· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Sanatatea copiilor >Igiena > scutece ecologice biodegradabile
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2
subiect nou  raspunde
autor scutece ecologice biodegradabile     
Adeena

Copii
Carol Eric: 15 ani, 7 luni
Ingrid-Ema: 12 ani, 10 luni

29.09.2008 10:50     citat 

Mersi mult... am sa sun sa ma interesez! Pretul cum e?
Eu am dat deja comanda printr-o cunostinta sa imi aduca cineva din Germania... sa vad cu cat mi le aduce (Moltex). Pe site-urile englezesti nu era mare diferenta fata de cat dadeam pe pampers aici. Deocamdata am trecut-o pe huggies, nu mai sunt probleme asa de mari, dar tot apar bubite, oricat as spala-o!... (o spal si o las cu funduletul gol la fiecare schimb de scutec, de cred ca de-acolo mi-a si racit... trist ) Mai ca mi se pare ca apar mai tare cu cat o spal mai des... confuz Abia astept sa fac rost de scutece. O sa sun! Multumesc mult!

sus

Denunta
Lucyya

19.01.2011 8:15   scutece biodegradabile  citat 

Scutece biodegradabile Moltex se gasesc in supermarket-urile Auchan. Sunt foarte bune. Nici nu trebuie sa folosesc crema impotriva iritatiilor.

sus

Denunta
ManCarmen

14.04.2011 1:26   Scutece biodegradabile  citat 

Puiutul meu Adrian(9 luni) avea funduletul rosu, foarte iritat. I-am cumparat toate cremele recomandate de pediatru, dar am cautat si niste scutece hipoalergice. Am gasit niste unele englezesti, Beaming Baby de care sunt foarte multumita. Le-am luat de pe linkul urmator www.ecokids.ro, erau si in alta parte dar aici erau putin mai ieftine . Sunt si biodegradabile, eu sunt foarte multumita de ele. Bebele meu are funduletul uscat de fiecare data sarut .

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: