· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Casnicie, familie >Noi, femeile > Hemoroizi
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5  »
subiect nou  raspunde
autor Hemoroizi     
nightwish

Copii
INGRID: 16 ani

12.05.2004 12:44   Hemoroizi  citat 

mai dragelor ia ziceti cu ce se calmeaza hemoroizii (am facut la nasterea gogoashei... plang sau sunt foarte trist )...stiu de hemorzon! altceva?
...de asta nu e bine de zis "ma doare-n f..d", ca chiar e naspa! foarte fericit

sus

Denunta
cara

Copii
Timeea: 18 ani, 5 luni

12.05.2004 3:46     citat 

Genial este sa folosesti lumina polarizata(Bioptron)- trece ca prin farmec! Imposibil sa nu gasesti undeva, la un cabinet medical...

sus

Denunta
popica

Copii
Sara Izabela: 11 ani, 1 luna
Carla Anisia: 9 ani, 1 luna

12.05.2004 3:56     citat 

Cara, Bioptronul a dat rezultate la tine?? Ca eu m-am expus aprox 1 an si rezultatele au fost....0.

crista

sus

Denunta
SMOKY

12.05.2004 4:31     citat 

..ai rabdare si cauta in arhiva de la adresa asta..trebuie sa gasesti ceva...as fi facut-o eu dar sint la munca
http://www.formula-as.ro/rezultate.php

..tot aici am citit odata ca se pot fierbe cozi de vinete,se pune lichidul fierbinte intr-un lighean si se fac bai de abur la sezut...cit si cum nu mai stiu..

sus

Denunta
nightwish

Copii

12.05.2004 4:54     citat 

smoky am cautat unde ai zis...mai mult isi fac reclama unii de la o clinica...o sa mai dau un search pe net poate ma lamuresc...oricum, cine s-a pricopsit cu asa ceva la nastere(si nu numai) sa nu-i ignore ca se pot transforma in alte belele(acum am realizat si eu). e ciudat ca, dupa nastere, nu am mai avut probleme...ce le-o fi venit nu stiu...
am luat acum un unguent de la farmacie, care cica este si anestezic pe langa antibioticele continute - procto-glyvenol...oricum imi vine sa urlu plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
SMOKY

12.05.2004 5:32     citat 

***ia-le pe toate la rind..nu numai pe cel cu clinica...cite titluri sint acolo inseamna ca de atitea ori a aparut cuv hemoroizi....bafta

sus

Denunta
Renata

Copii
ENYA ANNE MARIE: 16 ani, 8 luni

12.05.2004 5:58     citat 

Draga mea,
si eu am avut oarece pb. la nastere dar mi-au trecut prin spalaturi cu ceai de galbenele si unguent hemorzon. Domane fere' sa mai apara ca mor, au trecut destul de repede si am avut o forma usoara.Sper sa scapi re[ede si definitiv de ei. Consulta-ti si medicul ginecolog, poate stie ceva. Eu stiu ca apar numai la femeile care nasc pe cale naturala...

sus

Denunta
ani

Copii
David Valentin: 16 ani, 8 luni
Daria Stefania: 12 ani, 10 luni

12.05.2004 6:12     citat 

eu m-am tratat cu crema de galbenele si bai cu apa caldutza de 3 ori pe zi cate 10 minute...ai grija sa iei "stool softener" ca sa faci scaun moale...

numai bine,

sus

Denunta
cara

Copii
Timeea: 18 ani, 5 luni

13.05.2004 10:00     citat 

----------
popica a scris:
Cara, Bioptronul a dat rezultate la tine?? Ca eu m-am expus aprox 1 an si rezultatele au fost....0.

crista
----------

Da, dupa prima zi- expunere 8 minute. Mie mi-au aparut in timpul sarcinii, dar a fost atat de rau, incat medicul a zis ca-mi face incizie.Si am incercat tot felul de plante( galbenele, marul lupului etc)- bai de sezut, comprese, unguente(Proctolog, parca, hemorzon etc), ba m-am afumat si cu sacaz jenat plang sau sunt foarte trist , unguent cu menta, eucalipt- iti venea sa urli si sa fugi, chiar si cum spune Smoky, cu vinete("Formula As"), dar in zadar.
Imi trecea cu "Detralex"-tablete, 6 pe zi, dar dupa vreo patru zile- la recomandarea medicului sau "Ginkofort", parca 3 pe zi.
Dar cu bioptronul(filtru albastru) mi-a trecut imediat( caci au mai aparut de 3 ori dupa ce am nascut)- iar durerile erau aproape insuportabile!
Probabil ca depinde de organism!

sus

Denunta
popica

Copii
Sara Izabela: 11 ani, 1 luna
Carla Anisia: 9 ani, 1 luna

13.05.2004 10:24     citat 

Poate depinde si de cauza aparitiei??? La mine nu au aparut din cauza sarcinii (dar cred ca se vor agrava din cauza asta). Au aparut inainte nu stiu din ce cauze plang sau sunt foarte trist ca n-am avut niciodata problema cu constipatia (poti sa-ti fixezi ceasul dupa mine - la ora 9 in fiecare zi, de cand ma stiu), igiena, zic eu, ca-i foarte buna.....de stat pe scaun, e drept ca acum stau mult - dar au aparut inainte.......
Pana acum am incercat Fluocinolon, Ginkofort, Bioptronul (tot cate 8 minute), acupunctura...si nimic....Singurul cu putin efect este fluocinolonul - pe care il urasc toti doctorii pe care-i stiu - dar toti mi-au zis ca daca are efect, sa-l mai folosesc!

Ma gandesc sa incerc cu homeopatia, dar astept sa vad daca nu vrea bebe sa vina intre timp, ca am inteles ca nu se prea impaca!

Apropo de bioptron, de cate ori pe saptamana te-ai expus?
crista

sus

Denunta
ttcrissy

13.05.2004 10:37     citat 

Mie doctorita mi-a recomandat bai cu infuzie de usturoi. (2-3 capatzani zdrobite la 3 litri de apa, fiert vreo 15min) Si am mai folosit niste supozitoare excelente de la Schering, din pacate am uitat cum se numesc plang sau sunt foarte trist , si in 10 zile nu am mai avut probleme. Daca aflu numele va anunt.

sus

Denunta
Berea

13.05.2004 10:55     citat 

Solutie de moment, pentru calmarea durerilor: baga o sticla de plastic de 1/2l plina cu apa la congelator si, dupa ce a inghetat pune-o la fundic. Asta cam 2,3 zile si te vei simti mult mai bine. Nu exagera, in sensul ca nu de dimineata pana a 2-a zi tot cu sticla ca risti sa faci alte minunii, gen cistita.
Eu dupa ce am nascut asa am reusit sa scap de ei desi ginecologul imi zicea ca rezolva el in timpul nasterii o operatie rapida ca si asa n-o sa-mi aduc aminte nimic rad
Succes si fa-te bine repede

sus

Denunta
Manu

Copii
Ilinca Maria: 16 ani, 8 luni

13.05.2004 11:05     citat 

Am tot cautat raspunsul meu mai vechi - nu de alta, dar imi e sa nu fi uitat ceva - insa rabdarea mea s-a terminat inainte sa gasesc mesajul!

Deci - in primul rand - te inteleg si te compatimesc din tot sufletul!
In al doilea rand - daca vreun masochist de doctor iti recomanda supozitoare - poti sa-i injuri cu constiinta impacata! Eu nu stiu cine a fost "inteligentul" care pentru asemenea afectiune a inventat supozitoarele! surprins
Ca sa nu fie confuzii - ma refer la hemoroizi externi!

Ce am facut eu si a trecut de tot - pai in primul rand regim alimentar - ca altfel plangeam de-adevaratelea, crema de galbenele e extraordinara - mai buna decat jeliproctul primit aici si daca gasesti - foarte buna e si crema de aloe vera. Un sfat - foloseste crema si inainte de a te duce la baie - spala-te pe urma - si nu te zgarci la crema! Si cum se absoarbe crema - mai pune! foarte fericit
In cam o saptamana - max 10 zile ar trebui sa treaca de tot!

sus

Denunta
Cora

14.05.2004 12:01     citat 

----------
Manu a scris:
Am tot cautat raspunsul meu mai vechi - nu de alta, dar imi e sa nu fi uitat ceva - insa rabdarea mea s-a terminat inainte sa gasesc mesajul!
...!

----------

asta Manu? http://www.parinti.com/modules.php?name...=hemoroizi

sus

Denunta
nightwish

Copii

14.05.2004 7:41     citat 

----------
Manu a scris:
daca vreun masochist de doctor iti recomanda supozitoare - poti sa-i injuri cu constiinta impacata! Eu nu stiu cine a fost "inteligentul" care pentru asemenea afectiune a inventat supozitoarele! surprins
Ca sa nu fie confuzii - ma refer la hemoroizi externi!

----------

manule poti sa mai zici o data faza cu injuratul si supozitoarele...eu URASC sa folosesc supozitoare...
oricum 10x de sfaturi la toata lumea!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: