· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Sanatatea copiilor >Accidente si preveniri > arsuri?????????
< subiectul anterior :: subiectul urmator >
subiect nou  raspunde
autor arsuri?????????     
idy

02.09.2008 3:13   arsuri?????????  citat 

Cine a mai patit asa ceva trist ...Baietelul meu de 1 an si 4 luni a spart ieri o sticla (ornament de bucatarie) in care se aflau diferite fructe colorate din scart si intro solutie cu miros de gaz .Acea solutie a fost imprastiata pe pantalonasi si pe piele(a fost spalat imediat ),dar astazi pielea lui s-a umflat si ia iesit niste bubite fiind in stare sa se rupa nu sa se scarpine...am fost la dermatologie cu trimitere de la medicul de familie si mi s-a spus sa-i dau dimineta 1/2 lg AERIUS sirop,crema ELOCOM -unguent,acum piciorul lui este ca o paine si ARDE plang sau sunt foarte trist imi este f.f.f. mila de el,oare cand ii va trece?pana poimane cand trebuie sa merg la control nu mai am rabdare plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
idy

02.09.2008 4:36     citat 

trist

sus

Denunta
miha_robu

Copii
Roberta Maria:2 ani

04.09.2008 11:37     citat 

imi pare rau sa vad ca nu ti-a rasp. nimeni probabil bietelul tau e mult mai bine acum , cu siguranta substanta din ornament a fost toxica ......si e normala reactia sanatate

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> 
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: