· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de vara (4)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de vara (4)     
lily_ana2008

Copii
Robert Stefan: 13 ani, 10 luni
am nascut deja!

18.08.2008 4:40     citat 

Am fost la pediatru,m-am linistit...
Soldul se rezolva cu 2 pemparsi,iar fontanela nu mai luam vigantol pe perioada calda........

sus

Denunta
oana-oana

Copii
Nicholas Gabriel - Piticul de gradina
13 ani, 10 luni

18.08.2008 5:22     citat 

si mie mi-a zis ca are o problema ca se arcuieste asa ca o virgula intr-o parte si sa ii pun pamers acolo si sa il culc asa dar nu sta................se arunc pe spate asa ca.......

sus

Denunta
pica

Copii
Sebastian: 13 ani, 9 luni

18.08.2008 5:39     citat 

Buna fetelor.
Imi pare rau , dar nu am reusit sa citesc din urma decit pe diagonala. Stiu ca nu am mai dat nici un semn de viata, dar sper sa se aplice si la mine vorba aceea, "Mai bine mai tirzi decit niciodata".
Va pun o poza cu Sebastian, zis Bebi, nascut pe 31 iulie pe la ora 8:50, cu 3330 g si 53 cm.

sus

Denunta
gonzonica

Copii
Andreea Teodora: 13 ani, 10 luni
Denis Ciprian: 10 ani, 3 luni

18.08.2008 5:46     citat 

Pupam printisorul, Pica! sarut Sa creasca mare si sanatos si sa va umple viata de lumina sarut Te primim cu drag si abia asteptam sa ne impartasesti din trairile de mamica.Pupici sarut

sus

Denunta
pica

Copii

18.08.2008 5:48     citat 

Ma scuzati ca v-am umplut ecranul cu Bebi meu, dar nu mi-am dat seama cit de mare este poza.

sus

Denunta
pica

Copii

18.08.2008 5:59     citat 

Pentru moment Sebi este cuminte, chiar foarte cuminte dupa parerea mea. Doarme noaptea cu 2 intreruperi, una pe la ora 2 si una pe la ora 5, iar ziua este in functie de cum ii tuna, da sta cu ochi deschisi tot timpul, ba doarme de nu-l mai trezesti, ba se face ghem de durere pina trage basinici. Am avut ceva emotii pina mai devreme ca nu ii cadea buricul nici dupa 2 saptamini si ceva, si bineinteles dupa ce am pus toata lumea pe jar din cauza asta de la medicul de familie pina la medic chirurg de copii (prieten de familie), a cazut buricelul de unul singur zambet

Despre mine ce sa va spun. Sunt bine, m-am recuperat foarte repede dupa o nastere pe care i-as dorio oricarei femei si... m-am transformat in ... "vaca milka", dar mi-am facut o pritena buna "pompa coana Mitza" zambet. In rest sunt o mama "mobila", adica plec de acasa cind vreau si il las pe Bebi cu soacra mea si abia astept sa faca si el 1 luna sa putem pleca toti 3 a plimbare prin oras. Deocamdata l-am scos afara din prima zi cum l-am adus acasa, dar numai in curte.

Va las ca am ceva treaba si pe urma trebuie sa plec la o onomastica.

sus

Denunta
velisar

Copii
IUSTIN-EDUARD: 13 ani, 11 luni

18.08.2008 9:33     citat 

In sfarsit reusesc si eu sa deschid calculatorul...nu am mai intrat de tare mult timp dar am reusit sa citesc cat de cat din urma sarut Ma bag si eu in seama la capitolul laptic pentru cine intereseaza :1.)lasati pompa de muls doar pentru cazurile de urgenta adica cand bebe nu papa bine si sanii sunt f. plini 2.)alaptati la cerere si la o ora daca e nevoie .si la 2 si la 4, cat de des vrea bebe 3.) ajuta foarte mult ceiurile de fenicul,anason,chimen si marar toate amestecate,cate jumatate de lingurita fiecare la o cana de apa clocotita lasata 15 minute la infuzat -o cana dimineata si una seara 4.) ca supliment alimentar care sporeste lactatia Spirulina 3 comprimate pe zi cu jumatate de ora inainte de masa.Cam atat despre cum sa avem laptic..va recomand din toata inima si din experinta..am trecut si prin furia laptelui , si eu ma mai mulg uneori dar f.rar ,cand bebe doarme prea mult si papa mai lenes si doar cat sa mai detensionez sanul..restul de laptic il las pe el sa munceasca trag cu ochiul

sus

Denunta
velisar

Copii

18.08.2008 9:41     citat 

Copilul meu a refuzat ceaiul , nu stiu daca a baut 10 lingurite toata viata lui,iar cat au fost caldurile mi-a mancat tare bine,chiar si la o ora.....deci s-a verificat afirmatia ca laptele tine si de sete...In alta ordine de idei sa va zic si de experieta cu batista bebelusului.Eu eram disperata,nu ma descurcam deloc cu pompita si cu betisoarele nici dupa ce puneam cateva picaturi de ser fiziologic..Era fornait cam tot timpul si se accentua noaptea.Medicul pediatru mi-a zis ca e normal si ca trebuie sa-i curat nasucul f.bine.Lui i se mai duce si un pic de laptic pe nas chiar si acuma.Batistuta este FANTASTICA ! Aspira f.bine orice urma de muc sau laptic ratacit pe caile nazale,copilul sta bine mersi linistit pe cand la pompita imi urla de ma suiam pe pereti si macar daca as fi reusit ceva cu ea!Asa ca o recomand din toata inima ,sa o folositi de cate ori este nevoie..Eu am folosit-o si o data la cateva zile dar si de cateva ori pe noapte.Sunt f.multumita sarut

sus

Denunta
velisar

Copii

18.08.2008 9:46     citat 

Sper sa va ajute cu ceva cele spuse...pupici la toti bebeii de vara ,multa sanatate mamicilor si rabdare multa,multa,multa scot limba Cine stie cand mai reusesc sa intru pe forum...Am uitat sa va zic ce mi s-a iritat Edy pe fata ,pe gat si pe piept de la cadurile astea plang sau sunt foarte trist ceva de groaza!El care avea o piele atat de curata atat de fina...l-am dat si cu crema cu zinc de la sanosan,acum am incercat si cu crema de galbenele si propolis...Pe piept l-am dat cu sapromed ....sper sa treaca acum ca s-a mai racorit vremea...Gata merg si eu la culcare ca e tarziu sarut sarut sarut

sus

Denunta
ksde2000

Copii
Ema Nicoleta-minunea mica: 13 ani, 10 luni
Ana Lorena-bebelina: 9 ani, 11 luni

19.08.2008 10:23     citat 

bine ai venit pe la noi pica...sa-ti traiasca Bebi...sa-l treci la eu si copiii mei sa vedem si noi cum creste...
velisar bine ai revenit pune si o pozica cu bebe......
bebitza mea saracuta are niste colicuti asa rai..se strange si prin somn pana da-n plans si apoi doarme mai departe...de ieri am oprit sab-simplexul si-i dau debridat...poate-i va face bine si mai scapam si de colicuti si de vomitat......
ea e o cumintica si o plimbareata...de la cateva saptamani....nu cred ca avea o luna am scos-o in oras....am fost si la tara la bunici, mergem si la yerase, am fost cu ea si la cumparaturi....fiindca din pacate nu am cu cine s-o las trist piticuta creste...abea asteptam ziua de sambata sa ne botezam.....

sus

Denunta
GRASANA

19.08.2008 10:44     citat 

Buna mamici.Maine ne ducem la vaccinul de 2 luni si avem asa niste emotii-micuta mea este cam mofturoasa de vreo cateva zile,dar macar doarme bine noaptea.Pupici

sus

Denunta
GRASANA

19.08.2008 10:47     citat 

Velisar te-ai apucat de exercitii fizice?-as face niste abdomene dar nu stiu daca avem voie confuz -ca am o burta.......
Apropo voi ati scapat de burtici?

sus

Denunta
velisar

Copii

19.08.2008 11:18     citat 

Mai cica nu e voie de exercitii fizice cat alaptezi si nici in cezariana decat dupa 6 luni.O sa-mi intrb medicul de familie diseara cand mergem la vaccin.Eu nu am rams cu burta ca m-am strans bine cu brau o luna de zile...am si eu de slabit 10 kg jenat dar nu stiu cum...dieta nu pot ca alaptez,sport nu....astept si eu sfaturi foarte fericit

sus

Denunta
aalliinnuuttaa

Copii
Emma Maria : 13 ani, 10 luni
Robert Gabriel: 9 ani, 9 luni

19.08.2008 12:21     citat 

salutari si de la noi. ieri am fost la farmacie si am cumparat batista bebelusului si azi dimineata i am facut proba. fantastica !!!!!!!!!!!!! de ce nu oi fi cumparat eu mai devreme ???????? a scos mucisori fara nici o problema si fara urlete zambet . era fornaita rau pitica dimineata dar nu se vedea nimic in nasuc deci nu aveam nici o sansa cu betisoarele. cu batista am rezolvat problema intr un minut. super inventie zambet

sus

Denunta
diriginta

Copii
VLAD ANDREI: 13 ani, 11 luni

19.08.2008 12:50     citat 

Cu un pic de burtica am ramas si eu.Dr mea spune ca se pot face abdomene, dar ca ea recomanda mai bine masaj, asa ca vreau sa incerc. Am intrebat si de aerobic, dar mi-a spus ca inca nu,pt ca o sa ma obosesc prea tare si in plus pt ca inca alaptez o sa am probleme cu sanii.

Pupici

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: