· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de primavara 2008 (5)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de primavara 2008 (5)     
relly

Copii
Eric Alexandru: 12 ani, 9 luni

20.07.2008 11:37   Bebelusi de primavara 2008 (5)  citat 

Bebelusi de PRIMAVARA 2008

Ghiocei de MARTIE

the_pretty_nurse.......................BeBe Iulia Alexandra..........3.03.2008
Emilia2006................................BeBe Vlad.............................10.03.2008
Mxshk..........................................BeBe Vladone......................14.03.2008
Iliutza...........................................BeBe Marie Elizabeth..........15.03.2008
Leelloo.......................................BeBe Matei Cristian............16.03.2008
IrinicaR…...................................BeBe Paul Razvan..............17.03.2008
Biencutza...................................BeBe Ingrid Anna.................20.03.2008
Cobrata......................................BeBe Francesca Ana..........31.03.2008

Ghiocei de APRILIE

Ilicutz..........................................BeBe Alexandre Tiberiu...........08.04.2008
Rorabebeloi.............................BeBe Sara Sofia........................09.04.2008
Galactic.....................................BeBe Akos..................................12.04.2008
Relly..........................................BeBe Eric Alexandru.................13.04.2008
Bebe_lusi................................BeBe Sarah Angelina...............14.04.2008
Camilili.....................................BeBe Cezar Andrei....................14.04.2008
Manam.....................................BeBe Marius...............................14.04.2008
Cotuca......................................BeBe Cristian.............................23.04.2008

Ghiocei de MAI

Alinagr31.................................BeBe Razvan Mihai Catalin ......15.05.2008
Sorinadaniela........................BeBe Giulia Anna........................19.05.2008
Petit_coeur.............................BeBe Patrick Alexandru .............19.05.2008
Tania3.....................................BeBe Claudia-Teodora...............28.05.2008

Avem 12 baietei si 8 fetite!!!

sus

Denunta
relly

Copii

20.07.2008 11:40     citat 

Nu stiu sa fac colaje, asa ca am luat unul facut de voi, dar care nu cuprinde toti bebeii de primavara. jenat

sus

Denunta
relly

Copii

20.07.2008 11:47     citat 

Referitor la diversificare... aseara am plecat la o nunta, si acolo, m-am intalnit cu o cunoastinta care are un bebe de 5 luni si jumate, l-a hranit pana la 5 luni exclusiv la san, si de atunci a inceput cu suculet de mar, morcov, portocala, para, si i-a dat si supica de legume. Supica nu a vrut, si nu l-a fortat, are timp sa-l invete si cu asta. Se zice ca cei hraniti exclusiv la san e bine sa inceapa diversificarea de la 6 luni, dar uite ca fiecare mama face cum crede ca e mai bine. Iar daca alta mama face altfel, asta nu o face mai desteapta decat cealalta, sau mai bine informata.

sus

Denunta
relly

Copii

20.07.2008 11:54     citat 

Pozici cu noi de aseara, inainte sa plecam.

sus

Denunta
relly

Copii

20.07.2008 12:26     citat 

Inca 3 pozici cu Eric. zambet sarut sarut

sus

Denunta
atleta

Copii
Alexandru - Zorro
13 ani, 4 luni

20.07.2008 12:44     citat 

Eric esti un frumos sarut sarut sarut Semeni cu mami sarut
Si noi am fost aseara la o nunta dar inca nu am capatat poze zambet
Noi am inceput diversificarea la 5 luni, marul i l am dat copt, iar cu sucul de portocale am inceput pe la 6 luni si jumatate. Dar zorro a papat tzatzi ....si inca mai papa foarte fericit
Primul lucru care i l am dat in afara de lapte, au fost cerealele cu mar si morcov, si faina de orez, apoi am inceput cu mar copt cu branzica la ora 10 si supica de legume la ora 12...Suc de fructe nu prea i am dat. El papa f bine piureutul de fructe dimineata, dar si ala i l am dat aproape de 7 luni...
Spor la diversificare sarut

sus

Denunta
relly

Copii

20.07.2008 1:22     citat 

Multumim mult Atleta!!!!! sarut sarut sarut
Mamica de aseara imi spunea ca-i face suculetul combinat din mai multe fructe. Intai i-a dat din fiecare separat, sa vada pe care il tolereaza, si dupa i le-a dat combinat. Ii pune portocala doar cate 2 feliute ca sa mai ia din dulceata data de celelalte fructe. Mar spunea ca i-a dat cu biscuiti speciali pt bebelusi.

sus

Denunta
relly

Copii

21.07.2008 10:24     citat 

Fetelor, voua va pica parul??.... ca pe mine m-a terminat, imi pica smocuri smocuri. Nu stiu de unde mai am par in cap acum. Cam cat o sa tina perioada asta, si ce faceti ca sa opriti caderea parului?

sus

Denunta
eleonida

Copii
david - pufosul
13 ani, 3 luni
: 7 ani, 4 luni

21.07.2008 1:51     citat 

rely sunteti 2 frumosi, sarut
si mie imi pica parul si unde mai pui ca faceam si matreata,am schimbat samponul si parca e mai bine dar de cazut tot cade trist chiar ma intereseaza subiectul,mai asteptam pareri
uitati-va cum ma distrez eu cu pufosul meu,speram sa va placa:

vrem o pufoasa, dar, ne multumim deocamdata cu ce avem foarte fericit

va pupam, o saptamana frumoasa cu bb papaciosi si sanatosi

sus

Denunta
relly

Copii

21.07.2008 2:08     citat 

Multumim Eleonida!!! sarut sarut sarut
E un scump pufosu tau. Te cred ca vrei si o pufoasa, si noi ne dorim o "Ericutza". jenat trag cu ochiul

Referitor la par, asa am patit si eu, dar nu era matreata, era un strat gros de matreata (daca pot sa numesc asa), ca o coaja. M-am speriat cand am vazut. Acum ma spal cu Clear (pt barbati jenat ca d'asta am avut in casa) si mi-a disparut. Azi mi-am luat pt femei, sa vedem cum o fi. Ma enerveaza ca-mi cade ffff mult, casa e plina de par, mereu il strang, si imediat se face la loc. Gasesc par si in manute la pitic, ca sa nu mai zic ca i-am gasit si in guritza. plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist Si-l tin mereu prins, dar tot cade. Nu stiu ce sa mai fac. trist

sus

Denunta
eleonida

Copii
david - pufosul
13 ani, 3 luni
: 7 ani, 4 luni

21.07.2008 2:29     citat 

multumim ptr aprecieri si multa bafta cu ericutza foarte fericit

exact cu clear am scapat si eu de matreata, chiar l-am terminat si vreau sa-mi cumpar din ala mov ptr volum ca tare rar mai este mai ales cand nu-l spal2-3 zile, e jaleeee plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist de faza cu smulsul de par idem si la noi,offff....

sus

Denunta
manam

Copii
Marius: 12 ani, 9 luni

21.07.2008 2:36     citat 

stati sa va zic ce am patiti noi...
cand il schimbam am observat un scurt par la funduletul lui si cand am pus mana pe el a iesit din fundulet un fir lung ca mana..par de-al meu..
scuzati descrierea dar asa a fost.. trist
eu pe perioada sarcinii nu am vazut un fir de-al meu prin casa. cred ca era de la elevit..acum patesc ca voi
am auzit ca se regenereaza dupa nastere...deci cred ca e normal sa cada..

sus

Denunta
the_pretty_nurse

Copii
Iulia-Alexandra - minunea noastra
12 ani, 10 luni
Alexandru-Florin-Octavian - printul nostru
11 ani, 1 luna

21.07.2008 3:11     citat 

ceau gagici!
tare frumosi sunteti si voi relly...si voi eleonida...
...mie inca nu-mi cade chiar asa..cred ca pentru faptul ca eu mai iau elevit si acum....deorece alaptez...apoi probabil ca o sa-mi cada si mie cand nu-l voi mai lua.
...sunt multe chestii impotriva caderii parului si la farmaciile naturiste...precum si produse pe baza de placenta.pentru matreata e bun si clear-ul dar samponul nizoral da de obicei cele mai bune rezultate....
..va rog fetelor spuneti-mi si mie cum pot sa postez si eu o fotografie pe aici...ca nu stiu..in privinta asta sunt cam nestiutoare surprins
...va pupam dulce pe toate si pe toti copilasii...

sus

Denunta
relly

Copii

21.07.2008 4:08     citat 

Manam, nici mie nu mi-a cazut parul in timpul sarcinii, chiar mi se indesise si ma bucuram. Am luat si eu elevit toata perioada sarcinii. Asa stiu si eu ca e normal sa cada parul dupa nastere, dar totusi......
The pretty, multumim!!! sarut sarut sarut
O sa-mi iau de la plafar ceva impotriva caderii parului, sper sa-si faca efectul repede pana nu raman cheala. prostit
Ca sa postezi poze aici tb sa intri pe site-ul http://www.holdthatpic.com/ dai Browse si alegi poza pe care vrei sa o postezi, si dupa dai Upload, dupa ce s-a incarcat poza pe site, copiezi link-ul de la BBCode si-l postezi aici. Cand o sa trimiti mesajul pt forum nu o sa vedem link-ul acesta, ci o sa vedem poza. Bafta!!! sarut

sus

Denunta
manam

Copii
Marius: 12 ani, 9 luni

21.07.2008 5:35     citat 

Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/

daca tot i-ai explicat lui pretty nurse, am postat si eu o poza cu Marius.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: