· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile verii 2006, cap. 29
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile verii 2006, cap. 29     
alinutza_s

23.09.2008 8:56   Minunile verii 2006, cap. 29  citat 

........... IUNIE ..........

01 iunie 2006 Bianca, 3400 g, 60 cm - (bi-bi)
02 iunie 2006 Robert, 3580 g, 52 cm - (dalinuta)
06 iunie 2006 Alexandru Nicola, 3360 g, 52 cm - (ramonar)
12 iunie 2006 Vlad Alexandru, 3400 g, 51 cm - (raloo)
22 iunie 2006 Tudor, 2650 g, 49 cm - (delfinasha)
26 iunie 2006 Eszter, 3300 g, 50 cm - (tike)
28 iunie 2006 Miriam Luana, 3900 g, 58 cm - (diodora)
30 iunie 2006 Alexandru Matei, 2770 g, 49 cm - (pui1)

........... IULIE ..........

01 iulie 2006 Andrei, 3220 g, 51 cm - (megy)
3 iulie 2006 Daniel, - (lavadani),
09 iulie 2006 Mihai, 3700 g, 52 cm - (rapunzel)
09 iulie 2006 Alisia Bianca, 2.730 gr si 48 cm - (Rosalina)
10 iulie 2006 Alessia-Maria, 3400 g, 52 cm - (rucsa)
10 iulie 2006 Andrei, 4300 g, 55 cm - (acinom)
11 iulie 2006 Oana, 3400 g, 52 cm - (bebutzica)
12 iulie 2006 Denissa Gabriela, 3500 g, 53 cm - (alinutza_s)
20 iulie 2006 George, 3100 g, 48 cm - (monika_gi)
21 iulie 2006 Anamaria Madalina, 3380 g, 52 cm - (nyky)
22 iulie 2006 Alexei, 3650 g, 52,5 cm - (anatati)
25 iulie 2006 Robert Mihai, 3550 g, 53 cm - (lillyvds)
30 iulie 2006 Victor, 3160 g, 51 cm - (ana_maria)

........... AUGUST ..........

01 august 2006 Parascheva-Ioana, 1500 g, 40 cm - (tic_tic)
07 august 2006 Raul-Andrei, 3300 g, 53 cm - (onix30)
08 august 2006 Stefania, 2100 g, 41 cm - (bubu_stefi)
12 august 2006 Razvan, 3470 g, 52 cm - (bihoreanca)
13 august 2006 Daria Maria, 2230 g, 47 cm - (fericita)
15 august 2006 Stefania Estera, 3030 g, 53 cm - (VasiJoy)
15 august 2006 Ema Maria, 2630 g, 48 cm - (gaguta)
17 august 2006 Alexandra Maria, 3540 g, 50 cm - (criscros)
19 august 2006 Andrei-Cristian, 3350 g, 52 cm - (karin)
20 august 2006 Teodora-Maria, 3750 g, 62 cm - (adelia)
22 august 2006 Tony Cristian, 3,400kg, 56 cm – (gulia80)
24 august 2006 David Alexandru, 3700 g, 56 cm - (dicioanacris)
26 august 2006 Antonia Nicole, 3100 g, 53 cm - (anto)
29 august 2006 David George, 3500 g, 50 cm - (rolendana)
30 august 2006 Iais Simon, 4100 g, 55 cm - (bumburel)

16 fetite 20 baietei

............................. sarut .................................. sarut ............................
Nota:
Daca doriti sa atasati o poza mesajului, accesati site-ul www.holdthatpic.com, uploadati poza dorita, apoi copiati textul rezultat la Bbcode (aflat in casuta de sub mijlocul pozei) in fereastra de raspuns alaturi de mesaj. Sau puteti accesa www.photobucket.com, sa creati un cont, sa uploadati poza dorita si apoi copiati textul rezultat la IMG Code. ATENTIE: marimea pozei sa nu afecteze fereastra astfel incat sa faca necesara utilizarea barei de scroll orizontal. Pentru a verifica atasarea corecta a pozei apasati butonul Vizualizare si daca este ok, apasati butonul Trimite. Succes.
.................. sarut .................................. sarut .....................................

Capitole anterioare:
Minunile verii 2006
28, 27, 26, 25, 24, 23, 22, 21, 20, 19, 18, 17, 16, 15, 14, 13, 12, 11, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1

Bebelusii de vara 2006
55, 54, 53, 52, 51, 50, 49, 48, 47, 46, 45, 44, 43, 42, 41, 40, 39, 38, 37, 36, 35, 34, 33, 32, 31, 30, 29, 28, 27, 26, 25, 24, 23, 22, 21, 20, 19, 18, 17, 16, 15, 14, 13, 12, 11, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1

............................. sarut .................................. sarut ............................
ATENTIE
Mamim, AlinaChiriluta, Bebe_alesia, Brillianceme, Ttcrissy, roxana_s, holili4, cristianana, MOA, val12mad, malina85, ingrid76, mella77, Ramoon, Margeo, Danika, a-di, RamonaBucurescu, Mihamatei, georgeta_nanu, elisse, misi-mica, olitakisska, corinaelena, Uricios, Ildikodrujit, AnaAnk, Dosi, ana2006, daniandra, daca vedeti acest mesaj va rog sa anuntati daca mai doriti pe lista. Va astept si cu o poza recenta pentru colaj. Datele voastre sunt in arhiva si cum anuntati ca vreti sa fiti pe listuta cum le postez din nou.

sus

Denunta
alinutza_s

23.09.2008 9:32     citat 

Seara buna zambet . Putina miscare pe aici.

Multumim Ade, multumim bi-bi.

Iata si pozele

Intrare si scari

Acesta este living-ul, cu locul de luat masa

Bucataria, doi pereti galbeni si doi verzi rad

Baia de la parter

Dormitor Denissa

Dormitor bebe

Dormitor noi

Dormitor oaspeti (e facut deasupra garajului si e mansardat).

baie copii

Baie noi

si cam atat zambet . La parter avem living, loc de luat masa, bucatarie, baie, birou, garaj, iar la etaj 4 camee si doua bai. Terasa jos si terasa sus, deasupra celei de jos. Podul este mai inalt, necompartimentat, daca dorim putem face acolo doua camere.
Astazi e rima noapte a Denissei, in camera ei. I-a placut foarte mult, sa vedem daca va dormi singura. oricum inainte sa adoarma ne-a intrebat unde doarme fiecare rad dnissa a mai fost pe parcursul lucrarilor si i-a placut casa. Ii spune casa noua. zambet
Peste vreo saptamana terminam de aranjat si am sa va arat si mobilierul

sus

Denunta
pui1

Copii
irina maria
alexandru matei

23.09.2008 10:05     citat 

alinutza_s frumoasa si mare casa, sa o stapaniti sanatosi.
M-a placut foarte mult caci este ffff luminoasa cu ferestre mari. Asteptam si pozele dupa ce va asejati cu toate.

Noi nu am mai intrat de mult, de sapt trecuta ne-am apucat sa facem gradina si o terasa, iar in fata casei sa punem pavajul. Este fffffff mult de munca si mai ales si eu am multa treaba caci trebe sa gatesc mai toata ziua pt 4 barbatii si sa ma ocup si de copii. Sper sa termine pana la sfarsitul saptamanii.

Ade superbe pozele si eu vreau undeva unde sa ma relaxez si copii sa-si gaseasca ocupatie.

bi-bi sanatate Biencutei

sus

Denunta
adelia

Copii
Diana Ioana: 16 ani, 4 luni
Teodora Maria: 14 ani, 4 luni

24.09.2008 8:46     citat 

Si eu aceeasi parere am avut: maaaare, si frumoasa, si vesela zambet
S-o stapaniti sanatosi si sa se intample numai lucruri bune in interiorul ei sarut

Pui, spor!!!
De Vasy stiti ceva?

Pe acilea toate bune, fetele isi revin tot mai bine, le creste si numarul de ore de somn pe zi, semn ca s eintremeaza. De luni, pe Dia o asteapta prima zi de gradinita. Sa vedem ce se va face Teodora fara ea, ca o urmeaza in toate cele...

sus

Denunta
delfinasha

Copii
Tudor Mircea: 14 ani, 6 luni
Kristine Elena: 10 ani, 9 luni

24.09.2008 9:05     citat 

alinutza, super casa.. sa o stapaniti sanatosi.
adelia, mare distractie pe fete.. frumoase poze. dar la ce hotel ati stat in final? sanatate la fete. si Tudor a avut o traheita saptamana trecuta nu foarte rea, doar cu o haraiala, nu cu tuse sau muci si o tratam cu homeopate, sper ca e pe duca.
anto, nu sunt "sef". nici nu imi doresc asemenea raspundere, doar am mai avansat un pic.. zambet

sus

Denunta
adelia

Copii

24.09.2008 9:19     citat 

A, da! nervos
Cerusem Limak Lara de Luxe. Hotel unde interiorul mi s-a parut super, cu tv cu plasma, e mai nou, camere maricele, parca in 2005 construit. Deci banui ca nu ar fi fost pb cu aerul conditionat.
Am ajuns la Limak Arcadia Golf & Sports Resort Hotel (asta e in Belek). Exteriorul foarte frumos, cu padure in zona, multa vegetatie, umbros. Insa interiorul de rahat. Cand am deschis usa dulapului m-a izbit miros de mucegai, aerul conditionat mergea foarte prost (racea greu) si avea miros (banui ca filtrele nu erau de mult timp schimbate). Plus tantarii, foarte destepti (se ascundeau cand sa-i vanam) si foarte nesatui. Insa romancele din Germania pe care le-am intalnit acolo si cu care am vorbit nu aveau probleme in camerele lor. Nici aerul conditionat, nici mirosul, nici tantarii. Cerusem o camera dubla cu pat pt bebe si pat pt Diana, am primit family room cu 2 camere pe 2 niveluri si o camera practic a stat nefolosita si a trebuit sa mutam noi un pat din camera aia in camera principala. N-a mai fost loc in camera principala de aproape nimic, din cauza patului in plus.
Mergeam la plaja si lasam un card in camera in instalatie ca sa functioneze aerul conditionat si sa raceasca camera; si pe ala l-a luat femeia de serviciu. Am cautat de nebuni unde e... pana la urma ne-au dat de la receptie alt card (stiau ca e luat de ingrijitoare) cu care aerul conditionat a mers totusi MAI bine, insa acelasi miros nesanatos.

Am sunat agenta de acolo din Turcia sa-i spunem ca a incurcat hotelul... cica ea ce sa mai faca?!!! Locuri la Lara nu se mai puteau, ca doar facuse rezervarea la Arcadia (pe factura era Limak Lara de Luxe, pe contract scria Lara Limak Arcadia si de asta nu ne-am facut probleme ca e ceva gresit, doar in Lara exista un singur Limak nervos )
Na ca m-am enervat iar! Nu am mai facut nici o garagata dupa ce-am venit; bine ca ne-am simtit bine. Insa agenta respectiva nu ne mai are ca si clienti...

sus

Denunta
adelia

Copii

24.09.2008 9:27     citat 

Si sa continui... ii aratasem Dianei poze de la Limak Lara, cu niste dragoni in piscina pentru copii. Am ajuns de ma- intrebat Dia unde-s dragonii. Sincer am tot cautat dragonii aia o zi intreaga (de unde sa stim ca noi suntem in Belek ?! ). Abia dupa aia ne-am prins ca ceva e ciudat. Dupa cautari cu fetele dupa noi... ce era sa-i zicem Dianei??? Dragonii s-au saturat de piscina asta si au zburat. Le-a fost foame. Dar au trimis in loc pe elefant si pe ciuperca sa faca baie! rad jenat

sus

Denunta
delfinasha

Copii
Tudor Mircea: 14 ani, 6 luni
Kristine Elena: 10 ani, 9 luni

24.09.2008 9:32     citat 

ade, tare explicatia, merge.. foarte fericit
se mai intampla si de-astea cu schimb de hoteluri, am mai auzit. din cate am inteles eu, belek are mai multa vegetatie, asta ar fi un lucru bun. dar problema este ca sunt nesimtiti si nu iti dau ceea ce platesti. (nu se stie cine, k se poate sa fie ori agentia, ori hotelul de vina)

sus

Denunta
adelia

Copii

24.09.2008 9:47     citat 

Agentia a fost de vina, e clar. Am ajuns acasa si am cautat. pretul corespunde la Arcadia. De asemenea, rezervarile pe biletele de avion tot la Arcadia au fost. Bilete care le-am primit in ziua calatoriei, in aeroportul din Cluj. Inclin sa cred ori ca am primit tzeapa (Arcadia a fost mai scump si implicit agentia a avut de castigat), ori agenta habar n-a avut de limak, ca exista un limak in Lara si unul in Belek. Pentru ea Limak reprezenta Limak Arcadia.

Si exemplul cu piscina:
Dragonii din piscina mica de copii (erau 2 dragoni unul in spatele celuilalt - aici se vede doar unul)

Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/
si elefantul si ciuperca care au venit in locul lor rad :

Sa nu te nevrozezi!!!

sus

Denunta
adelia

Copii

24.09.2008 9:55     citat 

Eu acu tot scriu, ca m-am aprins. Insa e buna de invatatura.

Eu le-am tot zis la fete ca mergem la mare, cu avionul, cu trenul, apoi cu autocar. Ca vom inota, ca e frumos. Am aratat poze sa le pregatesc (aici degeaba, ca ati vazut ca am nimerit altundeva). Insa ce am omis si a fost o greseala destul de mare... nu am spus ca vom sta mai mult si ca vom dormi acolo . Am ajuns seara, Diana a vrut sa mergem iar acasa si sa ne intoarcem a doua zi dimineata sa inotam!!!! rad plang sau sunt foarte trist Na pune-te Ade si explica ca de fapt casa a ramas ... acasa si ca vom dormi in camera. Miorlaieli, ca vrea la casa noastra galbena si la patul cu lenjerie portocalie. Teodora i-a tinut isonul. Si in fiecare zi a tot trebuit sa spun aceeasi poveste, ca mai dormim inca o noapte, casuta noastra e acasa, se odihneste si ea fara noi, ca e in concediu si ea jenat .
Cert e ca le-a fost tare dor de casa. Deci 7 zile (nu 8, cat credeam noi ca stam nervos ), a fost taman bine. La mai mult cred ca sufereau si mai tare. Plus pe diana au apucat-o mucii dupa 3 zile de mare, Teodora a facut febra in ultima zi. Taman la tanc sa ajungem acasa si sa le doftoricesc rad

sus

Denunta
bi-bi

Copii
Bianca: 14 ani, 7 luni

24.09.2008 11:35     citat 

ade, bibi imi zicea ca vrea in fatza botului(blocului) si pe stada meilol(strada merilor) pe unde ne plimbam noi rad
si sa ma vait si eu..offf.. varicela este pe trecute dar, a venit cumnata mea la mine cu fata racita nervos si acum tragem de niste muci si nas infundat, de-mi vine s-o iau la bataie pe cumnata nervos

sus

Denunta
VasiJoy

Copii
Estera: 14 ani, 5 luni
Rebeca: 12 ani, 3 luni
Tabita: 10 ani, 6 luni
am nascut deja!

24.09.2008 1:14     citat 

buna fetelor
noi suntem inca 2 in 1 desi in fiecare zi cand incep contractiile zic ca gata ai nasc. acum avem 37 de sapt si 4 zile deci bebe nu mai este prematur si suntem fericiti.
maine si vineri dr lipseste din sb deci sper sa nu nasc si daca nasc asta e or mai fi si alti dr care sa se ocupe de mine. am incredere ca daca ne-a ajutat DUmnezeu sa ajungem pana aici o sa aiba grija de noi si cand nasc.
am redus mult medicamentele si cred ca din cauza asta s-au intetit si contractiile dar nu mai am rabdare si cred ca acum daca e sa se nasca e ok.
normal daca nu se intampla ceva intre timp luni merg la ultimul control si zicea dr ca pe 2,3 oct ma intrerneaza si apoi probabil in 2-3 zile imi face cezariana.
va pun niste poze cu burtica pana o mai am.
sa nu uitati de noi in caz ca nu mai intram si va tinem la curent prin pui1.
pupici

sus

Denunta
bumburel

24.09.2008 2:56     citat 

Alinutza, felicitari pt. achizitie! E frumoasa si spatioasa. S-o stapaniti sanatosi!
Vreau si eu o surpriza de-asta...
Multumim de colaj!

Adelia, ce peripetii! Bine ca ai fete intelegatoare! Va seamana ca nici voi nuv-ati agitat prea rau...
Sanatate si putere in lupta cu bolile! Tututror.
Si Iais a recidivat dupa o viroza cu tuse mai puternica si muci. Mergem si noi la homeopat joi.

Dicioana, ai dreptate cu ROR-ul. Mea culpa! Varicela = varsat de vant, nu?

Tot 2 in 1 si noi, desi de cate ori raman singura cu Iais mai mult de 5-6 ore am senzatia clara ca urmeaza sa nasc imediat, din cauza solicitarii prea mari. ochi peste cap

Cu pozele raman iar restanta ca sunt pe un dvd de unde nu mi le descarca pe holdthatpic.com.

Am facut ieri a 3-a ecografie sa vedem cum stam: e pe pozitie de nastere, sarcina jos situata, 3.100. Totul e ok.
Vroiam sa va intreb: ati pomenit de morfologie fetala de trimestrul 3 de sarcina?
Ca mie pt. asta mi-au luat banii, dar eu stiam ca morfologia fetala se face doar in trim 2. ochi peste cap Acolo n-am mai zis nimic ca eram prea euforica dupa vederea fetitei dar dup-aia m-am dezmeticit si as vrea sa stiu daca m-au furat. ochi peste cap

sus

Denunta
adelia

Copii

24.09.2008 3:35     citat 

Bumburel, pe tine te-am uitat ca nasti jenat . Credeam ca esti undeva pe la mijlocul sarcinii surprins .

Asa ca nastere usoara amandurora si cei mari sa se acomodeze cat mai repede cu nou-venitii! sarut

La mine acu chiar e domnie.... stau fetele mele si o ora si se joaca singure. Acu de ex. sunt in sufrageriie si fac pe cumparatoarele de la Kaufland: cantaresc jucariile pe o carte din carton. Mai imi vine cate una sa-i innod punga cu "nectarine"/"rosii" .

Stau si ma gandesc daca in momentul acesta vreau un bebe mic si tont (asta e conceptul meu de dragalasenie la bebe rad - adica mic si nu stie nimic jenat ). Nu, nu vreau. cool Teodora s-a intarcat, insa si acu, seara de seara, imi mangaie sanii si se pune cu capul pe ei. Asa ca ea inca e bebe sarut , desi stie un pic mai multe.

Si nici nu stiu ce-as prefera: o Diana care face absolut ce vrea ea si bataioasa cu toata lumea sau o Teodora extrem de lipicioasa, afirmativa si doritoare de tandrete zambet. Amandoua sunt superbe, dar ma si satur de amandoua rad Apropo de tandreturi la Teodora: ii place sa-si puna nasul pe obrazul meu si sa apese, miscand putin din cap, ca si cum ar gadili cu nasul. Inchipuiti-va ce se intampla cu fata mea acum, cand ea e racita si aproape mereu cu lumanari. rad

A fost foarte fain in concediu sa stii. In camera am stat doar cand dormeam. Insa cred ca de la aerul conditionat au racit fetele...

sus

Denunta
nyky

Copii
AnaMaria Madalina: 14 ani, 5 luni

24.09.2008 8:33     citat 

Buna feteloooooooooooor!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Upssss si eu pe aici dupa muuuuulta vreme.
Ali,m-ai dat gata cu ,"casuta".Este superba asa neterminata,dar la final o sa fie si mai si.Imi plac foarte mult acum camere care sunt de diferite culori.Superb,superb.S-o stapaniti sanatosi si sa ne chemi la un gratar s-o inauguram scot limba rad rad rad rad .
Pun si eu opoza ca poate va e dor de fata mea si Ali te rog s-o pui si la colaf.Pup.
[img]http://quick.holdthatpic.com/images/298457.jpg [/img]
Revin sarut sarut sarut [/b]

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: