· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Puisorii de primavara 2007 - cap. 8
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Puisorii de primavara 2007 - cap. 8     
Hellene73

Copii
George: 18 ani, 4 luni
Gabriela: 13 ani, 9 luni

17.07.2008 10:27   Puisorii de primavara 2007 - cap. 8  citat 

A FOST SI PRIMUL ANISOR!!! – filmulet cadou pentru parintii nostri minunati

5 martie – Vlad Stefan (pui de claudiadinu) ora 21:15 , 3,200kg, 50 cm, Apgar 8, Ploiesti, Poze
5 martie – Denis (pui de jenn) 3,500kg, 52cm, Brasov
6 martie - Ana-Maria (pui de pufyka) ora 3:25, 3,600kg, Apgar 9, Botosani
11 martie - Teodor (pui de laura_feelings) ora 11, 3,300kg, Vrancea
12 martie – Maria-Carina (pui de Lilith1), Brasov
12 martie – Andrei-Bogdan(pui de lumyelena) 4,100kg, 54 cm, Apgar 10, Timisoara
16 martie - Mario David (pui de desiree) 2,500kg, Bucuresti
20 martie - Irina-Florentina (pui de vanjelyk) 3,300kg
21 martie – Vladimir (pui de crriss) ora 12:50, 3,400kg, 53cm, Medgidia Poze
24 martie – Andy (pui de maryanda),ora 06:15, 3,500kg, 50cm,Apgar 9, Bacau
26 martie – Thea Ioana(pui de elpower ), Craiova
26 martie - Maria Desiree Elizabeth(Mariuca) (pui de MaggieB) ora 23:38, 2,760kg, 48cm, Apgar 9-10, Olanda – Poze
26 martie - Mihai Cristian (pui de mimi76) ora 3:10, 4,500kg, 53cm, Apgar 9, Bucuresti
27 martie – Mario Florian (pui de christine27)3,200 kg, 49cm
28 martie - Daria-Nicole (pui de iulianaem) ora 9:00, 3,170kg, 48cm, Apgar 9, Craiova, Poze
28 martie - Calin(pui de lady_D) ora 22:15, 3,200kg, 52cm

4 aprilie – Maria-Anca (pui de Vipera) 3,150kg, 52cm, Apgar 10, Bucuresti
5 aprilie – Teodora Maria (pui de Cruela) 3,800kg, 57cm, Apgar 10, Cluj Napoca
10 aprilie – Alexandra Georgiana (pui roxy_pisoiu) ora 11:05, 4,000kg, 51cm, Bucuresti
12 aprilie – Gabriela (pui de Hellene73) ora 9:45, 3,520kg,51cm, Apgar 10, Suceava – Poze
15 aprilie – Raul (pui de bebiku) 4,000kg, 52cm, Apgar 4, Botosani
19 aprilie – Marco (pui de miky_lory)
19 aprilie – Mihai-Madalin (pui de extransa) , ora 10,30
22 aprilie – Adnan (pui de Shadia) 3,400kg, 54cm, Cluj – Poze
24 aprilie - Smiljan Oswaldo (pui de loredanaa)
27 aprilie – Karina (pui de Aka) 3,450kg, 52 cm, Apgar 8, Bucuresti

4 mai – Alexandru Mihai (pui de mitroiualina), Targoviste
5 mai – Denis Florin (pui de cristinarotar) ora 10:50, 3,600kg, 55cm, Apgar 8,9, Sibiu
7 mai – Chira Elena (pui de mari76), ora 09.10, 3.000g, 47 cm, scor Apgar 8, Bucuresti
7 mai – Eduard-Stefan (pui de Cafelutza) ora 19:55, 3,600kg, 52cm, Apgar 8, Ploiesti
7 mai – Teodora-Maria (pui de sadicutza) ora 23:10, 3,150kg, 49cm, Apgar 9, Bucuresti –Poze
10mai – Rihanna (pui de business) ora 12:20, 3,100kg, 49cm, Apgar 9, Galati
12 mai – Mihnea Viorel Catalin (pui de Lorri) ora 6:05, 3,700kg, 54cm, Apgar 9, Craiova
15 mai – Eric-Alexandru (pui de bubulinaRea), 3,300kg, 51 cm, Sibiu
18 mai – Nikolas Levi (pui de mcelle), ora 14:15, 4,500kg, 55cm, Apgar 9,10, Bucuresti –Poze
21 mai – Angel-Gabriel (pui de adutza25), 3,400kg, 53cm, Apgar 9, Teius
28 mai – Ana Stefana (pui de nicolle_77), ora 07:10, 2,850kg, Apgar10/10, Cluj
29 mai – Cosmin Andrei (pui de hela), Alexandria
31mai – Alexia-Elena (pui de miha-alexia), ora 08:35, 3,600kg, 54cm, Apgar 9, Sibiu

Avem 16 fetite si 23 baietei , sa cresca mari si sanatosi!!! Si lista ramane deschisa...

Mamicile noastre minunate:

Lorri - Maria – 15.01.1986
Iulianaem - Iuliana - 04 .02.1980
Crriss - Cristina - 23 .02. 1978
Extransa – Georgiana - 15.03.1985
Shadia - Iulia - 29.04.1982
Business - Ana-Maria - 10.06.1977
MaggieB – Magdalena – 13.06.1973
Claudiadinu - Claudia - 09.08.1981
Cristinarotar – Cristina – 17.08.1982
Nicolle_77 – Nicole - 22.08.1977
Lumyelena – Luminita - 11.09.1977
Roxy_pisoiu – Roxana – 23.09.1977
Desiree – Rodica - 01.10.1983
Laura-feelings - Laura - 18.10.1980
Mari76 - Mariana - 03.11.1976
Miha-Alexia - Mihaela - 08.11.1976
Hellene73 – Elena – 13.11.1973
Cafelutza – Camelia - 27.11.1979
Loredanaa – Loredana – 13.12.1980
Bebiku – Cristina - 22.12.1982

Nota:
- Cine doreste sa existe in dreptul puisorului link cu poze, sa imi aduca la cunostinta adresa;
- Daca doriti sa atasati o poza mesajului, accesati site-ul www.holdthatpic.com, uploadati poza dorita, apoi copiati textul rezultat la BBCode (aflat in casuta de sub mijlocul pozei) in fereastra de raspuns alaturi de mesaj. Sau puteti accesa www.photobucket.com, sa creati un cont, sa uploadati poza dorita si apoi copiati textul rezultat la IMG Code. ATENTIE: marimea pozei sa nu afecteze fereastra astfel incat sa faca necesara utilizarea barei de scroll orizontal. Pentru a verifica atasarea corecta a pozei apasati butonul Vizualizare si daca este ok, apasati butonul Trimite. Succes.

Aici am fost Bebelusii de primavara 2007: 1 , 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24

Si pentru ca am fost cuminti, acum suntem Puisorii de primavara 2007 : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

sus

Denunta
Shadia

Copii
Adnan: 13 ani, 9 luni

17.07.2008 10:35     citat 

Buna Dimineata
Se pare ca scriu si la inceput de capitol:)
Hellen se pare ca am postat deodata
Criss ce frumosi sunteti cu totii in poze
Asteptam si comentariile si povestile promise
Mari si noi votam zilnic
Hellen multumim ca intoteaduna pentru timpul si efortul acrodat colajului
Pacat ca nu am reusit sa venim cu poze - promitem sa incepe noul capitol cu ele
Despre noi ce pot sa zic sunt din in ce in ce mai indragostita de prichindelul meu - este atat de dragastos dar si ambitios
Stie sa se impuna
La noi vreme este urata - este chiar frig si ploua
Parca astazi s-a mai inseninat un pic - sper sa o tina tot asa
Nici cum nu suntem multumiti - nu ne plac extremele - canicula sau ploi exagerate - ce mai vrem primavara
Va dorim o zi frumoasa si multa distractie
Pe mai tarziu

sus

Denunta
crriss

Copii
Vladimir: 13 ani, 10 luni
Filip: 11 ani, 1 luna

17.07.2008 10:54     citat 

Hellene, sarut . Dupa ce ca-s frumosi, ii faci tu si mai frumosi scot limba

Hihihi, da, ieri a fost o nebunie si rasete peste tot. sarut

Bogdan si Alexia sunt atat de dulci si au niste parinti atat de calzi si rabdatori! O echipa in toata regula sarut Ne-am simtit excelent in cele cateva ore petrecute alaturi de ei.

Bogdan este un zambaret si un neastamparat(nu ca nu stiu cum e sa fie asa foarte fericit ), dragalas, vorbaret foc(invatase sa-l strige pe Vladimir sarut , ceea ce m-a topit definitiv), iar Alexia este o domnisoara cumintica, dar care stie sa-si negocieze totusi trag cu ochiul pozitia. Si atat il iubeste pe Bogdan, incat nu-mi luam ochii de la cum il alinta. sarut

Nu e niciun secret ca-mi mai doresc cel putin un bebelus, dar acum chiar ma gandesc din ce mai serios dupa ce i-am cunoscut pe puiutii Luminitei(care e frumoasa foc zambet )

Vladimir fireste ca nu s-a dezmintit si, dupa pupaturi si mangaieri, mai sarea si cu cate o palmuta, o muscatura jenat S-au alergat, s-au jucat impreuna chiar frumos, au dat gata toboganele si nebuniile din parc (pana Vladimir a nimerit intr-un rahatel foarte fericit plang sau sunt foarte trist, apoi a luat o cazatura trist )

Oricum, Bogdan a demonstrat si ca poate fi linistit, stand pe scaunel cu parintii si surioara, spre deosebire de Vladimir care parea de neoprit.
A descoperit un orificiu la un suport de umbrela de terasa unde se stransese apa(murdara, fireste, de la ploaie) si, dupa ce a degustat intr-o veselie(noi eram prinsi in discutii socat ), l-a invitat si pe Bogdan la o gura prostit Si erau ca doi purcelusi si se amuzau, ca noi lesinaseram de ras.

S-au jucat un fel de bau-bau, unul de-o parte a unei usi cu geam(ca radeau de mama focului), celalalt strindu-si nasul de partea cealalta rad

Mie mi s-a terminat bateria la aparat, deci nu am prea multe poze, dar Lumi cu siguranta va va arata mai multe.

Sper sa pot reveni

sus

Denunta
iulianaem

Copii
Sara: 15 ani, 10 luni
Daria: 13 ani, 9 luni

17.07.2008 11:07     citat 

Multumim pentru listutza, Hellene, este suuuperba!!!

sus

Denunta
Hellene73

Copii

17.07.2008 4:59     citat 

Cu mare mare placere sarut

Sa vedeti ca mamzelina mea, azi a "furat" un muffins cu visine si s-a apucat sa il pape singura... insa cand a dat de visina... brrrr

Am pozat-o ca era asa haioasa, si nu il dadea deloc din mana! cool

sus

Denunta
mari76

Copii
Chira Elena: 13 ani, 8 luni

17.07.2008 10:32     citat 

fetelor,MAINE PLECAM IN CONCEDIU!
va pupam si ne auzim pe 31.07.
multumim pentru voturi si sper sa ne votati in continuare!

sus

Denunta
Shadia

Copii

18.07.2008 9:33     citat 

Buna Dimineata,
Mari va dorim un concediu frumos frumos si va asteptam cu multe poze
Hellen ne-a amuzat enorm printesa cum se stramba ea la visine sarut
Criss ce frumos ati petrecut voi - nu s-a lasat Vladimir si inca ramane in top in ceea ce priveste nazbatiile
Raportam si noi dupa o noapte mai agitata - nu prea stiu de ce?
masalutele sa fie de vina?
Oricum apele s-au linistit si instantaneu ne-am intors la vesnica buna dispozitie
L-am lasat pregatit sa mearga cu buni la plimbare - uitase de mine imediat
Veselia casei ce mai
Promitem poze in weekend
o zi de vineri frumoasa

sus

Denunta
crriss

Copii
Vladimir: 13 ani, 10 luni
Filip: 11 ani, 1 luna

18.07.2008 1:43     citat 

Gabita, rad rad rad
Ce dragut ai prins-o, hellene sarut

Shadia, auzi, dar tu niste poze nu mai pui? Ca vrem sa vedem dovada trag cu ochiul
Cand vine Lumi acasa veti vedea mai multe poze(ca am facut si poze de grup scot limba )

Mi-e dor de Cafe si Edi sarut (ne auziti? foarte fericit )

si de Lorri, bebiku(ah, raulica sarut ), de miha

Si de toate mamicile si bebelusii. Hai, mai dati un semn sarut

Uitati-ve ce are pe dinti si in ureche foarte fericit

[img][/img]

[img][/img]

si cum doarme foarte fericit

[img][/img]

sus

Denunta
Hellene73

Copii

18.07.2008 9:24     citat 

Salut, intru si eu pe seara, ca e liniste si la mine! prostit

Crriss, vrem la mareeee, ce fain e cu nisip peste tot, hihihi! scot limba Superb Vladimir, ca de obicei! sarut

Am votat-o pe Chira, oare Mari a ajuns deja? confuz Sper sa mai poata intra si de acolo, daca nu... poze multe din concediul lor! sarut

Shadia, abia astept poze noi si cu voi! sarut Sa stii ca la noi asa-s toate noptile, si intr-adevar maselele ies, dar taaare greu trist Ma bucur ca macar la ele nu a fost febra deloc, ceea ce e mare lucru, cata vreme la toti dintii s-a lasat cu temperatura mare.

Va pup pe toate sarut , mi-e dor de toate mamicile si copiii (sau cum le spunea Bebiku parca: bibilucii foarte fericit )

Noapte buna! sarut

sus

Denunta
miha-alexia

Copii
alexia elena: 13 ani, 7 luni

19.07.2008 2:03     citat 

Mamicute si puisori va salutam si noi si va pupacim cu drag, am prins iar un momentel liber, asa ca am intrat repejor sa va citesc, dupa ce am citit tot si momentelul meu de respiro s-a cam apropiat de sfarsit, dar nu inchid pana nu va spun si despre noi cate ceva trag cu ochiul
am facut si noi ROR-ul pana la urma, nu au fost urmari, deocamdata totul e ok, ne-am plimbat mult in ultima vreme am fost la Ocna Sibiului, pentru aerosol dar si pentru balaceala trag cu ochiul am fost la strand in Fagaras, ne-am distrat super fain, tare-i mai place mandrei in apa scot limba si am mai urcat un pic si la munte am fost la Albota (la pastravarie) ne-am relaxat oarecum, ca tot alergand plus aerul curat au facut-o pe Alexia sa doarma cam trei ore la amiaza si seara de la 20, 21 pana dimineata la 7, 8 chiar 9 uneori foarte fericit

Hellene v-am admirat in poze, tare mi-au placut mai ales cele unde o cocotai pe Gabi prin copacel sarut iar aici cu visina e super haioasa cum se stramba (apropo am cautat "timp pentru a imparti" si nu am gasit confuz astept vesti de la tine)

crriss m-ai dat gata, am ras cand l-am vazut pe Vladi plin de nisip, Alexia inca e la faza de gustat, adica papa nisipul prostit ma tot intreb cum poate sa doarma asa... adica pozitia rad mortal sarut, saluta-i si pe Bogdi, Alexia si parintii din partea noastra, am admirat pozele si am ras cand am citit peripetiile puiutilor, auzi sa deguste apa de ploaie rad

Shadia abia astept sa vad pozele, sa-l vad pe Andy cat de mare a crescut si cat de frumos s-a facut sarut ufff voi aveti probleme cu maselutele, noi suntem inca cu primii 2 dintisori socat cand or creste si restu confuz

mari daca ne citesti iti uram si noi concediu placut exclamatie pe ziua de azi am votat trag cu ochiul

Cafe hai cu vesti despre Edutzu sarut (macar 2 randuri), tin pumnii sa rezolvi cat mai repede problemele si sa va fie bine sarut

Maggie ce mai faceti voi, s-a acomodat Mariuca la gradi pana la urma confuz abia astept sa ne povestesti cat de tare-i place acolo si cati prieteni si-a facut sarut

sarut sarut sarut

sus

Denunta
Hellene73

Copii

20.07.2008 11:30     citat 

Salut, sa aveti o duminica frumoasa! sarut sarut sarut

Miha, asteptam poze, stii tu trag cu ochiul
Si de la toate mamicile dragi: vesti si poze! sarut Mi-e dor de toate (se simte ca e concediu si vara si soare cool )

sus

Denunta
Shadia

Copii

20.07.2008 8:31     citat 

Buna Seara,
Venim si noi fuguta sa ne tinem de pomisiune si sa punem niste poze de weekend
tocmai venim din parc unde ne-am alergat (inca cu hamul) si ne-am distrat de minune de ratuste pe lac, de balonase de sapun , pe tobogan dar tot leaganul este marea noastra dragoste
Ca tot veni vorba de leagan vin si eu cu o rugaminte - sper sa nu ma fac de ras:) Stiti cumva cantelcelul complet de hinta polinta???
A fost un weekend tare frumos - si ce repede a trecut - ieri am vizitat gradina botanica impreuna cu Andy si ceva prietene si a fost atat de superb
Astazi am petrecut in parcul central si a fost la fel de frumos
In sfarsit o sa am si eu parte de concediu - inca o saptama si gata abia astept
Miha - ma bucur ca avem vesti de la voi - suntem si noi nerabdatori sa o vedem pe princess si sa auzim noile nazbatii - vreau sa zic realizari
Ma bucur ca ati avut ocazia sa va si balaciti - speram sa vina odata concediul sa mergem si noi - sunt sigura ca Andy v-a fi foarte incantat
Hellen - tinem pumnii la masalute - la noi cam toti dintisori au iesit in conditii pasnice (daca le pot numi asa)
Criss ca intotdeauna m-au amuzat la maxim pozele si povestile Vladimir - mii de pupicei pt asta
Fug cu sticla la pitic ca deja prea repeta si revin in 2 min cu poze
o noapte frumoasa si linistita va dorim
pe maine dimineata

sus

Denunta
Shadia

Copii

20.07.2008 8:39     citat 

Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/

Aici ne manifestam pasiunea pentru zoomul de aparat

Printre balonase

sus

Denunta
Hellene73

Copii

21.07.2008 3:16     citat 

Salut!

Am apucat sa vad aseara pozele Shadia, insa nu am mai scris, e super scump Andy! sarut sarut sarut Eu nu stiu cantecul de care spui jenat

Unde sunteti fetelor??? sarut

O saptamana frumoasa sa aveti! sarut

sus

Denunta
Hellene73

Copii

23.07.2008 12:36     citat 

Hellooo! Sper ca sunteti bine toate! sarut sarut sarut Mi-e dor de voi!
Am votat-o si azi pe Chira, astept sa mai intrati cu povesti frumoase cu puisori scumpi sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: