· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de vara 2008 (3)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de vara 2008 (3)     
lily_ana2008

Copii
Robert Stefan: 13 ani, 10 luni
am nascut deja!

05.08.2008 9:44     citat 

Ksde ce printesa ai tu acolo!Si ce par mare are........
La noi bepantenul nu a avut efect trist trist trist greseala mea a fost ca i-am schimbat servetelele plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist ,am folosit ceva preparat in farmacie,nu a avut efect trist trist apoi un gel cu untura de peste care aproape ca l-a vindecat..........apoi la sfatul lumii i-am dat aseara cu untura de pasare nu stiu cum a preparat-o mama soacra si vad ca iar a inceput sa se inroseasca nervos nervos nervos trecem iar pe peste(miroase groaznic).........i-am luat si ceva cu galbenele,dar asteptam sa se treaca si apoi folosim........
Felicitari pentru finuta,alinuta! sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
manam

Copii
Marius: 14 ani, 1 luna

05.08.2008 10:09     citat 

Fetelor, exista la farmacii PASTA PETRINI...credeti-ma nu exista ceva mai bun in combaterea iritatiilor.

sus

Denunta
ksde2000

Copii
Ema Nicoleta-minunea mica: 13 ani, 10 luni
Ana Lorena-bebelina: 9 ani, 11 luni

05.08.2008 10:14     citat 

felicitari pentru finuta alinuta......
multumim de aprecieri.......astazi implinim o lunita....ce mari suntem foarte fericit . Din foto astea tre sa aleg una pentru invitatii...acu ma ocup de ele...va arat si voua cand termin scot limba
si mai puneti pozici ca acus terminam capitolul trag cu ochiul

sus

Denunta
Mary_love

Copii
Alexandru Gabriel - D-l Goe
13 ani, 10 luni

05.08.2008 10:44     citat 

Lili eu i-am schimbat servetelele saptamanal, tu de care folosesti? nu e bine sa leschimbi? confuz

sus

Denunta
popica

Copii
Sara Izabela: 13 ani, 10 luni
Carla Anisia: 11 ani, 10 luni

05.08.2008 11:30     citat 

Si noi am observat ca schimbatul servetelelor a avut ca efect iritarea funduletului: cele de la Huggies mi s-au parut naspa. In schimb Pampersul mi se pare foarte bun. SI cele de la Nivea dar parca mirosul ala placut e prea puternic.
Ce crema de galbenele folositi? Vreo firma anume, sau nu conteaza?

Crista

sus

Denunta
popica

Copii
Sara Izabela: 13 ani, 10 luni
Carla Anisia: 11 ani, 10 luni

05.08.2008 11:40     citat 

Na, sa ma laud si eu cu invitatiile de botez...De cateva zile le-am terminat de facut si acum suntem la impartiri...

Crista

sus

Denunta
aalliinnuuttaa

Copii
Emma Maria : 13 ani, 10 luni
Robert Gabriel: 9 ani, 9 luni

05.08.2008 12:12     citat 

lily_ana, ksde sarut
ksde la multe lunitze printesei tale sarut
noi folosim servetele pampers sensitive si sunt fff multumita. am inteles ca nu e asa de bine sa le tot schimbi ca se irita funduletul
popica frumoase invitatii primim si noi una ? foarte fericit

sus

Denunta
lily_ana2008

Copii
Robert Stefan: 13 ani, 10 luni
am nascut deja!

05.08.2008 4:59     citat 

Am folosit servrtele de la pempars,apoi de la beby nova(naspa),apoi niveea si ne-a pus capac.........cele de la pempars mi s-au parut cele mai bune........acum folosim ceai de musetel cu vata trist trist trist
Frumoase invitatiile popica!

sus

Denunta
gonzonica

Copii
Andreea Teodora: 13 ani, 10 luni
Denis Ciprian: 10 ani, 3 luni

05.08.2008 5:53     citat 

Lily, eu in primele saptamani cand era f iritata, o spalam la funduletz dupa fiecare cacaceala cu jet de apa de la robinet si nu am folosit nici un servetel, asa am dres-o. Iar dupa baie o clateam cu infuzie de galbenele care cica e calmant.
Dupa am fol doar servetele pampers si nu am mai avut probleme.

sus

Denunta
aalliinnuuttaa

Copii
Emma Maria : 13 ani, 10 luni
Robert Gabriel: 9 ani, 9 luni

06.08.2008 11:36     citat 

mamici cand se considera ca are bebe febra ? a mea pitica avea acum o ora cu termometru suzeta 37.2, cu celalalt la funduletz 37.1. acum i-am mai luat odata si are 37.00. cred ca nu am motive sa ma ingrijorez, nu ? voi ce ziceti ?

sus

Denunta
gonzonica

Copii
Andreea Teodora: 13 ani, 10 luni
Denis Ciprian: 10 ani, 3 luni

06.08.2008 11:57     citat 

EU zic ca nu ai de ce sa iti faci griji. Mie doctoritza mi-a zis ca tb scazut 4 liniutze daca ii iei febra rectal si aia e temp. Stiu ca febra e dupa 37,7-38.

sus

Denunta
akella

Copii
Daria: 20 ani, 2 luni
Teodora: 13 ani, 10 luni

06.08.2008 12:53     citat 

Helau, tuturor! N-am putut intra zilele trecute pe forum, asa ca ma apuc acum sa citesc pe indelete din urma...
Ksde sarut pentru colaj!

sus

Denunta
nicolici3

Copii
Raluca-Ioana: 24 ani, 11 luni
Vlad-Ionut: 14 ani, 10 luni

06.08.2008 12:58     citat 

Bun venit tuturor beleusilor de vara!! sarut Sa va dea D-zeu sanatate , sa cresteti frumos si sa fiti cumintei . Vlady ( un fost bebelus de vara 2007 actual buburuza de vara) va pupa pe nasucurile carne sarut sarut sarut

sus

Denunta
ksde2000

Copii
Ema Nicoleta-minunea mica: 13 ani, 10 luni
Ana Lorena-bebelina: 9 ani, 11 luni

06.08.2008 2:10     citat 

multumim nicolici......
raportam si noi 3170g...la o lunita....suntem mari deja zambet
sa va arat ce-am muncit eu si sa-mi spuneti care va place mai mult?...ca nu ma pt hotara foarte fericit

sus

Denunta
dicioanacris

Copii
David Alexandru: 15 ani, 8 luni
Darius Virgil: 13 ani, 10 luni
am nascut deja!

06.08.2008 3:52     citat 

noi folosim in mod regulat crema pt fundic NIVEA Baby(tot aceasta crema am folosit si la David) si sunt tare multumita, la David cand se rosea la fundic(s-a intamplat foarte rar) schimbam crema, il dadeam cu PASTA PETRINI sau Lanozinc, aceasta din urma am cumparat-o si acum sa o avem in caz ca se roseste la fundic. Servetele si scutece noi folosim doar de la pampers si sunt tare multumita. Si la noi au inceput durerile de burtica si eu ii dau SAB SIMPLEX, lui David i-am dat prima data Bonisano, cand am terminat sticluta am trecut la Sab Simplex si parca isi faceu mai repede efectul pe langa asta au si gust mai bun. Si eu sunt curioasa cat a pus Darius pe el, dar mai asteptam pana la o luna cand mergem la dr. la cantarit si masurat.
ksde2000, frumoasa foc printesa ta. Mie imi place ultima varianta, cea pe verde trag cu ochiul

sunt foarte frumosi toti bb de vara 2008 sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

poza pentru colaj

minunile mele...

asa imi place sa dorm

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: