· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de vara 2008 (6)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de vara 2008 (6)     
sailor_moon

Copii
Christinica-Prajiturica: 13 ani, 10 luni
Catalina-Bubulina: 9 ani, 7 luni

09.09.2008 11:04     citat 

si eu ma lupt cu mancatul. plange de se invineteste pana e gata bibi si apoi abia daca suge 40-50 ml, apoi ragaim si ne luptam sa mai papam putin. macar inca 20 ml.
de papat, papam cam din 3 in 3 ore ziua, iar noaptea, dupa baita, papam pe la 9, dormim pana la 2-3, papam iar, uneori nesemnificativ, si ne mai trezim pe la 5.30,6,6.30 si uneori 7. si noi mai dormim pana pe la 9-10. inainte avea chef de joaca la ora 3 si, obligatoriu, kk.
acum e la ea in patut si incearca sa doarma ,dar o deranjaza...mainile ei. v-am mai spus: parca e un gandac rasturnat. abia astept sa le poata controla. si cand papa, gurita zice "mi-e foame", iar manuta care mi-l arunca pe bibi din gurita zice "suficient"

sus

Denunta
sailor_moon

Copii

09.09.2008 11:11     citat 

noi papam cu bibi NUK. am citit ca alinuta a cumparat bibi AVENT. aveam si noi 2, primite in dar inainte de sarcina. alinuta spunea ca fetita ei papa mai bine cu avent. hai sa-i dau si eu lui chris. avem si tetine 1 si 2. le-am pus pe cele 1 ieri - parca tot cu nuk papa mai bine, nu puteam sa-i bag tetina in gura dupa 40ml. si ii facusem 120, gandindu-ma ca biberonul o sa o indoape prostit . azi incerc cu tetinele 2. sunt curioasa.daca functioneaza, mai cumparam inca doua. daca nu, ramanem fidele lui nuk, ca tot avem 11 biberoane cool .

sus

Denunta
sailor_moon

Copii

09.09.2008 11:15     citat 

pana la botez ma fac cat usa!!!!!! plang sau sunt foarte trist am inceput sa ma ingras de cand doarme pitica noaptea. si ciocolata e mult prea delicioasa scot limba

sus

Denunta
stelyana

Copii
Andrei: 17 ani, 1 luna
Ilinca: 13 ani, 9 luni

09.09.2008 11:17     citat 

noi folosim biberoane de la baby nova....vad ca mananca bine cu ele...si pe Andrei tot cu astea l-am crescut...

sus

Denunta
stelyana

Copii
Andrei: 17 ani, 1 luna
Ilinca: 13 ani, 9 luni

09.09.2008 11:22     citat 

sailor_moon, ce lapte folosesti?

sus

Denunta
sailor_moon

Copii

09.09.2008 11:37     citat 

nan hipo - alergenic 1

sus

Denunta
ksde2000

Copii
Ema Nicoleta-minunea mica: 13 ani, 10 luni
Ana Lorena-bebelina: 9 ani, 11 luni

09.09.2008 12:04     citat 

heloo am revenit si noi pe baricade...noi nu avem program de masa....mancam cam la 2-2 ore jumate ziua...iar noaptea avem un somn de cam 6 ore dupa care reluam programul de zi....Ema papa in jur de 100g la masa dar tot asa ne oprim...mai ragaim.......papam iar dupa ce schimbam pozitia....a luat cam 750g pe luna deci ma declar multumita,.....la 2 lunite aveam 3910g si 58 cm......
cu colicutele stam cum stam...problema sunt partzuletele...cand dam un partzulet atata ne chinuim si ne scremem ca iese si lapticul pe gurita inapoi

sus

Denunta
sailor_moon

Copii

09.09.2008 12:09     citat 

bravo, ema-nicoleta! tot inainte cu sanatate!

sus

Denunta
Mary_love

Copii
Alexandru Gabriel - D-l Goe
13 ani, 10 luni

09.09.2008 12:43     citat 

Buna fetelor ! Astazi am facut si noi 2 vaccinuri si au fost cam dureroase ..bebe a plans o gramada dar dupa un supozitor cu paracetamol s-a linistit umpic.
Avem 6, 500 si papam cam din 2 in 2 ore sau din 3 in 3 ore cel putin 200ml nan 1 si cu ceva tzitzi inainte ,pempers purtam marimea 3 de 2 saptamani , gangurim , insa avem colicei si plangem toata ziulica ...
Doctora ne-a zis azi ca mai avem cam o luna doua si scapam de colici . Sper sa treaca timpul repede cool zambet
Zilele trecute cand gangurea el acolo pe limba lui a zis dintr-o data "bubu" de am murit de ras , oare ce o fi vrut sa zica? rad in rest zice ghee si gaa..ai vostrii ce sunete scot? zambet

sus

Denunta
Mary_love

Copii
Alexandru Gabriel - D-l Goe
13 ani, 10 luni

09.09.2008 12:47     citat 

Si noi papam cu bibi Nuk anticolici si e super , tetina imita f bine tzitzi iar lacomitza-briosel o inghite cu totul aproape rad ii place la nebunie ! Si suzetele tot de la Nuk le avem si ne plac .

sus

Denunta
oana-oana

Copii
Nicholas Gabriel - Piticul de gradina
13 ani, 10 luni

09.09.2008 2:52     citat 

200ml?+ tatica? surprins surprins surprins

al meu nu gangure de loc fetelor......................... trist trist e canm devreme sa ma ingrijorez,nu?

app nu a mancat nici pana la ora asta ochi peste cap

sus

Denunta
sailor_moon

Copii

09.09.2008 3:24     citat 

da, si chris e in greva foamei. cum a simtit tetina de avent cum a inceput sa urle. i-am dat alt bibi, dar... abia a papat ceva. si eu care o credeam o fetita cu gusturi rafinate, englezesti, mai ales ca mami e profa de engleza plang sau sunt foarte trist .

sus

Denunta
dicioanacris

Copii
David Alexandru: 15 ani, 9 luni
Darius Virgil: 13 ani, 10 luni
am nascut deja!

09.09.2008 4:47     citat 

am aparut si noi jenat ...
noi papam la 3 ore si ziua si noaptea, kk facem tot la 5 zile dar e ok face normal nu e constipat.
si Darius e tare "vorbaret" si rade foarte mult mai ales lui frate'su
pupam toti bebeii si pe mamicile lor sarut sarut sarut sarut sarut sarut
si ca sa nu ne uitati trag cu ochiul

sus

Denunta
oana-oana

Copii
Nicholas Gabriel - Piticul de gradina
13 ani, 10 luni

10.09.2008 9:52     citat 

La multi Ani pui de Mary-Love sarut sarut

sus

Denunta
sailor_moon

Copii

10.09.2008 10:14     citat 

La multe lunitze, Alexandru-Gabriel! Sa cresti mare si voinic!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: