· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2004 > Clubul copiilor nascuti in 2004 (10)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  »
subiect nou  raspunde
autor Clubul copiilor nascuti in 2004 (10)     
Onush

01.10.2008 7:34   Clubul copiilor nascuti in 2004 (10)  citat 

13.03 - Victor Stefan (Adina1967)

03.04 - David Bogdan (Minteuan)
23.04 - George-Matei (somnorici)
28.04. - Bogdan - (madalinacret)

05.05 - Yvonne (Inuca0212)
11.05 - Marcus Adrian (alimary)

13.06 - Electra (alessia_de)
17.06 - Timeea (ramonikade)
19.06 -Julia (MariaMona)

26.06 - Eliana-Stefania (elly_mami_asistenta)

28.07 - Lara Maria (ZCLR)

21.08 - Diana (adelia)

01.09 - Rares (dina_dorina)
10.10 - Laurentiu (dabelea)
15.10 - Luca ( Laurabalaura)
16.10 - Teodor (Gliss)
25.10 - Tudor (Onush)
29.10 - Sasha Theodor (dodosasha)

05.11 - Maria Damiana (miria_cristina)
05.11 - Carla Maria (Loreena)
07.11 - Briana & Delia (Seb)
18.11 - Daria (IoanaP)

23.11 - Felix ( gazzella)

18.12 - Alexandra (ClaudiaS)

Bun venit : dabelea si dina_dorina

Asteptam cu drag pe toti cei doresc sa se alature sau sa se realature listutei. sarut sarut sarut

Daca am uitat sau sarit pe cineva din greseala imi cer scuze orice greseala e corectabila sarut sarut trag cu ochiul

Prima lista de bebelusi de primavara 2004
BB de martie - aprilie 2004: 1 si 2

BB-lusi de Mai - Iunie 2004: 1 , 2 si 3,
Clubul copiilor de mai - iunie

Bebelusii iulie- august 2004: 1 si 2

Bebelusii de septembrie - octombrie 2004: 1 si 2

Bebelusi de noiembrie - decembrie 2004: 1, 2 si 3

Bebelusi de iarna 2004-2005: 1, 2 si 3

Bebelusi de primavara - vara
Bebelusi de toamna 2004

Clubul copiilor de 2004: 1, 2, 3, 4, 5 , 6, 7,8, 9

sus

Denunta
somnorici

Copii
maimutza bengaleza
bolfosica

01.10.2008 8:00     citat 

Multumim, Oana, pentru listuta.
Ioana, si la Matei la camin au fost evaluati anul trecut, posibil si anul asta, dar n-am intrebat. Vad ca deja au inceput saptamanile tematice. Saptamana trecuta au avut cunoasterea mediului, saptamana asta familia.

sus

Denunta
Onush

01.10.2008 8:45     citat 

De cand nu am mai postat in lista s-au intamplat muulte. jenat

In noiembrie se implineste un an de cand ne-am mutat de la Bucuresti la Piatra Neamt unde cu banii luati de pe apartamenul din Bucuresti ne-am construit o casa intr-un sat la 5km de Piatra Neamt in care locuim de aproape 2 luni.

Copiii au fost motivul principal pentru aceasta schimbare si parte activa in tot ceea ce s-a intamplat in vara asta.

Tot in noiembrie se implineste anul de cand Tudor poarta ochelari. La inceput mai cu car mai cu mar, acum ii poarta binisor... mai uita uneori sa si-i puna la ochi cand iese in curte dar o sa se obisnuiasca si el.

Incepand din toamna asta merge si el la gradinita la grupa mica.

Nu scrie si nu citeste scot limba dar e sanatos, plin de "initiative" si s-a adaptat foarte bine la gradinita ceea ce pe mine ma bucura enorm. jenat sarut

sus

Denunta
dabelea

02.10.2008 9:55     citat 

Onush, multumim pentru listuta! sarut Ai un baietel scump si frumos! Sa-ti traiasca ! Iti stiu si casa zambet . Sa o stapaniti in fericire si armonie!

IoanaP, am crezut ca aceste evaluari sunt pe baza unor intrebari, de fapt asa am inteles de la tine jenat .

sus

Denunta
Minteuan

Copii
David: 16 ani, 8 luni
Horea: 14 ani, 10 luni

02.10.2008 10:01     citat 

Cum zicea si Oana, nu am dat de mult pe aici si imi cer iertare trist dar de cind am inceput serviciul timpul meu petrecut acasa la calculator e aproape inexistent.
David e la fel cum il stiti, cu mincarea ma termina, are zile in care nu maninca nimic! Educatoarele la gradi se pling ca de cele mai multe ori refuza mincarea sau maninca doar piine.
In rest avem destul de desfitze de domnisoara, bluza nu se asorteaza cu pantalonul si nici cu ciorapii, mai nou refuza sa plece neparfumat surprins , asta chiar nu stiu de unde i se trage.
Evident ca dupa 1 luna de bunici vine cu replici: "da, bunica ma lasa sa maninc ciocolata seara, bunica imi cumpara mai mult de 1 produs (cit e intelegerea noastra), bunicul ma ducea la topogane mai mult de 2 ore..."
Cu gradinita se impaca tare bine, desi educatoarea preferata a plecat trist, insa se pare ca si noua educatoare le place si atunci pierderea suferita a fost trecuta destul de usor.
E cuminte in general, e chiar usor prea matur pentru virsta lui, e in continuare excesiv de mamos, incearca sa fie ba protector ba sef cu fratiorul mai mic. Dar in general se impaca foarte bine!
Va imbratisam cu drag! sarut

sus

Denunta
IoanaP

Copii
Daria
Tatiana

02.10.2008 11:19     citat 

----------
dabelea a scris:
Onush, multumim pentru listuta! sarut Ai un baietel scump si frumos! Sa-ti traiasca ! Iti stiu si casa zambet . Sa o stapaniti in fericire si armonie!

IoanaP, am crezut ca aceste evaluari sunt pe baza unor intrebari, de fapt asa am inteles de la tine jenat .
----------

da, poate am fost obosita si m-am exprimat gresit trist trist trist de fapt, acele intrebari erau fraze afirmative la care se bifa un punctaj in fct de ce a facut copilu foarte fericit foarte fericit foarte fericit

sus

Denunta
IoanaP

Copii
Daria
Tatiana

02.10.2008 11:37     citat 

onush,

felicitari pentru miscarea facuta. este cel mai bun lucru care puteati sa il faceti ptr copii vostri. zambet zambet zambet

ce are Tudor la ochisori?

sus

Denunta
Onush

02.10.2008 7:01     citat 

Ca si Ruxandra, ca si mine, ca si bunica mea Tudor are astigmatism.

Norocul lui ( pe care nu l-a avut Ruxandra) si al meu jenat este ca are doar astigmatism hipermetropic iar intre cei doi ochi nu exista diferente de dioptrie, in felul asta nu va trebui sa poarte ocluzie si cu putin noroc pana la 16 ani va scapa de ochelari.

sus

Denunta
IoanaP

Copii
Daria
Tatiana

03.10.2008 8:05     citat 

am inteles. deci este genetic.

sanatate multa!

sus

Denunta
IoanaP

Copii
Daria
Tatiana

03.10.2008 11:11     citat 

am promis ceva poze. si ma tin de cuvant.

avem doua picturi noi, de saptamana aceasta si cateva poze din prima zi de gradi trag cu ochiul trag cu ochiul trag cu ochiul plus o poza cu bebe mic care care nu isi ia okii de la surioara ei cea mare scot limba scot limba scot limba

Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/

va pupam sarut

sus

Denunta
dabelea

03.10.2008 11:42     citat 

Vai Ioana, ce frumoase sunteti!
Daria e o scumpa si este tare mandra de ghiozdanelul ei. Si ce desene face! Mama, mama!
Felicitari!

Si al meu a fost foarte fericit ca incepe gradinita. Aici este in prima zi de gradi de anul acesta.

sus

Denunta
IoanaP

Copii
Daria
Tatiana

03.10.2008 2:56     citat 

mey, dar mandri sunteti si frumushei foc cool foarte fericit foarte fericit foarte fericit foarte fericit scot limba scot limba scot limba scot limba

sus

Denunta
somnorici

Copii
maimutza bengaleza
bolfosica

03.10.2008 7:08     citat 

Oana, ce mult a crescut Tudor! E dulce-foc! Poze cu Ruxandra nu ne arati? Te rog!
Simonicule, mai, ce dor mi-a fost de tine!!!! Te-am apelat o data pe mess, Ovidiu chiar imi spunea ieri sa te mai sun sa vad ce mai faceti, te-ai pitit bine-bine la munca si printre ai tai, nu mai dai nici o veste despre voi. Ti pup!!! sarut Si vreau vreo 2 poze cu baietii tai faini!
Ioana, ai 2 printese superbe (dar stiai asta deja, asa-i? sarut )!!! Mai ales Daria, la care trasaturile sunt stabile intr-un fel, e teribil de frumoasa! Parul blond si mutricica de domnisoara o prind excelent! Si ce frumos picteaza! Melcii sunt bestiali!
Tu esti cu Tatiana in poza? Ce tanara esti!
Si ce domn avem in foto, pregatit sa ofere doamnei flori! Parca a mai crescut putin, Dabelea, asa-i?

Matei a castigat primii lui bani la serviciul lui, adica la camin, ieri. M-a sunat mama aseara sa ma informeze, pentru ca domnul meu n-avea de gand sa spuna nic. foarte fericit Ca cica doamna ca facut un concurs cu ei. Le-a citit o poezie si cine reusea s-o reproduca dupa prima citire urma sa castige un premiu. Si cum n-avea nimic in poseta de dat unui copil, a fost nevoita sa improvizeze. Asa ca Matei a castigat 1 leu. Maria, competitoarea lui din clasa, s-a ambitionat si a spus si ea poezia. In rest, liniste si pace zambet . Asa se castiga in viata, prin munca si disciplina. rad Cam atat, la ora asta, despre noi.
Simo, ma bucur mult-mult ca ai venit sa ne scrii 2 cuvinte. sarut

sus

Denunta
dabelea

07.10.2008 10:18     citat 

Somnorici, astemptam foto si de la tine. Hai arata-ne printul tau! sarut

sus

Denunta
abramburica

Copii
THAISA DANA TEODORA : 15 ani, 11 luni
MARIUS DANIEL LAURENTIU ANDREI: 11 ani

07.10.2008 11:23     citat 

Buna,

Dupa f mult timp revin si eu dar numai cu poze, sunt la serv si nu prea am timp ...

[img][/img]

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: