· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de vara 2008 (8)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de vara 2008 (8)     
lily_ana2008

Copii
Robert Stefan: 13 ani, 10 luni
am nascut deja!

30.09.2008 2:45     citat 

Pozica noua pentru colaj foarte fericit foarte fericit foarte fericit

Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/

sus

Denunta
oana-oana

Copii
Nicholas Gabriel - Piticul de gradina
13 ani, 10 luni

30.09.2008 5:50     citat 

la multe lunite pui de Naisha si Gonzonica sarut sa cresteeti mari si frumosi

fetelor nu stiu ce sa mai fac cu piticu de gradina,toata ziua atipat si s-a agitat.........nu ii pot intra in voie deloc si sigur nu il doare burtica noi nu am avut probleme de genu colici. chiar nu stiu ca din ziua botezului nu ma mai inteleg cu el............dar astazi ma dat peste cap,ati patit asa?

sus

Denunta
oana-oana

Copii
Nicholas Gabriel - Piticul de gradina
13 ani, 10 luni

30.09.2008 5:51     citat 

Lily ce grasunel frumos ai tu acolo sarut

sus

Denunta
diriginta

Copii
VLAD ANDREI: 13 ani, 11 luni

30.09.2008 6:18     citat 

Lily sa-ti traiasca piticul, ca frumos mai e!

Oana,mi-ai luat-o inainte; si eu vroiam sa va spun ca de trei zile incoace suntem tare maraiti. Cand il pun in carucior ca sa mergem la plimbare incepe sa urle de nu mai stim ce sa ii facem;cum il luam in brate tace.(fitze cred). Asa ceva nu s-a mai intamplat pana acum, de fiecare data adormea in carucior la plimbare, dar acum parca il pun pe foc. Si eu maine incep serviciul! Imi vine sa innebunesc!

sus

Denunta
ksde2000

Copii
Ema Nicoleta-minunea mica: 13 ani, 10 luni
Ana Lorena-bebelina: 9 ani, 11 luni

30.09.2008 6:58     citat 

in primul rand La multi ani pui de naisha si gonzonica...sa cresteti mari si frumoase si sanatoase
lili ai un grasun tare scump
oana nu stiu ce are piticul tau...si a mea a fost putin maraita c-o deranja nasucul infundat...pana la urma mi-am facut curaj si am folosit pmpit ca altceva n-a functionat si acum e mai bine
noi la plimbare daca s-ar putea sa stam toata iua........o pn in carut si merg cu ea cate vreo 2 ore.....daca ni se face foame gasim unde sa ne oprim sa papam..ori la tati la serv ori la mami la birou......azi am plecat de acasa pe la 2.30 si am ajuns inapoi la 7 si de atunci doarme neintoarsa......probabil se va trezi pe la 8 cand i se face foame......sper sa mai doarma si la oapte..noroc ca seaade baita si o mai inmoaie baia plus ca e si meciul care tine pana pe la 11 asa ca are timp sa i se faca somnic din nou...intre timp ne mai jucam...
azi ne jucam si a ras in hohote...ca un magarus rad

sus

Denunta
Naisha

Copii
bubu frumos, Bianca Maria: 13 ani, 10 luni

30.09.2008 6:59     citat 

multumim fetele zambet
am crescut mari de acum !

sus

Denunta
sailor_moon

Copii
Christinica-Prajiturica: 13 ani, 10 luni
Catalina-Bubulina: 9 ani, 7 luni

30.09.2008 10:47     citat 

Naisha, Gonzonica, sa va traiasca puiutii!!!
Lily_ana, ai o minune de bebe!
Oana, n-ai scris tu ca l-ai mutat singur in camera? Ai intervenit in programul lui obisnuit si l-ai deranjat. Probabil asa isi exprima el revolta. Iar daca l-ai mai lasat si sa planga in singuratate... cred ca e debusolat si se intreaba daca il mai iubeste cineva. Parerea mea!

sus

Denunta
sailor_moon

Copii

30.09.2008 10:57     citat 

Azi ma declar mama denaturata! plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist
Nu e o gluma, asta simt si nu e depresie postnatala.
Am vrut sa ii tai unghiutele lui Chris, am reusit la o manuta - nu sta linistita - iar, cand sa ma ocup de a doua, am ciupit-o cu unghiera. I-am prins o bucatica destul de mare de piele si cred ca si un pic de carnita pentru ca a sangerat o vesnicie pana s-a oprit . Si biata de ea plangea rau de tot de durere. Mi se rupea sufletul si inca mi se mai rupe. De sentimentul de vinovatie, nu mai zic. Toata ziua am stat numai cu ochii pe ea sa nu planga, sa nu se loveasca la bubita, sa vad daca mai sangereaza prin plasture, sa vad daca ma uraste sau ma respinge...
Slava Domnului ca totul a fost ok in final si ca nu m-a respins bebe sau ca nu incepea sa planga daca ma vedea. Multumesc lui Dumnezeu ca nu a fost mai rau si ca s-a oprit sangerarea.
Nu credeam ca poate sa ma doara asa de tare sa o vad suferind, mai ales ca eu o facusem sa sufere.ORIBIL!
Repet: sunt o mama denaturata, cel putin azi cu siguranta! trist plang sau sunt foarte trist trist

sus

Denunta
bucatzica

30.09.2008 11:49     citat 

sailor_moon de ce nu incerci sa`i tai unghiiutele in timp ce doarme?eu atunci i le tai la fata ptr ca daca e treaza sigur nu sta si imi e frica sa nu o ciupesc....asa...astept sa adoarma si cand vad ca doarme mai profund...pac cu forfecuta foarte fericit

sus

Denunta
bucatzica

01.10.2008 12:02     citat 

offf...tortul ptr botez socat ....cum sa fie?cu animatii,cu poza fetei,cu decoratiuni specifice evenimentului???vreau o idee....eu cel putin vreau sa optez ptr tort cu poza ei pe el...dar....nu stiu daca o sa`i nimeresc vreo poza calumea....am poze cu ea numai cand doarme...ptr ca daca e treaza...ori mananca,ori plange si nu`i pot face poza....daca nu mananca sau plange....e in brate la mine....oricum as da`o tot n`o nimeresc....offf prostit

aici in loc de acea sirena sa punem un bebe intr`un patut

ce parere aveti de astea???iar ala cu poza care vreau eu sa`l fac arata asa,fara popa rad .... zambet bineinteles ca pe fond roz va fi tortul....eu am gasit poze numai pe bleu

sus

Denunta
mamistef

Copii
Tudor: 17 ani
Maria: 13 ani, 7 luni

01.10.2008 7:26     citat 

sailor...scuze ca ma bag,insa deh...am avut un bebe mic,o sa mai am unul... jenat
sunt la farmacii forfecute speciale pt taiat unghiile bebelusilor,costa pina in 20 ron,au virfurile ingrosate si rotunjite...de 3 ani si 5 luni aproape ii tai unghiile lui Tudor cu forfecuta aceea,nu s-a tocit,si nici nu l-am ciupit niciodata....cumpara-ti si tu una din aceea si o sa vezi ce bine va fi...nu iti mai fa reprosuri,se intimpla tuturor!!!

sus

Denunta
lily_ana2008

Copii
Robert Stefan: 13 ani, 10 luni
am nascut deja!

01.10.2008 10:04     citat 

Multumim de aprecieri! foarte fericit foarte fericit foarte fericit
Roby vrea numai in brate plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist mi-a rupt mainile trist trist trist trist
Sailor.....incearca sa tai unghiutele cand doarme......eu asa fac........cu o forfecuta(eu nu am speciala)....
Nu ma lasa sa mai sctiu trist trist trist nervos

sus

Denunta
sailor_moon

Copii

01.10.2008 10:28     citat 

Am forfecuta si unghiera de bebe de la Primii Pasi. Cu forfecuta am incercat in primele saptamani si nu puteam sa le tai pt. ca avea unghiutele prea moi. Si asa am pus mana pe unghiera si ma obisnuisem cu ea. Mi-e teama sa i le tai cand doarme pentru ca daca sta cu fata in sus da din maini si din picioare ca un gandac rasturnat, iar cand sta pe burtica... nu stiu ce sa zic.
Oricum mi-e teama sa i le mai tai. Va trebui sa-mi fac curaj, dar...
Vestea buna e ca nu o doare si chiar prinde cu degetelul biberonul si nu scanceste. E un copil bun. Sa speram ca ii trece repede.
Bucatzica, mie imi place tortul cu etaj si cu bebe sub paturica! trag cu ochiul
Multumesc pentru sfaturi, mamici de bebei scumpici!

sus

Denunta
Mary_love

Copii
Alexandru Gabriel - D-l Goe
13 ani, 10 luni

01.10.2008 11:24     citat 

Lily ce baiat mare s-a facut grasunelul tau !! sarut
Eu ii tai unghiile lui Briosel cu foarfecuta speciala pt bebei si sunt f multumita , nu l-am ciupit niciodata.Sailor stai linistita ca se mai intampla, am mai auzit si alte mamici care i-au ciupit putin pielea cu unghera.
Bucatzica , mie imi place tortul cu sirena zambet.
Fetelor si bebe meu plange cand in pun in carucior la plimbare...tre' sa il tin numai in brate , si cum e f greu ma ia cate o durere deoperatie de nu mai stiu de mine trist . La plimbare trebuie sa il scot , nu am ce face , asa ca indur decat sa planga printisorul... sarut

sus

Denunta
popica

Copii
Sara Izabela: 13 ani, 10 luni
Carla Anisia: 11 ani, 10 luni

01.10.2008 11:42     citat 

Offf Sailor, cred ca pana resc copii nostri mari o sa mai avem momente din astea denaturate! Ce sa facem, mai sunt si momente din astea.
Sotului meu i s-a intamplat la baita (numai el ii face baie Sarei) mai la inceput cand incerca sa o tina si cu fata in jos sa o spele pe spate. Eu eram langa ei si numai ce am vazut ca fata se zbatea: era cu fata in apa si noi nu am vazut niciunul! Off cate griji ne-am facut, am urmarit-o vreo 2 zile si 2 nopti sa vedem daca respira cu bulbuci. Acum ma amuza intamplarea, dar atunci....

Naisha, de la ce a fost asa o tuse? A fost racita cumva?

Sara mai are zile in care stranua si in care ii curg mucisorii dar vad ca inca nu evolueaza. Doctorita a tot zis ca nu are nimic (s-a uitat in gatul ei si a ascultat-o) si zicea ca micul horcait e din gat ca nu-i scoatem bine mucii! Mai mergem si azi - pentru controlul de 3 luni - dar sper sa o mai si vada! Sper sa nu ajung cicalitoare si in extrema in care orice ma sperie, dar nici nu vreau sa o tin netratata daca e cazul.

In schimb m-am racit eu cobza. Si totusi ies afara ca nu vreau sa o tin pe Sara in casa zilele astea in care mai este un pic de soare!

La multe lunite bebeilor nostri!

Crista

Crista

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: