· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Puisorii de primavara 2007 - cap. 9
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Puisorii de primavara 2007 - cap. 9     
Hellene73

Copii
George: 18 ani, 4 luni
Gabriela: 13 ani, 9 luni

09.09.2008 2:02   Puisorii de primavara 2007 - cap. 9  citat 

A FOST SI PRIMUL ANISOR!!! – filmulet cadou pentru parintii nostri minunati

5 martie – Vlad Stefan (pui de claudiadinu) ora 21:15 , 3,200kg, 50 cm, Apgar 8, Ploiesti - Poze
5 martie – Denis (pui de jenn) 3,500kg, 52cm, Brasov
6 martie - Ana-Maria (pui de pufyka) ora 3:25, 3,600kg, Apgar 9, Botosani
11 martie - Teodor (pui de laura_feelings) ora 11, 3,300kg, Vrancea
12 martie – Maria-Carina (pui de Lilith1), Brasov
12 martie – Andrei-Bogdan(pui de lumyelena) 4,100kg, 54 cm, Apgar 10, Timisoara
16 martie - Mario David (pui de desiree) 2,500kg, Bucuresti
20 martie - Irina-Florentina (pui de vanjelyk) 3,300kg
21 martie – Vladimir (pui de crriss) ora 12:50, 3,400kg, 53cm, Medgidia - Poze
24 martie – Andy (pui de maryanda),ora 06:15, 3,500kg, 50cm,Apgar 9, Bacau
26 martie – Thea Ioana(pui de elpower ), Craiova
26 martie - Maria-Desiree-Elizabeth (Mariuca) (pui de MaggieB) ora 23:38, 2,760kg, 48cm, Apgar 9-10, Olanda – Poze
26 martie - Mihai Cristian (pui de mimi76) ora 3:10, 4,500kg, 53cm, Apgar 9, Bucuresti
27 martie – Mario Florian (pui de christine27)3,200 kg, 49cm
28 martie - Daria-Nicole (pui de iulianaem) ora 9:00, 3,170kg, 48cm, Apgar 9, Craiova - Poze
28 martie - Calin(pui de lady_D) ora 22:15, 3,200kg, 52cm

4 aprilie – Maria-Anca (pui de Vipera) 3,150kg, 52cm, Apgar 10, Bucuresti
5 aprilie – Teodora Maria (pui de Cruela) 3,800kg, 57cm, Apgar 10, Cluj Napoca
10 aprilie – Alexandra Georgiana (pui roxy_pisoiu) ora 11:05, 4,000kg, 51cm, Bucuresti
12 aprilie – Gabriela (pui de Hellene73) ora 9:45, 3,520kg,51cm, Apgar 10, Suceava – Poze
15 aprilie – Raul (pui de bebiku) 4,000kg, 52cm, Apgar 4, Botosani
19 aprilie – Marco (pui de miky_lory)
19 aprilie – Mihai-Madalin (pui de extransa) , ora 10,30
22 aprilie – Adnan (pui de Shadia) 3,400kg, 54cm, Cluj – Poze
24 aprilie - Smiljan Oswaldo (pui de loredanaa)
27 aprilie – Karina (pui de Aka) 3,450kg, 52 cm, Apgar 8, Bucuresti

4 mai – Alexandru Mihai (pui de mitroiualina), Targoviste
5 mai – Denis Florin (pui de cristinarotar) ora 10:50, 3,600kg, 55cm, Apgar 8,9, Sibiu
7 mai – Chira Elena (pui de mari76), ora 09.10, 3.000g, 47 cm, scor Apgar 8, Bucuresti
7 mai – Eduard-Stefan (pui de Cafelutza) ora 19:55, 3,600kg, 52cm, Apgar 8, Ploiesti
7 mai – Teodora-Maria (pui de sadicutza) ora 23:10, 3,150kg, 49cm, Apgar 9, Bucuresti – Poze
10mai – Rihanna (pui de business) ora 12:20, 3,100kg, 49cm, Apgar 9, Galati
12 mai – Mihnea Viorel Catalin (pui de Lorri) ora 6:05, 3,700kg, 54cm, Apgar 9, Craiova
15 mai – Eric-Alexandru (pui de bubulinaRea), 3,300kg, 51 cm, Sibiu
18 mai – Nikolas Levi (pui de mcelle), ora 14:15, 4,500kg, 55cm, Apgar 9,10, Bucuresti – Poze
21 mai – Angel-Gabriel (pui de adutza25), 3,400kg, 53cm, Apgar 9, Teius
28 mai – Ana Stefana (pui de nicolle_77), ora 07:10, 2,850kg, Apgar10/10, Cluj
29 mai – Cosmin Andrei (pui de hela), Alexandria
31mai – Alexia-Elena (pui de miha-alexia), ora 08:35, 3,600kg, 54cm, Apgar 9, Sibiu

Avem 16 fetite si 23 baietei , sa cresca mari si sanatosi!!! Si lista ramane deschisa...

Mamicile noastre minunate:

Lorri - Maria – 15.01.1986
Iulianaem - Iuliana - 04 .02.1980
Crriss - Cristina - 23 .02. 1978
Extransa – Georgiana - 15.03.1985
Shadia - Iulia - 29.04.1982
Business - Ana-Maria - 10.06.1977
MaggieB – Magdalena – 13.06.1973
Claudiadinu - Claudia - 09.08.1981
Cristinarotar – Cristina – 17.08.1982
Nicolle_77 – Nicole - 22.08.1977
Lumyelena – Luminita - 11.09.1977
Roxy_pisoiu – Roxana – 23.09.1977
Desiree – Rodica - 01.10.1983
Laura-feelings - Laura - 18.10.1980
Mari76 - Mariana - 03.11.1976
Miha-Alexia - Mihaela - 08.11.1976
Hellene73 – Elena – 13.11.1973
Cafelutza – Camelia - 27.11.1979
Loredanaa – Loredana – 13.12.1980
Bebiku – Cristina - 22.12.1982

Nota:
- Cine doreste sa existe in dreptul puisorului link cu poze, sa imi aduca la cunostinta adresa;
- Daca doriti sa atasati o poza mesajului, accesati site-ul www.holdthatpic.com, uploadati poza dorita, apoi copiati textul rezultat la BBCode (aflat in casuta de sub mijlocul pozei) in fereastra de raspuns alaturi de mesaj. Sau puteti accesa www.photobucket.com, sa creati un cont, sa uploadati poza dorita si apoi copiati textul rezultat la IMG Code. ATENTIE: marimea pozei sa nu afecteze fereastra astfel incat sa faca necesara utilizarea barei de scroll orizontal. Pentru a verifica atasarea corecta a pozei apasati butonul Vizualizare si daca este ok, apasati butonul Trimite. Succes.

Aici am fost Bebelusii de primavara 2007: 1 , 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24

Si pentru ca am fost cuminti, acum suntem Puisorii de primavara 2007 : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

sus

Denunta
loredanaa

Copii
Zaradela-Luana - Energica,pictorita
15 ani, 7 luni
Smiljan Oswaldo - Energic
13 ani, 8 luni

09.09.2008 5:13     citat 

Hellen uite cateva poze ca acum nu prea pot sta pe fund ma doare si capu si ochi de numa.

o sa va mai arat mai noi dar nu leam luat de pe telefon inca.Vam pupat fug sami fac un ceai
sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
lumyelena

Copii
M A: 16 ani
A B: 13 ani, 10 luni

10.09.2008 7:36     citat 

Buna dimineata si de la noi.
In sfarsit suntem si noi in formatie completa. asa de frumoasa a fost revederea. Copii erau la poarta cu mama si bineinteles ca Alexia a recunoscut masina din departare si au venit amndoi in fuga spre noi strigand mami , tati..........

Sa va spun o prima fraza care mi-a spus-o Alexia "Mami vazusi ca fugii si nu cazui si venii la tine si la tati". Deci dupa 3 saptamani am o oltencuta in casa in toata regula.

Bogdan vorbeste tot, am ramas socata..repeta tot dupa tine, numara pana la 10 dupa tine. Bineinteles ca si el pe raspuns cand l-am intrebat ce face? .... papai ......Mi-a oltenizat mama copii. Sunt curioasa cat o sa mai vorbeasca asa ............. Ce diferenta poate sa fie inrtre ei 2. Alexia la 1 an jumate a spus prima data mami..........

Uitati-i in lanul de porumb:

sus

Denunta
Shadia

Copii
Adnan: 13 ani, 9 luni

10.09.2008 11:00     citat 

Buna dimineata
Am avut ce recupera:)
Hellen am reciti povestea - George de vreo 3 ori - filmultetul insa l-am vazut doar odata - absolut impresionant - m-am emotionat tare mult
Sper ca ati avut o petrecere frumoasa (asa am vazut) si ca ne-ati ascuns si noua o feliuta din tortuletul ala bun
Pozele sunt tare frumoase - de fapt copilasii astia minunati le fac atat de frumoasa
Multumim ca de obicei pentru colaj si efortul acordat puisorilor dar si mamicilor de primavara - am vazut ca ai trecut si la fructele de toamna - oare deja vine toamna?? trist
Cafe am ras si eu in hohote cand am vazut pozele cu domnul Edy - Superb coktailul - Edy cu nectarina si banana
Mari am admirat o domnisoara in toata regula in poza - stilata si frumoasa ca intotdeauna
Speram sa treaca repede lunile fara tati
Loredana ma bucur enorm ca ati revenit - mi-a fost tare dor de voi
Frumoase foc pozele si se pare ca catelusul (am uitat numele) s-a incadrat perfect in familie
sper ca sti trecut cu totul peste boli - sa nu mai auzim de raceli si febra
Lumy - ce frumos vorbesc copilasi olteneste (sper ca bine am zis)
Foarte frumoase pozele si sunt convinsa ca eu au fost tare bucurosi in vacanta de la tara
Andy merge in continuare la cresa - probleme majore nu am avut deloc - mici maraieli dimineata si asta nu tot timpul
Ii multumesc lui doamne doamne zilnic ca s-a acomodat din prima zi atat de bine
Este un copilasi permanent vesel si vioi pe care ce sa zic il ador la maxim
Va lasam pentru moment si trecem la treaba
Va pupam cu drag

sus

Denunta
Hellene73

Copii

10.09.2008 11:22     citat 

Salut! sarut

Eu sunt tare adormita, nu m-am odihnit bine, am visat numai tampenii ca m-am uitat la tv la prostiile astea cu experimentul... Gabi doarme acum, a cazut dimineata de pe pat tare urat plang sau sunt foarte trist si desigur ca dupa ce a terminat de plans si alintat, tot acolo s-a catarat! ochi peste cap

Shadia, cu mare placere! Pai vine toamna, si eu sper sa fie una calduroasa si frumoasa si lungaaaa, ca sa stam prin parcuri cu puii! Mie imi place anotimpul asta, ptobabil pt. ca-s nascuta toamna.

Lumy, absolut deliciosi puii! sarut Pupa-i tare de tot din partea mea pe micutii olteni (poate reusesti sa ii inregistrezi, sa ii vad discutand trag cu ochiul )

Loredana, am salvat poze sa punem in urmatorul colaj, dar pana atunci sper sa ne mai arati cateva! Cum esti? Ti-a mai trecut raceala?

Ups, da semne mamzelina ca se trezeste... gata cu pauza mea!
O zi excelenta tuturor! sarut Mi-e dor de fetele si puisorii despre care nu mai stiu noutati! sarut

sus

Denunta
loredanaa

Copii
Zaradela-Luana - Energica,pictorita
15 ani, 7 luni
Smiljan Oswaldo - Energic
13 ani, 8 luni

10.09.2008 8:54     citat 

buna fetele si de la noi!
Catelul lam dat nul mai avem ca nu mai aveam timp deloc pentru mine,numa cu ei si mia ajuns.Eu tusesc de scol toti vecinii.Azinoapte ma durea si pieptu de la tuse azi e mai bine putin dar tot tusesc parca as fi tebecista doamne feri dar vorba vine.Dar frumosi copilasi avem aci.Sa nu-i deochi sa fie cu toti sanatosi.Maine trebe sa ma duc cu Smiljan la vaccin dar nu stiu daca il face prima data il va consulta sa vada daca e ok si dupa aia i va face vaccinu.Sper sa il treaca cu bine cu Zaradela nu am avut treaba la nici unu dar cum copii difera nu se stie niciodata dar noi speram sa fie bine asa ca va rugam sa ne tineti pumni la ora 9.45ora Romaniei avem programarea.Noi va pupacim in special ingerasii ca ei sunt pe primu loc si pe voi sa nu fim rai zambet zambet .Noapte buna si vise placute tuturor.
sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
Cafelutza

Copii
E S: 13 ani, 8 luni
A M: 9 ani, 9 luni

11.09.2008 8:59     citat 

Hola!

Hellene multumim mult pt colaj, e super! Imi pare rau pt cazatura lui Gabi...din pacate nu avem ce face, nu putem sa stam in spatele lor sa-i prindem 24 din 24!

Loredana, ma bucur ca ai revenit! Smiljan e un scump! Bafta la vaccin! Cat despre tusea ta...eu zic ca ar fi mai bine sa mergi la un medic.

Lumy, absolut tare Zaradela! Cred ca e scumpa de iti vine sa o mananci cand vorbeste asa! Cat despre performantele lui Bogdan in ale vorbitului-uau!!!!!! Bravo, e un vorbaretz si jumatate! Superbi amandoi in poze!

Shadia ma bucur tare mult ca s-a adaptat repede Adnan la cresa! Scumpul de el! sarut sarut

Noi suntem bine, Edi inca mai doarme dar nu cred ca pt prea mult timp. A luat si el una bucata cazatura ieri pt ca a vrut sa se sprijine de canapea si a alunecat...a dat cu capul de gresie direct! Ce mila mi-a fost de el! I-a trecut repede dupa alintaturile de rigoare.
In continuare refuza sa manance, numai stiu ce sa-i fac si ce sa-i mai cumpar ca sa-l atraga! trist

Mamicilor pe unde sunteti? Crriss, Maggie, Lorri, Miha, Laura, Claudia, Desiree, Iuliana, Bebiku unde sunteti dragelor? Ce mai fac puisorii si puisorele?

Va dorim o zi buna tuturor!
Pupici!

sus

Denunta
Hellene73

Copii

11.09.2008 8:10     citat 

Buna seara!

Azi am biruit in sfarsiiiit, dupa lupte seculare sa ii fac vaccinul ror mamzelinei sarut A fost ok, in sfarsit s-au coordonat programele dr. si al asistentei cool

Va pup, sa aveti o noapte buna! Si astept sa citesc multe vesti despre voi toate! sarut

sus

Denunta
claudiadinu

Copii
Vlad Stefan: 13 ani, 10 luni

12.09.2008 4:06     citat 

Bine v-am gasit! sarut

Noi suntem bine, sanatosi, cam nazdravani si plini de alintatura trag cu ochiul
Suntem foarte ocupati cu casa, nu avem timp deloc pentru altceva. Eu cu Vladutz, cu serviciul printre picaturi... ehe, trecem noi si peste astea, terminam noi casa si atunci sa vezi distractie scot limba

Cafe, bine ai revenit! Ma bucur mult ca aveti iar net la discretie si ma bucur ca sunteti bine, sanatosi!

Lumy, LA MULTI ANI cu intarziere pentru ieri!!!! Sa fi sanatoasa, fericita, iubita si plina de noroc! Pupicei dulci!

Va pup pe toate fara exceptie si pe copilasii scumpi si dragi! sarut sarut
Promit ca trec mai des pe la voi! zambet

sus

Denunta
claudiadinu

Copii
Vlad Stefan: 13 ani, 10 luni

12.09.2008 4:12     citat 

Pun si eu cateva pozici, ca sa va aduceti aminte de noi foarte fericit

Eu cu Vladutz la padure:

Tot la padure:

Lupte greco-romane, nu vroia sa stea in brate:

Ma jucam si ma apuca somnul pe covor foarte fericit

Grasu' si cretzu' meu la baita:

Tot noi, ne uitam la desene la PC:

sus

Denunta
Cafelutza

Copii
E S: 13 ani, 8 luni
A M: 9 ani, 9 luni

12.09.2008 5:14     citat 

Hola!

In primul rand -draga Lumy cu o zi intarziere(scuze jenat ) dar cu tot dragul iti uram

Sa fii sanatoasa si fericita alaturi de familia ta minunata!

Claudia aratati foarte bine amandoi! Pe tine te votez zilnic, stii tu la care concurs! trag cu ochiul Ce dulce e Vladutz si ce mare s-a facut! Pupici pt amandoi si spor la treaba! sarut sarut sarut

Hellene sper ca a trecut usor perioada de dupa vaccin! sarut Bine ca ati scapat de el!

Loredana, voi a facut vaccinul Smiljan pana la urma? Tu cum te mai simti?

Uf, dl Edi s-a trzit dupa somnul de dupa amiaza tareee nervos! Tipa si arunca tot ce prinde! prostit Inchei deci aici mesajul...

Pupici tuturor!

sus

Denunta
Hellene73

Copii

12.09.2008 7:25     citat 

Buna seara!

Imi vine sa crap de rusine, pe bune, Lumy, te rog sa ma scuzi si sa primesti azi toate imbratisarile mele si un big "La multi ani!" sarut Cand am postat lista am vazut, dar am zis ca nu uit, ca deh... mai am memorie! prostit Ieri am stat cu emotii cu vaccinul si am uitat, uita-te-ar necazurile sa te uite sarut Dar cum noi suntem de treaba si serbam 3 zile, sper sa imi ierti uitarea! sa fii sanatoasa si sa ai parte de toate bucuriile dorite! sarut

Claudia, succes cu casa mai departe, sa fiti sanatosi ca asta e important! Vladut deci e in parametri! cool Si e normal, ca el e deschizatorul listei noastre, asa e si normal, sa deschida si lista de nazdravanii! sarut

Cafe, asa stau si eu acum aici, cu mamzel strigand si sarind si alergand dupa George! Trebuie sa cobor militaria din pod ca nu se poate, ajung in oarece locuri prostit

Loredana, cum mai esti? sarut

Shadia, sper ca sunteti ok, nu ai mai scris ieri si azi! sarut

Mari, cum te descurci? sarut Stati de vorba cu tati pe net?

Maggie, Crriss, Iuliana, Lorri, Miha, Laura, Dezirica, Bebiku, si toate fetele, ce faceti? sarut

Uf, mi-a trecut randul aici, vor sa se joace piticii, adica George si Gabi asista, si face brrr in spatele lui, mai da cu palma in tastatura, se mai cearta... Treburi grele au puii astia! scot limba

Noapte buna! sarut

sus

Denunta
miha-alexia

Copii
alexia elena: 13 ani, 7 luni

13.09.2008 3:36     citat 

Hello!

Doamne ce mult timp a trecut de cand nu am mai scris jenat trebuie sa recunosc insa ca am mai tras cu ochiul si v-am citit cu mare plecere. Alexiuta mea e tare nazdravana si nu prea reusesc sa-mi iau pauze nici prea lungi si nici prea dese ochi peste cap Am intrat special pentru
Lumy cu scuzele de rigoare pentru intarziere iti uram si noi La multi Ani !!!

Fetelor mi-au placut tare mult pozele prichindeilor, toti sunt niste scumpi si parintii lor de asemenea trag cu ochiul imi cer scuze ca nu am vreme sa scariu cateva cuvinte pentru fiecare dar sunt tare presata de timp sarut

Alexia e maricica si rauta, adica nu stiu cum sa va spun ca ea e cea mai cuminte fetita din lume dar... uneori ma scoate din sarite rad are o personalitate puternica si pana nu obtine ce vrea nu se lasa prostit cu somnicul stam cam rau, ar face orice numai sa nu mergem la somnic trist iar papica uff cand mai mult, cand mai putin, cand mai stramba din nasuc, ar sta afara la joaca toata ziua, alearga fara oprire, de unde atata energie confuz nu stiu. De vorbit, ca orice fata scot limba vorbeste mult si intelese si neantelese de interlocutori foarte fericit Multumesc lui Dumnezeu ca e sanatoasa, in rest... toate bune
Va pupacim cu drag si sper sa revenim curand[/i] sarut sarut sarut

sus

Denunta
mari76

Copii
Chira Elena: 13 ani, 8 luni

15.09.2008 12:39     citat 

Salutare!

Nu am intrat ca nu am primit nicio notificare, nu stiu de ce. Dar am zis sa intru, inainte sa merg la culcare, ca este imposibil sa nu fi scris nimeni nimic atatea zile. Si uite ca vad niste poze frumoase cu niste copilasi superbi!

Hellene, si mie imi este o teama de cazaturile din pat... Chira se urca pe canapeaua din sufragerie, merge dintr-un capat in altul, si cateodata se arunca pe spate...Nu stiu daca ar face acelasi lucru daca ar fi singura...dar nu vreau sa verific...

Noi azi ma tras 3 cazaturi in casa, ca niciodata, se invartea ca un titirez prin toata casa, si s-a impiedicat, ba de covor, ba de mine...

Vineri dimineata Chira s-a trezit intepenita de gat, n-am mai auzit pana acum la un copil, de plangea si nu stiam ce are si ce sa-i fac. Noroc ca a stiut sa-mi arate. Plangea mititica si punea mana la gat. Si am observat ca atunci cand se intorcea plangea si mai tare. Se simtea o galma, cred ca avea doua vene incalcite. Bineinteles ca i-am facut un masaj si am sunat imediat dr, care mi-a spus sa-i dau cu foarte putin diclofenac, un strat subtire. Pana seara deja era mult mai bine. Dar vreau sa va spun ca a stat mai bine de o ora , in fotoliul acela de puf, fara sa se miste si se uita la tv. Ma urmarea doar cu ochii. Daca incerca sa se ridice, incepea sa planga...

Sambata am scos-o si pe finuta din spital, si maine poate reusim sa mergem pe la ei, sa o vada si Chira.

De vb cu tati nu vorbim pe net, ca nu are inca net acolo unde sta, o sa incerce zilele astea sa rezolve problema, pentru ca vorbim pe mobil si ne cam usuca la bani. Iar in primele zile vorbeam chiar si de 3 ori pe zi, acum incercam sa vb doar odata seara, cand trebuie sa-i povestesc ce-am facut, mai ales despre Chira.

Chira ii simte lipsa, nu stiu daca v-am povestit, dar i-a poza in care suntem eu si sotul meu, se plimba cu ea prin casa si spune"mami-tati, mami-tati". Iar de vreo 3 zile, il pupa pe tati , si apoi si pe mine.

ii simte lipsa si tatalui meu, care e plecat de o saptamana, si striga tot timpul "papu" (adica bunicu), mai ales prin parc. Pe fratele tatalui meu, il confunda cu tata, cand sunt separat, ca seamana foarte mult, si daca il vede il striga si sta la el in brate, ea nestand in brate deloc.

Abia astept sa vad cand hotarasc finii sa faca botezul, ca sa pot sa-mi iau si eu bilet de avion, sa stam cu tati. Asta , bineinteles, daca va merge cum trebuie treaba acolo.

La noi este frig si innourat, numai stam asa mult afara si trebuie sa iesim imediat dupa ce ne trezim la pranz

Maine o sa incercam sa mergem sa cumparam caciulite, ca ne-au cam ramas mici cele de anul trecut, si niste incaltari pentru vremea asta

Iar am scris o gramada, ca sa nu aveti rabdare sa cititi.

Pupici!

sus

Denunta
mari76

Copii
Chira Elena: 13 ani, 8 luni

15.09.2008 12:41     citat 

Am uitat...

Lumy La Multi Ani, scuze pentru intarziere, dar mai bine mai tarziu, decat niciodata, nu?

Claudia, da-ne mesaj unde sa te votam! Sa votam si noi!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: