· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Sanatatea copiilor >Mici probleme de sanatate la sugari > :( e oparita....NU STIU CE SA`I MAI FAC
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6  »
subiect nou  raspunde
autor :( e oparita....NU STIU CE SA`I MAI FAC     
adastero

Copii
stefan: 22 ani
robert: 13 ani, 1 luna

25.06.2009 10:56     citat 

Fetelor, eu folosesc de la primul copil, de acum 10 ani PROPODERM si e super, super. E natural din porpolis si pana la urmatorul pampers e vindecata rana. Nu as renunta la el ptr nimic in lume, Sanatate

sus

Denunta
monyk207

Copii
beatrice georgiana: 12 ani, 9 luni
am nascut deja!

25.06.2009 3:53     citat 

draga mea spune-ne mai exact de unde cumperi cremuta asta.deocamdata nu am probleme dar sa am in casa nu e rau.

sus

Denunta
adastero

Copii

28.06.2009 11:14     citat 

De la plafar sau farmacie, daca de propoderm intrebi. Sa imi spui daca esti multumita de el. Sanatate

sus

Denunta
olive20

Copii
alexia ioana

08.09.2009 6:52   opareala  citat 

din fericire fetita mea nu a fost iritata decat de 2 ori,am rezolvat cu BEBICINA pe baza de galbenele,si de folosit numai scutece pempers ca intradevar sunt cele mai bune,iar servetelele tot de la pempers ,cele cu aloe

sus

Denunta
katerina_s22

Copii
Ruxandra: 12 ani, 8 luni

04.11.2009 8:47     citat 

trecem si noi prin aceeasi problema. pentru prima oara in 9 luni, are o super iritatie care pare ca nu trece cu nimic. ne chinuim de 3 zile, timp in care am incercat pe rand bepanten, sudocrem, o crema preparata in farmacie, ulei de masline. ruxi sta tot timpul fara pampersi de cand i-a aparut iritatia. din 30 in 30 de minute spal mocheta de pipi/caca. i-am scos si portocalele din suc... nu stiu ce sa mai fac. help!

sus

Denunta
adastero

Copii

05.11.2009 6:08     citat 

Pai ce mai stai,mergi la medic, o fi o problema dermatologica serioasa si nu ai ce face cu cremele. Sanatate

sus

Denunta
liliana-theodora

Copii
sebastian ionut: 14 ani, 3 luni

24.11.2009 4:13     citat 

sebi nu a mai avut probleme dupa ce am descoperit unguentul de galbenele si propolis.

sus

Denunta
umm

Copii
Leyla: 12 ani, 5 luni

23.01.2010 12:40     citat 

salut !eu m am ciocnit cu asa ceva si sfatul meu este ulei de masline e lecuitor....( e bine ca de fiecere data sa fie funduletul copilului spalat cind i i schimbi pampersul!.)pudra m am folosit dar ea e pentru animale si nu copii se numeste ,,xeralxon,, e anti microbian !!!dar si crema nivea tot e buna ......... mult depinde de pielea copilului cum suporta :)

sus

Denunta
AdrianaSimion

Copii
pui de pupexa: 16 ani

23.01.2010 3:42     citat 

----------
umm a scris:
salut !eu m am ciocnit cu asa ceva si sfatul meu este ulei de masline e lecuitor....( e bine ca de fiecere data sa fie funduletul copilului spalat cind i i schimbi pampersul!.)pudra m am folosit dar ea e pentru animale si nu copii se numeste ,,xeralxon,, e anti microbian !!!dar si crema nivea tot e buna ......... mult depinde de pielea copilului cum suporta zambet
----------

cum mai pudra pentru animale la copii? surprins surprins

sus

Denunta
maya_maya

Copii
Bianca Andreea - o skumpika mika!!!
12 ani, 7 luni

24.01.2010 8:48     citat 

Noi cand avem astfel de probleme folosim violet de gentiana; dupa ce speli bebele bine, usuci cu feonul pentru ca ai zis ca are besicutze, daca stergi cu prosopul se sparg acele besicutze si se trece mai greu, si dai cu violet, dar dai o data si apoi mai dai a treia zi. Cand schimbi urmatoarea dat scuitecul dai cu nidoflor.
Noi asa ne-am vindecat!!

sus

Denunta
umm

Copii

25.01.2010 5:00     citat 

cum??? foarte simplu !!! cind cineva i ti da un sfat si spune ca eu ma folosesc cu asa ceva! -da!? te intebi ce mai prostie!? dar cind e agravata problema atunci vrei sa incerci, si iata si eu am folosit ............ eu deja cunosc 4 mamici care sau folosit cu asa ceva si ele si mi au dat sfatul ... dar ulei de masline am citit printre paginele netului de pe forum si de aceea am scis sa cunoasteti si voi e ceva rau in asta!? :)

sus

Denunta
mamistef

Copii
Tudor: 16 ani, 5 luni
Maria: 13 ani

25.01.2010 5:08     citat 

Mamicile acelea care au folosit asa ceva primisera recomandare de la un medic pediatru? sau s-a nimerit sa aiba cineva in casa pudra asta pentru ciine sau pisica,i-a venit ideea sa incerce pe copil si a recomandat si altora?In orice caz,tare inventivi mai sunt unii oameni!
Pentru cine are nelamuriri in legatura cu xeralxon-ul .... http://www.farmavet.md/upload/xeralxon.pdf

sus

Denunta
AdrianaSimion

Copii
pui de pupexa: 16 ani

25.01.2010 6:00     citat 

----------
umm a scris:
cum??? foarte simplu !!! cind cineva i ti da un sfat si spune ca eu ma folosesc cu asa ceva! -da!? te intebi ce mai prostie!? dar cind e agravata problema atunci vrei sa incerci, si iata si eu am folosit ............ eu deja cunosc 4 mamici care sau folosit cu asa ceva si ele si mi au dat sfatul ... dar ulei de masline am citit printre paginele netului de pe forum si de aceea am scis sa cunoasteti si voi e ceva rau in asta!? zambet
----------

nu inteleg de ce te ratzoi asa la mine? io doar am intrebat si mi-am exprimat indignarea.

si acu scuze de paralela, da daca cineva iti recomanda sa dai copilu cu caca, il dai? foarte fericit

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

25.01.2010 6:44     citat 

----------
mamistef a scris:
Mamicile acelea care au folosit asa ceva primisera recomandare de la un medic pediatru? sau s-a nimerit sa aiba cineva in casa pudra asta pentru ciine sau pisica,i-a venit ideea sa incerce pe copil si a recomandat si altora?In orice caz,tare inventivi mai sunt unii oameni!
Pentru cine are nelamuriri in legatura cu xeralxon-ul .... http://www.farmavet.md/upload/xeralxon.pdf
----------

vroiam sa caut cu google ce contine pudra miraculoasasi am aflat din link-ul de mai sus: este destinata uzului VETERINAR, contine 2 (doua) ANTIBIOTICE si un produs petrolier !!!

esti sigura ca "sfatul" ce l-ai primit umm e pe bune? nu a fost la misto?
si, umm, apropos de reactia Adrianei (indreptatita de altfel), ai uitat ce reactie ai avut si tu la sfatul legitim, super discutat si popularizat, pe care l-ai primit de la Christa in legatura cu mierea la bebei sub 1 an?

sus

Denunta
umm

Copii

25.01.2010 8:11     citat 

cer scuze pentru mamicile ce sau ofensat ! nu am avut sa va supar si nu intentii de glumit dar serioase ............... eu inainte de a folosi un medicament analizez bine si citesc multa informatie apoi hotarasc da sau nu !!! dar iarasi ajungem la aceea ca mai intii ne gindim daca dorim sa luam acel sfat sau nu !?eu am dat un sfat numai cum eu am procedat :( sanatate voua si sa ne auzim de bine :x

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: