare zi, asa ca nu vad nimic rau in faptul ca la gradinita copiii nu incep sa manance pana cand copilul care este "de serviciu" nu spune Tatal Nostru, iar la pranz nu se culca pana cand nu spune Ingerasul. Ba, dimpotriva, am regretat ca nu am fost eu cea care sa inceapa s-o invete lucrurile astea.
Si ca sa inchei, ca m-am intins cam mult jenat , eu cred ca am facut cea mai buna alegere pentru Ioana si pentru noi. Acum un an, neavand cu cine sa las copilul, neavand nici venituri prea mari, intre o bona, careia ar fi trebuit sa-i dau tot atatia bani, si gradinita asta, despre care am aflat cu totul intamplator, am ales gradinita si nu am regretat nici o secunda.
Succes! sarut

sus

Denunta
petronela

Copii

01.08.2008 4:52     citat 

multumesc mult pt raspuns. am inceput deja cu olita, dar nu cere tot timpul, cand o tin dezbracata se pune singura, dar afara cu chilotei se mai scapa fara sa imi spuna, probabil ca e prea ocupata cu joaca sarut .pt invatat engleza e prea devreme la noi, desi ii mai arat eu, sunt profesoara de engleza doar foarte fericit . as opta pt o cresa pt program, bona nu nespecta nici un prograsi cu mancarea, astepta sa vin eu sa ii dau, in rest ii dadea doar de rontait orice.o sa trec zilele astea pe acolo sa vad daca mai primesc copii.

sus

Denunta
titoto

Copii

01.08.2008 10:18     citat 

Cu olita si noi tot asa am inceput ... au fost multe accidente dar pana la urma am reusit.
Sa stii ca nu e deloc devreme pentru engleza, nici nu stii cat de multe le intra in cap ascultand. Ioana nu vorbea mai nimic in romana cand am dus-o la gradi, iar la serbarea de Craciun deja spunea poezie in engleza cool

sus

Denunta
petronela

Copii

02.08.2008 12:48     citat 

de Cracin o sa aiba 2 ani si jumatate, o sa vorbeasca poate mai mult decat acum, cu olita merge, dar e incapatanata. luni vreau sa trec sa vad cume e cu inscrierea, daca mai primesc copii. mai e putin si incepe scoala scot limba

sus

Denunta
titoto

Copii

02.08.2008 12:51     citat 

si pana la urma unde o duci?

sus

Denunta
petronela

Copii

02.08.2008 1:01     citat 

pai luni o sa vad, pe site-ul gradinitei eu am vazut totusi ca au copii peste 3 ani si vreau sa trec pe acolo sa vad si sa vorbesc cu cei de acolo, oricum vreau sa o duc undeva unde sa interactioneze cu copii, pt binele ei.

sus

Denunta
titoto

Copii

02.08.2008 1:25     citat 

Daca vrei ma pot interesa la directoare.
La gradi acum e vacanta, nu cred ca gasesti pe cineva acolo.

sus

Denunta
petronela

Copii

05.08.2008 10:41     citat 

buna, as vrea sa accept oferta ta de a te interesa la directoare, eu nu am mai ajuns pe acolo, ca am fost plecata din localitate, deci daca vrei sa ma ajuti sa vorbesti tu cu directoarea, sau macar sa imi dai mie numarul sa o sun eu, ti-as fi recunoscatoare. eu as vrea sa o scriu din octombrie, nici nu stiu daca se poate, sau numai din septembrie.astept raspuns si multumesc anticipat. sarut

sus

Denunta
petronela

Copii

07.08.2008 5:21     citat 

buna din nou, poate intrii pe forum sa vezi mesajul, as avea nevoie de ceva ajuor cu numarul de telefon, daca mai vrei sa ma ajuti. astept raspuns

sus

Denunta
petronela

Copii

07.08.2008 10:26     citat 

multumesc mult pt numar, o sa iti dau detalii maine, sa vad ce rezolv

sus

Denunta
petronela

Copii

09.08.2008 4:33     citat 

nu am rezolvat nimic deocamdata. se pare ca tine telefonul inchis sau nu mai are numarul. o sa mai incerc sa vedem pana la urma daca reusesc sa dau de dumneaei.

sus

Denunta
titoto

Copii

13.08.2008 3:12     citat 

S-ar putea sa fie plecata din tara...am auzit cum ca s-ar duce prin Spania.
Am sa incerc eu maine la o alta educatoare.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: