· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de vara 2008 (8)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de vara 2008 (8)     
bucatzica

27.09.2008 3:00     citat 

----------
lily_ana2008 a scris:
Nasa a spus ca ea imbraca copilul de acasa cu hainele ei
----------

asa stiam si eu...ca nasa ii cumpara hainutele si o imbraca de acasa in ele....noi facem botezul pe 11 octombrie zambet

sus

Denunta
oana-oana

Copii
Nicholas Gabriel - Piticul de gradina
13 ani, 10 luni

27.09.2008 10:15     citat 

fetelor noi ieri am avut botezul si a fost asa: moasa a imbracat copiloul cu hainute de la ea si la dus la biserica unde la predat nasei,dupa slujba nasa la imbracat cu hainutele ei(lumanarea cumparata de nasi) si apoi mi la adus mie cand mi la dat a zis mi-ai dat un pagan iti dau un crestin de 3 ori si eu am zis sarut mana,apoi dupa petrecere am venit acasa si la pus pe pragul dormitorului si a trecut de 3 ori peste el si a zis:cand se va deochea calcaiul meu atunci sa se deoache si acest copil.nu l-am pupat deloc sa nu ii luam miru,pana azi cand i-am pus in apa flori,orez ,ceara,sare piper, mir,bani,aur,argintorez,grau,miere. nasa la imbaiat la imbracat cu hainute de la ea nasu a aprins lumanarea si a tinuto pana am terminat si apoi a stinso de tocul usii.apoi eu am spalat nasa pe mani cu un sapun si prosop nou pe care ileam dat ei.si am luat si un cadou nasilor si apoi am pus masa pt nasi

va pun o poza cu piticul dar avea ochii rosii:
Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/

si o poza cu mine si rochita mea scot limba

sus

Denunta
sailor_moon

Copii
Christinica-Prajiturica: 13 ani, 10 luni
Catalina-Bubulina: 9 ani, 7 luni

27.09.2008 10:29     citat 

Oana, sa-ti traiasca puiutul crestin! Se vede ca te-ai distrat de minune!

Bucatzica, fetita mea mananca cel mai bine in patutul ei, iar noaptea nici nu o mai iau in brate, mananca pana adoarme. In loc de raga, face multe partzuri, in schimb. Poate asta o salveaza de colici. Urmareste sa vezi daca nu are dureri de burtica .
Mary, stiam ca ai botezul in aceeasi zi cu noi. Sa speram ca vom avea vreme buna!
Nu stiu ce obiceiuri ma asteapta de la nasii fetitei - nu sunt cei care ne-au cununat . Recunosc ca sunt curioasa si ca nu-mi place sa fiu prinsa nepregatita. Cred ca cel mai bune ar fi sa o intreb. E tanara si cred ca nu o va deranja.
In privinta darului nasilor, ei au spus ca nu vor nimic, mai ales ca ei s-au oferit sa boteze copilul cand aveam 2 luni de sarcina. Le-am cumparat azi ceva simbolic, recunosc, inspirandu-ma din sugestiile Cristei: le-am luat o icoana din argint sau, ma rog, suflata cu argint. E draguta.
Inca nu stiu cum sa ma imbrac.

sus

Denunta
oana-oana

Copii
Nicholas Gabriel - Piticul de gradina
13 ani, 10 luni

27.09.2008 10:35     citat 

noi am luat o placa de intins parul si un filtru de cafea nasului pt ca bea 4 cani de cafea pe zi scot limba

sus

Denunta
sailor_moon

Copii

27.09.2008 10:45     citat 

Fetelor, cu ce fel de baterii functioneaza leganutul de la Primii pasi? Am cumparat si noi unul azi, dar nu are baterii si nici nu scrie in instructiuni de care ne trebuie. Va rog mult, AJUTOOOOR! plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
sailor_moon

Copii

27.09.2008 10:48     citat 

Si noi ne-am inspirat din faptul ca nasul are inclinatii religioase: tine toate posturile-alimentar, sexual, nu bea, nu fumeaza; ii place sa fie nas; viziteaza manastiri si merge la slujbe; unul dintre finii pe care i-a cununat a absolvit Teologia...

sus

Denunta
ksde2000

Copii
Ema Nicoleta-minunea mica: 13 ani, 10 luni
Ana Lorena-bebelina: 9 ani, 11 luni

28.09.2008 8:18     citat 

baterii din alea tubulare mari........2 din cate imi amintesc........vezi ca mecannismul de deschidere a capacului de la baterii e tare ciudat iti teebuie o moneda de 10 bani
fetelor...cica n e indicat sa-i bati pe spate........daca au de scos aerul il scot singuri chestia cu batutul pe spate e din popor...asta am aflat tot de la pediatrul verisoarei mele din grecia si am verificat pe ema care ragaie foarte bine daca doar o ridic putin........asta cand are de ragait......pupici....
oana felicitari pt crestin sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
sailor_moon

Copii

28.09.2008 9:49     citat 

Multumesc mult! Raman datoare, Ksde!

sus

Denunta
ksde2000

Copii
Ema Nicoleta-minunea mica: 13 ani, 10 luni
Ana Lorena-bebelina: 9 ani, 11 luni

28.09.2008 10:10     citat 

4 baterii...salor moon...am intrebat sotul ca el le-a pus...buna investitie piticei mele ii place la nebunie

sus

Denunta
lily_ana2008

Copii
Robert Stefan: 13 ani, 10 luni
am nascut deja!

28.09.2008 12:28     citat 

Invitatia noastra la botez.........

Diriginta,intrebai cum se pun pozele pe forum:dai copy la codul bb care apare sub poza postata pe hold (spuneai ca pana aici ai reusit) si paste pe forum.......

sus

Denunta
diriginta

Copii
VLAD ANDREI: 13 ani, 11 luni

28.09.2008 2:07     citat 

http://www.holdthatpic.com/albums/dirig...ad/cu-mami

sus

Denunta
diriginta

Copii

28.09.2008 2:08     citat 

http://www.holdthatpic.com/photos/4277/49276_thumb.jpg

sus

Denunta
diriginta

Copii

28.09.2008 2:08     citat 

http://www.holdthatpic.com/albums/dirig...ad/cu-mami

sus

Denunta
diriginta

Copii

28.09.2008 2:10     citat 

scuze fetele, incerc!

sus

Denunta
lily_ana2008

Copii
Robert Stefan: 13 ani, 10 luni
am nascut deja!

28.09.2008 2:19     citat 

Am vazut pozica ..........dar sa apara direct dai BROWSE,alegi poza,upload apoi copiezi ce scrie acolo la cod BB si peste pe forum..........sper ca am explicat bine trag cu ochiul ......vladut este un scump sarut sarut sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: