· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de vara (4)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de vara (4)     
lily_ana2008

Copii
Robert Stefan: 13 ani, 10 luni
am nascut deja!

14.08.2008 12:06     citat 

Noi o sa facem vaccinul ala de la stat,asa m-a sfatuit doctora........
Astazi sarbatorim foarte fericit foarte fericit foarte fericit avem o lunita foarte fericit foarte fericit foarte fericit dar Robert este cam marait scot limba
Deseara mergem la doctor sa vedem cat am mai crescut..........

sus

Denunta
lily_ana2008

Copii
am nascut deja!

14.08.2008 12:19     citat 

Uitati-ma ce frumos dorm.........mi-am pus mana sub cap scot limba scot limba scot limba
Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/

sus

Denunta
Tania3

Copii
Claudia -Teodora: 13 ani, 11 luni
Matei-Daniel
Filip-Andrei: 10 ani, 1 luna

14.08.2008 12:40     citat 

salut,sunt foarte trista, bebelusa mea ii nascuta in 28 mai ( cu toate ca DPN ERA 21 IUNIE), dar mamicile de primavara nu le cunosc si unele din ele m-au tratat foarte urat din cauza ca nu pot alapta din motive medicale ... as vrea sa stiu daca pot sa raman aici pe forum sa vb cu voi ce ele nu mai intru sa vb ........
Tania si Claudia-Teodora

sus

Denunta
ksde2000

Copii
Ema Nicoleta-minunea mica: 13 ani, 10 luni
Ana Lorena-bebelina: 9 ani, 11 luni

14.08.2008 1:44     citat 

tania...te primim cu placere.....la noi sunt multi bebei care papa bibi din diverse motive.........si asta nu-i un motiv de suparare......
daca vrei te trec prima la bebei de iunie...si daca pui o pozica cu bebita o sa apara la urmatorul capitolin colaj....
da-mi toate datele fetitei sa te trec in lista
din cauza operatiei nu poti alapta?
fetelor..sa va arat cine ne cere s-o primim la noi.....

tania sper ca nu te-ai suparat...am luat poza de la bebei de primavara
alinuta....noua ne place tare plimbarea de seala...tot asa pe la 7-8 iesim si noi ca-i racoare si doarme neintoarsa afara s 3 ore
eu cu pompita n-am reusit sa fac nimic...daca luati batista bebelusului sa ne spuneti si noua daca-i buna.........poate scapam si noi de mucusori ca asa ne chinuie....
mica mea da paturi foarte multe chiar daca ragaie......in plus eu o pun sa ragaie de mai multe ori in timpul mesei ca ne mai oprim sa ne odihnim.......dar tot sa cand e prea adormita pot s-o tin si o ora........
lili...deja ati terminat tubul de bepanthen? surprins pitica mea se irita la fundulet destul de des......fiindca face cacuta des si da si parturi cu putin cacuta...si pe caldurile astea...indiferent cat de des o schimb tot se irita...si ai vostri la fel...? am sa incerc s-o las in putzica goala cte o jumatate de ora pe zi...insa tre sa fie extraordinar de cald fiindca nu prea sta mult dezbracata imediat stranuta si se apuca de plans.....ii place dar sufera de frig........pe caldurile astea...daca va vine sa credeti rad

sus

Denunta
aalliinnuuttaa

Copii
Emma Maria : 13 ani, 10 luni
Robert Gabriel: 9 ani, 9 luni

14.08.2008 2:08     citat 

tania cum asa ? sunt rele fetele ? aici te primim cu placere sa discutam despre orice ...... ce importanta are daca alaptezi sau nu ? daca ai un motiv medical sau e doar decizia ta ? asta-i motiv de suparare sau cearta ????????????????? prostit prostit prostit
bine ai venit tania si micutza claudia teodora
eu as vrea sa fac vaccinul ala mai scump ca de la cel de stat am inteles ca dau reactii adverse precum febra sau varsaturi, maraieli etc etc. cred ca o sa merg la farmacie sa-l cumpar - nu mai stiu cum se numeste

sus

Denunta
ksde2000

Copii

14.08.2008 2:25     citat 

alinuta....la noi farmaciile nu au pe stoc vaccinuri aduc doar pe comanda deci tre sa stii exect cum se numeste si cine-l produce

sus

Denunta
leelloo

Copii
Matei Cristian: 14 ani, 2 luni

14.08.2008 2:43     citat 

----------
Tania3 a scris:
salut,sunt foarte trista, bebelusa mea ii nascuta in 28 mai ( cu toate ca DPN ERA 21 IUNIE), dar mamicile de primavara nu le cunosc si unele din ele m-au tratat foarte urat din cauza ca nu pot alapta din motive medicale ... as vrea sa stiu daca pot sa raman aici pe forum sa vb cu voi ce ele nu mai intru sa vb ........
Tania si Claudia-Teodora
----------

noua ne pare rau daca ai simtit asa, sincer, nu cred ca te-a tratat cineva cu rautate, :?poate asa ti s-a parut tie...sunt sigura ca nimeni nu a vrut sa te jigneasca sau sa te supere...si nici noi nu ne cunoastem intre noi pe forum, dar discutam liber...
imi pare rau ca esti suparata pe noi, sau pe opiniile care au fost expuse, sper sa treaca si sa revii , te asteptam cu bratele deschise, poti intra oricand sa vorbesti cu noi, decizia iti apartine!
Pupici scumpei Claudia si multa sanatate va dorim! sarut sarut

sus

Denunta
ksde2000

Copii

14.08.2008 2:45     citat 

buna leeloo..ce face matty? pupam scumpul pui mai intru si eu la voi sa vad pozici cu puii zambet

sus

Denunta
leelloo

Copii

14.08.2008 2:47     citat 

ksde2000 sarut sarut sarut e bine, a inceput cu rastogoliril;e si e pericol public!!
eu va mai citesc si vad mereu poze cu bebeii!! sarut sarut sarut

sus

Denunta
manam

Copii
Marius: 14 ani, 1 luna

14.08.2008 2:47     citat 

Tania, eu una imi cer scuze daca te-am jignit (am scris asta si dincolo), stiu ca si eu m-am bagat atunci in discutie. Doar ca nu ti-am zis nimic cu rautate si sunt sigura ca oricine cauta discutia in arhiva e de acord cu mine.
E pacat sa se creada ca fetele de la bbei de primavara sunt niste "rautati".
Multa sanatate tie si Claudiei.

sus

Denunta
ksde2000

Copii

14.08.2008 2:56     citat 

bine ati venit pe la noi doamnelor trag cu ochiul

sus

Denunta
leelloo

Copii

14.08.2008 3:01     citat 

----------
ksde2000 a scris:
bine ati venit pe la noi doamnelor trag cu ochiul
----------

ce misto a sunat!!! rad
multumim de asa primire cordiala!
pupici tuturor! sarut sarut

sus

Denunta
lily_ana2008

Copii
am nascut deja!

14.08.2008 3:27     citat 

rad rad rad da tubul e aproape gol,ksde,dar am scapat de iritatie(stii ca ma plangeam saptamana trecuta),l-am spalat de fiecare data cand facea kk(mai putin noaptea)la jet de apa cu sapun(gonzo parca mi-a dat ideea)apoi am dat bine cu bepanten,strat grosut si in doua zile i-a trecut.............si acum il mai spal cam de doua ori pe zi ,nu mai folosesc servetele umede decat cand sunt in vizita in rest il sterg cu vata inmuiata in apa........
Eu nu pot sa il las fara pempars...........stropeste toata casa rad rad :lol:chiar si asa trebuie sa fiu foarte atenta cand il schimb,are o placere deosebita sa faca pipi pe mine trist trist trist ,nu rateaza nici o ocazie trag cu ochiul

sus

Denunta
ksde2000

Copii

14.08.2008 3:32     citat 

asa-s baieteii zambet
eu m-am temut s-o bag sub jet de apa la chiuveta...dar cred ca am sa incerc si eu varianta daca la tine a functionat
si eu am renuntat la servetele...o stergeam cu vata inmuiata in musetel....dar o ag si eu sub apa imediat numa sa ma vezi prostit prostit prostit

sus

Denunta
lily_ana2008

Copii
am nascut deja!

14.08.2008 3:34     citat 

Ksde nu stiu daca stranuta de la frig,Robert stranuta foarte des,stranuta din maternitate si am intrebat doctora si mi-a spus ca e ca e normal o sa stranute cateva luni pana se obisnuiesc cu noul mediu........dar nu plange cand stranuta confuz confuz

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: