· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Comunitate >Parinti din Romania > Cine e din Timisoara? (23)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6  »
subiect nou  raspunde
autor Cine e din Timisoara? (23)     
criscros

Copii
Alexandra Maria: 13 ani, 2 luni
Sebastian: 10 ani, 9 luni

25.08.2008 12:24   Cine e din Timisoara? (23)  citat 

http://www.parinti.com/modules.php?name...ic&t=28213

_______________-

oaii ce repede trece vremea.

Lili ai ajuns deja acasa? cum e pe la noi la mare asa din punctul de vedere al unei timisorence ?
frumos colajul si montajul, vad ca Stefan sta ca la fotograf locului, eu pe Ale nu reusesc sa o prind in poze stand jos rad

clau mai plecati in Austria?

sus

Denunta
Lili_R

Copii
Stefan: 13 ani

27.08.2008 3:25     citat 

Salutare !

Am ajuns acasa si noi dupa 2 luni jumate!
Acum mai savuram o saptamana de concediu si de luni incepem munca ! se pare ca incep si eu serviciul mai repede cu o luna si putin ...... asta dupa ce mi-au spus sa-mi caut de munca in alta parte surprins surprins
Ultimele saptamani au fost ca de cosmar pentru mine!
Acum imi vine greu sa ma rup de Stefan si sa merg la munca totusi ....... sper ca totul sa fie bine !
Stefan este totusi un copilas cuminte si ii iubeste mult pe ai mei. Revederea cu bunicii de la Timisoara a fost tare emotionanta sarut
Cand am coborat din masina taica-miu era langa usa masinii si l-a chemat pe Stefan sa mearga la el , primul impuls a fost sa se duca, apoi s-a oprit si dupa cateva clipe a intins manutele sa-l ia in brate , apoi a venit si mama pe care a mangaiat-o dragastos pe fata , iar cand am ajuns in casa s-a dus la jucarele si a inceput sa se joace ca si cand a fost pt cateva ore afara si atunci venise in casa surprins Ne-a lasat masca , credeam ca o sa-i trebuiasca o perioada de acomodare .... dar se pare ca inca nu realizez ca avem baietel mare ! exclamatie
La mare a fost bine, nu a mai fost chiar atat de cald ca anul trecut . Cu adaptarea si acceptarea buniciii de la C-ta a fost mai greu ..... cand a inceput sa o accepte am plecat acasa foarte fericit
Cris ... la mare a fost frumos datorita faptului ca Stefan a fost incantat de apa , de valuri .... prefer muntele si racoarea zambet
Mamaia mi se pare cea mai ok dintre statiunile de pe litoralul nostru.
Bineinteles ca mi-a placut mai mult la Marea Mediterana trag cu ochiul
Stefan cand vede camera incepe sa pozeze , e un smecher si jumatate ! Ii place sa ii spun ca e frumos

jenat prostit

sus

Denunta
lumyelena

Copii
M A: 14 ani, 9 luni
A B: 12 ani, 7 luni

28.08.2008 10:49     citat 

Lili ce bine ca a reactionat asa Stefan.
De acea reactie sunt si eu curioasa ca eu i-am lasat la bunici pe copii din iulie, dupa ce ne-am intors de la mare.
Si eu trebuie sa incep lucru de asta am procedat asa cu lasarea lor la bunici, in speranta ca bogdan o sa se invete fara mine............e atata de mamos ...........
L-am inscris la o cresa particulara si sper din toata inima sa se adapteze repede.

sus

Denunta
lumilumi

04.09.2008 9:51     citat 

Dragile mele mamici din timisoara....eu sant o mamica din baia mare...si vreau sa va rog sa ma ajutati daca puteti . Caut o veche prietena....se numeste Delia Buza si in urma cu vre-o 6-7 ani locuia in Ghiroda. Are inca doua surori magda si liliana casatorite amandoua una dintre ele cu un domn care lucra la aeroportul din ghiroda. MULTUMESC ANTICIPAT

sus

Denunta
Lili_R

Copii

04.09.2008 4:29     citat 

Lumi , cred ca am fost la acelasi liceu, insa in clase vecine .......
Acum nu imi vine nici o solutie in minte, dar poate reusesc cumva sa ii dau de urma ....

sus

Denunta
lumilumi

05.09.2008 7:37     citat 

m-as bucura enorm sa pot sa-i dau de urma.....am fost prietene bune ...dar asa e viata..
Din pacate nu cred ca vb. de aceeasi persoana...Delia cea despre care vb. eu a facut liceeul in Baia de Aries, o comuna undeva in Alba si s-a mutat in Ghirada abia dupa terminarea lui. E o fata miniona si plina de viata...rademult ...sii place sa danseze...Stiu eu...poate-i fii fost colega cu sora ei...Maria Magdalena Buza care intradevar a facut liceul acolo .
As vrea foarte mult sa ne regasim....daca ma puteti ajuta ...va rog

sus

Denunta
Lili_R

Copii

05.09.2008 9:10     citat 

hmmmmmm se poate sa fie asa cum spui Lumi!
Sti cumva ce liceu a facut sora Deliei? cumva Liceul Economic? daca nu e asta liceul atunci se poate sa fie potrivire de nume.......

sus

Denunta
lumilumi

05.09.2008 3:09     citat 

cred ca da...liceul economic...era o fata micuta blonduta si frumoasa
mai stiu ca era buna la invatatura......si trebuie sa fii absolvit in jurul anului....2001-2002

sus

Denunta
lumilumi

06.09.2008 7:51     citat 

scuze...am gresit adineaori...posibilul an de absolvire al magdei este 1991-1992

sus

Denunta
Lili_R

Copii

09.09.2008 1:13     citat 

Draga Lumi, se poate sa fie doar o potrivire de nume. Eu am terminat in '97 liceul ...... Imi pare rau ca nu te pot ajuta sa iti gasesti prietena........
Numele imi este foarte cunoscut si faptul ca statea in Ghiroda........ e foarte mare coincidenta ochi peste cap
Poate reusesti sa pui o intrebare aici : http://www.e-primarii.ro/~ghiroda/index.php

sus

Denunta
onix30

Copii
Raul-Andrei: 13 ani, 2 luni
Anastasia-Ioana: 11 ani, 2 luni

12.09.2008 11:25     citat 

ciao! ce mai faceti fetelor?
Vai decand nu am mai vorbit.
Noi suntem bine sanatosi.Avem un program f incarcat(sper ca ma intelegeti) dimineata facem una alta prin casa,mai cu o mana mai cu doaua,mai cu Raul in picioarele mele,dar merge prostit apoi mancam ,acasa sau mergem la bunicii mei,facem nani si apoi afara pana la 8-9 apoi baitele si nani.Nu am mai scris nazbatiile de rigoare.
Aseara l-am lasat pe Raul in cada si cand m-am intors la el avea un firicel de sange pe fata .Cand l-am interbat ce a facut mi-a aratat bicul si mi-a aratat ce a facut cu el; baietulul mami e deja barbatel s-a barbierit surprins foarte fericit ,vina e a mea ca am lasat bicul pe primul raft de la etajera. jenat
Cu Anastasia s-a obisnuit dar geloziile mai exista.ea e cumintica,creste frumos are aproape 5000g de masurat nu am masurat-o dar cred ca are vreo 60-61cm.
Eu ma simt bine ,abia astept sa slabesc scot limba foarte fericit .
Cam astia suntem noi.

Mai stiti ceva de Mona si de Sorina?
pupici si weekend placut!

sus

Denunta
ramona_prv

Copii
LARISA AURELIA: 12 ani, 10 luni

02.11.2008 7:44     citat 

buna mamicilor din tm
Va rog imi recomandati si mie un pediatru bun din Timisoara inafara de Dr Malai
Va rog
pa

sus

Denunta
lumyelena

Copii
M A: 14 ani, 9 luni
A B: 12 ani, 7 luni

04.11.2008 3:21     citat 

Eu despre Dr Simedrea am auzit numai lucruri bune.

sus

Denunta
larisa_aurelia

04.11.2008 5:45     citat 

----------
lumyelena a scris:
Eu despre Dr Simedrea am auzit numai lucruri bune.
----------

poti sami dai si mie te rog o adresa si un numai de tel al doamnei dr?
pa

sus

Denunta
ourBaby

Copii
Carla Alexia: 10 ani, 4 luni
Emma Lara: 8 ani, 3 luni

04.11.2008 6:40     citat 

buna!
oare imi trebuie programare daca as vrea si eu sa fac un eco 3 d?aveti idee pe unde pot face?
momentan stau in alt judet dar merg pana la ai mei si as vrea sa fac un eco sa vada si sotul bebele ca nu l-a vazut zambet
stiti si cam cat costa si daca imi trebuie neaparat trimitere?ma gandesc ca daca platesc nu imi trebuie nimic de la doctorita mea, asa-i?
mersi!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: