· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de vara 2008 (6)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de vara 2008 (6)     
onix30

Copii
Raul-Andrei: 15 ani, 9 luni
Anastasia-Ioana: 13 ani, 9 luni

03.09.2008 11:10     citat 

Sailor,dc mananca san nu fac colici mai ales dc mama se abtine de la anumite alimente si bauturi.Copiii mei nici unul nu au avut colici.lui Raul i-am dat cateva picaturi de bonisan preventiv dar cateva zile numai.
Ksde,exista la farmaciile naturiste tot felul de n guente si pe langa asta ai grija la alimentatie.mananca mai multe ciorbe supe si mancare mai pastoasa.Mai o chestie sa nu porti slip tanga.
Sanatate piticilor si mamicilor sarut sarut sarut

sus

Denunta
Mary_love

Copii
Alexandru Gabriel - D-l Goe
13 ani, 10 luni

04.09.2008 8:05     citat 

Pozici proaspete de la botez

Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/

sus

Denunta
diriginta

Copii
VLAD ANDREI: 13 ani, 11 luni

04.09.2008 1:10     citat 

Ksde, dupa ce am nascut a fost crunt din cauza hemoroizilor.Nu ma deranja epiziotomia cat ma deranjau henoroizii. Dr mea mi-a prescris un unguent si supozitoare Proctogyvenol daca mai tin eu bine minte. Unguentul nu m-a ajutat deloc, in schimb supozitoarele da. Am incercat si cu produse naturiste dar numai o crema cu muguri de plop a fost cat de cat folositoare(slabe rezultate). Tin sa mentionez ca si eu am alaptat si inca o mai fac. Am auzit ca ceaiul din cozi de vinete este ft bun dar nu stiu de unde as putea afla daca se poate folosi atata timp cat alaptam.

Multumim mult pt colaj!

Pupici

sus

Denunta
akella

Copii
Daria: 20 ani, 2 luni
Teodora: 13 ani, 11 luni

04.09.2008 1:45     citat 

Nici Teo a mea nu mananca prea mult: 170 ml de 4 ori pe zi (ca noaptea doarme ca o valiza uitata pe peron)... A luat in greutate in limite normale, adica aproximativ un kil pe luna; acum are 6 kile - din spital a iesit cu 3,800.

sus

Denunta
ksde2000

Copii
Ema Nicoleta-minunea mica: 13 ani, 10 luni
Ana Lorena-bebelina: 9 ani, 11 luni

04.09.2008 4:22     citat 

alinuta...pai daca de voi nu e multumita doca cum ati crescut atunci pitica mea care n-a ajuns nici la 3800grame si maine face 2 lunite ce sa mai zic?totusi ea ia constant in greutate...arata bine la culoare...asa ca nu-mi fac griji. sper sa nu fiu iresponsabila......dar nu i-as face nici un fel de analize......in plus pediatra m-a cam repezit data trecuta cand am fost la ea.......a zis ca ia bine in greutate....ca arata bine....ce vreau de la saracul copil sa-l las in pace ca are ritmul lui...asa ca............sper sa nu fie probleme...oricum mergem luni sa facem vaccinut si o sa vb cu doctorita.
apropos de vaccin..a fost sotul la dispensar si doctorita s-a cam codit cand i-a zis ca vrem sa facem infarix....ca la ea n-a facut nimeni decat cele de la stat...ca-i trebuie aprobare de la sanepid....ca car ca mar...sper sa nu-mi faca probleme...ca e dreptul meu sa aleg ce vaccin sa-i fac fetei mele....
cat despre vomat......pitica mea vomita cam la fiecare masa.......dar m-am invatat....n-am ce-i face......
mama da' ce combinatii faceti voi pt colici.........mi se pare cam mult.......eu ii dau doar sab simplex si bonisan.....cate 5 picaturi alternativ inainte de fiecare supt si-i merge destul de bine, iar cand are cate o criza puternica ceea ce se intampla cam o data pe saptamana ii dau o lingurita de gripe water...ca o calmeaza instant......debridat i-am dat o singura zi..insa se atunci pitica mea carefacea cacuta de 3-4 ori pe zi acum face o data la 2-3 zile si atunci cu urlete si mare durere......nu e constipata......face asa ca mustarul...iar inainte facea ceva mai moale...acu nu stiu daca asta o fi cauza.....dar i l-am oprit
mary...frumos crestinut...si mare.........iar am impresia ca fata mea e prea mica
plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist
cat despre proctologue si proctoglyvenol sunt interzise pe perioada sarcinii si alaptarii.........dinm cate am cicit eu pe prospecte......
pup la toti bebicii si toate mamicile
alina

sus

Denunta
diriginta

Copii

04.09.2008 9:35     citat 

Ksde, sa sti ca si eu am avut probleme cu dr de familie cand m-am dus cu vaccinul meu, chiar daca eu o anuntasem inainte cu o luna ca l-am cumparat. A facut gura, ca ea l-a comandat la Cluj si pt mine si ca ea acum cum il raporteaza si mi-a zis ca am dat banii degeaba pe el, ca asta de la stat e gratuit si nici nu are asa efecte adverse etc. . Dar am fost tare pe pozitie ( ca am vazut eu cum nu are efecte adverse la alti bebei mai mari un pic ca Vlad) si pana la urma i-a facut vaccinul meu . Asa ca nu te lasa.

Si crede-ma ca la ce dureri aveam dupa nastere din cauza hemoroizilor nici macar nu am citit prospectul( my mistake) ; m-am gandit ca daca l-a recomandat medicul e ok. De atunci au trecut doua luni jumate si eu nu am mai avut probleme.

Pupici

sus

Denunta
sailor_moon

Copii
Christinica-Prajiturica: 13 ani, 10 luni
Catalina-Bubulina: 9 ani, 7 luni

04.09.2008 9:52     citat 

mary _love, ce crestinut mare si chipes ai! si are parul ondulat, nu? sa va traiasca.
ksde, din cate stiu eu si din cate am observat la pitica mea, debridatul ii regleaza un pic scaunul. ea face acum doar de 2 ori pe zi si la ore fixe. acum ii dau debridat doar dimieata ca sa nu simta cele 2 picaturi de vigantol. noi cu cacuta suntem ok. ar trebui sa o vedeti pe chris inplin proces: se inroseste la fata ca un rac fiert si geme de parca ar ridica pietre de moara - e super simpatica, pe noi ne umfla rasul de fiecare data.

sus

Denunta
ksde2000

Copii

05.09.2008 8:46     citat 

asa face si a mea....insa de fiecare data cand da partulete......si da....nu gluma.....
fetelor...bebeii vostri vorbesc....? ca pe a mea o chinuie vocalele de vreo 3 saptamani...e asa dragalasa cum stramba gurita aia de nu stiu cate ori pana sa iasa ceva......un sunetel mic zambet

sus

Denunta
aalliinnuuttaa

Copii
Emma Maria : 13 ani, 10 luni
Robert Gabriel: 9 ani, 9 luni

05.09.2008 8:50     citat 

neatza fete, tocmai ce a terminat si mica de papat cu cantec dar a papat
ksde mica mea la descoperit pe "ghe", "me", "ie" si altele de genul asta, se chinuie pana scoate sunetele respective dar si cand o face imi vine sa o mananc nu alta sarut sarut sarut
maine vreau sa ma duc sa i fac analiza la mucisori sa vedem daca are ceva si cea la sange plang sau sunt foarte trist sa scapam odata

sus

Denunta
diriginta

Copii

05.09.2008 8:58     citat 

Si puisorul meu incearca sa gangureasca; de exemplu cand spune " ghe" stiu ca ii e foame sau vrea la san; cand spune "ga" stiu ca il doare burtica sau il chinuie gazele. Intradevar, sunt asa de dulci ca iti vine sa ii mananci. Noi vorbim mai mult dimineata, cand il sunam pe tati la servici sa ne auda cum povestim.

sus

Denunta
aalliinnuuttaa

Copii

05.09.2008 9:01     citat 

LA MULTE LUNITZE pui de ksde, sa cresti mare

sus

Denunta
ksde2000

Copii

05.09.2008 9:09     citat 

a mea vorbeste de obicei cand e dezbracata...ii place la nebunie........e o adevarata tragedie cand ii dau bluzita pe ea.........in pielea goala n-o doare nimic......si sa vedeti ce fete face cand o cert.........are o fata de sotioasa....s-o pape mama toata....
si ema zice ie si me.....me zice cand se alinta la tzitzi.......si cand mai zice me...me...mami nu-si mai incape in piele...ca parca seamana a mama sarut sarut sarut

sus

Denunta
aalliinnuuttaa

Copii

05.09.2008 9:32     citat 

mamici care a ti facut deja vaccinul la puiutzi, mie mi sa parut cam barbar faptul ca asistenta ia bagat serul in piciorus dintr o data nu asa usurel. acum stiu ca ei misca din picioruse dar noi o tineam. ma gandesc ca putea sa il bage mai cu tzaraita
mie daca imi face cineva o injectie si baga serul asa brusc dintr o data il bat de se c.... pe el
asa imi venea sa o bat pe asistenta asta
va intreb daca asa sa procedat si la voi ca sa stiu daca asa e normal sa se faca sau daca ii zic ceva data viitoare

sus

Denunta
rorabebeloi

Copii
Sara Sofia: 14 ani, 1 luna

05.09.2008 1:44     citat 

La multi ani pui e ksde si oana! Cu drag, multa sanatate voua si puisorilor. Sa va creasca mari si frumosi si cuminti! Si papaciosi si veseli!!! jenat sarut sarut [/b]

sus

Denunta
ksde2000

Copii

05.09.2008 1:52     citat 

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: