· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de primavara 2008 (15)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de primavara 2008 (15)     
relly

Copii
Eric Alexandru: 12 ani, 9 luni

26.09.2008 4:05   Bebelusi de primavara 2008 (15)  citat 

the_pretty_nurse.......................BeBe Iulia Alexandra..........3.03.2008
Emilia2006................................BeBe Vlad.............................10.03.2008
Mxshk..........................................BeBe Vladone......................14.03.2008
Iliutza...........................................BeBe Marie Elizabeth..........15.03.2008
Leelloo.......................................BeBe Matei Cristian............16.03.2008
IrinicaR…...................................BeBe Paul Razvan..............17.03.2008
fanuca.......................................BeBe Radu............19.03.2008
Biencutza...................................BeBe Ingrid Anna.................20.03.2008
Cobrata......................................BeBe Francesca Ana..........31.03.2008

Connie_drg..............................BeBe Bianca Antonia...............03.04.2008
Ilicutz..........................................BeBe Alexandre Tiberiu...........08.04.2008
Rorabebeloi.............................BeBe Sara Sofia........................09.04.2008
Galactic.....................................BeBe Akos..................................12.04.2008
Relly..........................................BeBe Eric Alexandru.................13.04.2008
Bebe_lusi................................BeBe Sarah Angelina...............14.04.2008
Camilili.....................................BeBe Cezar Andrei....................14.04.2008
Manam.....................................BeBe Marius...............................14.04.2008
Cotuca......................................BeBe Cristian.............................23.04.2008

dflavia.......................................BeBe Stefania..............................11.05.2008
ioanab81.................................BeBe Maia Alessia......................12.05.2008
Alinagr31.................................BeBe Razvan Mihai Catalin ......15.05.2008
Sorinadaniela........................BeBe Giulia Anna........................19.05.2008
Petit_coeur.............................BeBe Patrick Alexandru .............19.05.2008
untaticfericit............................BeBe Eric Andrei...........................20.05.2008
Tania3.....................................BeBe Claudia-Teodora...............28.05.2008

Avem 25 de bebelusi, 14 baietei si 11 fetite!! Sa ne traiasca!!!!!

Capitolul 14

sus

Denunta
manam

Copii
Marius: 12 ani, 9 luni

26.09.2008 9:54     citat 

Multumim de listuta Relly!!!
Deci ai ajutoare, super foarte fericit
Tania, cum mai stati cu raceala? V-ati revenit??
Ce faceti fetelor, cu ce va mai laudati???

sus

Denunta
Connie_drg

Copii
Bianca Antonia: 12 ani, 9 luni
am nascut deja!

26.09.2008 10:23     citat 

manam se pare ca fetele s-au dus la culcare, numai noi am ramas pe metereze scot limba

sus

Denunta
cobrata

Copii
Francesca Ana - DULCINEEEEA noastra!
12 ani, 9 luni

26.09.2008 10:40     citat 

asa crezi, connie?
eu mai mult noaptea "bantui" pe net, nu de alta, dar culmea prostit am insomnii plang sau sunt foarte trist
cred ca si statul la calculator noaptea are o parte din vina...sper sa imi revin

sus

Denunta
cobrata

Copii
12 ani, 9 luni

26.09.2008 10:42     citat 

leello - tare simpatic Matei, dar mai departe ce-a facut?
a mai adormit sau avea chef de joaca?zambet sarut

sus

Denunta
fanuca

Copii
vlad: 18 ani, 7 luni
radu: 12 ani, 10 luni

26.09.2008 10:42     citat 

va salut fetelor, abia acum am intrat si eu pe net.
Radu doarme dar nu stiu pana cand.... se trezeste tot mai des. dintisorii au iesit doi de o luna, acum nu se vede sa iasa altul. dar nu stiu ce are. azi l-am lasat 10 minute si a plans fara motiv in patut. ii era atat de somn dar nu mai adoarme decat in brate trist trist si vreau sa il fac sa doarma iar singur in patutul lui. dar cat il las atat plange de mi se rupe inima .
voi cum faceti cu bebeii?

sus

Denunta
cobrata

Copii
12 ani, 9 luni

26.09.2008 10:59     citat 

ati adormit?zambet noapte buna!
..eu studiez retete pt bebe si nu numai..de ex ati mancat vreo data "taci si inghite"? rad chiar exista, am reteta si o sa prepar zilele astea...cand oi avea chef ...dar mai ales timp scot limba

sus

Denunta
cobrata

Copii
12 ani, 9 luni

26.09.2008 11:08     citat 

fanuca- dupa cum ai observat e o problema generala la bebei faza cu dormitu' care mai de care, cu diverse, dinti, vreme, etc
Francesca - are deja 2 saptamani de cand se trezeste mai des noapte si chiar plange, dar cum nu avem dintisori, ne-am gandit ca ei sunt cauza, sperrrrr....poate lui Raducu ii mai ies alti dinti:)
...si ziua e la fel de plangacioasa (tot de 2 saptam) daca o plimb mai mult pe afara isi mai revine dar atfel, uneori, nici in brate nu are stare.....cand nu am incotro si trebuie sa fac treburi, o pun in marsupiu si asa fac, cum spuneai si tu, ma doare sufletu sa o aud cum plange scumpica, si nu e vina ei........si apai in definitiv si la urma urmei pt ea "stau" acasa, asa ca o sa o duc in brate cat va fi nevoie si nu numai scot limba zambet

sus

Denunta
fanuca

Copii

26.09.2008 11:21     citat 

ai dreptate cobrata pentru ei stam acasa dar nu as vrea sa il obisnuiesc asa, imi va fi tot mai greu apoi cu el. inca e mic si il poti duce in marsupiu dar cand va avea peste 10 kg??? Radu are deja 8,800 si e greu.
am citit si ce ati scris ieri si am vazut ca e o problema generala cu somnul. poate e varsta , poate isi schimba programul de veghe - somn la varsta asta si dureaza putin. odata cu ei ne schimbam si noi programul.
nu vroiam sa ma plang, vroiam sa intreb despre asta in speranta ca mai aud pe la voi cum faceti cu ei. si eu folosesc tarcul , apoi scaunelul, apoi patutul si uneori premergatorul, prin rotatie, cand se plictiseste de unul mergem la celalalt. scot limba scot limba surprins

sus

Denunta
cobrata

Copii
12 ani, 9 luni

26.09.2008 11:51     citat 

ohooo da esti dotata rau fanuca - noi nu avem inca atatea variante rad

oricum e bine cum procedezi, parerea mea..
ai dreptate si cu greutatea, Francesca e mai micuta 6800, dar tot imi rupe spatele, ca nici eu nu-s o "ridicatoare de haltere" rad dar e o solutie de moment...
in plus chestia cu invatatu in brate, depinde, daca ai un copil vioi si activ, va vrea mai mult sa experimenteze chestii noi pt el si nu va fi asa dornic de brate, cel putin Francesca asa e ....
nici eu nu ma plang, rezist, dar tu esti la al 2 lea si probabil e putin diferit?!

sa fim santosi si ei la fel ca ne-om descurca, le-om deslusi "misterul" acestor zile rad

eu am "bagat" la cap ce mi-au spus alte mamici:
sa ma bucur la maxim de aceasta perioada, ca trece foarte repede si ca imi va fi dooooorrrrrrr sa mai fie mica sa o tin la piept sarut
si cam asa e...

sus

Denunta
fanuca

Copii

26.09.2008 11:58     citat 

asa e, sa fie sanatosi.
al meu cand imi zambeste imi trec toate durerile si mai tot timpul e cu gura pana la urechi. rad rad sarut
hai ca e tarziu, eu ma retrag. noapte buna tuturor sarut

sus

Denunta
cobrata

Copii
12 ani, 9 luni

27.09.2008 12:08     citat 

sus

Denunta
manam

Copii

27.09.2008 9:05     citat 

ce-ati mai vorbit aseara!!!
eu v-am dat startul si apoi m-am dus la culcare rad

sus

Denunta
leelloo

Copii
Matei Cristian: 12 ani, 10 luni

27.09.2008 11:24     citat 

salut!
Mufa se ridica in picioare, frate!! i-am lasat salteaua de la pat jos, ca sare din pat! surprins

sus

Denunta
manam

Copii

27.09.2008 11:31     citat 

----------
leelloo a scris:
salut!
Mufa se ridica in picioare, frate!! i-am lasat salteaua de la pat jos, ca sare din pat! surprins
----------

rad rad
no acum nu-l mai poti scapa din ochi leelloo!!
eu nici nu vreau sa ma gandesc cum va fi cand va merge Marius in 4 labe sau in picioare surprins ptr ca avem scara interioara si nu are balustrada si nici nu cred ca va avea in urmatorul an trist va fi chinul lumii

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: