· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de vara 2008 (5)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de vara 2008 (5)     
ksde2000

Copii
Ema Nicoleta-minunea mica: 13 ani, 10 luni
Ana Lorena-bebelina: 9 ani, 11 luni

01.09.2008 2:18     citat 

eu o am doar pe ema si la mine tot ca la balamuc e...asa ca stai linistita.......in putinele momente cand sta cuminte si doarme ma asez la pc sa vad ce-ati mai scris.sa mai vb putin pe mess....si uit sa ma mai ridic........
cat despre faptul ca n-au preferuinte de gust pitica mea fiindca am apucat sa-i dau baby drink...care e dulce nu a mai vrut altfel de ceai pana cand nu i l-am indulcit....pt colicute i-am dat......si i-am redus treptat cantitatea de zahar pana s-a invatat.....asa ca nu poti spune ca nu disting gusturile si nu au preferinte

sus

Denunta
akella

Copii
Daria: 20 ani, 2 luni
Teodora: 13 ani, 11 luni

01.09.2008 4:13     citat 

Voiam sa spun ca bebelusii habar n-au ce inseamna dulce, amar, acru etc. Pe ei ii intereseaza initial doar laptele; bineinteles insa ca se invata rapid cu bunutzurile, adik ceaiul dulce, piureul dulce, apoi bimbonele, ciocolata etc. foarte fericit Ideea e ca se smecheresc rapid si de aia e bine sa amanam pe cat posibil obisnuirea cu gustul dulce... La inceput Teo bea ceaiul simplu, doar din plante... Acu', dupa Milutee (care e indulcit), nu mai vrea din celalalt... foarte fericit

sus

Denunta
gonzonica

Copii
Andreea Teodora: 13 ani, 10 luni
Denis Ciprian: 10 ani, 3 luni

01.09.2008 4:44     citat 

Gataaaa, am devenit sai noi crestine si avem in ingeras pazitor. A fost fff frumos, desi nu prea am inteles de ce se agita atata lume si de ce e asa mult amuzica tare si lumini, dar mi-a placut ca era in centrul atentiei si toata lumea vroia s ama tina in brate si sa faca poze cu mine1 Am fost o vedeta si am descoperit c aimi place la petrecere si la dans ca nu am vrut sa dorm deloc si am vrut numai la mami in brate si la dans(unde nu am plan deloc scot limba ). Revenim cu pozici , dar trebuie sa le adunam.

Azi i-am facut vaccinul si am avut niste emotii de parca ma duceam cu ea la taiat, cand am intrat in policlinica imi venea sa plec trist . Ma asteptam sa planga mai mult, dar a plans cateva minute dupa intepatura si apoi s-a linistit. Acum i-am pus compresa si sper sa nu aiba reactii, sunt cu ochii pe ea ca pe butelie scot limba . Oricum se pare ca la astea cumparate nu sunt restricii de alimentatie, scos afara, baitza. Sper sa fie bine si sa plecam joi spre casa(munte). Abia astept sa ajung cu ea in Bucovina sa ii arat locurile natale si sa respire si ea aer adevarat. Va pupic si revin cu pozici.

sus

Denunta
Tania3

Copii
Claudia -Teodora: 14 ani - La Multi Ani!
Matei-Daniel
Filip-Andrei: 10 ani, 1 luna

01.09.2008 7:01     citat 

imi dati si mie o semnatura mamicile la petitie? va roggg
http://www.petitieonline.ro/petitie-p16571050.html

sus

Denunta
ksde2000

Copii

01.09.2008 8:34     citat 

tania....bravo tie...interesanta actiune...sper sa reusesti ceva...dar sa stii ca nici ;la noi n-a mai fost lapte de vreo 2 luni....si nici luna asta n-au adus fiindca am o prietena care nu mai are piept si-i da lapte praf si a tot cumparat asa ca nu sunteti singfurii....pupici
gonzo...ai facut infarix?....de care?are si hepatita b sau i-ai facut 2 intepaturi?? mie inca nu mi-a venit vaccinutul dar arew timp saptamana asta. pupici la mamici....pitica mea face nani......sper sa mai doarma si la noapte ca mi-a adormit-o soacra-mea cat am fost eu sa mananc...si eu voiam s-o mai tin treaza...asta e......
dupa o zi la tara pot sa prezint si concluziile...e bine sa aiba cine sa-ti puna de mancare insa parca mai bine e acasa numai noi singurele...Nu spun mi-a mai leganat-o cand a plans dar chiar nu simteam nevoia...imi face placere ssa stau cu ea...sunt ca o closca....nu prea-mi place s-o stiu in brate la altcineva......poate o mai disparea sentimentul asta dar momentan asta simt. Ea saraca a incercat sa ma faca sqa ma simt bine si traieste cu impresia ca am sa tot stau la tara...dar eu vreau la mine acasa plang sau sunt foarte trist da' mi-e mila de sotul meu ca nu doarme cum trebuie si trebuie sa mearga la serviciu si de aia am acceptat sa vin. De-abea astept sa treaca saptamana sa ajung acasuca...deja mi-e dor si de tati......n-am mai stat fara el de acu 2 ani cand eu am mai avut niste examene de tat si am stat o saptamana in iasi fara el
alina

sus

Denunta
aalliinnuuttaa

Copii
Emma Maria : 13 ani, 10 luni
Robert Gabriel: 9 ani, 9 luni

02.09.2008 7:37     citat 

astazi iar ne sarbatorim trag cu ochiul am implinit 2 lunitze sarut sarut sarut
fata mea a vrut sa sarbatoreasca asta noapte drept pentru care ma cam tinut treaza foarte fericit imi cam joaca ochii in cap dar asta e
noi nu am mai gasit infarix hexa pana la urma si cred ca o sa facem pentaxim si euvax (sper ca am retinut bine). azi o sun pe dr sa vedem ce zice. ieri pitica a tusit de cateva ori oare a racit ??? sper ca nu

sus

Denunta
gonzonica

Copii

02.09.2008 8:52     citat 

Nu am facut infanrix pentru ca dr mea a zis ca nu are anticorpi suficienti pentru hepatita B si ca prefera astea de la Pasteur ca sunt mai vechi si mai experimentati. Intre timp am mai aflat de la altii care au facut Infanrix ca se mai face pe la 5 luni ceva special pentru hepatita B, dar pentru mine a fost cam tarziu pentru ca trebuia sa astept pe comanda si nu mai aveam timpul necesar deoarece joi plecam. Asa ca mami mi-a facut doua intepaturi si si-a cerut iertare si mi-a dat tzitzi imediat dupa sarut . S-a comportat destul de bine, ma asteptam la ceva mult mai rau, plansul a fost doar cel de cateva minute de acolo, apoi acasa a fost vesela si bine dispusa. Pana acum nu a facut nici febra, sper sa scapam fara reactii.

sus

Denunta
ksde2000

Copii

02.09.2008 9:15     citat 

sus

Denunta
aalliinnuuttaa

Copii

02.09.2008 9:53     citat 

multum,im ksde dragutza ca intotdeauna sarut
gonzo ati facut pentaxim+........(nu mai stiu cum ii zice) ??????

sus

Denunta
gonzonica

Copii

02.09.2008 10:05     citat 

Da, pentaxim si engerix(parca asa se cheama). Doua intepaturi, una intr-un piciorus, alta in celalalt. La engerix e bine de pus o compresa rece.

sus

Denunta
lily_ana2008

Copii
Robert Stefan: 13 ani, 10 luni
am nascut deja!

02.09.2008 10:23     citat 

Buna dimineata!.........
La multi ani sarbatoritei! sarut sarut sarut sarut
Am reusit sa il adorm pe Robert.............am aspirat covorul rad rad rad la noi aspiratorul are un rol foarte important trag cu ochiul calmeaza colicele si il adoarme cand are mami treaba scot limba scot limba scot limba ma intreb ce or zice vecinii rad rad rad
De astazi suntem singurei trist trist trist cu tati,dar el vine seara............sper sa ne descurcam.............ma rog de fratele meu sa se mute la mine pana vine soacra dar nu prea vrea,sper sa treaca macar cumnata pentru cumparaturi........

sus

Denunta
aalliinnuuttaa

Copii

02.09.2008 11:02     citat 

noi tocmai am terminat de mancat. vorba vine terminat ca pitica si dimineatza si acum nu a terminat biberonul dar o las in pace ca daca o fortez vomita - o avea si ea o zi mai proasta trist

sus

Denunta
sailor_moon

Copii
Christinica-Prajiturica: 13 ani, 10 luni
Catalina-Bubulina: 9 ani, 7 luni

02.09.2008 11:24     citat 

La multi ani, puiut de Alinuta! Sa cresti maaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaare!
Nu stiu ce relatie aveti voi cu soacrele voastre, ca eu cu a mea.... Nu m-a putut inghiti din prima clipa cand m-a vazut. Cred ca a stiut ca puiul ei ma va prefera pe mine si ca va refuza sa se intoarca la Rm, Valcea. foarte fericit
Ma rog, au venit socrii mei in vizita in weekend si, la fel cum a patit ksde, m-am trezit ca o tine prea mult in brate peChris, chiar si impotriva vointei ei, ca o leagana, ca nu o lasa in pace etc. Rezultatul:nu a mai mancat bine, nu a dormit toata ziua de sambata, a scancit permanent, noaptea a fost fff agitata, si de atunci avem cearcane la ochisori. Chiar si acum e agitata!
Daca era mama, ii atrageam imediat atentia si totul era ok. Dar soacra-mea intelege aiurea si daca ii spui ca are o scama pe fusta si i se pune pata. Si nici nu aveam chef de discutii cu sotul meu din cauza parintilor lui.
Din pacate, Chris are de suferit aici, iar eu ma simt ca o mama iresponsabila.

sus

Denunta
sailor_moon

Copii
Christinica-Prajiturica: 13 ani, 10 luni
Catalina-Bubulina: 9 ani, 7 luni

02.09.2008 11:31     citat 

Si puiul meu bea ceiut, Baby drink, dar numai cand sughite - si o face destul de des. Dar il diluez fff mult. La inceput puneam un plic la 1000ml, iar acum la 150. I-am dat si ceai de tei neindulcit si nu a protestat. Dar am renuntat pt. ca i-a inverzit limba. Si acum e verde si nu stiu cum sa o curat cu glicerina boraxata, ca ea limbuta nu mi-o da de buna voie.
Si seara, inainte de baita, bea ceiut de noapte de la Humana, ca sa doarma bine - cam 50 ml a zis pediatra ca are voie.

sus

Denunta
onisca

Copii
Adrian Matei: 13 ani, 9 luni
am nascut deja!

02.09.2008 1:50     citat 

Buna fetelor va rugam vrem si noi in listutza voastra sarut pe 19.08 la ora 09.35 s-a nascut Adrian Matei 3340gr 50cm . Alinuta sa-ti traiasca mica printesa sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: