· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile verii 2006, cap. 28
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile verii 2006, cap. 28     
alinutza_s

18.08.2008 9:32   Minunile verii 2006, cap. 28  citat 

........... IUNIE ..........

01 iunie 2006 Bianca, 3400 g, 60 cm - (bi-bi)
02 iunie 2006 Robert, 3580 g, 52 cm - (dalinuta)
06 iunie 2006 Alexandru Nicola, 3360 g, 52 cm - (ramonar)
12 iunie 2006 Vlad Alexandru, 3400 g, 51 cm - (raloo)
22 iunie 2006 Tudor, 2650 g, 49 cm - (delfinasha)
26 iunie 2006 Eszter, 3300 g, 50 cm - (tike)
28 iunie 2006 Miriam Luana, 3900 g, 58 cm - (diodora)
30 iunie 2006 Alexandru Matei, 2770 g, 49 cm - (pui1)

........... IULIE ..........

01 iulie 2006 Andrei, 3220 g, 51 cm - (megy)
3 iulie 2006 Daniel, - (lavadani),
09 iulie 2006 Mihai, 3700 g, 52 cm - (rapunzel)
09 iulie 2006 Alisia Bianca, 2.730 gr si 48 cm - (Rosalina)
10 iulie 2006 Alessia-Maria, 3400 g, 52 cm - (rucsa)
10 iulie 2006 Andrei, 4300 g, 55 cm - (acinom)
11 iulie 2006 Oana, 3400 g, 52 cm - (bebutzica)
12 iulie 2006 Denissa Gabriela, 3500 g, 53 cm - (alinutza_s)
20 iulie 2006 George, 3100 g, 48 cm - (monika_gi)
21 iulie 2006 Anamaria Madalina, 3380 g, 52 cm - (nyky)
22 iulie 2006 Alexei, 3650 g, 52,5 cm - (anatati)
25 iulie 2006 Robert Mihai, 3550 g, 53 cm - (lillyvds)
30 iulie 2006 Victor, 3160 g, 51 cm - (ana_maria)

........... AUGUST ..........

01 august 2006 Parascheva-Ioana, 1500 g, 40 cm - (tic_tic)
07 august 2006 Raul-Andrei, 3300 g, 53 cm - (onix30)
08 august 2006 Stefania, 2100 g, 41 cm - (bubu_stefi)
12 august 2006 Razvan, 3470 g, 52 cm - (bihoreanca)
13 august 2006 Daria Maria, 2230 g, 47 cm - (fericita)
15 august 2006 Stefania Estera, 3030 g, 53 cm - (VasiJoy)
15 august 2006 Ema Maria, 2630 g, 48 cm - (gaguta)
17 august 2006 Alexandra Maria, 3540 g, 50 cm - (criscros)
19 august 2006 Andrei-Cristian, 3350 g, 52 cm - (karin)
20 august 2006 Teodora-Maria, 3750 g, 62 cm - (adelia)
22 august 2006 Tony Cristian, 3,400kg, 56 cm – (gulia80)
24 august 2006 David Alexandru, 3700 g, 56 cm - (dicioanacris)
26 august 2006 Antonia Nicole, 3100 g, 53 cm - (anto)
29 august 2006 David George, 3500 g, 50 cm - (rolendana)
30 august 2006 Iais Simon, 4100 g, 55 cm - (bumburel)

16 fetite 20 baietei

............................. sarut .................................. sarut ............................
Nota:
Daca doriti sa atasati o poza mesajului, accesati site-ul www.holdthatpic.com, uploadati poza dorita, apoi copiati textul rezultat la Bbcode (aflat in casuta de sub mijlocul pozei) in fereastra de raspuns alaturi de mesaj. Sau puteti accesa www.photobucket.com, sa creati un cont, sa uploadati poza dorita si apoi copiati textul rezultat la IMG Code. ATENTIE: marimea pozei sa nu afecteze fereastra astfel incat sa faca necesara utilizarea barei de scroll orizontal. Pentru a verifica atasarea corecta a pozei apasati butonul Vizualizare si daca este ok, apasati butonul Trimite. Succes.
.................. sarut .................................. sarut .....................................

Capitole anterioare:
Minunile verii 2006
27, 26, 25, 24, 23, 22, 21, 20, 19, 18, 17, 16, 15, 14, 13, 12, 11, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1

Bebelusii de vara 2006
55, 54, 53, 52, 51, 50, 49, 48, 47, 46, 45, 44, 43, 42, 41, 40, 39, 38, 37, 36, 35, 34, 33, 32, 31, 30, 29, 28, 27, 26, 25, 24, 23, 22, 21, 20, 19, 18, 17, 16, 15, 14, 13, 12, 11, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1

............................. sarut .................................. sarut ............................
ATENTIE
Mamim, AlinaChiriluta, Bebe_alesia, Brillianceme, Ttcrissy, roxana_s, holili4, cristianana, MOA, val12mad, malina85, ingrid76, mella77, Ramoon, Margeo, Danika, a-di, RamonaBucurescu, Mihamatei, georgeta_nanu, elisse, misi-mica, olitakisska, corinaelena, Uricios, Ildikodrujit, AnaAnk, Dosi, ana2006, daniandra, daca vedeti acest mesaj va rog sa anuntati daca mai doriti pe lista. Va astept si cu o poza recenta pentru colaj. Datele voastre sunt in arhiva si cum anuntati ca vreti sa fiti pe listuta cum le postez din nou.

sus

Denunta
bumburel

18.08.2008 10:10     citat 

Alinutza, multumim de colaj nou si frumos! sarut
Ce mai faci?" Pe unde ai umblat ca ai cam chiulit de pe aici... trag cu ochiul

Criscros, nu pot sa vad celelalte poze. de ce?

sus

Denunta
criscros

Copii
Alexandra Maria: 14 ani, 4 luni
Sebastian: 12 ani

18.08.2008 10:48     citat 

dici pai eu cum banui ca fac tot fata o sa aiba baietii tai din ce alege foarte fericit .

alinutza am banuit eu ca esti pe undeva sau e vreo problema cu netul foarte fericit.

bumburel nu stiu de ce nu poti vedea pozele.

sus

Denunta
alinutza_s

19.08.2008 8:25     citat 

Si daca tot am "aparut" va invit putintel pe aici

http://www.parinti.com/LamultianiAndrei...29969.html

Revin cand doarme Denissa zambet

sus

Denunta
alinutza_s

20.08.2008 7:26     citat 

Buna dimineata. Scriu repede pana nu-mi dispare iar netu'. Azi cica se rezolva problema.
Am lecturat rapid din urma si ce-mi vazura ochii zambet Onix felicitari pentru minunea mica sarut . Sa fie sanatoasa, cuminte si sa va aduca numai bucurii sarut sarut sarut

Cu scuzele de rigoare jenat .... la multi ani pentru Ema si Estera. Sa fiti sanatoase, sa aveti parte numai de bucurii in viata sarut sarut sarut

Bumburel pe aici sunt, cu probleme de net. Sunt mai bine. Parca nu-mi mai este asa rau. Poate si fiindca sunt mari sanse ca anul asta sa ne mutam la casa zambet . Ieri am fost la control. Bebe e bine, se pare ca ar fi baiat, dar doctora nu putea spune exact. Azi merg sa fac 4D si cica e mai cu precizie zambet
Pupici lui Iais sarut

Anto ai doi copii minunati. Sa o tina tot asa in continuare. Deduc din povestire ca Antonia e o mica autoritara scot limba lui Sebi ii trebuie ceva rabdare .... sarut

Aci ce mare e, ce repede trece timpul .... sunt minunati amandoi sarut . Sanatate multa sarut

Bi-bi sa va fie de bine concediul. zambet Noi mergem in Eforie Sud, sper sa fie ok. Vad ca la Nord a fost tare aglomerat. trist

Delfinasha ma bucur ca sunteti bine sarut

Cris de ce nu mergi sa depui o plangere scrisa la politie? Are efect mai mare decat un simplu telefon, pentru ca ramane acolo si trebuie sa faca raport cum s-a rezolvat. Faci plangerea pe numele doamnei. Te faci ca si cum cainii sunt ai ei, ca doar a platit sa-i aduca inapoi. O acuzi de tulburarea linistii publice, de faptul ca nu-si tine cainii in curte si ca te-au atacat .... mai ales pe Ale. Poate dupa prima amenda nu se linisteste, dar mai depui alta plangere dupa 2,3 zile si tot asa. Se va linisti cu siguranta. Iti trimit pe privat niste texte ..daca vrei.. eu am facut una pentru un vecin cu caini .... care latrau zi si noapte .... si ... dupa prima amenda ii linisteste de la primul latrat. Daca ea zice ca nu-s ai ei atunci spune politiei sa-i ia ca-s periculosi trag cu ochiul
Super tortul. Nu reusesc sa vad pozele.

Ade bravo pentru Teodora zambet

Karin acu am vazut ca ai pus si tu poza. trist Nu citisem din urma prin urmare in colaj apare poza veche. Teai suparata tare trist . O schimb data viitoare sarut sarut sarut sarut

Dici ce mai fac minunile tale? zambet

Va invit si pe aici

http://www.parinti.com/modules.php?name...737#737737

sus

Denunta
delfinasha

Copii
Tudor Mircea: 14 ani, 6 luni
Kristine Elena: 10 ani, 9 luni

20.08.2008 9:09     citat 

alinutza, si eu ti-am dat o poza cu Tudor exact inainte de a reface colajul data trecuta, cred k m-ai uitat si pe mine..

sus

Denunta
criscros

Copii

20.08.2008 10:54     citat 

delfi trebe iertate femeile gravide ca sunt mai uituce rad , ali sa nu te superi foarte fericit , eu cam uit multe in ultima vreme rad .

alinutza nu ne lasam nici noi pana nu rezolvam problema cainilor, mai ales ca duminica am aflat ca cica a avut oferte sa dea 2 dintre ei si nu a vrut, pai asta e culmea nesimtirii nervos . Nu am vrut sa ma pun rau cu vecinii ca suntem o strada cu nume grele foarte fericit , tipa e sefa la CNSJTM iar barba su director la ambulanta si vizavi sta pres cons jud TM foarte fericit si langa mine fii ca lui cu care sunt eu prietena si ea e mare iubitoare de animale dar acu nu se baga foarte fericit , offff ma fetelor complicat tare, dar majoritatea vecinilor sunt fara copii ei vin pe strada baga masina in curte si nu ii intere de caini, doar eu si o alta tipa cu copii iesim la plimbare si ne pasa de ei foarte fericit .

eu am in vizita 2 verisoare una de 12 ani si una de 16 si ALe sa rasfata la maxim trist , azi dimi chiar a inceput sa tipe la tanti sa plece acasa , offfffff ce mofturosi sunt la 2 ani si cu o personalitate ffff dezvoltata foarte fericit

sus

Denunta
bumburel

20.08.2008 1:16     citat 

[quote="criscros"]delfi trebe iertate femeile gravide ca sunt mai uituce rad , ali sa nu te superi foarte fericit , eu cam uit multe in ultima vreme rad .

Eu, una, am decretat deja: in timpul sarcinii sunt la 1/2 din randamentul meu psihic normal. Dupa luna a 5-a, valabil si pt. randamentul fizic. Dragul meu ma alinta Delay... Si io-s apriga de fel, chiar daca-s ardeleanca.

De-aia va chestionam deunazi in privinta asta, sa ma mai consolez si eu...prostit
Dar mi-a raspuns doar Alinutza si a fost foarte discreta... trag cu ochiul
Sau n-o fi universal valabil. Inca studiez problema. rad

Noi inca luptam scutec vs. wc. Si n-avem prea multe succese de raportat. trist
Am mai studiat problema si am inteles ca e normal la copiii mai activi. Si Iais e atomic!...
De ceva timp nu mai doarme peste zi deloc. Se trezeste la 9, 10 si mai adoarme la 10,11,12...

Tot vroiam sa va mai intreb: cu ce delicii culinare ii mai delectati pe puiutii vostri, ca eu am cam intrat in pana de idei ( o fi tot sarcina de vina? rad
Si nu ma refer doar la specialitati ci la hrana de zi cu zi, poate mai fur cate o idee... trag cu ochiul

sus

Denunta
criscros

Copii

20.08.2008 1:45     citat 

bumbu pai e ceva normal ce ni se intampla, eu ma simt un pic jenata cand patesc chestii de lucru foarte fericit .

faza cu scutecul abandoneaz o o sapt si incerci din nou.

papa pt Ale fac chestii deja destul de normale, doar ca nu ma omor la maxim cu gatitul complicat, ieri am facut mazare sote cu niste chiftelute de vinete si dovlecei (astea erau facute de socrela de duminica), iar azi aveam chiftelute marinate cu piuree, maine vreau sa fac niste vinete dar nu stiu cum ca am luat soiul ala alb si cica alea is bune pane si eu le as face cumva mancare. cand sunt in pana de ideei pun ceva la cuptor, mai multe legume taiate cuburi si un pic de suc de rosii si poate si niste carnita de pui foarte fericit

sus

Denunta
dicioanacris

Copii
David Alexandru: 14 ani, 4 luni
Darius Virgil: 12 ani, 6 luni
am nascut deja!

20.08.2008 6:08     citat 

alinutza_s, multumim de intrebare, baietii sunt bine cresc, cresc si noi imbatranim si albim pe cap plang sau sunt foarte trist . Eu zic ca e foarte greu cu doi copilasi asa mici(nu vreau sa va speriati) dar asta-i adevarul, daca nu ai cine sa te ajute(cum e si cazul nostru) e ffff greu dar si frumos trag cu ochiul . Dar timpul trece si ei cresc frumos si impreuna, sper sa se inteleaga bine cand sunt mai marisori si atunci voi zice ca a meritat tot efortul.
Si noi am renuntat la scutec cam de trei saptamani pe timpul zile, iar de 4 zile si pe timp de noapte, David e tare cumintel se cere tot timpul ziua iar noapte nu face deloc.
Duminica vom sarbatori si noi, va fi o petrecere 2 in 1, adica il botezam pe cel mic si-l serbam pe David, sper sa fie vremea ok pentru ca vrem sa tinem masa in curte sub vie unde e racoare, speram ca nu va ploua confuz
criscros, nasol cand trebuie sa iei decizii drastice, dar asta e cand nu se poate altfel. Si noi am avut o disputa cu doi vecini care de un an de zile ne tot terorizau din cauza ca tot afumau tot felul de produse pt o firma care produ prep din carne, timp de un an le-am tot zis ca nu putem sta cu geamurile deschise ca ne intra fum in casa si nu i-a interesat, sotul s-a enervat si inainte cu o zi de a naste eu a intrat pe situl primariei si le-a scris, in ziua urmatoare a si venit cineva sa verifice. Sa vedeti ce s-au crizat vecini si au zis ca ne dau in judecata si multe altele.............dar am scapat de fum, nu ca nu mai fac dar si-au mutat afumatorile in spatele gradinii si nu mai ajunge fumul la noi, asta puteau face de la inceput da ei le tineau la 5 metri de geamul nostru.Bineinteles ca nu au autorizatie pt asa ceva............Cei de la primarie au zis sa le dam un tel cand mai fac fum si vin imediat sa-i prinda asupra faptului, eu nu vreau sa fac rau nimanui, sunt bucuroasa ca pot aerisi casa.

sus

Denunta
alinutza_s

20.08.2008 8:53     citat 

----------
citat:
alinutza, si eu ti-am dat o poza cu Tudor exact inainte de a reface colajul data trecuta, cred k m-ai uitat si pe mine..
----------
confuz prostit confuz prostit da nici ca-mi mai aminteam vreodata. Am mers in urma sa citesc si ... ai mare dreptate. Si culmea in calculator era salvata dar .... Uffy ... sper sa nu fie afectat Tudor prea tare zambet sarut

----------
citat:
Dar mi-a raspuns doar Alinutza si a fost foarte discreta...
----------
zau daca imi amintesc ce ti-am spus rad

Cris nu ma supar deloc. Cand imi amintesc cate ceva pun rapid mana pe telefon, spre exasperarea sotului .... si ii zic rapid pai iti spun acum ca sa nu uit scot limba. Eu nu am observat cu uitatul ca si inainte de sarcina mai uitam multe .... de la oboseala.
Asa-i ca-i bine cand vin copii mai mari? Nu ai nici o grija pentru Ale. Asa patesc eu cu nepotelele mele ... stau fara grija cand se intalneste Denissa cu ele. Chiar le mai luam cu noi pe la gratar, avem si noi putin timp scot limba

Dici felicitari pentru progresele lui David. Ma bucur ca sunteti bine. Uffy si tu esti fara ajutoare trist . Dar imi imaginez ca atunci cand ii privesti trece ... pentru moment scot limba .... oboseala. sarut

Mai cica e baietel sigur. Azi am facut 4D si s-a vazut asa de bine. I-a facut poza si filmulet la putzulica scot limba

sus

Denunta
onix30

Copii
Raul-Andrei: 14 ani, 5 luni
Anastasia-Ioana: 12 ani, 5 luni

21.08.2008 9:26     citat 

Alinutza,felicitari!sarcina usoara in continuare si sa fiti sanatosi.
Chestia cu uitatul e cam adevarata,eu de cand stau cu Raul acasa parca ma si plafonez.Noroc cu internetul asta si mai ales cu site-ul asta ca ma mai dezamortesc si eu. scot limba
Noi suntem bine ,Anastasia papa si doartme toata ziua si noaptea,mai are momente cand sta pur si simplu treaza cam o ora pe noapte,dar macar nu plange.Eu am facut serom la operatie si tot trebuie sa ma pansez aproape zilnic. trist Am si o iritatie f urata la piele,niste mancarimi de imi vine sa plang,ma trezesc noaptea si ma scarpin pana incep sa ma doare mainile.ma mananca palmele si antebratele,picioarele de la genunchi in sus si sanii.Am avut si dupa ce l-am nascut pe Raul dar nu asa tare.Azi mi-a recoltat sange pt analize de ficat.Mi-am cumparat si apa termala,ma dau cu spirt nu mia stiu cu ce sa dau.Acum mi-a dat dr si ceva homeopat sa ma ungsi fac si deparazitare cu formula 9a si 9b.
Una peste alta e tare fain cu 2 pitici cuminti si frumosi scot limba trag cu ochiul
pupici la toata lumea.

sus

Denunta
onix30

Copii
Raul-Andrei: 14 ani, 5 luni
Anastasia-Ioana: 12 ani, 5 luni

21.08.2008 9:30     citat 

La multi ani Theutza! sa fi sanatoasa si sa ai parte de tot binele din lume. sarut sarut sarut
Scuze de intarziere. jenat

sus

Denunta
criscros

Copii

21.08.2008 4:24     citat 

La multi ani si pt Dia sa iti traiasca fetele ade si sa ai numa bucurii alaturi de ele foarte fericit \

sus

Denunta
adelia

Copii
Diana Ioana: 16 ani, 4 luni
Teodora Maria: 14 ani, 4 luni

21.08.2008 4:34     citat 

Multumesc de urari. sarut Stiu ca am ramas datoare cu urarile pentru Alex si Andrei, dar iara s-au adunat trist.

Urez aici La Multi Ani, cu multe zile senine si cu tone de jucarii, de care s anu se plictiseasca! sarut sarut sarut foarte fericit

Noi azi am fost cu morcovu-n fund foarte fericit. Motivul? Teuta cu varsaturi. banui ca de la tort, desi a fost singura cu probleme. Tort proaspat, de cofetarie, cu bon... Asta e. De la 3 dimineata pana acu o ora a vomitat cat ce ii puneam ceva in gura. Acu vad ca a fcut pauza, a cerut singura niste orez... Om vedea.

Asa ca pe azi adio tort trist. Iesim in parc cu bicicleta Dianei (cadoul) si cu tricicleta Teoodorei ("zestrea" de la Diana foarte fericit )

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: