· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de vara 2008 (6)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de vara 2008 (6)     
Tania3

Copii
Claudia -Teodora: 14 ani, 1 luna
Matei-Daniel
Filip-Andrei: 10 ani, 2 luni

08.09.2008 2:43     citat 

sailor_moon da si piticoantza mea misca capul excesiv, dar i-am bagat o manutza sub bratul meu si sta cu capul fix spre piept asa ca sta ceva mai linistita cand ii dau sticloantza! sanatate maxima!

sus

Denunta
Tania3

Copii
Matei-Daniel

08.09.2008 3:20     citat 

a piticoantza mea are 3 luni si aproape 2 saptamani dar manaca intre 80 si 120 de ml la o masa , daca manca 150 e perfect cand mananca 180 e sarbatoare , dar se intampla mai rar !

sus

Denunta
aalliinnuuttaa

Copii
Emma Maria : 13 ani, 11 luni
Robert Gabriel: 9 ani, 10 luni

08.09.2008 4:05     citat 

tania la cate ore mananca puiul?

sus

Denunta
popica

Copii
Sara Izabela: 13 ani, 11 luni
Carla Anisia: 11 ani, 11 luni

08.09.2008 5:18     citat 

Draga sailor, si io mi-am tot cautat mesajele vechi dar nu dau de un altul despre alaptare. No, de citit am citit multe subiecte pe tema asta si articole si subiecte de forum, si io imi amintesc doar ca am scris numai experienta mea, adica pusul la san si papatul ei.
Sper ca nu am scris mesaje atat de vehemente, ca doar si eu sunt tot la prima experienta si asta nu ma face sa fiu atoatestiutoare!
Oricum sunt convinsa ca toate vrem ce e mai bun pentru copii nostri ca de-aia suntem pe un site numit parinti.com! si fiecare dintre noi o facem cum PUTEM si cum STIM mai bine!

Mai vreau sa spun ceva despre faptul ca am scris despre alaptare, despre ce am facut eu si despre ce am citit eu ca e bine.
Vazand ca mie imi reuseste, intentia mea era sa impartasesc ceea ce fac eu ca sa poata incerca si alte fete ! Nu m-as fi gandit o clipa ca cineva se va simti vinovat din cauza mesajului meu (si al altora de acelasi gen)!!
La fel ca si in orice altceva mie imi place sa impartasesc tocmai pentru a altii de putinul pe care am apucat sa invat! Nu ca sa cert pe cineva, nu ca sa arat cu degetul, ci doar ca altcineva sa stie ce se poate face!
Pentru ca aproape toate suntem incepatoare si nu le stim pe toate si invatam din experienta noastra si poate si a bucur ca am avut discutia asta, o sa incerc sa fiu mai atenta la ton, sa nu ajung ca si in povestea aia cu "iadul e pavat cu intentii bune"!

si poze cu tiza mea oricand or sa ma binedispuna! sarut e o frumoasa!
si ce rochite frumoase are! si noi profitam de zilele astea sa purtam rochitele ce le avem ! Sper ca sunt si rochite de toamna iarna pentru fete! Noi inca nu am fost la cumparaturi, dar cred ca vremea ne forteaza sa o facem!

Crista

sus

Denunta
popica

Copii
Sara Izabela: 13 ani, 11 luni
Carla Anisia: 11 ani, 11 luni

08.09.2008 5:23     citat 

La multi ani pentru toate Mariile! (inclusiv pentru mama si bunica mea jenat si pentru mine)

Sara a ea saptamana asta sa pape iar mai bine, la proba suptului am inceput si noi sa avem 100 si 180 ml la o masa! Cred ca saptamana trecuta a 50 ml! Asa ca am incheiat probatul!

Onix, ai scris la un moment dat ca copii alaptati la san nu au colici! Din pacate Sara a are inca colici desi papa tzitzi, . ..nu cred ca putem gasi o reteta sigura anticolicI!

Crista

sus

Denunta
onix30

Copii
Raul-Andrei: 15 ani, 10 luni
Anastasia-Ioana: 13 ani, 10 luni

08.09.2008 9:35     citat 

ai dreptate Crista cu colicii dar ma refeream la faptul ca se spusese ca numai cei alaptati la san au.intradevar nu e nici leac nici obligatoriu sa aibe. sarut

sus

Denunta
Tania3

Copii
Matei-Daniel

09.09.2008 6:06     citat 

Alinutza cam la 3-4 ore zambet, dar noaptea doarme fara sa pape de pe la 22 pana pe la 5rad 6

sus

Denunta
oana-oana

Copii
Nicholas Gabriel - Piticul de gradina
13 ani, 11 luni

09.09.2008 6:29     citat 

fetelor si al meu are un program............ manaca ziua cand la 2 ore cand la 4 si noaptea cand doarme lemn si sunt fericita,cand stam toata noaptea la tv plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
aalliinnuuttaa

Copii

09.09.2008 8:17     citat 

fata mea mananca la 4 ore cate 110 ml dar in 2 etape. adica mananca jumatate si numai vrea. o ridic sa ragaie stam 5 minute si apoi e greu sa o fac sa ia iar biberonul. dar cand o face manaca pana la capat. mai pateste cineva asa? nu cred ca e vreo problema ca nu mancam tot dintr o data. dar oare de ce nu mai ia de bunavoie a masa: dimineata intre 7:30 si 8:00; pranz intre 12:30 si 13:00; amiaza intre 17:30 si 18:00; seara intre 22:00 si 22:30. Cu aproximatie. de asemenea, mananca 170 ml (de vreo 2 zile a ragait. Daca n-o intrerup sa ragaie, pot avea surpriza sa vomite aproape tot ce a vedere cam seamana cu sora-sa mai mare, care la fel manca)...

sus

Denunta
aalliinnuuttaa

Copii

09.09.2008 8:51     citat 

pe mine ma ingrijoreaza faptul ca ea nu mananca mai mult de 110 ml x 4 mese rezulta 440 ml ceea ce mi se pare putin. cand se trezeste si la 4 dimineatza are 5 mese toata ziua si atunci sunt mai multumita de rezultat - 550 ml.

sus

Denunta
oana-oana

Copii
Nicholas Gabriel - Piticul de gradina
13 ani, 11 luni

09.09.2008 9:04     citat 

piticu meu papa 130 dar cu cantec ragaie si el de cateva ori scuipa bibi tipa,iar manaca..........duraza destul de mult o masa cu tot circul cam o ora plang sau sunt foarte trist
dar azi ma ingrijoreaza a de atunci vreo 30 dim la 7 si 50 acum la 10 fara ceva trist trist oare de ce nu ii e foame?

sus

Denunta
Naisha

Copii
bubu frumos, Bianca Maria: 13 ani, 11 luni

09.09.2008 9:24     citat 

nu cred ca e cazul sa te ingrijorezi...
asa face si pitica mea ...mananca in reprize prostit
portia ei ar fi cam 120....dar aseara a pitici! sarut sarut sarut
Ce va mai laudati voi cu programele puiutilor..........noi trist trist nu avem un program trist trist trist ziua mancam cam la 2 ore(rar la 3,dar se intampla si la o ora jumate),noaptea cam la 4-5 ore primul somn apoi incepe programul de zi scot limba scot limba dar sunt multumita ca dormim amandoi pana la 9-10 chiar daca avem pauze multe,nu stiu cat mananca(nu am facut proba suptului),dar noaptea mananca repede repede si iar la somnic foarte fericit foarte fericit foarte fericit ,nu cred ca mananca mult,adoarme si rar il mai fac sa ia titi din nou,deasta cred ca mananaca asa des..........

sus

Denunta
stelyana

Copii
Andrei: 17 ani, 2 luni
Ilinca: 13 ani, 10 luni

09.09.2008 11:00     citat 

nici noi nu avem program strict...
Ilinca mananca cand ii este foame...san si\sau completare....ne merge bine..crestem frumos...

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: