· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Lista gravidutzelor 131
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Lista gravidutzelor 131     
Drutza

Copii
Luluk: 13 ani, 5 luni

11.10.2008 9:26   Lista gravidutzelor 131  citat 

Nastere usoara Crisu, Motania, Carmelinas, Bursucitza, Ireen, Claudya_Maria, Silvie, Sadicutza, Kike83, Lilimarlene si mamicutzelor din top!
Felicitari mami Mamistef, Rabia, Godess, Pingudina, Anness, sa va traiasca puiutzii !

------------------------ ---------------------------Trimestrul III ----------------------------- ---------------------------

Crisu 41------------------------------------------------- Timisoara, dr. Dorneanu, DPN 9 octombrie 2008, baietzel Stefan
Motania 40------------------------------------------ 33 ani,US, DPN 14 octombrie 2008,baietzel
Carmelinas 39------------------------------------------ DPN 16 octombrie 2008
Bursucitza 39------------------------------------------ Iasi, dr.Aldea Marie Jeane,maternitatea Cuza Voda,DPN 16 octombrie 2008, fetitza Maria
Ireen 38------------------------------------------ Bucuresti,dr.Gherasie,CFR, DPN 25 octombrie 2008, fetitza Daria
Claudya_Maria 37------------------------------------------ DPN 30 octombrie 2008, fetitza Teodora Stefania
Silvie 37------------------------------------------ Bucuresti,Elias, DPN 02 noiembrie 2008
Sadicutza 37-------------------------------------------Bucuresti, Cantacuzino,dr.Adina Maniu, DPN 3 noiembrie 2008
Kike83 37------------------------------------------ Iasi,dr. Aldea Marie Janne,Profesmed Iasi, DPN 2 noiembrie 2008, baietzel
Lilimarlene 37-------------------------------------------Bucuresti, DPN 5 noiembrie 2008, fetitza Letitia Elena
Mimilyca 36------------------------------------------- Iasi, dr.Dragomir,maternitatea Cuza Voda, DPN 5 noiembrie 2008, baietzel Tudor Constantin
Lori4u 34-------------------------------------------Bucuresti,dr. Pana de la Giulesti, DPN 26 noiembrie 2008, fetitza Lavinia Maria
Gypsy 33------------------------------------------- 27ani,Bucuresti,dr. Toader Oana de la Polizu, DPN 2 decembrie 2008 ,baietzel Rares Adrian
ReBella 32------------------------------------------- 22ani,Targu Mures, DPN 11 decembrie 2008
Drutza 31-------------------------------------------Bucuresti, Dr Mihalache Florina spital CFR2, DPN 17 decembrie 2008, fetitza Adela
Tei 31------------------------------------------- 32ani,Constanta, DPN 19 decembrie 2008, baietzel Stefan
AnneRose 30-------------------------------------------Bucuresti, DPN 26 decembrie 2008
Dialy23 29------------------------------------------- dr. Mitran Mihai de la Giulesti, DPN 31 decembrie 2008, baietzel

------------------------ ---------------------------Trimestrul II ----------------------------- ---------------------------

Vioelena 28-------------------------------------------27 ani, Bucuresti,spital Elias dr.Parvu, DPN 06 ianuarie 2009
Maria_Daria 25-------------------------------------------DPN 24 ianuarie 2009
Irra 24-------------------------------------------SUA/Cluj, DPN 31 ianuarie 2009, fetitza
Micutza_25 23------------------------------------------- Arad, maternitatea Arad, dr.Furau, DPN 7 februarie 2009, fetitza Otilia Ioana
Mtl 23------------------------------------------- DPN 11 februarie 2009
Mirene 22------------------------------------------- Timisoara, DPN 15 februarie 2009
Dianabv 22------------------------------------------- Brasov, DPN 15 februarie 2009, fetitza Dorothea Maria
Ambraa 20-------------------------------------------Lugoj, DPN 03 martie 2009, fetitza
Betrice70 18-------------------------------------------Bucuresti, DPN 18 martie 2009
Elidia_st 17-------------------------------------------Iasi, DPN 19 martie 2009
Symo_19 17-------------------------------------------Timisoara, dr.Bran, DPN 20 martie 2009
Danimo 15-------------------------------------------Bucuresti, Dr Mihalache Florina spital CFR2, DPN 07 aprilie 2009

------------------------ ---------------------------Trimestrul I ----------------------------- ---------------------------

Tamy 10-------------------------------------------Bucuresti, DPN 10 mai 2009
Cleos06 10-------------------------------------------28 ani,Craiova, DPN 11 mai 2009
OurBaby 9-------------------------------------------Timisoara/Brad, DPN 20 mai 2009
Bdelmari 8-------------------------------------------Sibiu, DPN 26 mai 2009
Voicu-Anca 8------------------------------------------- DPN 27 mai 2009
Gogolea 7-------------------------------------------Bucuresti, DPN 02 iunie 2009
Cristianka 6-------------------------------------------Brasov, DPN 06 iunie 2009
Adyalyna 6-------------------------------------------Iasi, DPN 06 iunie 2009
Elenahhe 5-------------------------------------------Bucuresti, DPN 10 iunie 2009

Avem 7 baietzei si 10 fetitze !
Sarcina usoara tuturor celor 39 de burticutze, mici si mari, care sunt pe Listutza !!!!

Capitolul anterior:
Lista gravidutzelor 130

sus

Denunta
Drutza

Copii
Luluk: 13 ani, 5 luni

11.10.2008 9:28     citat 

De mult n-am mai avut asa populat la primul trimestru trag cu ochiul zambet

Lili, ia uite ce ti-am facut...... scot limba rad

sus

Denunta
gogolea

11.10.2008 9:38     citat 

Felicitari draga Anness..
ma bucur atat de mult pentru tine..
Fie ca baietelul tau sa aibe in jurul lui ursitoarele cele mai bune..

sa fie sanatos, destept si frumos!
sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
bursucitza

11.10.2008 9:41     citat 

valeu caleu unde am ajuns in lista prostit prostit prostit
am incercat si eu sa pun o poza da nu reusesc plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
LILIMARLENE

Copii
Letitia-Elena - gargarita
13 ani, 6 luni

11.10.2008 9:41     citat 

surprins surprins wow, ce mi-ai facut Drutzo..............vrei sa-mi creasca o gradina de morcovi in ..........dos ochi peste cap
postasem si eu un mesaj exact cand schimbai listutza trist , hai ca incerc sa-l copii

"neata si wek-end placut!!
m-am odihnit si eu mai bine azi noapte dupa sperieturile din ultima vreme, desi mi-a mai ramas asa un rest de stress. sper sa ma relaxez in w-e. adevarul e caparca mi-a intrat si morcovul la greu de cand am fost la spital si am vazut femei nascand. trist abia astept sa scap si eu. nu mai zic de sotul meu pe care l-a lovit taman acum superstitia si nu mai vrea sa luam nimik, nu vrea nici macar sa aranjam patutul dar sper sa-l pacalesc pana la urma trag cu ochiul
Drutza iti multumesc mult chiar daca n-ai reusit sa postezi mesajul de incurajare
mami, tei
bursu inca putin si ne arati si tu minunatia.......... sarut
Raluca iti tin companie la morcovi rad , dar nu ma supar daca-i iei tu pe toti......... foarte fericit "

multumim de lista sarut

sus

Ultima modificare efectuata de catre LILIMARLENE la 11.10.2008 9:50, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
bursucitza

11.10.2008 9:49     citat 

daca imi iese imi iese daca nu nu stiu cum sa fac...

Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/

sus

Denunta
LILIMARLENE

Copii
13 ani, 6 luni

11.10.2008 9:51     citat 

bursu da browse,alege poza, apoi upload, si copii codul de bare BB exact sub poza in postare ........cam asta e. ar trebui sa-ti iasa .........

sus

Denunta
LILIMARLENE

Copii
13 ani, 6 luni

11.10.2008 9:55     citat 

asta pentru toate mamicile care si-au vazut numele in prima linie scot limba

sus

Denunta
gypsy

Copii
Minunea mea cu ochi albastri-R: 17 ani, 1 luna
Rares-Adrian:A doua minune din: 13 ani, 6 luni

11.10.2008 9:56     citat 

Hai mai Lili chiar asa rea esti de vrei sa-mi dai si mie morcovei tai? trist .............crede-ma ca eu am ditamai gradina de morcovi plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
gypsy

Copii
Minunea mea cu ochi albastri-R: 17 ani, 1 luna
Rares-Adrian:A doua minune din: 13 ani, 6 luni

11.10.2008 9:59     citat 

Pe cine vad online........................pe mami Rabia sarut o asteptam cand are timp sa ne puna poze cu printesa sarut sarut

sus

Denunta
LILIMARLENE

Copii
13 ani, 6 luni

11.10.2008 10:01     citat 

Raluca ti-am zis doar daca vrei.............., fac donatie.......vezi ce filantroapa sunt rad rad rad

sus

Denunta
cristianka

Copii
Dinu-Iancu: 12 ani, 11 luni

11.10.2008 10:10     citat 

neatza mamicile!! e weekend cumva de m-am trezit la ora 10? uuu, ce bine e sa nu te bata nimeni la cap, tel inchis si tati la cules struguri. va salut asa matinal, o sa revin pe la amiaza ca ma duc sa vad cum ma inteleg cu vasele din bucatarie, hainele aruncate te miri pe unde si aspiratorul nervos pupici si weekend de exceptie!!!

placintica mea nu stiu daca se vede, incercam scot limba nasu-miu cand a vazut poza m-a intrebat daca e mamaliga cu lapte prostit ahh si sa-mi scuzati broscutele din dreapta sus, asta fac ele toata ziua e masa din bucatarie, una cu sare si una cu piper nervos

sus

Denunta
ireen

Copii
EDUARD ALEXANDRU: 16 ani, 9 luni
DARIA GABRIELA: 13 ani, 7 luni

11.10.2008 10:34     citat 

Neata !
Azi sotul meu face curatenie generala foarte fericit ne pregatim intens nu se stie niciodata trag cu ochiul dar bagajul nu-l fac foarte fericit le am pregatite doar sa le bag in geanta .

cristiankanu stiu cum e placinta dar broscutele tale m-au terminat rad rad rad rad rad rad rad rad

Rabia vreeeeeem pozeeee scot limba

Drutza multumim pentru listuta cand ma gandesc ca mai am doar o saptamana cu voi ochi peste cap dar ne vedem la bebei de toamna- iarna sarut

LILIMARLENE, Raluca sarut lasati morcovii trebuie sa va ganditi la minunile voastre trag cu ochiul

sus

Denunta
Rabia

11.10.2008 10:42     citat 

Buna dimineata la burtici si mari si mici!
Va multumim din suflet de felicitari si va dorim si voua asemenea! sarut sarut sarut
Am revenit si eu dupa experienta nasterii celui de-al doilea copil al meu .
Va povestesc si eu pe scurt cum a fost, stau f prost cu timpul, odihna si durerile.
Luni dimineata am ajuns la ora 8 la spital, m-a asteptat dr, m-a bagat la eco si dupa aceea s-a dus sa caute sala de operatii, pentru ca la Clinica a I-a Obstetrica, era full, se opera in continuu si nu erau sanse sa intru mai devreme de ora 15 in operatie. Asadar, am asteptat in salonul de pretravaliu pana cand a venit dr mea sa ma anunte ca a gasit sala la clinica a IV-a si ca mai avem o cezariana inainte.
In timpul in care am asteptat, am tras cu ochiul la salonul de reanimare si am vazut-o pe Mami, isi revenea din anestezie trag cu ochiul (am recunoscut-o din poze). Nu am intrat, pentru ca se parea penibil sa o abordez in starea in care era, si oricum si eu eram stresata.
Finnaly, la ora 12.30 m-a anuntat dr sa ma pregatesc ca intram, mi-am luat inima in dinti si intrata am fost.
La ora 12.55 a venit pe lume Ingrid, 3.300 kg, 51 cm, Apgar 9, PERFECTA. Au recoltat celule stem si a durat un pic pana am iesit din operatie. La ora 14.30 m-am trezit din anestezie, baiguiam, nu-mi mai aduc aminte nimic din ce vorbeam acolo. Mi-a spus sotul ca m-au intrebat asistentele cine este el si eu am raspuns mandra ca e:"Iubitul meu". rad Imediat mi-au adus si mandrutza sa o vad: O Minune de la Dumnezeu- si nu spun mai mult.
Intreaba cioara de puiul ei si veti vedea ce zice trag cu ochiul scot limba
Dupa aceea am inceput sa ma dezmortesc, au inceput durerile, am dat sms la toata lumea sa anunt evenimentul si bineinteles, in 2 min au inceput sa sune ambele telefoane, de nu mai stiam unde gasesc butoanele de silent. Era stupida situatia, mai erau inca 5 persoane operate in salon si telefoanele mele sunau in nervos
Mi-a fost foarte rau, tensiune 9, am pierdut foarte mult sange, si ma dureau toate. M-am dat jos din pat a doua zi dimineata, cand m-au si mutat la rezerva cu Printesa. A doua zi tot tensiune 9, a treia zi, la fel. Super ametita.
Joi dimineata am fost acasa, la fel de ametita.
Miercuri dupa amiaza am vb cu Mami la tel, si am aflat ca era cu un etaj mai sus, si urma sa merg sa o vad, insa nu am mai putut.
Pot sa spun ca m-am bucurat de toata atentia personalului de acolo, am avut voie cu de toate de acasa, inclusiv cu haine bb, toata lumea a fost foarte amabila iar sotul meu a gasit o varianta sa intre la ce ora voia la mine, asa ca am fost foarte rasfatata.
Printesa Ingrid este cuminte, frumoasa si desteapta trag cu ochiul jenat scot limba , este papacioasa de tzatzici de mami, doarme mult, deocamdata trag cu ochiul cool , aseara a, facut prima baita acasa. (joi nu am facut baita deoarece o spalasera doamnele la spital).
Concluzie generala: a fost mult mai greu decat la prima cezariana, inca mai am dureri, insa m-am bucurat de tot rasfatul celor din jur (desi nu sunt deloc o matzaita), iar rezultatul este visul fiecarui mame.
Preturi: 300 E dr, 100E mana a doua, 2 mil anestezist, cate 50 lei moasa, asistenta ATI, moasa copil, asistente reanimare, 20 lei asistente copil, asistente pentru mine, 300 lei rezerva (doua nopti). De infirmiere nu am avut nevoie ptr ca am avut toate de acasa, iar rezerva in care am stat avea regim de hotel.
Important este ca suntem bine acum, voi reveni cu pozici cand mai am timp (nu le-am descarcat).
Sarcini usoare in continuare! sarut sarut sarut

sus

Denunta
Rabia

11.10.2008 10:42     citat 

Am scris mesajul asta timp de vreo 2 ore rad rad rad

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: