· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Boboceii toamnei 2006 - 29
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Boboceii toamnei 2006 - 29     
roxanamirela

Copii
Andrei Darie: 14 ani, 2 luni
alaptat, purtat, rasfatat

04.09.2008 9:47   Boboceii toamnei 2006 - 29  citat 

Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/

sarut SEPTEMBRIE sarut

01.09 - Ana Iarina (adnas), 3,400 kg, 56 cm, 8 dintishori+4 canini +4 maselutze, poze
02.09 – Ioan Alexandru (ursulina), 7 dintishori+1 maselutza
08.09 - Estefania (nerea), 4 dintishori
10.09 - Alexandru Florin (liabalmez), 7 dintishori
17.09 - Ruxandra (sophia3), 7 dintishori+3 maselutze
21.09 - Eric Joel (bdelmari), 8 dintishori+4 canini+4 maselutze
26.09 - Federica (ANA_B), 12 dintishori+4 maselutze
27.09 - Stefania (margot), 8 dintishori+4 canini+4 maselutze
29.09 – Eduard Cristian (bblusa), 8 dintishori+4 canini+4 maselutze
29.09 - Anna (ralus), 8 dintishori+4 canini+4 maselutze
29.09 – Ilinca Brianna (janine77), 8 dintishori+3 maselutze

sarut OCTOMBRIE sarut

03.10 - Stefan (Lili_R), 8 dintishori+3 canini+4 maselutze, poze
04.10 - Liana Maria (alexasicoe), 8 dintishori
06.10 - David Petru (lorentap),7 dintishori+4 maselutze
10.10 - Alexandra (Ruxi_Mici), 8 dintishori+3 canini+4 maselutze
15.10 – Alexandru Ionut (hermine), 8 dintishori+4canini+6 maselutze
16.10 – Elouan (Teodora29), 8 dintishori+4 canini+4 maselutze
18.10 – Isabella (anima_dia), 8 dintishori+4 maselutze+4canini
19.10 - Tudor Stefan (KiKilinis), 8 dintishori+4 canini+6 maselutze
19.10 - Boris (bavi), 8 dintishori+2 canini+4 maselutze
21.10 - David (paganika), 8 dintishori, poze
22.10 - Andrei Mattia (Amani)
26.10 - Calin (franceska1), 8 dintishori+4 maselutze, poze
28.10 – Teresa Natalia (kimm), 5 dintishori
30.10 – Eduard Andrei (Dana_Lutic&Vlad_Lutic), 8dintishori+4canini+4maselutze, poze
30.10 – Iustin Andrei (andreea29), 8 dintishori+2 maselutze

sarut NOIEMBRIE sarut

02.11 – Mario (Dia27), 8 dintishori+4 maselutze
02.11 – Arianna (irinuta78), 8 dintishori+3 canini+4 maselutze
05.11 – Maia Gabriela (Awa), 8 dintishori+4 canini+4 maselutze
08.11 – Andrei Darie (roxanamirela), 8 dintishori+2 canini+4 maselutze, poze, povestea nasterii
12.11 - Andrei Stefan (ancastefan), 8dintishori+3 canini+4 maselutze, poze
16.11 - Sonia Stefania (soniastefania), 8 dintishori+4 maselutze
20.11 - Tudor (viuta),8 dintishori+4 canini+6 maselutze, poze

Avem 14 fetite si 19 baietei ... sa ne creasca mari, sanatosi, voiosi, voinici !!!

Mamici nascute in septembrie:
2 septembrie – Andreea29

Bebelusii toamnei 2006 ......si am crescut impreuna: 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16,17,18,19,20,21,22,23,24,25,26,27,28,29,30,
31,32,33,34,35,36,37,38,39,40,41,42,43,44,45,46,47,48,49,50,51,52,53,54,55,56,57,58,59,60,
61,62,63,64,65,66,67,68,69,70,71,72,73,74,75,76,77,78,79,80,81,82,83,84,85,86,87,88,89,90,
91,92,93,94,95,96,97,98,99,100,101,102.

Boboceii toamnei 2006……si mai crestem
:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14,15,16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25,26,27,28

Ultima modificare efectuata de catre roxanamirela la 04.09.2008 9:50, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
ANA_B

Copii
Venetia: 27 ani, 5 luni
Federica: 14 ani, 3 luni

04.09.2008 9:50     citat 

Super listuta Rox sarut iti multumim mult si pentru poza noua sarut

sus

Denunta
Ruxi_Mici

Copii
Alexandra: 14 ani, 3 luni
Matei: 11 ani, 10 luni

04.09.2008 9:58     citat 

Prima listuta a Roxanei!!! Tadadada!!!
Foarte frumusica! Place mult! Felicitari!
Multumesc inca o data pt efort. Pupici

Sper ca iti plac lalelele, caci m-am gandit sa iti trimit cateva buchete virtuale.

sus

Denunta
adnas

Copii
Ana Iarina: 14 ani, 4 luni
Alina Miruna: 11 ani, 8 luni

05.09.2008 7:48     citat 

Foarte frumoasa lista Rox.
Felicitari.
Ne place foarte mult.

sus

Denunta
franceska1

Copii
Calin: 14 ani, 2 luni
Cosmin
am nascut deja!

05.09.2008 7:57     citat 

Rox e superba listuta!!! Sa fie intr-un ceas bun foarte fericit sarut sarut

Fetelor ma chinui cu un abces la masea si am o fata inflata plang sau sunt foarte trist surprins , iar medicul mi-a zis ca nu e tocmai bine si deja ma ia groaza cind ma gindesc ce vom face pentru a canaliza puroiul ochi peste cap prostit

sus

Denunta
Awa

Copii
Maia: 14 ani, 2 luni

05.09.2008 8:40     citat 

Rox, excelent! Multumim frumos, ai facut o treaba grozava!!!!! sarut

sus

Denunta
bblusa

Copii
eduard cristian: 14 ani, 3 luni

05.09.2008 8:41     citat 

rox, multumim din suflet pentru listuta! sarut multumim ca ne-ai schimbat poza si ca ne-ai actualizat datele.
eu acum sunt o mare nesimtita jenat si te intreb daca ne poti schimba si poza din colajul cu mamele.

ralus privirea pe care anna o are in prima poza banuiesc ca e constanta. asa se uita si edy, ca un mic dracusor ce are in cap numai cum sa mai faca ceva rad . pupam frumusetea! sarut
lili, bine ca au iesit!
france nu mai spune de dureri! nu te mai gandi la ce va urma. poate totusi faci o anestezie si ' ga-ga', cum ar spune unii.
eu nu am scapat nici acum de urechi. acum m-a luat cealalta. plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
franceska1

Copii
Calin: 14 ani, 2 luni
Cosmin
am nascut deja!

05.09.2008 8:46     citat 

Bblusa nu ma sperie anestezia, pt ca deja am deschis canalele si toata infectia urma sa iasa, dar se pare ca in loc sa o ia in jos a luat-o in sus nervos plang sau sunt foarte trist
Dar imi inchipui ca si urechea ta te doare ca si maseaua mea, tu la medic ai fost?
Ralus e mare smecherita Anna, dar pe linga privirea poznasa, e o dominisoara frumoasa de tot, de alftel ca si mami a ei scot limba sarut sarut sarut
Si chiar imi plac copii cu personalitate foarte fericit sarut chiar daca nu sunt ca cei "educati" de duamne educatoare prostit

sus

Denunta
Lili_R

Copii
Stefan: 14 ani, 3 luni

05.09.2008 9:19     citat 

Rox..... Felicitari , imi place noua listuta, se simte ca ai facut-o cu mult drag! sarut sarut sarut sarut Multumim frumos.
France...... din cate stiu (nu am patit niciodata asta) se trateaza cu antibiotic
Multa sanatate bb si France sarut sarut

sus

Denunta
irinuta78

Copii
ARIANNA: 14 ani, 2 luni

05.09.2008 10:25     citat 

Rox frumoasa listutza multumim sarut
Fran daca nu iese infectiunea musai antibiotic ca e nasoala treaba trist multa sanatate
Pupici tuturor boboceilor frumosi sarut

sus

Denunta
roxanamirela

Copii

05.09.2008 11:54     citat 

Lili, Dana sarut
Bb, Ralus dati-mi voie sa va cert deoarece comparati copiivostri cu ai altora si sa va pup pentru toate cuvintele frumoase spuse despre boboceii vostri care sunt normali si frumosi!

Ralus
imi place tinuta domnisoarei la nunta (pot pune poza in colaj?), dar si zambetul specific!
Si unde ati fost alaltaieri?
Mai plictiseste-ne sarut

Lili saracutzul!Bine ca au iesit si a scapat!
Ruxi te mai aman un pic cu poza, da' nu uit, promit!
Adnas nu stiu cata influenta are, dar si ideea lui Ruxi e buna, daca poate sta Iarina cu aceea pungutza.Iar ce a spus Ralus despre cum sa iei proba si de cate ori sa o duci am facut si noi, la vremea respectiva.Stiu doar ca pt. depistarea giardiei se face un test sigur numit ....................offffffffff.......mi-a fugit din gand si nu-mi amintesc denumirea......mama lui...............scriu eu cand imi revine!
Fran dr. ti-a recomandat antibiotic? (sunt unele care merg si in alaptare!)
Nu vreau sa stiu ce durere te macina!Sa scapi cat mai repede!

Multumesc din suflet pentru aprecierile facute la adresa colajului!Deocamdata e tot in stare de lucru, mai ales cel cu voi si boboceii, de aceea, va rog frumos, daca aveti poze si pentru el (altele sau daca vreti sa ramana aceeasi!) sa le postati.
Astept orice sugestie, orice nesimtire (Bb rad cu ce o schimb?), orice schimbare vreti sa-mi spuneti.Sau idei noi sau pareri asupra modului de aranjare, a culorilor etc etc etc.
O rog pe Viuta sa-mi dea link-ul cu ppt-ul facut de ea ca sa-l atasez listei.
Eu ii multumesc mult, mult lui Ruxi pentru toate listutzele si colajele de pana acum, au fost excelente, ii multumesc pentru lalele (superbe!) si sper sa ma descurc la fel de bine cum a facut-o ea!
sarut sarut sarut sarut

Ruxi iata-l:

Si..da........a crescut...........mult........si eu ma uit la el muta.........e cuminte, e in vesnica cautare de nou, de palpitant, e intelegator, e empatic (cand un copil plange el merge si il mangaie sau se supara si el!) imita tot ce fac copii mai mari in parc, initiaza tot felul de jocuri (de ex. ieri o parte din parc era cu pietre mai maricele, el s-a asezat in fund si a inceput sa le puna in sita, o fetitza l-a vazut si i s-a alaturat, apoi un baietzel si tot asa! sau pe toboganul tub se urca cu masina politiei in mana si o da si pe ea iar ceilalti copii vin si ei cu cate o masina si le arunca pe tub), are 4 prieteni buni in parc (de la unul si-a incasat-o de cateva ori dar tot ii cauta compania), joaca fotbal, joaca basket, cand trebuie sa se schimbe pt. mersul afara prefera sa-si aleaga singur hainele, mananca singur la masa, la oal amerge singur iar daca nu e aprinsa lumina la baie vine si ne trage de maneca, picteaza, deseneaza cu cariocile, se joaca cu plastilina la masa lui preferata pe scaunelul lui fara sa faca mizerie pe langa el sau daca face zice Auuuu si ma ajuta sa strang, e fff ordonat (uneori enervant chiar!) - orice jucarie foloseste o pune la loc- de unde a luat-o- nu ca ar avea un loc stabil, hainele si le pune in dulap, incaltamintea la fel, daca tati isi lasa prosopul aiurea el il ia si i-l pune in bratze aratand sa-l puna la loc, isi strange singur jucariile din parc.
in parc nu ia jucariile celorlati copii, doar daca i se ofera, se supara cand i se iau jucariile daca nu vrea dar in general ofera cam tot, suge des (cum a zis si Fran, parca mai des ca in primul an!), uneori imi pierd rabdarea (cum zicea si RAlus) dar imi revin ca nu am incotro, cand suge imi baga picioarele in gura, imi trage de toate alunitzele, imi mangaie sanul celalalt, ma mangaie pe fatza, ma trage de cercei, ma mangaie in cap, ma trage de urechi si altele; imita animale multe, recunoaste, orice stie, in carti, arata cu degetul si spune pe limba lui, cartile le rasfoim impreuna cand vrea el - se duce si mi-o aduce atunci cand are chef _ pe Bilou, pe Mihaita, pe Winnie sau carticelele cu fructe, animale etc cartonate; este incantat de cei doi maimutzoi din reclama de la Orange, ii imita, are pliante cu ei pe care le hraneste, le plimba in parc, le face baie; la masa are insirate toate animalele de plastic pe care le hraneste pe rand sau le masoara cozile; cuburile din carton nu mai prezinta interes de mult, turnurile si-au pierdut farmecul;toboganul din casa l-am strans, a ramas doar cosul de baschet pt ca e atras de baschet (si afara si in casa!), are si el momente de agitatie, cand nu il intelegem sau cand nu vrem sa facem chiar asa cum ar vrea el, pt ca nu se poate si se revolta prin plans sau da din picioare pe loc; seara cand tati ne ia din parc prefera sa mearga la el in bratze , f rar pe jos si asta il cam doare pe S (mai ales ca tot concediul numai la el in bratze a stat!), de la un timp insa adora sa mearga pe borduri tinut de manutza si mai uita de bratze; s-a obisnuit sa ste ain scaunul de masina legat- este incredibil dar am reusit- a ajuns sa faca cum spunea TEo- se urca in scaun apoi cere centura (o sa scriu eu la subiect cum am ajuns in stadiul asta si cu mult ajutor din partea fetelor de aici de pe forum!).
Spune clar ma-ma, ta-ta, pi-pi, se arata si spune Daie , in rest, cuvinte aiurea insotite de aratat cu degetu!
Ii place sa urmareasca masina de gunoi (stam minute in sir si o privim iar eu ii descriu procesul!!)
Doarme cu mine, iar inainte sa adorm il privesc minute in sir!!!Uneori, il simt in somn cum imi pune mana in cap sau ma ia de gat!
Cand vede ca ne pupam, eu cu S, vine si el si ne imbratiseaza si cere pupaturi!
Si multe, multe,multe altele..............nu am timp sa le scriu, poate va plictisesc,!
Nu e un copil perfect- departe de mine de a-mi dori asa ceva- nici nu stiu daca exista copilul perfect cu mama perfecta!
Dar este asa cum ni l-am dorit!E al nostru! Este sufletul nostru!Nu as putea sa-mi inchipui viatza fara el!Il iubesc cu toata fiinta mea!
Si sunt convinsa ca si voi ganditi la fel despre boboceii vostri!

hai ca m-am intins ca pomana tz..................

pup

rox

sus

Denunta
bblusa

Copii

05.09.2008 12:08     citat 

testul se cheama Elisa. trag cu ochiul

sus

Denunta
roxanamirela

Copii

05.09.2008 12:15     citat 

Asaaaaaaaaaaaa........merci Bb!
Antigen giardia.

rox

sus

Denunta
bblusa

Copii

05.09.2008 12:22     citat 

rox, am citit si am rascitit ce ai scris de cel putin 10 ori. frumos. sarut sarut sarut

sus

Denunta
Ruxi_Mici

Copii
Alexandra: 14 ani, 3 luni
Matei: 11 ani, 10 luni

05.09.2008 2:31     citat 

Roxana ... frumoasa descriere. Iti inteleg bucuria de a fi mama, caci si eu ne regasesc in f f multe din cele descrise de tine. Darie imi pare un copil atent si iubitor, iar voi o familie unita care a stiut cum sa-l invete ce inseamna dragostea si respectul pentru cel de alaturi. Foarte frumos. sarut
Cat despre schimbarea fizionomiei lui darie de care iti spuneam ieri, acum ca am vazut poze, am observat si ca i s-a mai blonzit parul. Cu cine seamana?

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: