· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de vara 2008 (5)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de vara 2008 (5)     
onix30

Copii
Raul-Andrei: 15 ani, 9 luni
Anastasia-Ioana: 13 ani, 9 luni

27.08.2008 11:48     citat 

vai Ttania,prin ce ai trecut,nici nu vreau sa-mi imaginez.sanatate. sarut

sus

Denunta
Mary_love

Copii
Alexandru Gabriel - D-l Goe
13 ani, 10 luni

27.08.2008 12:04     citat 

Si noi il cumparam, face doctora comanda trag cu ochiul , si sper sa nu aibe vre-o reactie adversa ca am auzit cazuri chiar si la asta ochi peste cap

sus

Denunta
aalliinnuuttaa

Copii
Emma Maria : 13 ani, 10 luni
Robert Gabriel: 9 ani, 9 luni

27.08.2008 12:59     citat 

ce de botezuri au fost week end ul asta, felicitari mamici pt micii crestini
popica fffffff frumoasa rochia ta, vreau si eu dar banuiesc ca nu e luata din Buc ochi peste cap
si noi facem vaccin saptamana viitoare si cumparam infarix hexa - sa speram ca il gasim. prefer sa dau bani decat sa faca bebitza cine stie ce reactii

sus

Denunta
ksde2000

Copii
Ema Nicoleta-minunea mica: 13 ani, 10 luni
Ana Lorena-bebelina: 9 ani, 11 luni

27.08.2008 3:10     citat 

dragutelor..ma uitam acum pe prospectul de la infarix si am vazut ca nu are tulpina antihepatitaB.........sunt intr-o mare dilema...fiindca la noi infarix hexa nu se haseste cica nu s-a mai importat de nu stiu cand...ar trebui sa aduca dar n-au nici ei idee cand...

sus

Denunta
gonzonica

Copii
Andreea Teodora: 13 ani, 10 luni
Denis Ciprian: 10 ani, 3 luni

27.08.2008 3:36     citat 

Ksde, asa e, asta mi-a pus motivl si dr mea cand i-am zis de Infanrix, desi se pare ca se poate face un vaccin special contra hepatitei B pe la 5 luni. Dr mea tinde mai mult spre cele de la Pasteur, zice ca sunt mai experimentati si ca fac vaccinuri de mult timp. Nu stiu ce sa zic, o fi de moda mai veche ea? Majoritatea am auzit ca au facut infanrix totusi.

sus

Denunta
Tania3

Copii
Claudia -Teodora: 13 ani, 11 luni
Matei-Daniel
Filip-Andrei: 10 ani, 1 luna

27.08.2008 4:10     citat 

Ksde
pls trimite-mi si mie programu pt pozee pls pls pls pls plssssssss!!!!!

sus

Denunta
aalliinnuuttaa

Copii

27.08.2008 5:25     citat 

fetelor dar infarix si infarix hexa sunt 2 vaccinuri ?????? eu asa am inteles, poate asta hexa e mai bun ?????

sus

Denunta
danamara

Copii
mara: 16 ani, 4 luni
mihai: 13 ani, 9 luni

27.08.2008 7:08     citat 

salut, oare bbul meu e de vara sau de toamna? foarte fericit
nu conteaza , ma alatur si eu gagici aici, o sa pun poze cu asta mic , ca sa facem cunostinta zambet
am si eu o intrebare: daca fac botezul mai repede de 40 zile, am voie sa intru in biserica ? oare pot face molifta mai repede de 40 zile?
nu de alta , pe 6 sept il crestinam si as vrea sa fiu si eu in biserica la botez, ca nici la I copil nu am fost trist
va pup si sanatate la toti 'uriasii' scot limba

sus

Denunta
popica

Copii
Sara Izabela: 13 ani, 10 luni
Carla Anisia: 11 ani, 10 luni

27.08.2008 9:19     citat 

Multumesc de urari fetelor!
Ksde, frumoasa rochita ta, si e si e cu acces rapid la tzitzi, nu trag cu ochiul

Eu a mea am luat-o din mall-ul din timisoara, am cautat-o special ca am vrut sa fie musai alba ca serbam si 6 ani de casnicie!

Danamara, fina mea a facut botezul la 3 saptamani ale fetitei, si popa i-a facut molifta si a participat la slujba. I-a facut-o cu 5 minute inainte de botez.

Deci, sa inteleg ca exista infanrix si infanrix hexa care are si antihepatita B? Ca sa o intreb si io pe dr de care facem, sa stim daca trebuie sa-l completam.

Crista

sus

Denunta
BLUE-FLOWER

Copii
NIKI VALENTIN: 14 ani, 4 luni

27.08.2008 9:32     citat 

salut!
infanrix hexa este vaccinul care se face la 2 si la 6 luni iar la 4 luni se face infanrix penta si sunt facute de firma Glaxo Smith Klein

pupici de la noi tuturor bebicilor si mamicilor

sus

Denunta
oana-oana

Copii
Nicholas Gabriel - Piticul de gradina
13 ani, 10 luni

27.08.2008 10:45     citat 

buna seara am vazut bebici si mamici frumoase !
asteptam si noi botezul ,rochita o voi lua cu cateva zile inainte.......poate se mai modifica silueta foarte fericit
despre vaccin ,si noi il vom cumpara asa am fost sfatuiti de doamna doctor..........imi pare cam scump 2milioane si dar asta e

Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/

Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/

sa va arat ce mai face maimutica mea,abea astept sa creasca putin sa ne jucam...sa stam in fudulet sarut

sus

Denunta
diriginta

Copii
VLAD ANDREI: 13 ani, 11 luni

28.08.2008 8:37     citat 

Fetelor, si eu i-am cumparat vaccinul;varianta frantuzeasca cu doua intepaturi. Vaccinul s-a numit Pentaxim (acesta e pt meningita, tuse magareasca etc.) .A doua intepatura am facut-o cu Euvax B care e pentru hepatita. Nu stiu de ce au fost asa de scumpe ale voastre ca eu am platit doar 130 ron pe amandoua. Si da, intradevar a facut dr comanda pt ca in farmacii se gaseste ft greu aici pe la noi.

Reactii adverse nu pot sa spun ca a facut; a fost marait un pic doua zile, atat.(intradevar, i-am dat si o jumatate de supozitor, asa preventiv.)

sus

Denunta
akella

Copii
Daria: 20 ani, 2 luni
Teodora: 13 ani, 11 luni

28.08.2008 8:40     citat 

Gandaca mea a avut recital aseara... De fapt, n-a vrut sa se culce, avea chef de hlizit si jucat... A protestat vreo juma de ora ca am pus-o in pat, apoi a baut niste ceai si s-a culcat (pe la 11 si ceva)... Dimineata i-am dat trezirea la 7:30 (ca dormea ca valiza uitata pe peron)... Iar eu am avut o noapte de 3 lei, pentru ca m-a pus gaia sa ma uit la Final Destination 2 (pe care-l am in casa de cativa ani, dar n-am vrut sa-l vad)... Si nu prea am dormit, ca am visat numai nenorociri...

sus

Denunta
aalliinnuuttaa

Copii

28.08.2008 9:21     citat 

apropo de vaccin uitati ce am gasit:
" infarix hexa este un vaccin administrat copiilor pt prevenirea a 6 boli : difterie, tetanos, tuse convulsiva (tuse magareasca), hepatita B, poliomelita (polio), si boli determinate de Haemophilus influenzae tip b. Vaccinul actioneaza prin stimularea organismului sa produca propria sa protectie (anticorpi) contra acestor boli.

sus

Denunta
ksde2000

Copii
Ema Nicoleta-minunea mica: 13 ani, 10 luni
Ana Lorena-bebelina: 9 ani, 11 luni

28.08.2008 9:25     citat 

danamara esti de-a noastra...bine ai venit...spune-mi te rog ce greutate si ce talie a avut mihai la nastere...sa trec datele in listuta...si neaparat poza pt colaj
in concluzie...singurul infarix care are si hepa B este infarix hexa...care cica momentan nu se mai importa...doar daca aveti noroc sa gasiti in depozit la vreun distribuitor....momentan o sa facem infarix simplu....si speram ca pana la urmatorul vaccin sa aduca si infarix hexa si sa-mi iau toate dozele necesare...ca sa nu ne trezim ca iar nu gasim
eu am intrat direct pe gsk.ro...si am gasit prospectele vaccinurilor

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: