· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Materna / paterna >Sarcina > sarcina normala dupa placenta praevia?
< subiectul anterior :: subiectul urmator >
subiect nou  raspunde
autor sarcina normala dupa placenta praevia?     
Biogenis
(Banca de celule stem)
[email protected]
Daca esti insarcinata, castiga in fiecare luna un Kit de recoltare de celule stem!
Lunar ai sansa de a castiga un kit de recoltare Bebe, in valoare de 3590 lei. Kit-ul include setul de recoltare, transportul probei de la spital la laboratorul nostru din Romania, analizele, prelucrarea si criogenarea probei.

Inscrie-te chiar acum in concurs!
mitaloli

Copii
Alexia Maria: 12 ani, 2 luni
am nascut deja!

19.10.2008 12:29   sarcina normala dupa placenta praevia?  citat 

as fi curioasa daca este cineva care a avut o prima sarcina cu praevia si la a doua sa fi fost o placenta normala, fara probleme? confuz

sus

Denunta
mitaloli

Copii
am nascut deja!

24.10.2008 1:29     citat 

multumesc mamicilor care au reusit sa-mi dea o mana de ajutor.....am o poveste destul de trista si acum imi e teama pentru aceasta sarcina. as fi vrut sa aflu de la alte mamici daca stiu ceva, pentru ca raspunsul doctorilor il cunosc. credeam ca acest forum e pentru femei care stiu sa fie solidare.

sus

Denunta
gogolea

24.10.2008 1:37     citat 

mitaloli, probabil ca nu s-a nimerit sa citeasca nimeni dintre cele care au avut o astfel de problema..si de aceea nu a raspuns nimeni, nu ca nu ar dori..
daca insa ai si altfel de intrebari, legate de temerile tale, de medici, etc poti posta de exemplu la "intersectii" http://www.parinti.com/Intersectii-f-69.html sunt multe mamici acolo, dar si fete care tot incearca, sau la "nastere", http://www.parinti.com/Nasterea-f-98.htmltot asa..
mult succes!

sus

Denunta
dianabv

Copii
Theodor-Aron: 22 ani
Patricia-Osana: 20 ani, 3 luni
Dorothea Maria: 12 ani, 4 luni

24.10.2008 2:57     citat 

mitaloli, imi pare rau pentru problemele tale, dar daca nu am trecut prin asta nu avem cum sa-ti raspundem... eu am vazut mesajul tau dar daca ma intrebai despre placenta desprinsa poate te oboseam de cat scriam, ca doar tre sa stau in pat... zambet
daca esti insarcinata sau daca ai copii ar fi frumos sa si scrii in dreptul numelui, pentru ca ajuta mult atunci cand vrei sa raspunzi cuiva...

sanatate multa!
diana

sus

Denunta
mitaloli

Copii
am nascut deja!

24.10.2008 4:11     citat 

multumesc gogolea si diana. am fost mai lapidara in prezentare intrucat am mai postat cateva raspunsuri si am descris mai pe larg situatia mea acolo. am pierdut in aprilie 2006 o sarcina la 29 de saptamani, prin cezariana. a fost cumplit. apoi am trecut prin tot felul de evenimente si iata ca pe la sfarsitul lunii iulie s-a intaplat miracolul si la noi. acum am 14 saptamani, nu am alti copii. asta e pe scurt povestea mea.

sus

Denunta
gogolea

24.10.2008 4:16     citat 

hai si alatura-te noua aici:
http://www.parinti.com/Listagravidutzel...30855.html

asa poti sa-ti impartasesti starile, sa mai primesti sfaturi, si incurajari mai ales..
oricum, fii sigura ca de data asta va fi bine.. a fost o lectie de viata, a trecut.. nici o zi nu seamana cu cealalta, asa ca mergi cu curaj inainte
sarut

sus

Denunta
dianabv

Copii
Theodor-Aron: 22 ani
Patricia-Osana: 20 ani, 3 luni
Dorothea Maria: 12 ani, 4 luni

24.10.2008 4:41     citat 

da, te asteptam la gravidutze!

diana

sus