· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de vara 2008 (6)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de vara 2008 (6)     
popica

Copii
Sara Izabela: 13 ani, 11 luni
Carla Anisia: 11 ani, 11 luni

07.09.2008 12:19     citat 

Draga sailor_moon si mary_love, imi pare rau ca ati interpretat asa mesajul meu, nu asta a in mesaj, supararea mea este mai degraba la adresa doctoritelor care se reped sa recomande suplimentarea meselor si diversificarea la cea mai mica problema, in loc sa recomande mai multe incercari de alaptare. Pentru ca daca ar insista cu asta, poate la multe mamici ar avea efect. Nu la toate, pentru ca da, fiecare organism e unic, dar la unele. Mie imi spuneau din spital sa-i dau completare fetii, si noi nu aveam probleme! si unor prietene de-ale mele ale caror bebeii cresteau bine li s-a ce crezi ca am fost "foarte radicala". Chiar am incheiat paragraful zicand ca formula este mai buna - in lipsa de lapte.

Sunt total de acord cu voi ca fiecare organism e unic si fiecare reactioneaza diferit. Ca de exemplu faptul ca citesc la voi cum papa bebeii 150 si 200 ml de lapte la o masa si a simt foarte prost sa-mi spui ca din cauza mesajului meu ai intrat in depresie, pentru ca nu-mi amintesc sa fi scris asa mesaje "radicale" si nici sa fi fost in legatura cu alaptatul. Mi-am cautat in mesajele scrise de mine si am gasit unul scris ca raspuns la un membru camili, in care povesteam experienta mea din spital cu alaptarea.

Dar daca tu pe al meu il tii minte.....si ma faci radicala....o sa ma abtin altadata!

Imi cer scuze!
Crista

sus

Denunta
Naisha

Copii
bubu frumos, Bianca Maria: 13 ani, 11 luni

07.09.2008 3:01     citat 

am si eu o nedumerire...
a la nastere?
mi-e mi-a nu am apucat sa iau anticonceptionale...
o prietena care a dr. i-a 21 ..ii va veni ciclul...
nu stiu ce sa fac....poate stie careva ? prostit confuz

sus

Denunta
oana-oana

Copii
Nicholas Gabriel - Piticul de gradina
13 ani, 11 luni

07.09.2008 6:18     citat 

Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/

asta e rochita cu care voi merge la botez................cum vi separe?

sus

Denunta
lily_ana2008

Copii
Robert Stefan: 13 ani, 11 luni
am nascut deja!

07.09.2008 8:27     citat 

Oana,rochita e super!Esti fotomodel mami!.......eu am o burta plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist
Am fost la buni lu tati la tara.........Robert a piticul meu doarme in masina
cool cool

eu mai am de dat jos vreo 4kg sa fiu ca ininte,burtica mai am si eu putin dar va trece...........nu iti face griji vei slabi,eu am dat jos asa repede pe sistem nervos,daca am stat o luna in spital va dati seama ca nu mi-a cand am pierdut laptele am zile cand nu manaca nimic nimic si in zile bune manac o data pe zi trist si nu ca sa slabesc,doar ca nu pot

sus

Denunta
sailor_moon

Copii
Christinica-Prajiturica: 13 ani, 11 luni
Catalina-Bubulina: 9 ani, 8 luni

07.09.2008 11:58     citat 

popica, am vorbit de mesajul tau pentru ca tocmai avusesesi o interventie la momentul respectiv legata de lactatie. am spus ca au mai fost si altele, prin asta intelegand alte mesaje si alti factori (articole din reviste, mama si copilul,net).
tu tot timpul ai sustinut ca nu se poate sa pierzi laptele, ca e un proces care nu se poate intampla daca bebe papa, etc.si te-ai dat pe tine ca exemplu. eu una am fost si sunt sensibila la acest subiect si asa am perceput eu mesajjul tau. poate si perioada a tine - nu am avut in intentie sa te ofensez , ci am scris din experienta mea. dar nu cred ca am afirmat ca depresia mea s-a o chestie. ai zis ca ai scris "formula". daca ii spuneai lapte praf, cred ca pricepeam ce ai vrut sa spui. eu am crezut ca te referi la formula alaptatului. nu sunt batuta in cap si am o varsta , dar la cresterea copilului sunt incepatoare si atunci abia incepusem sa ma cultiv in legatura cu hrana artificiala a nu am mai citit altceva.
oricum sustin in continuare ca cele care nu au laptic la san sau raman fara trebuie sustinute moral aici pe forum.
asa ca.... imi cer scuze! si totusi nu ma ocoli cu sfaturile, te rog! poate te imbuneaza tiza ta (parca asa ai numit-o pe christinica).

sus

Denunta
oana-oana

Copii
Nicholas Gabriel - Piticul de gradina
13 ani, 11 luni

08.09.2008 6:56     citat 

neatza fetelor! ce faceti? de Pica mai stie cineva?

sus

Denunta
onix30

Copii
Raul-Andrei: 15 ani, 10 luni
Anastasia-Ioana: 13 ani, 10 luni

08.09.2008 9:22     citat 

'neata mamici si pitici.
Oana ,e tare dragutza rochia si iti sta f bine.sa o porti sanatoasa.
Eu am o alergie nasoala,de la caldura ma umplu de "blande" si ma scarpin pana ma doare si ma ustura.am o lipsa mare de vitamine .sper sa treaca cat mai repede caldurile astea mari ca m-am saturat.
Anastasia tot mai smechera se face.si in momentul asta e la mine in brate.dc o oun jos se mataie.dar in rest e cumintica.

sarut si o zi buna la toate.

sus

Denunta
sailor_moon

Copii

08.09.2008 10:24     citat 

La multi ani si multe lunite tuturor Mariutelor, pitici si mamici! Sa cresteti mari, sanatoase si voiase!
si , mai ales, LA MULTI ANI, MARIA -CHRISTINA,comoara mea iubita!

sus

Denunta
sailor_moon

Copii

08.09.2008 10:32     citat 

fetelor, de astazi si corpul meu si-a zile, chiar nu duceam dorul menstruatiei si durerilor aferente trist
eu nu am fost la ginecolog pentru controlul de 6 saptamani si imi e jena sa il sun sa imi spuna daca pot lua pilule pentru ca o sa ma traga de urechi scot limba . mai bine mai stau si luna asta fara ele si ma duc la control martea viitoare. capul face, capul trage - voi mai avea o luna cu dureri trist

mamici care nu alaptati la san, si bebeii vostri isi misca capsorul precum girofarul cand papa? nu de alta, dar m-a si la stanga, si la dreapta, si sus, si jos, in functie de ce i se pare ei ca vede pe pereti scot limba

sus

Denunta
onix30

Copii
Raul-Andrei: 15 ani, 10 luni
Anastasia-Ioana: 13 ani, 10 luni

08.09.2008 10:49     citat 

am uitat sa-mi fie rusine.
La multi ani Mariilor sanatate si fericire! sarut

sus

Denunta
aalliinnuuttaa

Copii
Emma Maria : 13 ani, 11 luni
Robert Gabriel: 9 ani, 10 luni

08.09.2008 10:52     citat 

la multi ani mariilor noastre, sa cresteti mari sanatoase si frumoase zambet
special pentru Emma Maria minunea din viata noastra care ne a vietile de cand a tot

sus

Denunta
Mary_love

Copii
Alexandru Gabriel - D-l Goe
13 ani, 11 luni

08.09.2008 11:32     citat 

LA MULTI ANI !!! tuturor celor ce isi serbeaza azi ziua de nume , la multi ani Ema Maria si ..la multi ani si mie rad cool !

sus

Denunta
aalliinnuuttaa

Copii
Emma Maria : 13 ani, 11 luni
Robert Gabriel: 9 ani, 10 luni

08.09.2008 12:29     citat 

la multi ani Mary_love sarut

sus

Denunta
ksde2000

Copii
Ema Nicoleta-minunea mica: 13 ani, 11 luni
Ana Lorena-bebelina: 10 ani

08.09.2008 1:16     citat 

La multi ani tuturor mariutelor noastre....mamici si pitici...... sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

un cadou de la Alina si Ema Nicoleta sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: