· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2004 > Clubul copiilor nascuti in 2004 (10)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  »
subiect nou  raspunde
autor Clubul copiilor nascuti in 2004 (10)     
Onush

09.10.2008 9:59     citat 

Multumesc doamnelor dar sa nu ii spuneti si ei ca i se urca la cap sarut scot limba

Tudor a parut resemnat in primele zile de gradi, nu a plans decat in prima zi pe la ora 11 cand ar fi vrut sa plece acasa si nu i s-a dat voie singur apoi s-a destins si a trecut la boacane scot limba .

Acum sunt amandoi acasa raciti trist

sus

Denunta
somnorici

Copii
maimutza bengaleza
bolfosica

09.10.2008 11:02     citat 

Sanatate copiilor, Oana. Cu ce ii tratezi?

O poza de asta-vara, cu verisorul lui (Matei e cel blondut)

sus

Denunta
Onush

09.10.2008 11:50     citat 

Multumesc!sarut

Tratamentul initiat de mine si apoi aprobat de medicul de familie ( Nurofen, sirop de tuse expectorant si picaturi de pus in nas) care ne-a confirmat ca plamanii sunt curati si nu e nevoie de antibiotic.

Cu ocazia asta am verificat lungimea de unda a dnei dr de familie scot limba

Tudor deja e mai bine iar Ruxandra vine din urma... luni speram sa ne intoarcem la gradi. trag cu ochiul

Ce mare s-a facut si Matei sarut

sus

Denunta
pui1

Copii
irina maria
alexandru matei

10.10.2008 9:37     citat 

LA MULTI ANI, LAURENTIU!!!!
Sanatate si multe bucurii. sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
dabelea

12.10.2008 5:58     citat 

Multumim pui! sarut sarut sarut sarut sarut
Am taiat trei tortulete, unul la gradi cu copii de acolo, altul acasa impreuna cu alti copii ( verisorii si prietenii de pe strada noastra) si altul impreuna cu bunicii si nasii.
A fost foarte vesel si fericit. Partea cu suflatul in tortulet i-a placut cel mai mult.

Somnorici, ce privire galesa, blanda si dragalasa are puiul tau! Sa-ti traiasca!
Onush, ce sa-i mai spunem noi fetitei, crezi ca nu stie deja?

sus

Denunta
IoanaP

Copii
Daria
Tatiana

12.10.2008 9:44     citat 

----------
dabelea a scris:
Multumim pui! sarut sarut sarut sarut sarut
Am taiat trei tortulete, unul la gradi cu copii de acolo, altul acasa impreuna cu alti copii ( verisorii si prietenii de pe strada noastra) si altul impreuna cu bunicii si nasii.
A fost foarte vesel si fericit. Partea cu suflatul in tortulet i-a placut cel mai mult.

Somnorici, ce privire galesa, blanda si dragalasa are puiul tau! Sa-ti traiasca!
Onush, ce sa-i mai spunem noi fetitei, crezi ca nu stie deja?
----------

La Multi Ani!

sa fiti sanatosi si iubiti!!! sarut sarut sarut sarut sarut

poze?????!!!! prostit prostit prostit

sus

Denunta
somnorici

Copii
maimutza bengaleza
bolfosica

12.10.2008 9:57     citat 

La multi ani, Laurentiu! Sa fii sanatos si sa te bucuri din plin de copilarie!

sus

Denunta
dabelea

13.10.2008 2:06     citat 

Multumesc fetelor!

Am facut multe foto incat nu stiu pe care sa le aleg, totusi iata cateva:

la deschiderea cadourilor.........

Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/
dupa desfacerea cadourilor

si ne-am jucat.........

si iarasi am desfacut cadouri.............

o poza de grup.........

impreuna cu unul din tortulete.................

Cred ca le-a placut copiilor, deoarece la despartire, copiii mici si mari au avut lacrimi in ochii, inca nu vroiau sa plece.

sus

Denunta
somnorici

Copii
maimutza bengaleza
bolfosica

13.10.2008 2:29     citat 

Wow, cat copii ati avut la petrecere!... Se transmite pana aici bucuria sarbatorii, bravo!

sus

Denunta
dabelea

15.10.2008 8:59     citat 

Somnorici, au fost 13, in afara de mamici.
Pentru:
[b]15.10 - Luca ( Laurabalaura)
16.10 - Teodor (Gliss) [/b]

La multi ani! Sa fiti frumosi si sanatosi!

sus

Denunta
dabelea

18.10.2008 9:41     citat 

Vreau sa va spun ca puiul meu a reinceput cursurile de gimnastica aerobica. Ii place foarte mult. L-am intrebat ce a invatat sa faca si mi-a zis:
La stanga! La dreapta! Mainile pe sold! Si acum sfoara!
Am fost asa de incantata! zambet
Voi ce noutati mai aveti!
Va pup, fetelor!

sus

Denunta
dabelea

25.10.2008 4:25     citat 

25.10 - Tudor (Onush)

La multi ani Tudor! Sa cresti mare, voios, frumos si sanatos!
Onush, sa-ti aduca puiul tau multa fericire!
sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
elly_mami_asistenta

Copii
Eliana-Stefania Alexandra - minunea noastra...
16 ani, 5 luni

25.10.2008 9:54     citat 

Salutare tuturor...la multi ani Tudor si din partea noastra si la multi ani tuturor sarbatoritilor din club, carora nu le-am urat...!!!
Si noi suntem la gradi din septembrie, la grupa mijlocie...si ce sa zic, pentru Stefi e o schimbare majora, fata de cresa, aici e nevoie de mai multa atentie, trebuie sa fie mai disciplinata,au destule activitati in fiecare zi,iar doamna ei, am vazut k tine la disciplina destul de mult...am inceput sa vad cate ceva din ce face la gradi...coloreaza mai bine, de desenat, nu prea la are...,a zis si in engleza zilele trecute: my name is Stefi, cu toate k eram cam suparata pe doamna de engleza, care se gasea sa o puna cu spatele la clasa, tocmai knd le preda ceva la lectie....k nu stiu ce facuse..in fine..
Am inscris-o la dans si la cor la grupul Do-re-mi, e incantata nevoie mare...a invatat cativa psi de cha-cha si ne-a zis cei de acolo k vor fi aparea intr-un spectacol inainte de Craciun..abia astept...Aici costa destul de mult cursurile, dar macar sa ii placa si sa se prinda ceva!!!
La gradi s-a adaptat mai greu decat la cresa...nu prea voia sa mai mearga,acum a inceput sa lege prietenii cu copiii si ii place, dar mereu imi zice sa o iau la pranz,sa nu mai doarma acolo...
CU sanatatea nu am am mai avut asa probleme, doar mai tuseste si ii mai curge nasul, in rest de knd am operat-o de polipi nu a mai facut febra, multumim lui D-zeu!!!
De sarbatori vrem sa mergem la o pensiune in Bistrita-Nasaud, sa speram k va fi totul ok...
Cam atat pe moment despre noi...sper sa mai pot reveni si eu mai des pe aici, mi-e tare dor de vremurile de altadat, knd postam si de 2-3 ori /zi...va pupam cu drag!!!

[img][/img]

[img][/img]

sus

Denunta
somnorici

Copii
maimutza bengaleza
bolfosica

25.10.2008 10:40     citat 

La multi ani, Tudor! Petrecere frumoasa si cadouri pe masura celor 4 ani pe care-i implinesti!
Elly, imi pare bine sa aud vesti bune despre voi si, chiar daca intri mai rar, e bine si asa, din cand in cand cu rezumatul. zambet
Ce greu e sa ai 3 copii!...Uh, abia acum i-am rapus, ne-am luptat toata dupa-amiaza. foarte fericit Fratele meu mi-a lasat pentru o seara si o noapte pe copiii lui, fetita in varsta de 10 luni si baiatul de 5 ani. Greu, tare greu, harmalaie, veselie, tipete, plansete, mancare peste tot, gafaiala si transpiratie. Pe fetita am reusit s-o culc pe la ora 22, baietii la ora 23. Matei a adormit inaintea nepotului, care acu' cica numai putea adormi ca al meu sforaie. L-am mutat cu capul in partea cealalta sa fie mai departe cu urechea. Rasuflu usurata acum, dupa ce am reusit sa strang faina si toate alea de prin bucatarie (ca le-am facut, cu fetita in brate, si pizza foarte fericit ) si dupa ce m-am dushat si schimbat. va pup, nopate buna, nu stiu ce m-a apucat cu povestile mele nocturne. foarte fericit

sus

Denunta
dabelea

30.10.2008 9:41     citat 

Buna fetelor, am mai citit in graba forumul, dar se pare ca nu mai este asa de activ, de scris nu prea am mai scris deoarece nu prea mai am timp.
Elly, s-a facut o adevarata domnisorica. Este foarte frumosa sarut sarut sarut
Somnorici, greu dar si frumos totodata. Pup si pe tine si puiutul tau.

Lau meu este acum in vacanta. S-a facut mai maricel, foloseste anumite expresii ca : ,,am eu o idee mai grozava,, , ,,hai sa ne jucam un joc de stimulare a mintii ,, sau ,,mamele nu bat copii,, . Mai sunt si altele care mi-au atras atentia dar pe care le-am uitat.

Pup toate fetele din club!.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: