· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de primavara 2008 (14)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de primavara 2008 (14)     
relly

Copii
Eric Alexandru: 12 ani, 9 luni

19.09.2008 4:50   Bebelusi de primavara 2008 (14)  citat 

the_pretty_nurse.......................BeBe Iulia Alexandra..........3.03.2008
Emilia2006................................BeBe Vlad.............................10.03.2008
Mxshk..........................................BeBe Vladone......................14.03.2008
Iliutza...........................................BeBe Marie Elizabeth..........15.03.2008
Leelloo.......................................BeBe Matei Cristian............16.03.2008
IrinicaR…...................................BeBe Paul Razvan..............17.03.2008
fanuca.......................................BeBe Radu............19.03.2008
Biencutza...................................BeBe Ingrid Anna.................20.03.2008
Cobrata......................................BeBe Francesca Ana..........31.03.2008

Connie_drg..............................BeBe Bianca Antonia...............03.04.2008
Ilicutz..........................................BeBe Alexandre Tiberiu...........08.04.2008
Rorabebeloi.............................BeBe Sara Sofia........................09.04.2008
Galactic.....................................BeBe Akos..................................12.04.2008
Relly..........................................BeBe Eric Alexandru.................13.04.2008
Bebe_lusi................................BeBe Sarah Angelina...............14.04.2008
Camilili.....................................BeBe Cezar Andrei....................14.04.2008
Manam.....................................BeBe Marius...............................14.04.2008
Cotuca......................................BeBe Cristian.............................23.04.2008

dflavia.......................................BeBe Stefania..............................11.05.2008
ioanab81.................................BeBe Maia Alessia......................12.05.2008
Alinagr31.................................BeBe Razvan Mihai Catalin ......15.05.2008
Sorinadaniela........................BeBe Giulia Anna........................19.05.2008
Petit_coeur.............................BeBe Patrick Alexandru .............19.05.2008
untaticfericit............................BeBe Eric Andrei...........................20.05.2008
Tania3.....................................BeBe Claudia-Teodora...............28.05.2008

Avem 25 de bebelusi, 14 baietei si 11 fetite!! Sa ne traiasca!!!!!

Capitolul 13

sus

Denunta
leelloo

Copii
Matei Cristian: 12 ani, 10 luni

19.09.2008 5:08     citat 

Multumim, Relly! a, am uitat sa-ti raspund, n-am mai ajuns ieri la targ, sper maine dimineata...

sus

Denunta
sorinadaniela

Copii
mara madalina: 15 ani, 7 luni
giulia anna: 12 ani, 8 luni

19.09.2008 5:57     citat 

leelloo tu ai dreptate... noi facem tot ce depinde de noi... Acum vreau sa-ti pun eu o intrebare: cum esti sigura ca legumele, fructele si carnea pe care noi le pregatim cu toata dragostea si atentia nu sunt contaminate? Doar daca nu ti le cultivi/cresti tu... si cum asta nu este valabil in cazul tuturor, dubiul ramane oricat de atente am fi noi...
relly multumim pt listutza... iar nu am reusit sa innoiesc pozele...
Pupici! Sorina

sus

Denunta
leelloo

Copii
Matei Cristian: 12 ani, 10 luni

19.09.2008 6:01     citat 

pai normal ca nu sunt sigura!! d-aia am si spus ca facem noi tot ce stim si ne sta in putinta..acuma nu ii vom tine intr-un glob de cristal! trag cu ochiul scot limba

sus

Denunta
sorinadaniela

Copii

19.09.2008 6:02     citat 

Cu siguranta NU! Sorina

sus

Denunta
manam

Copii
Marius: 12 ani, 9 luni

19.09.2008 7:39     citat 

Fetele, eu am mai pus intrebarea asta si nu mi-a raspuns nimeni.. ochi peste cap
Ati citit sigur ce s-a intamplat cu Raducu. Am intrat si la bebei de vara 2007 si fetele de acolo sunt hotarate sa refuze vaccinul ROR care se face pe la un an.
Stiu ca e devreme, dar eu ma tot gandesc la asta...ce stiti voi? Voi il veti face stiind ca poate produce meningita si chiar autism?

sus

Denunta
cobrata

Copii
Francesca Ana - DULCINEEEEA noastra!
12 ani, 9 luni

19.09.2008 9:16     citat 

DA, manam si eu intrebam acum cateva zile! probabil fetele nu au timp....
uite ce mai scrie o mamica de acolo:

"Am vrut doar sa spun ca noi azi am facut vaccinul ROR. Va spun imediat si de ce am luat decizia sa il fac. zambet
De cand s-a intamplat cu Raducu am mers la 3 medici ( 2 pediatrii si unul generalist) sa imi spuna mai multe despre acest vacin si reactiile lui.Toti trei mi-au dat acelasi raspuns. Este necesar sa fie facut , cazurile de reactii negative sunt extrem de rare, daca se intampla ..cum a fost cazul lui Radu ...recurerarea este mai rapida decat daca ai face rujeola , ai ajunge la complicatii ca meningoencefalita si ar putea fi fatale ptr. copilas. Nu vreau sa sperii pe nimeni. trist Unul din medici are copil de 2 ani caruia i-a facut vaccinul .Eu am decis sa il fac.Mi-a spus medicul ca e posibil ca la o sapt. aproximativ sa ii curga putin nasul . Dar si asta se intampla destul de rar.Rubeola si oreionul nu sunt boli foarte grave( mai ales rubeola).
Acum nu stiu ce sa spun . Eu asa am decis. Nu m-a fortat nimeni, daca vroiam sa refuz, dr. nu insista . Eu am cerut detalii , am vrut sa ma informez de la medici competenti ,nu de pe internet.Nu zic ca net-ul nu este o sursa de informatie , dar uneori poate fi o informatie gresita , cazurile sunt generalizate sau informatia sa fie data de cineva nu tocmai potrivit sa o faca . trist Sfatul meu ...mergi la mai multi medici , cereti mai multe pareri, dar nu faceti o greseala care mai tarziu sa nu poata fi reparata trist
Imi dau seama ca e atat de nasol , vin parari din toate partile , avem din pacate si un caz printre noi si teama ne-a cuprins pe toate cele care suntem in peroiada acestui vaccin. trist
Faceti cum credeti voi . Eu deja am ales si sper ca am ales ce e mai bine ptr. puiul meu. zambet
Concluzia medicilor a fost : mai grav e sa nu il faci , decat sa il faci si sa ai anumite reactii ( extrem de rare) "

.....deci fiecare decide pt bb al lui si Sa ne Ajute Domnul sa nu mai fie cazuri!

sus

Denunta
sorinadaniela

Copii

19.09.2008 9:20     citat 

Iubita, daca ai citit bine ce i s-a intamplat lui raducu se poate intampla doar la 1% din cazuri... nici un vaccin din lumea asta, nici cel antigripal, nu-ti ofera siguranta 100%.
In mod normal vaccinurile au 'inauntru' tulpinile atenuate ale variilor virusi... asa ca depinde foarte mult de starea de sanatate a copilului in momentul vaccinarii (chiar daca in mod vizibil e toul ok) dar si de cat de atenuat e virusul...
Orice vaccinn e un risc, dar in general e un risc calculat... de obicei daca totusi virusul e capabil sa dezvolte boala nu e tot la fel de puternica (scuzati cacofonia) ca si cand ai lua boala din natura.
Riscul totusi exista... totusi eu voi prefera intotdeauna vaccinul.
Mai ales ca atunci cand ti se face un vaccin esti avizat de eventualele reactii... iar eu sunt si voi fi intotdeauna cu ochii cat cepele dupa eventualele semne.
Eu sunt categoric PRO VACCIN, orice vaccin. Sorina

sus

Denunta
sorinadaniela

Copii

19.09.2008 9:35     citat 

manam daca cu meningita sunt de acord, ma indoiesc ca orice vaccin poate provoca autism... eu nu prea cred... Sorina

sus

Denunta
manam

Copii
Marius: 12 ani, 9 luni

19.09.2008 9:53     citat 

ok, aveti dreptate dar totusi cand ma gandesc la cazul acesta (copilul care a fost 1%) e asa nasol plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
sorinadaniela

Copii

19.09.2008 10:22     citat 

normal ca e nasol... Doamne fereste de asa ceva... dar se poate intampla. sorina

sus

Denunta
rorabebeloi

Copii
Sara Sofia: 12 ani, 9 luni

19.09.2008 10:37     citat 

La multi ani Giulia, sa cresti mare si sanatoasa! (inca mai e ziua ta)

sus

Denunta
sorinadaniela

Copii

19.09.2008 10:42     citat 

Daaaaaaaaaaaa, multumim mult! Multumim la fel! Sorina

sus

Denunta
fanuca

Copii
vlad: 18 ani, 7 luni
radu: 12 ani, 10 luni

19.09.2008 10:44     citat 

la multi ani la toti bebeii nascuti pe 19, ca au 4, 5 sau 6 luni. fff frumosi toti. multumim relly pentru foto si listuta sarut sarut sarut

sus

Denunta
sorinadaniela

Copii

19.09.2008 10:46     citat 

la multe lunitze inainte, raducu pui de fanuca! sorina

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: