· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de primavara 2008 (12)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de primavara 2008 (12)     
relly

Copii
Eric Alexandru: 12 ani, 9 luni

10.09.2008 11:17   Bebelusi de primavara 2008 (12)  citat 

the_pretty_nurse.......................BeBe Iulia Alexandra..........3.03.2008
Emilia2006................................BeBe Vlad.............................10.03.2008
Mxshk..........................................BeBe Vladone......................14.03.2008
Iliutza...........................................BeBe Marie Elizabeth..........15.03.2008
Leelloo.......................................BeBe Matei Cristian............16.03.2008
IrinicaR…...................................BeBe Paul Razvan..............17.03.2008
Biencutza...................................BeBe Ingrid Anna.................20.03.2008
Cobrata......................................BeBe Francesca Ana..........31.03.2008

Connie_drg..............................BeBe Bianca Antonia...............03.04.2008
Ilicutz..........................................BeBe Alexandre Tiberiu...........08.04.2008
Rorabebeloi.............................BeBe Sara Sofia........................09.04.2008
Galactic.....................................BeBe Akos..................................12.04.2008
Relly..........................................BeBe Eric Alexandru.................13.04.2008
Bebe_lusi................................BeBe Sarah Angelina...............14.04.2008
Camilili.....................................BeBe Cezar Andrei....................14.04.2008
Manam.....................................BeBe Marius...............................14.04.2008
Cotuca......................................BeBe Cristian.............................23.04.2008

dflavia.......................................BeBe Stefania..............................11.05.2008
ioanab81.................................BeBe Maia Alessia......................12.05.2008
Alinagr31.................................BeBe Razvan Mihai Catalin ......15.05.2008
Sorinadaniela........................BeBe Giulia Anna........................19.05.2008
Petit_coeur.............................BeBe Patrick Alexandru .............19.05.2008
untaticfericit............................BeBe Eric Andrei...........................20.05.2008
Tania3.....................................BeBe Claudia-Teodora...............28.05.2008

Avem 24 de bebelusi, 13 baietei si 11 fetite!! Sa ne traiasca!!!!! sarut sarut sarut

Capitolul 11

sus

Denunta
Connie_drg

Copii
Bianca Antonia: 12 ani, 9 luni
am nascut deja!

10.09.2008 11:40     citat 

relly ai facut niste colaje superbe, imi place tare mult sarut
Pana acum ii faceam pireul de fructe cu storcatorul si lasam toata zeama, azi l-am facut la blender dar mi s-a parut ca iese mai bine prin storcatorul de fructe...
Si pt ca avem blender o sa-i fac pireul de legume si introducem si carnita de pui azi....
Si am mai achizitionat ceva.... un steamer... aparat de gatit cu aburi, si o sa-i prepar de azi inainte numai la el legumele si carnita, va spun dupa amiaza cum iese...
rora sa te bucuri de scumpetea de fata pe care o ai ca taaare frumoasa e, la cat mai multe lunite! Bianca o pupa pe Sofia sarut sarut sarut

sus

Denunta
manam

Copii
Marius: 12 ani, 9 luni

10.09.2008 11:43     citat 

Frumoasa listuta ca de obicei trag cu ochiul
I-am facut si eu prin blender ce am fiert in supa..le-am blenderuit de le-a luat .. jenat sa ne abtinem de la vorbe urate rad
A iesit moale ca un nectar. Sper sa manance.
Oare nu se poate combina cu lapte, Relly? Ce zici? Adica sa bagam "chestia" aceea in lapte..cateva lingurite confuz

sus

Denunta
Connie_drg

Copii
Bianca Antonia: 12 ani, 9 luni
am nascut deja!

10.09.2008 11:47     citat 

Pana acum, eu luam doar legumele, fara zeama, si le faceam cu mixerul si iesea o pasta nu foarte moale, cam cum este pireul de cartofi... si n-am avut probleme, manca fata tot.... sa vedem ce-o iesi la minunatia asta de steamer si apoi date prin blender...

sus

Denunta
relly

Copii

10.09.2008 11:50     citat 

Manam, eu am incercat sa-i pun lapte in supa, in zeama aia lunga... si tot nu a vrut. prostit Sa incercam si asa, sa-i punem in piureul asta de legume... poate poate. foarte fericit Eu una am incercat in toate felurile sa-i dau supica, ba clara, ba cu putina pulpa, crema, i-am scos telina, i-am pus din radacina de patrunjel doar miezul, morcov mai mult sa fie dulce, ardei gras mai putin, am pus si cartof, piure si am schimbat mereu cantitatea din fiecare leguma... si nimic. trist Acum am pus la foc supica, de data asta cu carnitza, sa vedem mai tarziu rezultatul. prostit

sus

Denunta
relly

Copii

10.09.2008 12:04     citat 

Am uitat sa va spun ca acum ceva timp, cand am mancat o banana langa Eric, si se uita la mine, i-am dat si lui f putina si vreau sa spun ca i-a placut, a inghitit singurel, se lingea pe gurita si deschidea gurita ca mai vrea. Deci, mititelu, el ar manca mai gros, dar nu-i place ce-i fac eu. plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
manam

Copii

10.09.2008 12:07     citat 

asta cred si eu plang sau sunt foarte trist
dar sa fim seriosi ca nici nu are supa aia nici un gust.
preietena mea i-a dat copilului din mancarea ce o facea ptr ei, bine, facuta sanatos, dar cu sare. si de la inceput a mancat copilul de numa'

sus

Denunta
relly

Copii

10.09.2008 12:16     citat 

----------
manam a scris:
asta cred si eu plang sau sunt foarte trist
dar sa fim seriosi ca nici nu are supa aia nici un gust.
preietena mea i-a dat copilului din mancarea ce o facea ptr ei, bine, facuta sanatos, dar cu sare. si de la inceput a mancat copilul de numa'
----------

Asa este, nu are niciun gust, dar uite ca sunt bebei care papa asa. prostit
Si eu mai cunosc persoane care au pus sare de la inceput in hrana la bebei, f putina dar au pus.

sus

Denunta
relly

Copii

10.09.2008 12:21     citat 

Am gustat din supica, parca are alt gust acum cu carnitza. prostit Daca ar avea si putina sare, ar fi... yamiii. foarte fericit

sus

Denunta
Tania3

Copii
Claudia -Teodora: 12 ani, 7 luni
Matei-Daniel
Filip-Andrei: 8 ani, 9 luni

10.09.2008 12:51     citat 

unde gasesc si eu un plan treptat de introducere a alimentelor in alimentatia lu beb?

sus

Denunta
untaticfericit

Copii
Eric Andrei: 12 ani, 8 luni

10.09.2008 12:52     citat 

Relly felicitari pt. listuta!noi suntem bine sanatosi numai ca nu prea mai am timp sa intru pe forum, insa cand am timp intru si citesc ce mai spuneti.acusi o sa incepem si noi diversificarea si sigur o sa avem nevoie de ajutorul vostru. Pupici!!!

sus

Denunta
rorabebeloi

Copii
Sara Sofia: 12 ani, 9 luni

10.09.2008 12:59     citat 

Salutare!!! Acum am intrat si noi.
Multam de urari fetelor! Sa ne traiasca puii.
Pai ce sa zic nou despre Sofia, ca i-am dat doua lingurite de suc - crema din aceea de la banana. Maine incerc si mar, asa ma gandeam. Voi la inceput de tot cum ati facut? Cate putin din fiecare asa in fiecare zi? Adica azi dintr-un fruct, maine altul pana papa o portioara din fiecare? Dr a zis pana la 10 lingurite sa se obisnuiasca stomacelul. Acum vin si intreb cum adica, o lingurita de mar acum, maine doua si tot maine una de banana? prostit prostit Si apoi trei de mar, doua de banana si una de mar? prostit Intelegeti ce vreau sa spun? Uf! Ca asa ii place la gogoasa! ar mai fi vrut dar mi-e sa nu o dau peste cap! Help!

sus

Denunta
manam

Copii

10.09.2008 1:03     citat 

Pai peste tot se zice sa ii dai mai multe zile acelasi fruct sau aliment sa vezi cum reactioneaza. Nu cred ca e bine sa treci deja la alt fruct.
MArul si morcovul sunt tolerate cel mai bine de bbei.

Felicitari ca mananca!!!! esti o fericita!!!

sus

Denunta
rorabebeloi

Copii

10.09.2008 1:07     citat 

Multam manam, atunci asa o sa fac, o iau maine tot cu mar. Cred ca am inteles eu gresit de la dr. ii place, da, manca-o-ar mama! sa vad acum cu caca cand si cum! foarte fericit azi ar trebui sa fie zi de caca! trag cu ochiul trag cu ochiul

sus

Denunta
rorabebeloi

Copii

10.09.2008 1:40     citat 

hai ca sunt dusa cu pluta! prostit Vroiam sa zic ca o iau tot cu morcov maine! prostit prostit Si veni vorba de caca, am mers acum la ea (era in curte o lasasem dormind) si cand colo era si treaza si cu caca ....facut! Pai eu zic ca e bine!
Manam, nu iti pierde speranta, Sofia la fel la 5 zil efacea si asta ajutand-o noi! Acum vad ca si-a revenit! Il pupam pe Marius! sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: