· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de vara 2008 (9)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de vara 2008 (9)     
ksde2000

Copii
Ema Nicoleta-minunea mica: 13 ani, 10 luni
Ana Lorena-bebelina: 9 ani, 11 luni

08.10.2008 10:36     citat 

ce fericita esti lili......noi tare ne mai chinuim
o sa treaca si botezul......si noi ne-am facut probleme dar a fost bine.....si haosul; s-a instaurat de vineri cand au inceput sa vina musafiri din afara localitatii si s-a terminat luni.
A fost mai matzaita putin printesa dar si-a revenit repede
asa ca distracie placuta tuturor la botez...

sus

Denunta
ksde2000

Copii

08.10.2008 10:41     citat 

onix nu se stie...are timp sa-i creasca lu' nasti si sa-i cada lu' ema rad

sus

Denunta
sailor_moon

Copii
Christinica-Prajiturica: 13 ani, 10 luni
Catalina-Bubulina: 9 ani, 7 luni

08.10.2008 11:02     citat 

La multe lunitze, Nasti! Sa fii sanatoasa si fericita si sa o faci pe mami fericita!
Ksde, multumim de urari! Ema se face si mai frumoasa cu fiecare zi care trece! sarut
Lily, bravo viitorului meu ginere!
Ksde, cum stai cu laptele din tzitzi? Te-ai mai linistit?
Sa ne laudam si noi un pic: Chris a inceput sa doarma mai mult noaptea si chiar poate sa o faca fara bibi de rigoare pana pe la 5.30 - adoarme pe la 21.30-22.00, dupa baita si dupa ce da gata bibi cu ochii inchisi, mai mult adormita! Mami e foarte multumita de ea. sarut sarut sarut sarut sarut
Sa speram ca totul va ramane neschimbat si dupa botez. zambet
Pupam fetitele si baieteii!!!! sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
lily_ana2008

Copii
Robert Stefan: 13 ani, 10 luni
am nascut deja!

08.10.2008 11:34     citat 

La multe lunite Nasti sarut sarut sarut sa fii sanatoasa si cumintica trag cu ochiul

Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/
rad :lol:Ksde i-am aratat-o pe Ema sotului,bineinteles s-a mirat de parul ei,dar a zis ca i-ai facut si buzele rad rad asa m-a amuzat...e o papusica sarut sarut

sus

Denunta
ksde2000

Copii

08.10.2008 12:13     citat 

cum sa-i fac buzele? rad
ema pupa pe roby grasunelu'
la multe lunite nasti de la alina si ema nicoleta

sus

Denunta
Mary_love

Copii
Alexandru Gabriel - D-l Goe
13 ani, 10 luni

08.10.2008 2:55     citat 

La multi ani Nasti !!! sarut
Ksde ce printesica jucausa ai tu acolo , e o dragalasa !!!
Pertecere placuta tuturor mamicilor care isi crestineaza micutzii zambet .
Noi am fost la cantareala si avem 7kg juma' , si ne-a dat voie sa incepem sa papam suc de morcov cu suc de mere amestecat , cate o lingurita progresiv pana ajungem la 50 ml . Se pare ca lui Alex i-a placut ..nu i-a ajuns nici pe o gingie o lingurita dar trebuie sa mai astepte putin.

sus

Denunta
ksde2000

Copii

08.10.2008 3:11     citat 

bravo mary...sa creasca mare briosel sarut sarut sarut
cu papita inca-i dau doar tzitzi........n-am mai cantarit-o...o sa vad cand ajungem acasa........dar nu cred ca-i mai dau formula cel putin momentan.......iar de papita nici nu poate fi vorba......
acu am papat si facem nanita de pranz........am fost o ora si afara ca azi n-a plouat

sus

Denunta
oana-oana

Copii
Nicholas Gabriel - Piticul de gradina
13 ani, 10 luni

08.10.2008 4:13     citat 

eu i-am luat biscuitei cei mai simplii i-am bagat la robot si ii pun o linurita de praf de biscuitei la un biberon,aseara i-am facut lapticu in zeama de orez ca e putin deranjat la stomacel trag cu ochiul

sus

Denunta
diriginta

Copii
VLAD ANDREI: 13 ani, 11 luni

08.10.2008 5:03     citat 

Fetelor, ieri am vb cu o mamica care are un flacau de cinci luni si mi-a spus ca ea dimineata ii da copilului laptic (formula) apoi la 10 gris cu lapte, la 12-13 supica apoi iaurt danonino apoi mar cu biscuite si seara laptic din nou. Eu am ramas de-a dreptul socata! Totusi copilul ala are doar 5 luni, iar iaurtul se introduce abia pe la 7-8 luni, sau nu stiu eu bine? Ma rog, fiecare face cum crede de cuviinta, dar Vlad al meu mananca numai tzitzi si va mai manca cel putin o luna.

In alta ordine de idei cred ca ne ies dintisorii si suntem tare maraiti, nu ne mai intra nimeni in voie, bagam tot ce prindem in gurita(inclusiv obrazul si barbia lui mami) salivam de mama focului si de mancat mancam mai putin. Imi e asa de mila de saracut; inca nu am scapat de tot de colici si acum si dintisorii, e prea de tot. Eu ma asteptam sa avem macar o luna de respiro.

La multe lunite Nasti!

Va pupam Olga si Vlad

sus

Denunta
lily_ana2008

Copii
Robert Stefan: 13 ani, 10 luni
am nascut deja!

08.10.2008 7:20     citat 

Nici eu nu am de gand sa ii dau altceva decat titi pana pe la 5 luni(doar ceiut,dar nu prea il vrea)asta daca este laptic scot limba si i-am spus nasei mele treaba asta si zicea ca ar trebui sa incep cam de acum cu sucurile,ca e prea tarziu,ca una alta..........oricum nu m-a convins scot limba si cu pediatra nu am vorbit despre diversificare.......o sa ii cer parerea cand o sa mergem la cantarela la 3 luni!
Mary ce nazdravan ai tu acolo sarut sarut tine-ti-o tot asa!

sus

Denunta
ksde2000

Copii

08.10.2008 7:37     citat 

si noi tot pe la 5 6 luni o sa incepem diversificarea...siu eu am o prietena care are baietel de 7 luni si-i inmoaia suzeta in ciorba de burta....si a inceput cu mancarea pe la 3 luni....asaca fiecare dace cum stie......
pupici......si noi suntem maraite tare si mami zice ca ne ies dintisorii dar toata lumea zice ca e prea devreme...o sa vedem......pupici sai noapte buna tuturor

sus

Denunta
sailor_moon

Copii
Christinica-Prajiturica: 13 ani, 10 luni
Catalina-Bubulina: 9 ani, 7 luni

08.10.2008 9:06     citat 

Apropo de maraiala, salivare si tot ce se poate prinde se baga in gurita, ne i nscriem si noi pe aceasta "listuta".
Eu am rezistat presiunilor facute de bunici, unchi, matusi, nasi, verisori, etc. de a incepe diversificarea. Nu am de gand sa-mi cresc copilul dupa carte, dar nici sa ii dau peste cap stomacelul si sa ii distrug flora stomacala ca sa devina vulnerabila si sa faca enterocolita lunar. Am de gand sa ascult de medicul pediatru si nu da: "Eu, cand X avea y luni, ii dadeam si ...." Urasc chestia asta. Ce o fi asa de greu de inteles ca fiecare copil e unic si fiecare mama are dreptul sa si-l creasca asa cum o indeamna instinctul?!

sus

Denunta
onix30

Copii
Raul-Andrei: 15 ani, 9 luni
Anastasia-Ioana: 13 ani, 9 luni

09.10.2008 12:03     citat 

Multumim fetelor sarut sarut sarut
NU va grabiti cu mancarica la bbi.Eu stiu ca abia asteptati sa faceti asta.dar stomacelul lor e mic.Au toata viata la dispozitie sa manance ce vor ei.M-am mirat oarecum cand am vazut ce mananca un copil la 5 luni,eu lui Raul i-am dat prima linguritza cu suc de portocale la 5 luni si 3 saptamani.ii iesisera dintii de jos.dar normal ca fiecare face ce vrea si ce crede ca e mai bine.Cine stie poate la Anastasia nu va mai fi asa,poate o sa renunte ea la tzitzi ,cum s-a mai intamplat si la alti copii,si atunci cu o sa am incotro si o sa incepem mairepede,sau nu o sa mai am eu lapte,dar in principiu cu cat mai tarziu cu atat mai bine.
pupici sarut

sus

Denunta
aalliinnuuttaa

Copii
Emma Maria : 13 ani, 10 luni
Robert Gabriel: 9 ani, 9 luni

09.10.2008 3:56     citat 

am revenit si noi dupa multe zile de absenta. sper ca nu ne ati uitat
nu ne a mers calculatorul si apoi nu reuseam sa intram pe forum nicicum. noroc cu ksde pe care o pupam dulce sarut
emma mea e o rasfatata care vrea numai in brate si plimbata chiar si afara, vorba voastra cum sa mergi cu bebe in brate care se suceste in toate partile si sa mai impingi si la carutz - al meu e si cam greu. dar asta e. pe listutza cu pumnii mei sunt cei mai gustosi, balutzele curg ca la robinet etc ne inscriem si noi

sus

Denunta
aalliinnuuttaa

Copii
Emma Maria : 13 ani, 10 luni
Robert Gabriel: 9 ani, 9 luni

09.10.2008 4:17     citat 

sa va aratam cateva poze de la botezul nostru:

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: