· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de vara 2008 (3)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de vara 2008 (3)     
dicioanacris

Copii
David Alexandru: 15 ani, 9 luni
Darius Virgil: 13 ani, 10 luni
am nascut deja!

08.08.2008 12:36     citat 

sailor_moon, frumusica foc printesa ta sarut
oana-oana, bine ati venit acasa, un sarut bebelinei si la cat mai multe kg.
lily_ana2008, frumusel grasunelul tau. Si Darius a inceput sa "povesteasca noaptea" pana acum doar sa trezea sa pape si adormea la loc, dar acum s-a smecherit trag cu ochiul
ksde2000, ce papusica sarut si mie imi place sa le fac poze cand dorm, sunt asa scumpi.

sus

Denunta
ksde2000

Copii
Ema Nicoleta-minunea mica: 13 ani, 10 luni
Ana Lorena-bebelina: 9 ani, 11 luni

08.08.2008 12:38     citat 

apel pentru toata lumea....n-am poze noi pentru colaj si acusica se termina capitolul....asa ca fuguta la aparat.....si actualizati baza de date foarte fericit scot limba
a mea are vreo 2 saptamani de cand povestim noaptea...dar m-am invatat...ca apoi adoarme singurica...nu tre s-o legan......un pic de tzitzi si gata problema scot limba

sus

Denunta
ksde2000

Copii

08.08.2008 12:50     citat 

crista...stiu ca tu a fost nasica.......tre sa cumpar cadou la nase?...ca nu stiu...eu vreau sa dau si colacii fetei...si am doua nase trebuie sa fac oare 4 colaci?....cama depaseste treaba asta prostit
nu se mai boteaza nimeni in curand...ca sa schimbam impresii?...noi avem pe 23 s nu prea mai stiu ce sa mai pregatesc...cu botez scaldat si alea alea

sus

Denunta
gonzonica

Copii
Andreea Teodora: 13 ani, 10 luni
Denis Ciprian: 10 ani, 3 luni

08.08.2008 12:51     citat 

Gata, ksde, azi ne mobilizam si sper sa pun maine si poze noi cu gagalicea si cu gagalicea si mami!

Oana, bine ai venit mami acasa, cred ca te simti super bine dupa luna de spital. Ma bucur mult ca printisorul e bine si papa singur, de acum o sa creasca si o sa se faca baiat mare.

Mai fetelor, ma speriati cu trezitul si povestitul noaptea, deci isi poate schimba programul si mai incolo? A mea adoarme pe la 23 si se trezeste o data intre 4:30 si 5:30 si papa cam 20 minute si somn. EU deja ma duc automat(dorm pe jumate), daca trecem la povesti am pus-o scot limba

Pupici la toti bebelasii de vara scumpi sarut

sus

Denunta
ksde2000

Copii

08.08.2008 1:27     citat 

copii isi schimba tot timpul programul...cam tot asa se trezeste si a mea...dar atunci la 4-5 stam in jur de o ora la povesti dupa masa si apoi somn....dar e placut...ca e liniste si suntem noi 2...ma pun la ea in patut si discutam incet sa nu-l trezim pe tati...ca el tre sa mearga la serviciu....

sus

Denunta
GRASANA

08.08.2008 1:27     citat 

Salutare mamici.Noi nu am intrat demult pe aici-as vrea sa pun si eu o poza dar nu ma pricep confuz Noi am facut botezul de pe 19.07 si acum patrulam mai toata ziua prin oras -ca in casa plangem.
Va pup pe toate sarut sarut sarut

sus

Denunta
ksde2000

Copii

08.08.2008 1:33     citat 

bine ai revenit grasana........intra pe www.holdthatpic.com.....alege poza din calculator si da urca sau upload....si apoi dupa ce apare pozica copii codul din mijloc din primul rand exact sub poza (bbcode) in caseta de mesaj si apare pozica
si noi ne pregaim sa iesim pe afara.......iesim cam de 2 ori pe zi...dimineata si seara.....si ne place tare mult....merg cu carutul cam 1-2 ore de fiecare data...si ei ii place si doarme dusa.
Asta e plimbarea de dimineata pe azi...ca azi noapte a dormit rau..s-a strans si s-a foit si acum recupereaza......
raportam...pepenele si portocala le-a primit bine...azi am incercat rosia.......mai dat-mi idei ce sa mai pap sarut

Ultima modificare efectuata de catre ksde2000 la 08.08.2008 1:35, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
aalliinnuuttaa

Copii
Emma Maria : 13 ani, 10 luni
Robert Gabriel: 9 ani, 9 luni

08.08.2008 1:34     citat 

oana bine ai revenit mami sarut de cand te asteptam. ma bucur mult ca bebe e bine de acum incolo trebuie doar sa papati sa dormiti si sa cresteti mari zambet pitica mea papa intre 70-100 ml in functie de cat de foame ii e
mamici aveti niste copii super sarut sarut
naisha ce bine ca ai deschis subiectul .... si mica mea are pe manutza stanga o umflatura parca ar avea o pietricica pe sub piele, ma gandeam eu ca e de la vaccin dar nu eram convinsa. deci sa nu-mi fac griji ?
ksde eu stiam ca la botez nu trebuie sa faci cadou nasilor ca la nunta ....

sus

Denunta
GRASANA

08.08.2008 1:42     citat 

Iat-o si pe printesa mea[url=http://www.holdthatpic.com/][img]http://quick.holdthatpic.com/images/278338.jpg[/img][/url]
Free image hosting by [url=http://www.holdthatpic.com/]http://www.holdthatpic.com/[/url]

sus

Denunta
GRASANA

08.08.2008 1:42     citat 

Nu a mers plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
GRASANA

08.08.2008 1:43     citat 

[url=http://quick.holdthatpic.com/278338]View image at HoldThatPic.com, image host.[/url]

sus

Denunta
GRASANA

08.08.2008 1:47     citat 

aalinuta -daca pregatesc lapte praf la fetita in cat timp tre sa-l bea ca trebuie sa-i dau si eu supliment si habar nu am .?

sus

Denunta
popica

Copii
Sara Izabela: 13 ani, 10 luni
Carla Anisia: 11 ani, 10 luni

08.08.2008 2:12     citat 

saluti fetelor,
Noi ne plimbam de o saptamana pe afara de dimineata, asa ca ajungem numai bine dupa amiaza cand ne viziteaza si colicii, pana la plimbarea de seara, asa ca am cam lipsit de la apel
Plus ca mami a facut ieri 30 de ani jenat si dragutul de tati mi-a facut o petrecere surpriza sarut asa ca acum sunt obosita rau si am scurtat parcul.
Dar inaitne de somnic am intrat sa vad ce mai fac fetele si am vazut o broscuta si o girafuta minunate! pupici la bebici!

Ksde (sau Alina - pot sa-ti zic alina ca mi se impleticeste limba la ksde scot limba )Textul mi se pare minunat, iar ca si culori mie personal imi place portocaliul ca mi se pare ca merge bine cu ce tine de copii, e vesel!

Cu nasitul, cadourile sunt optionale, dintre finii nostri de la unii am primit de la altii nu. Io stiu ca nu se da nimic, doar cine vrea face asta. Nici eu nu cred ca o sa fac cadou, dar mai vorbesc cu sotul. Poate asa ceva simbolic, o icoana, sua o rama de poza cu ei si Sara...

Despre vaccin am intele ca pana pe la 2 luni poate sa faca reactia, adica inrosire supurare etc, si ca trebuie doar avut grija dupa baita sa fie uscata bine zona, asa ne0a zis pediatra.

Despre cat papa bebeii nostri la o luna, nici eu nu stiu cat, ca si noi papam la san si nu i-am facut demult proba suptului.

Deci bebeii nostri au chef de povesti noaptea sau dimineata. Noi asa de frumos stam dimineata de la 7 cate o ora si tot povestim si radem cu gura pana kla urechi - dar in soapta!! Cel mai mult ma bucura ca asta e semn ca ii merge bine, si ca nu o doare nimic...asta numa bine ca pe la 8 avem o scurta criza de colici!

Cu mancatul....zilele astea in parc citeam intr-o revista ca gravidia si perioada alaptarii nu sutn perioade de boala asa ca sa avem o alimentatie sanatoasa si echilibrata. Un pic de atentie in plus, ca sa vedem daca bebeii sunt deranjati de ceva, dar in rest...

Na, sper ca am acoperit ce am citit mai devreme si la ce am stiut sa raspund, cat mi-am amintit, ca trebuie sa dorm un pic trag cu ochiul

Pusi la fetite, si sper sa mai intru azi si sa pun ceva poze mai noi pentru colaj!

Crista

sus

Denunta
ksde2000

Copii

08.08.2008 6:10     citat 

pui de grasana

Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/

sus

Denunta
Naisha

Copii
bubu frumos, Bianca Maria: 13 ani, 10 luni

08.08.2008 6:40     citat 

ce mai fac fetele? zambet
vaccinul s-a spart si a curs un pic de puroi si acum s-a uscat...pitica nu a zis nimic...desi cred ca e dureros zambet
raportam 4800 g foarte fericit
suntem grasune rad
noaptea dormim 7 ore....si ziua doar o repriza de 2-3 ore maxim...in rest ne radem si ne jucam...vorbim, cantam si ne plimbam prin curte
m-am mutat la mama la curte....ca la bloc simteam ca inebunesc intr-o caldura infernala si inchisa intre patru pereti zambet

pup toti piticii zambet
o sa revenim cu poze proaspete

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: