· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Buburuzele verii 2007 - Cap. 9
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Buburuzele verii 2007 - Cap. 9     
ocrisu

Copii
Paul: 13 ani, 6 luni
Antonia: 10 ani

02.10.2008 12:31   Buburuzele verii 2007 - Cap. 9  citat 

by stelutzza&ocrisu

Iunie

rhoneea-------------------- Pierre-Sebastien , -5 Iunie, -ora 9:45, -3.800kg, -52cm, Apgar 10

natalya_2014 ------------ Robert Cristian, - Cantacuzino, -5 Iunie, -ora 15:30 ,-54cm,Apgar 8-9

abyramy--------------------- Albert, -10 Iunie, -ora 9:45, -3.600kg, -53cm

PuYuMeU------------------- Ariana, -12 Iunie, -ora 12:30, 3.400kg, -48cm, Apgar 10

vioelena--------------------- Edmond-Nicholas, -15 Iunie, -ora 21:25, -2.890kg, -50cm, Apgar 9

dandria ------------------- Marcus, -Chicago, - 16 Iunie, ora 22:29, -3,580kg, -52cm, -Apgar 9

anykara-------------------- David Gabriel, 18 Iunie, -ora 01:05, -3.250kg, -50cm, Apgar 9

RoBlondy ----------------- Radu Sebastian, - SUA, -18 Iunie, -ora 17:07, -3,997kg ,-53.5cm

danielle13----------------- Ramona, Germania, -20 Iunie, -3.360kg, -ora 14.47, -51cm, Apgar 10

ralumati-------------------- Luca, Spit. Univ. Bucuresti, - 20 Iunie,- ora 6:45, -3,700kg, -49cm, Apgar 10

daci-------------------------- Tudor Andi, -24 iunie,-ora 22:05, -3.200kg, - 54cm

Mihaela29 ----------------- Matthew David,- Canada, -26 Iunie, -ora 3:21, -3,840kg, -51.2cm

Rolanda ----------------- Vlad Andrei,- Cantacuzino, -29 Iunie, -ora ?, -3,350kg, -50 cm, -Apgar 10

benedekanca5 --------------- Eric,- Madrid, -30 Iunie, -ora ?, -3,670kg, -51.5 cm

Iulie

ocrisu ----------------------- Paul Andrei, -1 Iulie , -ora 21:05 , -2,700kg, -50cm, Apgar 8

cristina26--------------- Ingrid Ecaterina, -2 Iulie, -ora 11.37, -3.000kg, -48cm

olguttza------------------ Olga Cristiana -, 5 Iulie, -ora 21:30, - 3,500kg, -49 cm, -Apgar 9

anka-mario------------- Mario-Florin, 7 iulie, -ora 12:25, -3.100kg, - cm?, -Apgar 9

ramona79--------------- Raisa Georgiana, -10 iulie , -ora 13:05, -3.300kg , -50 cm

Uika----------------------- Matea-Tiana, -10 Iulie, -ora 1:50, 3kg, -50cm, Apgar 9

ioanaiub----------------- Mara Teodora, -12 Iulie, -ora 12:35, -3.500 kg, -52 cm

MamaluDaria----------- Daria Elena, -13 Iulie, -ora 14:23, -2.100, -46 cm, -Apgar 9

dya_dragutza----------- Daria Florentina, -15 Iulie, -ora 13:55, -3.150kg, -49 cm

Miky2007---------------------Alexandra,-16 iulie

nicolici3------------------ Vlad Ionut, -17 iulie, -ora 12:11, -4.400kg, -54cm, -Apgar 9

andra26------------------ Teodora Christiane, -18 iulie, -ora 10.48, -2,640kg, -46cm, Apgar 10

Misina--------------------- Radu Mihai, -23 Iulie, -ora15:40, -3,100kg, -51cm, - Apgar 9

Bebeteo------------------- Teodor, -24 Iulie, -ora18:20, -3,200kg, -51cm, - Apgar 9

mariy--------------------- Daria Elena, -25 Iulie

bubulina77------------- Thia, Cluj, -27 iulie, - ora 11.40, -3.900kg, -57 cm, Apgar 10

anema----------------- Alessia Maria, -27 iulie, - ora 9.05, -2.700 kg, -47 cm, Apgar 10

August

aly_ianis-------------- Ianis Gabriel, 2 August, -ora 17:45, -3.600kg, -52 cm

aola-------------------- Sara Maria, 4 August, - ora 21.39, -3.950 kg, -51 cm, -Apgar 9

acinom------------------ Stefania, 6 August, -3.000 kg, -50 cm

antoniav----------------- Victor-Andrei, 8 August, -ora 17:30, -3.700kg, -52 cm, Apgar 9

tanasoaica------------- David Nicolae , Suceava, -10 August, -ora 4:45, -3.530kg, -52cm, Apgar 10

stelutzza---------------- Radu , Brasov, -13 August, -ora 17:40, -2.600kg, -47cm, Apgar 7

Cosmy13--------------- Cosmin Andrei, -13 August, -ora10:15, -3,050kg, -51cm, - Apgar 9

Kurai_Lucy------------- Catalina Stefania, -15 August, -ora 18:20,-3.400 kg, -53 cm, Apgar 9

ecko---------------------- Eric-Antonio, C-ta, -17 August, -ora 6:40, -3.400kg, -52cm, Apgar 9

Carmen_steffy--------- Stefania, -19 August, -ora 10:05,-3.500 kg, -51 cm, Apgar 7

MureM--------------------- Rebecca Maria, -26 August, -ora 4:35,-3.900 kg, -57 cm, Apgar 10

Isabela-bv---------------- Mihai, -28 August, -ora 15:20, -2.500kg, -47cm, Apgar 8

Viviana_------------------- Ariana Ellen, SUA, -30 August, -ora 2:31,-3.999 kg, -52.07 cm

Asa a inceput povestea noastra:
Bebelusi de vara 2007
1 , 2 , 3 , 4 ,5 , 6 , 7 , 8 , 9 ,10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 , 21 , 22 , 23 , 24 , 25 , 26 , 27 , 28 , 29 , 30 , 31 , 32 , 33 , 34 , 35 , 36 , 37 , 38 , 39 , 40 , 41 , 42 , 43 , 44 , 45 , 46 , 47 , si ultimul capitol

Buburuzele verii 2007
1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8

Mamicile simo_stu, tiarra, free7pussy, Michi_30, mamimea, me_andra, march, pusha, totosa, danapisoi, isa1980ro, july_g, strumfitza, Gabriellanic, vicky1, catel, care nu se mai regasesc in lista sunt cele care nu au mai participat la discutiile noastre de mai bine de un an sau chiar deloc. Sa nu fie cu suparare, daca vor sa revina printre noi sunt bine venite, e suficient numai sa ne anunte si le vom adauga la loc cu cea mai mare placere.

sus

Denunta
ralumati

Copii
Matei: 15 ani, 9 luni
Luca: 13 ani, 6 luni

02.10.2008 1:37     citat 

Oana, Stelu, felicitari pt. colaj, e de sezon, dar oare buburuza mea de ce nu apare in el? Ca eu zic ca activa am fost, poze am pus o gramada, chiar recent, asa ca ... confuz trist

sus

Denunta
ramona79

Copii
Raisa Georgiana: 13 ani, 6 luni
Denis Gabriel: 11 ani, 3 luni

02.10.2008 1:49     citat 

fetelor, dati-mi o solutie.....cum sa-i dau antibioticul fetitei? nu reusesc deloc.....il scuipa pe tot.....daca nu i-l dau nu rezolvam nimic, infectia din gat nu va disparea......l-am amestecat cu tot ce am crezut ca-i place......ii placea compotelul de fructe, asa mai dulceag....am pus fff putin antibiotic si am completat cu compotel....l-a scuipat pe tot.....am incercat sa o tin asa, pe spate dar se inneca foarte rau plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist , ca sa mai fac?....de 3 zile nu mananca nimic in afara de san.....mi-e sa nu dam in altceva....e galbejita rau la fata.....ba chiar mi se pare ca e si un pic ametita, cade mereu din picioare trist .....eu ii dadeam fier la recomandarea medicului, dar pe ala il puneam asa intr-o bucatica de painica, pentru ca ea painica nu refuza niciodata, dar acum nici paine nu mai vrea.....si plus de asta nu stiu daca pot sa-i dau fier acum cand ii dau si antibiotic....am uitat sa intreb trist , e rosie in jurul ochisorilor si sunt un pic umflati si se tot freaca la ei.....o deranjeaza ceva....
in rest se pare ca e un pic mai bine , nu mai face temperatura, dar e galbejita la fata si nu mananca trist .....mucisorii sint iar o mare problema....Raisa e un copil taaare ambitios, nici o sansa sa-i pun ser in nas.....iar de aspirat.....nici vorba trist trist trist sunt cu moralul la pamant, sper sa trecem cat mai repede de fazele astea.....va imbratisez , aveti grija de puiuti in perioada asta, spitalul era plin cu puiuti bolnaviori

sus

Denunta
stelutzza

Copii
Radu: 13 ani, 5 luni
Alexandra-Elena

02.10.2008 1:58     citat 

Ralu s-a strecurat o greseala.Chiar eu am facut poza lui Luca,e drept ca nu cea pe care ai pus-o ieri ci una mai veche pt ca nu am reusit sa o incadrez bine si i-am trimis-o Oanei.Se pare ca s-a strecurat o greseala.Chiar am numarat si verificat si nu ne-a sarit in ochi.Sigur o sa modifice Oana ca ea s-a ocupat de partea aia.Asta ca sa ma scot pe mine si sa dau vina pe ea scot limba Ne ierti nu?
Ramona imi pare rau pt Rais,chiar nu stiu cum ai putea face.

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 13 ani, 5 luni
cea mica: 9 ani, 9 luni

02.10.2008 2:10     citat 

buna fetelor, n-am mai scris de muuuult...am revenit sa va pun o poza mai recenta cu noi...
Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/

sus

Denunta
ralumati

Copii

02.10.2008 2:13     citat 

Stelu sarut

Ramona, in cele 3 zile ai reusit sa-i dai antibioticul sau nu? Daca nu i l-ai dat si nu mai face febra, eu zic ca nu-i infectie, ca altfel ar fi avut febra in continuare in absenta antibioticului. Ametita o fi pt ca nu mananca, dupa cum zici. Cel mai bine, dupa parerea mea, ar fi sa mergeti din nou la medic, eventual altul decat primul, si sa o mai vada o data si sa ii descrii si simptomele noi : ameteala, paloare, etc. Eu stiu ca fierul nu se da o data cu calciul, nu ca ar avea ceva cu antibioticul.
Ai mei au scapat de febra numai cu antitermice, desi si noua ni se daduse Augmentin. Ei insa mananca si sunt vioi, Luca nu mai are absolut nimic, Matei doar niste mucisori, din cand in cand. Azi ii scot si eu afara.
Sanatate multa!

sus

Denunta
Miky2007

Copii
Alexandra: 13 ani, 6 luni

02.10.2008 3:16     citat 

Kurai - felicitari pentru nunta

Ramona - eu ii dadeam antibiotic tinand-o in picioare lipita de mine si cu mana pe maxilarul ei ca sa deschida gura si sotul meu tinanadu-i mainile. stiu ca suna nasol dar trebuia sa-i dau antibioticul (ca antibioticul nu a fost bun, asta-i alta poveste trist ). oricum ar trebui sa-i dai ceva de mancare care sa-i placa, chiar daca este putin. dar nu-ti fa griji, doctorii spun ca nu mor daca nu mananca in schimb sa ai grija sa se hidrateze.

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 13 ani, 6 luni
Antonia: 10 ani

02.10.2008 3:57     citat 

Ralu, ma scuzi, mami, ca sunt chioara si imprastiata si l-am uitat pe Luca. Nu exista emoticon cu unul care-si da un ciocan in cap, ca il meritam eu. L-am adaugat deja, public din nou colajul ca sa-l vezi si tu si il pun la inceputul capitolului urmator, da? jenat
PS: si Raisa lipseste (tocmai ea, saracuta) dar am adaugat-o si pe ea ochi peste cap Sunt ametita rau, ce sa mai...Ma iertati, fetelor!

sus

Denunta
ramona79

Copii

02.10.2008 4:14     citat 

Ocrisu, chiar vroiam sa-ti spun ca mandra mea lipseste din tablou.....dar vad ca s-a rezolvat , nu era o tragedie.....aveti destule pe cap si voi zambet
ce miresica frumoasa sarut .....dar printesa mica e muuuuult muuuuult mai frumoasa scot limba scot limba scot limba ....casa de piatra si muuulta multa fericire si dragoste sarut
Ralumati, e prima oara cand luam antibiotic.....medicul asta e total impotriva antibioticelor, in general a medicamentelor.....dar de data asta nu a avut incotro.....fetita facea febra de 3 zile, si plangea aproape non stop....cand s-a uitat in gatul ei.....zicea ca e galben....are niste pungute de puroi......pana sa ajungem la el....am indopat-o cu panadol, supozitoare cu paracetamol dar din zi in zi era mai rau, acum e mai binisor, de ieri am inceput sa-i dau antibioticul, ii dau si maine si daca se simte bine il scoatem.......nu ii dau cat trebuie pt ca mi-e imposibil dar vad o ameliorare......
o sa mai merg si la med de familie sa vedem ce ne zice si ea.....
Miky 2007, am incercat si pozitia asta cu sotul rad rad rad rad rad nu intelegeti gresit.......dar rad bineinteles ca il scuipa afara prostit
de hidratat ....nu e problema cred...papa tzitzi la discretie

sus

Denunta
ralumati

Copii

02.10.2008 4:22     citat 

----------
ramona79 a scris:
[Ralumati, e prima oara cand luam antibiotic.....medicul asta e total impotriva antibioticelor, in general a medicamentelor.....dar de data asta nu a avut incotro.....fetita facea febra de 3 zile, si plangea aproape non stop....cand s-a uitat in gatul ei.....zicea ca e galben....are niste pungute de puroi......pana sa ajungem la el....am indopat-o cu panadol, supozitoare cu paracetamol dar din zi in zi era mai rau, acum e mai binisor, de ieri am inceput sa-i dau antibioticul, ii dau si maine si daca se simte bine il scoatem.......nu ii dau cat trebuie pt ca mi-e imposibil dar vad o ameliorare......
o sa mai merg si la med de familie sa vedem ce ne zice si ea.....
----------

daca ai inceput sa i-l dai, eu stiu ca trebuie dat minim 3 zile. gresesc oare? confuz

sus

Denunta
vioelena

02.10.2008 5:43     citat 

Super tare colajul, fetelor sarut sarut. Felicitari. Va apreciez mult pentru munca pe care o depuneti.

Da, asa stiam si eu ca antibioticul se administreaza min.3 zile.

Ramo, imi pare rau sa aud ca frumusica ta e bolnavioara. E bine totusi ca papa san. Nu iti face probleme ca e galbejita si moale....e de la boala...din cauza faptului ca nu a mancat. Saptamana trecuta si bubu a fost cam la fel, dar a scapat doar cu antitermice...nu manca nimic..a durat cateva zile...l-am lasat in pace..si vad ca acum are o poooftaaaa....recupereaza...du-te cu Rais la dr si vezi ce iti mai recomanda...

Kurai, ce mireasa frumoasa ai fost. Va doresc casa de piatra si tot ce va doriti. Aveti o fetita minunata sarut

sus

Denunta
ramona79

Copii

02.10.2008 6:15     citat 

fetelor am vazut un firisor subtire de sange la mucisorii fetiteti.....si ieri si acum am observat......la voi s-a intamplat asa?
mi se parea ca are temperatura si are 38,1 la subrat , ca din fundulet nu ma mai lasa trist ....stiu ca nu e grav dar e mai ridicata decat e normal, ieri si azi nu mai facuse temperatura deloc.....nu inteleg de ce incepe iar sa faca.....antibioticul trebuia dat din 8 in 8 ore.......ea dimineata s-a trezit la 10:30 surprins surprins surprins cred ca de la antibiotic a dormit asa mult.......nu puteam sa o trezesc din somn sa-i dau antibiotic, oricum abia reusesc sa-i dau cand e treaza da noaptea......offff ce am mai chinuit-o acum cand a trebuit sa-i dau iar......e groaznic

sus

Denunta
benedekanca5

Copii
Eric: 13 ani, 6 luni

02.10.2008 6:50     citat 

steluzza&ocrisu foarte frumos colajul , multumim mult ca ne-ati pus si pe noi sarut sarut sarut sarut sarut sarut
ramona79 multa sanatate la printesa si sa treaca cat mai repede,nici Eric nu prea manca mai nimic inafara de piept cat a fost mai bolnavior in schimb chiar daca imi plangea cand ii dadeam antibioticul am avut noroc ca nu-l scuipa mi-l inghitea, si la sfarsit chiar incepuse sa-l ia bine se saturase mititelul sa se opuna foarte fericit sper sa gasesti tu o forma sa il dai, la fel si cu serul si aspiratorul ma chinuiam mult iar acum i se pare o joaca foarte fericit daca il intreb ca-i pun ser sa desfundam nasucul imi face din cap ca da rad , incearca sa te linistesti ca veti trece peste asta, totusi ar trebui sa mergi din nou la medic, inca o data sanatate multa sarut
Kurai_Lucy frumoase ca doua printese, va doresc o casa de piatra !
multa sanatate ,fericire, dragoste si intelegere sarut

sus

Denunta
abyramy

Copii
Albert: 13 ani, 7 luni

02.10.2008 9:00     citat 

Ramo, Aby a avut firicel de sange in mucisori cand avea 3 luni, si atunci a si vomat din cauza ca se inneca cand sugea, si a vomat cu un firicel de sange, iti dai seama ca am zburat la spital imediat. i-au facut o multime de analize, ca la urma sa-mi spuna ca era de la mucisori, cum l-am aspirat(cu pompita)...ca e normal asa cand ii curge nasul ochi peste cap .eu i-am dat antibioticul cu seringa de la nurofen, cam greu dar am reusit, ca ii dadeam cate putin, il mai lasam un minut si iar ii mai dadeam putin. Noaptea i-am dat prin somn, se stramba putin dar ii bagam rapid biberonul cu apa si gata. Rais, sa te faci bine repede printesica sarut sarut
Pupam miresica si pe domnisoara de onoare trag cu ochiul sarut Casa de piatra, sa fiti sanatosi si fericiti sarut
Pupam toti mucosii foarte fericit sarut sarut sarut

sus

Denunta
abyramy

Copii
Albert: 13 ani, 7 luni

02.10.2008 9:02     citat 

Stelu si Ocrisu, superb colajul, multumim pentru efortul depus sarut sarut
O sa mai pun si eu poze cu Aby zilele astea ca nu am mai pus de mult.
Noapte buna tuturor sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: