· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de vara 2008 (9)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de vara 2008 (9)     
Mary_love

Copii
Alexandru Gabriel - D-l Goe
13 ani, 10 luni

06.10.2008 11:38     citat 

Bucatzica , asa imi zicea si mie soacra inainte de botez cand il auzea pe Alex cum face, zicea ca cere botez si ca dupa aia o sa fie suuper linistit. Dar din contra , de la botez incoace e si mai si , ba chiar ziua nu mai doarme de loc, deci nu cred ca are vre-o legatura cu asta. Depinde si de personalitatea bebelusului, unii sunt mai linistiti, altii mai vioi si ..plangaciosi cum e si al meu .. care deja e un super rasfatat , nush ce o sa ma fac mai incolo daca de pe acum e asa ochi peste cap

sus

Denunta
bucatzica

06.10.2008 11:50     citat 

supliform este o crema...da,impachetarile le faci cu folie...gasesti la naturiste supliform

sus

Denunta
bucatzica

06.10.2008 11:52     citat 

mary_love..... vad eu de luni incolo....a mea sper sa se linisteasca...mai grav e ca s`a invatat in brate....s`a ingreunat si nu pot sa o mai tin mereu....si nu asa...daca o tin in brate vrea si leganata domnisoara zambet

sus

Denunta
Naisha

Copii
bubu frumos, Bianca Maria: 13 ani, 10 luni

06.10.2008 12:03     citat 

poze noi cu noi scot limba

Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/

asta pentru colaj

sus

Denunta
oana-oana

Copii
Nicholas Gabriel - Piticul de gradina
13 ani, 10 luni

06.10.2008 12:13     citat 

pupa Nicholas frumusete de fata sarut sarut sarut parca seamana putin la mocuta unu cu altu nu? scot limba scot limba

sus

Denunta
Naisha

Copii

06.10.2008 12:38     citat 

pupam si noi frumusete de baiat scot limba
dar nici cu mamica nu mi-e rusine foarte fericit

sus

Denunta
ksde2000

Copii
Ema Nicoleta-minunea mica: 13 ani, 10 luni
Ana Lorena-bebelina: 9 ani, 11 luni

06.10.2008 12:53     citat 

eu ma laud...in sarcina am luat 12 kg...pe care le-am dat jos fara nici un fel de efort.....ce-i drept alaptez....si ma si solicita printesa..numai in brate....merg cate 2-3 ore pe jos la plimbare......asa ca acusica ajunge mami fotomodel.....pacat ca n-am decat 1.6m inaltime rad

sus

Denunta
Naisha

Copii

06.10.2008 1:30     citat 

l-am votat pe ginerele meu pe babyonline scot limba
votati si aici scot limba
http://www.babyonline.ro/amuzante/Album...059/481448

sus

Denunta
oana-oana

Copii
13 ani, 10 luni

06.10.2008 1:56     citat 

ms.si noi am votat nora scumpa si ochioasa sarut

sus

Denunta
dicioanacris

Copii
David Alexandru: 15 ani, 9 luni
Darius Virgil: 13 ani, 10 luni
am nascut deja!

06.10.2008 2:16     citat 

Buna mamici si bebici!
Am intrat sa va salutam si noi. Tot pe fuga suntem. Si Darius s-a smecherit, vrea doar in brate, doarme foarte putin ziua(asa era si David). Mananca tot la 3 ore, kk tot la 5 zile face, dar e ok nu e constipat. Nu vrea sa ia suzeta nici bibi trist deci in afara de tzitzi nimic si la cele 2 picaturi de vigantol se stramba.
Cand a avut nasul infundat si noi am folosit "batista bebelusului" si a fost ok, nu il deranja zgomotul chiar a zi adormit de cateva ori trag cu ochiul in timp cel aspiram.
Referitor la kg in plus, care la mine sunt in minus plang sau sunt foarte trist , eu am luat 15 kg in timpul sarcinii si in doua saptamani s-au topit, asta e.
Foarte frumosi bbeii nostri si mamicile la fel.
si o poza cu mogaldeata mea...

sus

Denunta
ksde2000

Copii
Ema Nicoleta-minunea mica: 13 ani, 10 luni
Ana Lorena-bebelina: 9 ani, 11 luni

06.10.2008 2:35     citat 

scumpi bebeii...sa va traiasca.....pupici de la alina si ema nicoleta.
Maimuta mea a vrut afara...unde e un frig cumplit si un vant.....i-am inmuiat doiar nasul in aer rece 15 min si am intrat inapoi ca pe mine deja ma durea capul....de la vantul rece

sus

Denunta
diriginta

Copii
VLAD ANDREI: 13 ani, 11 luni

06.10.2008 2:35     citat 

Eu am luat cam 21 kg cu sarcina si acum, ca si Oana mai am de dat jos vreo 4 kg, dar asta e, pana la urma voi reusi. Toata treaba e ca nu pot sa fac nici o cura deoarece alaptez. La aerobic nu ma pot duce tot pt ca alaptez, asa ca ....mai asteptam.

La noi e o vreme oribila si azi la plimbare iarasi l-au apucat "crizele" pe Vlad. A trebuit sa il iau in brate (mi-a rupt mainile). Intr-o mana el si umbrela, in cealalta caruciorul.Teribil.

sus

Denunta
oana-oana

Copii
13 ani, 10 luni

06.10.2008 3:48     citat 

si mie imi e groaza cand suntem la plimbare si el urla,cum sa imping si carutul care chiar e greu si sa il duc si pe el in brate,si se mai si agita ca un vierme rad

sus

Denunta
GRASANA

06.10.2008 7:41     citat 

Si eu ma lupt cu kg in plus... plang sau sunt foarte trist 7
Supliform mi-am cumparat si eu , nu am facut impachetari dar mi se pare ca a avut ceva efect.
Fata mea tipa toata ziulica de ma doare si capul, poate se mai incalzeste sa mai ies afara confuz
POOP bebeii sarut

sus

Denunta
sailor_moon

Copii
Christinica-Prajiturica: 13 ani, 10 luni
Catalina-Bubulina: 9 ani, 7 luni

06.10.2008 11:40     citat 

Pentru mamici cu cezariene: mie mi-a dat voie medicul sa fac gimnastica, sa pedalez pe bicicleta medicinala si sa merg la sala din primele zile dupa operatie - cred ca v-am mai spus. Cred ca depinde de medic.
Eu am luat 12 kg in timpul sarcinii pe care le-am dat jos dupa 3 - 4 saptamani. Numai ca am mai pus 2kg intre timp din cauza ciocolatei si a arahidelor in ciocolata plang sau sunt foarte trist . Nu m-am putut abtine multa vreme pentru ca in timpul sarcinii nici nu ma puteam uita la ciocolata. prostit Si, in plus, mananc dupa ora 10 seara. trist

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: