· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de vara 2008 (8)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de vara 2008 (8)     
marle

Copii
printisorul nostru: 14 ani, 6 luni
print 2: 8 ani, 6 luni
am nascut deja!

29.09.2008 9:30     citat 

cam greu ceea ce iti propui!!!!!!!! sper sa reusesti...eu una nu am putut sa-l ignor...ca si noi de cand ne-am nascut ne trezim de 2-3 ori pe noapte!!!!!!!! creste el....si poate va fi mai bine!!!!!!!!! sarut sarut sarut

sus

Denunta
bucatzica

29.09.2008 9:36     citat 

prostit neata fetele! se pare ca nu sunt singura zombie in dimineata asta...ma chinui de la 5 dimineata sa o adorm pe fata si am reusit abia acum 1 ora.... plang sau sunt foarte trist ce bine arata cafeluta lu akella scot limba

sus

Denunta
bucatzica

29.09.2008 9:41     citat 

akella...dar nu folosesti nici o metoda contraceptiva??? si eu am cezariana si tot de lucrul asta imi este frica...deocamndata nu simt ca as fi calcat pe bec....dar...nu se stie niciodata zambet ...sper sa nu ma aflu in situatia asta

sus

Denunta
akella

Copii
Daria: 20 ani, 3 luni
Teodora: 14 ani

29.09.2008 10:24     citat 

Bucatzico, normal si de bun simt asa ar fi - sa folosesc ceva contraceptiv - dar lenea e cucoana mare... am uitat sa cumpar prezervative si... capul face, capul trage... sper sa nu fie dracul chiar asa de negru... adica, m-am chinuit atatia ani s-o fac pe Teo, si acum sa raman asa rapid... offf... ma duc la farmacie sa-mi cumpar un test, macar sa-mi iau de-o grija, sa stiu de ce-mi intarzie... ca alte simptome n-am...

sus

Denunta
akella

Copii
Daria: 20 ani, 3 luni
Teodora: 14 ani

29.09.2008 10:25     citat 

Naisha, cum mai stati cu diversificatul? Ce mai mancati zilele astea?

sus

Denunta
Mary_love

Copii
Alexandru Gabriel - D-l Goe
13 ani, 11 luni

29.09.2008 10:27     citat 

Neatza!
Sailor , noi am facut botezul pe 30 august zambet .Bebe meu a eu tot zombie sunt...ema are nasucul tae infundat si s-a se tot ineca plang sau sunt foarte trist. Nimic nu da roade...nu pot sa i-l desfund cu nimic plang sau sunt foarte trist
pe la pranz o scot afara poate-i face bine aerul curat si sa-mi revin si eu sarut
pup lui bebe vladut si lui mami........
super incitatia christinicai

sus

Denunta
bucatzica

29.09.2008 10:30     citat 

ksde2000 incearca cu Sterimar....eu d`ala folosesc si este foarte bun zambet

sus

Denunta
bucatzica

29.09.2008 10:31     citat 

akella....bafta....sper sa nu fie cu "ochi" rad

sus

Denunta
ksde2000

Copii
Ema Nicoleta-minunea mica: 13 ani, 11 luni
Ana Lorena-bebelina: 10 ani

29.09.2008 10:32     citat 

ala trebuie sa i-l pulberizez in nasuc?
eu i-am pus rinofug parca se cheama...

sus

Denunta
bucatzica

29.09.2008 10:35     citat 

da....il pulverizezi in nasuc....cate un jet in fiecare nara...e cu apa de mare si chiar daca ii dai in ochi cand pulverizezi nu are nimic....se mai intampla....eu asa patesc cu fata....ptr ca nu sta...si cand apas sa`i dau un jet in nasuc ea misca capul si ii mai scap si pe fata foarte fericit

Ultima modificare efectuata de catre bucatzica la 29.09.2008 10:36, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
ksde2000

Copii

29.09.2008 10:35     citat 

akela.....bafta....si sa fie cum vrei tu........cred ca asta e problema tuturor acum......eu alaptez deci anticonceptionale nici nu se pune problema.......iar prezervativul........dupa epizotomie ma cam deranjeaza...asa ca................

sus

Denunta
popica

Copii
Sara Izabela: 13 ani, 11 luni
Carla Anisia: 11 ani, 11 luni

29.09.2008 10:36     citat 

Sailor, nu i-am dat cu nimic, dar au trecut. Am mai stat vreo 2 zile si mi se parea ca se simt mai putin, si chiar aseara am observat ca acum are obrajorii fini!

Foarte frumoase invitatii de botez ati avut! si de bebei, ce sa mai zic! Ii pup pe toti pe obrajori sarut

Cu imbracatul in hainele nashei de acasa sau de la biserica, eu am facut asa: cand stiam ca nu scufunda copilul in apa, la primul fin - Vlad Andrei, l-am imbracat de acasa in hainutele de la mine, ca la biserica nu ar fi dezbracat.
Cand stiam ca va fi scufundat, deci dezbracat - pe finutza Carina, atunci am pastrat hainele pentru biserica. In plus atunci a moasa, si a acasa in hainutele de la moasa. Asa a la Sara.

Ksde, si eu am observat chestia cu batutul pe spate la ragait. Cand are aer, o face fara nimic, si cand nu are pot sa o bat, sa o mangai si sa stau jumate de ora ca nu iasa nimic. Dar cand nu ragaie nu mi se pare ca ar avea probleme cu burtica, asa ca o las in pace. Seara adoarme de obicei la san, asa ca nu mai apuca sa ragaie, si nici nu o trezesc. Noaptea la fel.
Dar am o fata in parc la care daca nu-i ragaie baietelul dupa aceea vomita. Asa ca io zic sa va luati dupa bebe si cum reactioneaza el/ea la neragait.

Crista

sus

Denunta
ksde2000

Copii

29.09.2008 10:39     citat 

s-a eu n-am terminat de mancat plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist de-acu data viitoare trag cu ochiul

sus

Denunta
bucatzica

29.09.2008 10:49     citat 

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: