· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de vara 2008 (3)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de vara 2008 (3)     
gonzonica

Copii
Andreea Teodora: 13 ani, 10 luni
Denis Ciprian: 10 ani, 3 luni

11.08.2008 1:02     citat 

SI nou ane tremura barbitza, mai ales cand ne suparam pe mami care intarzie cu tzitzi scot limba
Naisha si Popica, ce printese mari si scumpe aveti, pupici sarut .Pozici si cu noi la 6 saptamani.

url]

url]

url]

[/url]

[/url]

sus

Denunta
aalliinnuuttaa

Copii
Emma Maria : 13 ani, 10 luni
Robert Gabriel: 9 ani, 9 luni

11.08.2008 2:22     citat 

mamici aveti niste minunatii de copii sarut
si piticei ii tremura barbitza si am inteles ca ar fi de la o lipsa de calciu sau asa ceva ochi peste cap
mamici care hraniti bebeii cu biberonul, cat mananca puii vostrii? si in cat timp ? ca pitica mea ba mananca 70 ba 100 ml ....... 70 mi se pare cam putin ce ziceti ?

sus

Denunta
ramona79

Copii
Raisa Georgiana: 14 ani, 10 luni
Denis Gabriel: 12 ani, 7 luni

11.08.2008 2:39     citat 

si printesa mea la fel de micuta a fost? scot limba scot limba scot limba ....parca a foist ieri.....ce repede trece timpul
dragele mele aveti niste puiuti superbi, sa va traiasca si sa va bucurati de ei sarut , bucurati-va de fiecare moment ca timpul trece atat de repede, tineti-i in brate acum....cat puteti ca mai tarziu nu o sa va mai lase.....vor avea prea multa energie ca sa piarda timpul in bratele lui mami rad rad

sus

Denunta
ksde2000

Copii
Ema Nicoleta-minunea mica: 13 ani, 10 luni
Ana Lorena-bebelina: 9 ani, 11 luni

12.08.2008 10:06     citat 

gonzo.......avem si noi leganel la fel...numai ca al nostru e pe verde.......
ii place piticei tale?...a mea sta dar nu foarte mult..se plictiseste......si nu rea adoarme in el........ii place s-o legane mami...nu sa se legene singura...da se dstreaza ca da cu mainile si nilereste zornaitorile de sus
multumim ramona.......
alinuta...daca papusa doame bine dupa masa...si ia i greutate las-o in pace...mananca cat ii trebuie...eu de aia nici nu fac proba suptului.......sa ma stresez cu cati ml a mancat...papa cat ii trebuie.......si de cate ori vrea

sus

Denunta
Naisha

Copii
bubu frumos, Bianca Maria: 13 ani, 10 luni

12.08.2008 10:08     citat 

ksde ..eu m-am uitat pe net la vreme...si in bucuresti cica ar ploua...
cam nasol pentru mine ca fac in curte prostit

multumesc gonzo ...si tu ai o grasunica mica acolo ...asa vad eu foarte fericit
a mea are acum 5100 g si 56 cm foarte fericit (avea duminica)

sus

Denunta
Naisha

Copii
bubu frumos, Bianca Maria: 13 ani, 10 luni

12.08.2008 10:25     citat 

auziti fetelor...ce se scrie pe tortul de botez ? intrebare prostit confuz

sus

Denunta
ksde2000

Copii

12.08.2008 10:54     citat 

nu-i bun naisha...unde te-ai uitat sa vad si de bt...ca mie tare-mi e ca nu-mi incap in sala si tre sa utiliz si terasa si daca e frig am pus-o: (
voi ati vazut ca n-avem bebei de august?

sus

Denunta
ksde2000

Copii

12.08.2008 10:58     citat 

eu pun poza fetei si scriu la multi ani Ema Nicoleta

sus

Denunta
lumyelena

Copii
M A: 17 ani, 4 luni
A B: 15 ani, 2 luni

12.08.2008 11:00     citat 

----------
Naisha a scris:
auziti fetelor...ce se scrie pe tortul de botez ? intrebare prostit confuz
----------

M-am uitat un pic si eu al minunatiile voastre.

Sa va traisca dragi mamici si sa va bucurati de ei.

Si raspunzand la intrebare noi am scris BINE AI VENIT (si numele copilului)

sus

Denunta
gonzonica

Copii

12.08.2008 11:31     citat 

----------
citat:
gonzo.......avem si noi leganel la fel...numai ca al nostru e pe verde.......
----------

Eu l-am primit de la o prietena de la prichindelul ei, nu sta f mult in el ca mi se pare ca nu sta prea bine, inca e prea mica. Dar o mai pun in caz de forta majora, cateodata tine, cateodata nu.
Am inceput si noi agitatia cu botezul, impartit invitatii si restul detaliilor. Nici eu nu stiu cum o s afacem tortul, intial vroiam sa ii pun poza, dar nenea de la restaurant ne-a intrebat: "SI o tai cu cutitu?"trist, asa ca ne-a taiat elanul.

sus

Denunta
Drutza

Copii
Luluk: 13 ani, 5 luni

12.08.2008 11:38     citat 

Doamnelor, aveti niste pui....de mai mare dragul sarut sarut sarut Niste dulceti...Sa va traiasca ,sa va bucurati de ei si numai bine sarut sarut sarut
Va poop pe toate si mai ales va pop mogaldetele sarut

sus

Denunta
deanna

12.08.2008 11:42   pentru popica  citat 

adc a scris:
"Nu uita de Szeged (Ungaria). Nu stiu din ce oras esti si cat iti e de la indemana, insa varianta asta nu e de neglijat.
Exista o fata deosebita pe acest site, nickname-ul ei e popica (o gasesti la topicul de bebelusi nascuti in 2008). Ea poate sa iti dea mai multe informatii despre Szeged, daca nu ma insel problema ei a fost una similara si acum tine in brate o minunata fetita.
Bafta!"[/quote]

Buna ziua si felicitari pentru puiutul tau, popica!
Am aflat de tine de la adc - Timisoara, dupa ce m-am nscris in clubul viitoarelor burtoase. Imi doresc sa devin mamica din toata inima.
Am inteles de la adc ca ai apelat la serviciile unei clinici din Szeged (Ungaria) pentru a ramane insarcinata. Eu si sotul meu am fost diagnosticati cu sterilitate conjugala (sotul-oligospermie grava). Eu am 35 de ani, sotul 34.

Stiu ca acum esti foarte ocupata si tot timpul ti-l dedici puiului tau. Daca crezi ca ma poti ajuta cu informatii utile ... astept cu multa speranta.

Stiu ca sunt centre de tratament la Bucuresti, Timisoara, Cluj si Debreten. De Szeged (Ungaria) nu stiam. Din experiente anterioare destul de neplacute cu spitalele din tara noastra, as prefera sa mergem la Debreten sau Szeged. Poti sa-mi dai informatii despre inseminarea artificiala (Szeged): locatie (adresa), cabinet, telefon, costuri, persoana de contact, cat timp dureaza totul (cu aproximatie, bineinteles) ... si orice alta informatie care crezi ca mi-ar fi de ajutor.
Cat timp ai fost internata a fost nevoie sa mai stea o persoana cu tine, sau acolo nu este cazul?
Ai avut asigurare de sanatate?

Iti multumesc si ... astept cu nerabdare.
Ai un puiut tare frumos. Cand m-am uitat la fotografie, de prima data am constatat ca are ochii tai. Chiar ma gandeam ce mi-as dori si eu (vorbeam cu sotul) ... fetita/ baiat ... nu mai conteaza, doar sanatos sa fie.

Numai bine si pe curand.

sus

Denunta
gonzonica

Copii

12.08.2008 11:50     citat 

Naisha, iar ne-ati luat-o inainte, noi avem 4,750 aseara, dar falcutze slava domnului si cer tzatza lui mami si mai repede de 3 ore ziua, sunt smechera, asa ca va ajungem din urma:-).

sus

Denunta
relly

Copii
Eric Alexandru: 14 ani, 1 luna

12.08.2008 12:01     citat 

Pupicei multi la bebelusii frumosi si scumpi de aici. Sa va traiasca!!!! sarut sarut sarut
Ksde, ai o papusica de fetita. E adorabila!!! Sa-ti traiasca. sarut sarut sarut
Gonzo, pupicei la Teodora de la Ericutzu meu. Vad ca avem leganutz la fel... Si la Ksde am vazut.... Mare inventie, mie mi-a folosit mult. zambet

sus

Denunta
gonzonica

Copii

12.08.2008 12:41     citat 

Pupam si noi pe Ericutu rapidist sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: