· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Lista gravidutzelor (93)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Lista gravidutzelor (93)     
Drutza

Copii
Luluk: 13 ani, 5 luni

11.08.2008 2:19   Lista gravidutzelor (93)  citat 

sarut sarut Nastere usoara Onisca, Laury, Malinka, Andreiushca26, Stelyana,Libelula27, Michaelaa, Dana2008 si mamicutzelor din top! sarut sarut
sarut sarut Felicitari mami Pica, Mihaeladancu, sa va traiasca puiutziil! sarut sarut

------------------------ ---------------------------Trimestrul III ----------------------------- ---------------------------

Onisca 38----------------------------------------------Falticeni, DPN 23 august 2008, baietzel
laury 38-------------------------------------------------Olanda, DPN 26 august 2008
Malinka 38--------------------------------------------Baia Mare, DPN 27 august 2008
Andreiushca26 37-----------------------------------Suceava, DPN 31 august 2008
Stelyana 37--------------------------------------------Bucuresti, DPN 31 august 2008, fetitza
Libelula27 37------------------------------------------Cluj, DPN 2 septembrie 2008, baietzel
Michaelaa 37-----------------------------------------Timisoara, dr. Hrubaru, DPN 2 septembrie 2008, baietzel Mihai
Dana2008 37------------------------------------------ DPN 3 septembrie 2008, , fetitza
Amisor 36----------------------------------------------Sibiu, DPN 4 septembrie 2008
MonaG 36---------------------------------------------Constanta, DPN 9 septembrie 2008
Bretania 33--------------------------------------------- Bucuresti, DPN 30 septembrie 2008
Andreea_Andreea 33--------------------------------------------- 21 ani,Bucuresti,dr. Jianu,Cantacuzino DPN 02 octombrie 2008, fetitza Maia Sofia
Pingudina 33------------------------------------------- Bucuresti, dr. Chirita Niculina, DPN 02 octombrie 2008
liana76 32---------------------------------------------- DPN 5 octombrie 2008, baietzel
Alina28 32------------------------------------------Satu-mare, DPN 7 octombrie 2008, fetitza
Cosmina76 32------------------------------------------------- DPN 8 octombrie 2008
Crisu 32------------------------------------------------- Timisoara, dr. Dorneanu, DPN 9 octombrie 2008, baietzel
VasiJoy 31------------------------------------------------- Sibiu, DPN 11 octombrie 2008, fetitza Tabita Maria
Mamistef 31------------------------------------------------- 31 ani ,Iasi,dr. Mihalceanu Elena,DPN 11 octombrie 2008, fetitza Maria
Motania 31------------------------------------------ 33 ani,US, DPN 14 octombrie 2008,baietzel
Carmelinas 30------------------------------------------ DPN 16 octombrie 2008
Rabia 30------------------------------------------ Iasi, dr.Daniela Dumitru, maternitatea Cuza-Voda, DPN 16 octombrie 2008, fetitza Ingrid
Bursucitza 30------------------------------------------ Iasi, dr.Aldea Marie Jeane,maternitatea Cuza Voda,DPN 16 octombrie 2008, fetitza Maria
Ireen 29------------------------------------------ Bucuresti,dr.Gherasie,CFR, DPN 25 octombrie 2008, fetitza Daria

------------------------ ---------------------------Trimestrul II ----------------------------- ---------------------------

Claudya_Maria 28------------------------------------------ DPN 1 noiembrie 2008
Silvie 28------------------------------------------ Bucuresti,Elias, DPN 02 noiembrie 2008
Anness 28------------------------------------------- DPN 3 noiembrie 2008, baietzel
Sadicutza 28-------------------------------------------Bucuresti, Cantacuzino,dr.Adina Maniu, DPN 3 noiembrie 2008
Kike83 28------------------------------------------ Iasi,dr. Adela Marie Janne,Profesmed Iasi, DPN 2 noiembrie 2008, baietzel
Lilimarlene 28-------------------------------------------Bucuresti, DPN 5 noiembrie 2008, fetitza
Mimilyca 27------------------------------------------- Iasi, dr.Dragomir,maternitatea Cuza Voda, DPN 5 noiembrie 2008, baietzel Tudor Constantin
Lori4u 25-------------------------------------------Bucuresti,dr. Pana de la Giulesti, DPN 26 noiembrie 2008, fetitza Lavinia Maria
Gypsy 24------------------------------------------- 27ani,Bucuresti,dr. Toader Oana de la Polizu, DPN 2 decembrie 2008 ,baietzel
ReBella 23------------------------------------------- 22ani,Targu Mures, DPN 11 decembrie 2008
Drutza 22-------------------------------------------Bucuresti, Dr Mihalache Florina spital CFR2, DPN 17 decembrie 2008, fetitza Adela
Tei 22------------------------------------------- 32ani,Constanta, DPN 19 decembrie 2008
AnneRose 21-------------------------------------------Bucuresti, DPN 26 decembrie 2008
Dialy23 20------------------------------------------- dr. Mitran Mihai de la Giulesti, DPN 31 decembrie 2008
Vioelena 19-------------------------------------------27 ani, Bucuresti,spital Elias dr.Parvu, DPN 06 ianuarie 2009
Maria_Daria 16-------------------------------------------DPN 24 ianuarie 2009
Micutza_25 14------------------------------------------- Arad, maternitatea Arad, dr.Furau, DPN 7 februarie 2009

------------------------ ---------------------------Trimestrul I ----------------------------- ---------------------------

Mirene 13------------------------------------------- Timisoara, DPN 15 februarie 2009
Ambraa 11-------------------------------------------Lugoj, DPN 03 martie 2009
Elidia_st 8-------------------------------------------Iasi, DPN 19 martie 2009
Symo_19 8-------------------------------------------Timisoara, dr.Bran, DPN 20 martie 2009
Danimo 6-------------------------------------------Bucuresti, DPN 07 aprilie 2009
Ella_baby 4-------------------------------------------DPN 18 aprilie 2009

Avem 10 baietzei si 12 fetitze!
Sarcina usoara tuturor celor 47 de burticutze, mici si mari, care sunt pe Listutza !!!!

Capitolul anterior:Lista gravidutzelor (92)

sus

Denunta
dana2008

Copii
Andreea: 13 ani, 9 luni

11.08.2008 2:25     citat 

multumim de lista..promta ca intotdeauna sarut sarut
eu m-am apucat de bucatareala rad Macaroane cu branza si tocana cu pipote si inimi de pui

sus

Denunta
Drutza

Copii

11.08.2008 2:28     citat 

Dano, pipote te fac... prostit prostit m-ai lovit cu tocana ta...si de abia am mancat sapt trecuta si acum iar vreau plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
mamistef

Copii
Tudor: 17 ani
Maria: 13 ani, 7 luni

11.08.2008 2:34     citat 

multumim,Drutzo! pai am fost cumintele foarte fericit

eu am facut doar o ciorba azi,din ciolan afumat(de la tzara,nu cumparat)

sunt un pic aeriana pt ca azi naste cumnata mea,e in spital cu perfuzii,a ajuns la dilatatie 3,o doare dar zice ca nu insuportabil,dr ei a plecat acasa surprins ceea ce pe mine ma seaca,eu nu stiam ca e posibil asa ceva la nasterile naturale,eu as innebuni sa nu stea dr linga mine,sa fiu in grija asistentelor,a moaselor sau....a lui Dzeu(nu ca asta nu ar fi f.important.....)din punctul asta de vedere ma bucur ca fac cezariana,ca stiu clar ca in acele 35-45 de minute sta dr la ...fundul meu jenat si poate lua masuri,indiferent ce s-ar intimpla,in timp util!

pe de alta parte fina mea ,care a aflat acum o saptamina ca e insarcinata,are de doua zile dureri abdominale,eu am aflat intimplator si-s stresata ca nu stiu nimic mai mult,sper sa fie totul in regula,acum am inteles ca-s la dr(ginecolog,sper.....)....

vreau sa se rezolve toate bine,si pt cumnata mea-sa nasca usor,sa nu aiba complicatii- si pentru fina mea-fereasca Dzeu ...sa nu piarda sarcina,sa primeasca ceva medicamente-utrogestan,no-spa,ce-o fi,insa sa fie vazuta si controlata si sa aiba grija dr de ea!!!

sus

Denunta
LILIMARLENE

Copii
Letitia-Elena - gargarita
13 ani, 6 luni

11.08.2008 2:38     citat 

eu tocmai am terminat, ciorba cu fasole si afumatura si piftele cu orez cu legume. acum ma duc sa fac dus, ca tre sa ma du la dr.
intru deseara sa va zic ce am facut si cum mai e bebelina foarte fericit

sus

Denunta
mamistef

Copii

11.08.2008 2:40     citat 

bafta,Lilimarlene!asteptam vesti! zambet

sus

Denunta
dana2008

Copii
Andreea: 13 ani, 9 luni

11.08.2008 2:42     citat 

drutza imi pare rau ca ti-am facut pofta.. trist sa sun dupa ce termin la un curier rapid dupa ce termin sa intreb daca mai fac astazi livrari si daca primesc si alimente? rad
mamiseft multa sanatate finei si cumnatei sarut sarut
LILIMARLENE te asteptam cu vesti noi din cele mai bune sarut sarut

sus

Denunta
Drutza

Copii

11.08.2008 2:54     citat 

Nu, nu, Dana, vin eu la tine sa le mananc aburinde foarte fericit
Lili, te asteptam cu vesti bune sarut
Mami, sa ne spui cum se rezolva lucrurile, speram ca bine
Am fost si eu de la serv direct la doca, sa vada rez la morfo. Nu mi-a mai facut echo,k nu mai era nevoie, in schimb mi-a controlat colul si e beton foarte fericit E ca de obicei, deci nu s-a micsorat, atat e el, asa k pot sta linistita ochi peste cap cool

sus

Denunta
andreea_andreea

Copii
Maia Sofia: 13 ani, 8 luni

11.08.2008 3:38     citat 

multumim drutza , sa dea DD sa fie un capitol plin cu vesti bune sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
andreea_andreea

Copii
Maia Sofia: 13 ani, 8 luni

11.08.2008 4:02     citat 

fetelor am uitat sa va spun plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist mi-a plesnit pielea pe burta plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
anness

Copii
Remus: 13 ani, 7 luni

11.08.2008 4:13     citat 

Naisha scumpa si grasunica gazutza ta! scot limba

LILIMARLENE ai dreptate in leg. cu condusul masinii, dar eu sunt obligata sa imi "petrec" la volan 120 km zilnic ca sa ajung la serviciu si sa ma intorc. Stiu ca este super stresant pt. noi gravidutele sa conducem si chiar contraindicat. Dar... ce sa fac! trist Abia astept sa treaca timpul si sa intru in concediu!

sus

Denunta
dianabv

Copii
Theodor-Aron: 22 ani, 11 luni
Patricia-Osana: 21 ani, 2 luni
Dorothea Maria: 13 ani, 3 luni

11.08.2008 4:16     citat 

hai sa am inscriu si eu pe listuta voastra! noi asteptam bebe pe 15 02 2008, 13 sapt acum. suntem din brasov, ingrijiti de d-na dr. Antonya Livia.
deocamdata stam la patut, cu duphaston la greu ca e desprinsa placenta, speam sa se lipeasca repede, ca deja din 21 iulie sunt la pat si abia mai rezist.
fratiorul si surioara abia asteapta bebe, suntem impartiti in doua tabere: fetele vrem fata, baietii baiat! (asta spre dezamagirea copiiilor dupa primul ecograf, cand au aflat ca e unul singur, nugemeni cum vroiau ei).

pupici din bv
diana

sus

Denunta
anness

Copii

11.08.2008 4:16     citat 

LILIMARLENE eu am colesterolul marit deobicei. Este mostenit de la tatal meu pt. ca nu mananc grasimi, prajeli sau dulciuri in exces. Nu are legatura cu grautatea ta. Maine imi iau analizele de la laborator. Nu mai stiu daca era prescris si colesterolul!

Naisha scumpa si grasunica gazutza ta!

LILIMARLENE ai dreptate in leg. cu condusul masinii, dar eu sunt obligata sa imi "petrec" la volan 120 km zilnic ca sa ajung la serviciu si sa ma intorc. Stiu ca este super stresant pt. noi gravidutele sa conducem si chiar contraindicat. Dar... ce sa fac! Abia astept sa treaca timpul si sa intru in concediu!

danimo ne amintim de tine! Esti din aceeasi generatie de aspirante cu mine, dialy, mimilyca, lilimarlene, drutza, etc! Felicitari, sarcina usoara si fara probleme!

sus

Denunta
mamistef

Copii

11.08.2008 4:24     citat 

bine ai venit,dianabv!!!! zambet

sus

Denunta
anness

Copii

11.08.2008 4:27     citat 

dianabv, bine ai venit! Imi pare rau ca ai probleme. Si eu am avut in primu;l trimestru un hematom cu desptrindere de sac embrionar si pana la urma cu tratament si repaus totul a mers spre bine. La fel iti doresc si tie! scot limba

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: